Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Davision vs Composit

3 posters

Ići dole

Davision vs Composit Empty Davision vs Composit

Počalji  Black-Woman Čet Apr 14, 2011 11:33 am

Molim vas za pomoć. Pokušavam da protumačim horoskop odnosa. Sinastrija nije problem, ali je problem Kompozit i Dejvision.

Šta se dešava kada su Davision i Composit različiti? Kako onda tumačiti odnos dvoje ljudi? Recimo u jednom imamo veneru kvadrat saturn a u drugom venera trigon saturn? Koji od ova dva horoskopa je pokazatelj njihovog odnosa?
Ono što im je zajedničko je položaj Meseca u Škorpiji. U Davision je Mesec na 10 stepenu Škorpije u konjukciji sa Saturnom u Škorpiji u 11. polju, a u Compositu je Mesec na 6* Škorpije u 4. kući.

Veza je počela kada je Progresivni Mesec horoskopa odnosa prelazio preko Meseca Horoskopa odnosa. Šta se dešava kada bude prelazio preko vladara ASC horoskopa odnosa Novembra 2011. godine i ASC horoskopa odnosa sledeće godine? Veza se prekinula kada je progresivni Mesec horoskopa odnosa napravio egzaktni kvadrat sa Marsom na 22*Vodolije Horoskopa odnosa.

Takođe, koji je značaj Čvorova u Davision horoskopu? Šta znači kada je Južni čvor u 1. kući a Severni u 7. kući horoskopa odnosa?
Osa ASC/DSC Horoskopa odnosa prolazi tačno preko moje ose DSC/ASC, a kroz Njegovu IC/MC?

Kako proceniti iz horoskopa odnosa kome je ta veza bitnija? I šta znači kada vladar 7.kuće horoskopa odnosa je retrogradan, da li to znači da ukoliko dodje do raskida, veza se obnavlja ( retrogradnost= vraćanje na staro) ili nešto sasvim drugo?

Davision vs Composit O0clu8
Black-Woman
Black-Woman

Broj poruka : 23
Godina : 41
Локација : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Davision vs Composit Empty Re: Davision vs Composit

Počalji  Čarobnica Čet Apr 14, 2011 1:32 pm

SANDRA ::Kompozit je horoskop odnosa dve osobe i predstavlja "energetsko polje" koje one zajedno stvaraju. Iako se koristi za analizu međuljudskih odnosa, kompozit je potpuno drugačiji od sinastrije i uporednih horoskopa koji se bave razmatranjem uticaja jedne osobe na drugu, jer predstavlja odnos dvoje ljudi kao treći, nezavistan faktor - kompozit kao da ima svoj samostalan "život".(izgleda kao karta samo jedne osobe)

Istovremeno, to "energetsko polje" odnosa utiče na obe osobe i predstavlja centar gravitacije kome one teže, a kompozit nam otkriva esenciju te kreirane energije. Zato nije neobično da kompozit vremenom jača, jer što su osobe duže u vezi to je njihovo "energetsko polje" sve snažnije i izražajnije.
Ovaj nezavistan "život" veza može da nam se učini donekle zastrašujući, jer svako od nas ima utisak da ono što čini odnos između dvoje ljudi su pre svega lična osećanja. Kompozit, na žalost, ima snažnu fatalističku crtu i teško mu je psihološki pristupiti: osoba nije u mogućnosti da ga menja, a sam kompozit nema svest koja može da omogući "uzdizanje" iznad problema.
Na primer, nemoguće je uraditi progresije za kompozit pošto on ne postoji u vremenu i prostoru, on nema trenutak rođenja već postoji samo kao potencijal.


Možda je najbolje da prvo pogledaš vaše natale i da vidiš živite li vas dvoje jedno kod drugog u natalima, a onda da pogledaš sinastriju i aspekte u sinastriji...mislim da su to najbolji pokazatelji za jedan odnos...davison i kompozit nikad nisu i ne mogu da budu isti...evo ti iznad objašnjenje za kompozit Smile

Po meni, retrogradna planeta uvek će da vraća dok se ne odradi odnos, da li na staro ili novo to će da pokažu tranziti na natale, ali prvo moraš da odrediš zašto se vas dvoje sreli i šta jedno drugom nosite, odnosno šta treba da naučite iz tog odnosa! Sad ću ja opet kao Švaba tralala - nekoga u životu odradjujemo samo kroz pogled ili jedan susret, nekoga celog života...Jedno su naša očekivanja i želje, nešto sasvim drugo je da li to što nam ustvari treba i zašto nam treba?...sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davision vs Composit Empty Re: Davision vs Composit

Počalji  Black-Woman Sub Apr 16, 2011 8:52 am

Hvala Carobnice.
Malo mi je tesko da procenim koja planeta predstavlja njega u mom natalu, a koja mene u njegovom. Neutral

Black-Woman
Black-Woman

Broj poruka : 23
Godina : 41
Локација : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Davision vs Composit Empty Re: Davision vs Composit

Počalji  Čarobnica Sub Apr 16, 2011 4:16 pm

Koliko ja znam, vladar ASC se gleda starija osoba u odnosu a DSC mladja, i sunce za muškarca a mesec za ženu...simboliku u dejvisonu imaš ovde: https://astrotanja.serbianforum.info/t366-davison-osnove

sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davision vs Composit Empty Re: Davision vs Composit

Počalji  galaksija Sub Maj 28, 2011 5:46 pm

Black-Woman ::Molim vas za pomoć. Pokušavam da protumačim horoskop odnosa. Sinastrija nije problem, ali je problem Kompozit i Dejvision.

Šta se dešava kada su Davision i Composit različiti? Kako onda tumačiti odnos dvoje ljudi? Recimo u jednom imamo veneru kvadrat saturn a u drugom venera trigon saturn? Koji od ova dva horoskopa je pokazatelj njihovog odnosa?
Ono što im je zajedničko je položaj Meseca u Škorpiji. U Davision je Mesec na 10 stepenu Škorpije u konjukciji sa Saturnom u Škorpiji u 11. polju, a u Compositu je Mesec na 6* Škorpije u 4. kući.

Veza je počela kada je Progresivni Mesec horoskopa odnosa prelazio preko Meseca Horoskopa odnosa. Šta se dešava kada bude prelazio preko vladara ASC horoskopa odnosa Novembra 2011. godine i ASC horoskopa odnosa sledeće godine? Veza se prekinula kada je progresivni Mesec horoskopa odnosa napravio egzaktni kvadrat sa Marsom na 22*Vodolije Horoskopa odnosa.

Takođe, koji je značaj Čvorova u Davision horoskopu? Šta znači kada je Južni čvor u 1. kući a Severni u 7. kući horoskopa odnosa?
Osa ASC/DSC Horoskopa odnosa prolazi tačno preko moje ose DSC/ASC, a kroz Njegovu IC/MC?

Kako proceniti iz horoskopa odnosa kome je ta veza bitnija? I šta znači kada vladar 7.kuće horoskopa odnosa je retrogradan, da li to znači da ukoliko dodje do raskida, veza se obnavlja ( retrogradnost= vraćanje na staro) ili nešto sasvim drugo?
A sta mislis kada progresivni ASC dejvisona promeni znak?moze li tada poceti neka veza?
Davision vs Composit O0clu8
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Davision vs Composit Empty Re: Davision vs Composit

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu