Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

+9
Dunja
Astrotanja
sara
Milica
draga
Formalhaut
EMA66
jassna
milijana
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  joki22 Ned Maj 29, 2011 11:42 am

Astrotanja ::Milijana, moj utisak je da ti sad ne veruješ u u astrologiju i da smatraš da ona ne funcioniše, da su pokalpanja slučajna i slično. Tačno je da istovremeno rade razni uticaji i da će neki preovladati.Ako je nekomeAscdent u Raku, sigurno dqa će biti bitni pre svega tranziti plantea na njegov Mesec od nekih drugih aspekata, kao i tranziti Meseca na natalne planete i sl. Postoje uvek prioriteti kojima se daje veći značaj.

Moja iskustva su sasvim drugačija, kad je u pitanju atsrologija i to me je i navelo da se njime bavim.Na početku sam i ja bila skeptična i to je dobro , ali vremenom sam se kako sam iše saznavala uvidela da ona radi, da ima smisla, da omogućaa da nolje sagledam sebe i ljude oko mene. Učila sam i učil a i sada i dalje učim i povezujem. Vrmenom sam naučila da sve bolje povezujem verovatnodogađanja sa tranzitima, pa jednostvno, sada dok pričam preko telafona sa drugaricom o njom trnutnom emotivnom razočarenju, ja već znam šta je do toga dovelo, a da još nisam otvorila kartu. U glavi mije da je njena Venera danas u kvadrtau sa njenim Mesecom i kad otvorim kartu vidim da je tačno tako.Pratim već godinama tranzite svih planeta Meseca, Sunca itd na svoj natal i dnevnik koji sam vodila u srednjoj školi, dok još nisam znala da povezujem sa astrološkim uticajima i da tumačim ih u potpuno mi se uklapa. Nema tu nikakvih odstupanja. Sva značajna događanja u potpunosti se ukapaju u moj natal i u skladu su bila sa tranzitima. Treba ih samo povezati pravilno i ko to zna taj će moći da protumači skoro svaki horoskop. Skoro, jer izuzetaka ima, u maloj meri, ali nađe se poneki izutak.

Moj savet je učite astrologiju iz knjiga, foruma, obraćajte pažnju na osnove, a onda povezujte sa iskustvom.Ko ne veruje, može da proveri, kako je Dupor to rekao -NE verujte, proverite- . Ja sam to učinila i evo me više od 20 godina u astrologiji uverena da ona funkcioniše. Ko ne želi da veruje ni ne mora, za njega i nije astrologija i bolje da provodi vreme na nekom drugom mestu nego, na ovom mom astrološkom forumu.Mi koji smo ovde imamo priliku da naučimo uvek nešto novo iz ove oblasti koje je stara više hiljada godina, koja je nekad bila samo za kraljeve, moćne ljudi, a sada je dostupna za svakog od nas. Astrologija pored znanja zahteva i dosta razmišljaja sinteze, stavljanja preimućstva na određene stvari, i nije čudo ako se neko ko je na početku pogubi, ali vremenom se i to da dovesti u red, ako se ima volja da se uči i razmišlja i tumači.
Milijana , stvarno bez tvoje natalne ja mislim svašta o tebi,da razvijam sumnje u ono što pišeš i zagovaraš, pa molim te postavi je da vidimo zašto je tvoj stav o astrologiji takav i iskustva takvo,a meni deluju nepovoljno. sunny sunny sunny
SLAŽEM SE SA ASTROTANJOM! SVAKO IMA PRAVO NA SVOJ IZBOR I SVAKO TREBA DA POŠTUJE SEBE, ALI I DRUGE! AKO STE NA FORUMU I TRAŽITE SAVET NEČIJI, ONDA TREBA I DA POŠTUJETE FORUM I MIŠLJENJA, NE MORATE DA SE SLOŽITE, ALI NE TREBA NI NIKOGA NA INDIREKTAN ILI DIREKTAN NAČIN DA POTCENJUTE. TO ŠTO SE NAMA NISU OSTVARILE PROGNOZE, NE ZNAČI DA JE LOŠ ASTROLOG, MI SMO TE MOGUĆNOSTI IMALI, ALI IH NISMO ISKORISTILI. MOGUĆNOST ZA NEŠTO POSTOJI, A OD NAS ZAVISI DA LI ĆEMO ASTROLOŠKU ILI NUMEROLOŠKU PROGNOSTIKU ISKORISTITI ILI NE. NIŠTA NEĆE SAMO DA SE ODRADI, PONEKAD MORAMO I MI MALO DA SE POTRUDIMO, JER NAŽALOST NIŠTA NEĆE DA PADNE SA NEBA, NI LJUBAV, NI POSAO, NI NOVAC! NAŠIM MISLIMA MOŽEMO DOZVATI POZITIVNE PRILIKE, A MOŽEMO SEBE I SRUŠITI! sunny sunny sunny

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  Milica Ned Maj 29, 2011 12:26 pm

milijana ::Kad kažeš "predispozicije" ti ovde sigurno misliš na natalni horoskop - netaknut tranzitima , pa evo nešto i na tu temu.
Uzmimo u obzir da svako od nas ima: 10 planeta + kiron, severni i južni čvor, verteks, lilit, Part of fortune, Ac (Dc), Mc i Ic
= 20 bitnih simbola koji figurišu u natalnoj karti.
Tih 20 simbola je svaki u nekom znaku (znači 20 mogućih kombinacija osobina i karakteristika).
Takođe su svi oni u određenoj kući (= još 20 varijacija na temu)
Svaki od njih je ili iznad ili ispod horizonta (introvertnost i delanje iza paravana vs - ekstrovertnost i istaknutost) = + još 20.
Svaki od njih takode pripada ili levoj ili desnoj strani horoskopa (“sam svoj kovač sudbine” - naspram neminovnog uticaja spljašnjih okolnosti) = + još 20 dodatnih mogućnosti za tumačenje.
I još kad svemu ovome dodamo da u proseku svaki natalni horoskop ima oko 50 aspekata među: planetama, Ac, Vertexa.... (a ima ih najčešće i mnogo više) => dobijamo sledeću početnu računicu:

20+20+20+20+20+50 = 150

Dakle, MINIMUM 150 različitih potencijala (PREDISPOZICIJA) za samo jednu natalnu kartu! Mnogo, da se više ne može poželeti.
Uz to, uzmimo da je ljudski horoskop sveden na 6 osnovnih kategorija,a to su: ljubav, porodica, posao, novac, zdravlje i sopstveno JA.
Sve što nam padne na pamet uglavnom upada u neku od tih 6 grupa, znači…

Dobijamo sledeće: 150/6 = 25!

Dakle 25 potencijalnih tumačenja za svaku od ovih životnih kategorija! I to u samom startu i bez uticaja tekućeg kretanja planeta! To, ako ništa drugo (u 99%) slučajeva znači da će se natalne planete takođe "potruditi" da Vi istovremeno budete i srećni i nesrećni u ljubavi... i uspešni i neuspešni u poslu.... zdravi na jedan a bolesni na neki drugi način... i tako dalje.
Ne moram ni napominjati da ovde uopšte nisam uzela u obzir kojekakve dodatne detalje poput: zastupljenosti kvadranata, naglašenosti uglova, položaja juna, uklještenih (umetnutih) kuća, neaspektovanih planeta.... i tako dalje - što bukvalno širi priču do beskonačnosti dodavanja i dopunjavanja..
Odnosno - dalje je uglavnom na astrologu kako ume (i koliko mu se dozvoljava) da vama manipuliše. Jer Vi - čim ste mu seli preko puta, već mu šaljete poruku da vam nešto "škripi".... A na njemu je da otkrije da li je u pitanju: vaš prazan novčanik, briga zbog bolesti, muka zbog dece koja ništa ne slušaju, usamljenost zbog prijatelja koji vas zapostavljaju.. ili neuzvraćena ljubav.
On (ona) će Vam vrlo često reći već u prvih par sastanaka: "Draga moja, vidim da si ti toliko pravična i odvažna... Imaš energije i potencijala za mnogošta... Imaš visoku inteligenciju i neverovatnu intuiciju... Muškarci te žele, ali te se boje... Uspeh ti je zagarantovan, ali moraš imati mnoooogo strpljenja..."... - i slične dakažem – gluposti (koje svako voli da čuje).
Nakon tog "udvaranja" pokušaće da "pročačka" koji "sektor" kod vas najlošije funkcioniše…. A odmah za tim sledi: "Nije ni čudo, to mora biti saturn u prvoj....", to je “mars u opoziciji sa plutonom”… Ili neka slična oprobana parola.
Ja sam sad možda malo preterala, ali iskreno mislim da su u najboljem slučaju čitavih 99% astrologa ovako "koncipirani".
Mislim da je vrlo teško u svemu tome naći neku suštu istinu (ako je uopšte ima?)
Mislim da treba biti oprezan...
I misliti pretežno SVOJOM glavom, a ne horoskopom – koji vam servira neki stručnjak, koji vam se našao na dohvat ruke. I u krajnjem slučaju - u redu je ponekad možda izgubiti novac (na astro-seanse), ali ne i tu glavu... Wink
Teško Milijana da neko može da misli ''horoskopom''.
Lično, ne verujem u tu mogućnost. Ali verujem da postoje ekstremno povodljivi ljudi kojima je generalno problem da misle svojom glavom.
Takođe, smatram da se i to može videti iz natala.

S druge strane, pričaš o broju kombinacija, međutim gubiš iz vida da različiti aspekti mogu značiti iste stvari.
I saglasna sam ja, astrologija je veoma složena rabota, zato i tvrdim da nije za svakog. Samo za onog ko planira 100% da joj se posveti. Wink
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  milijana Ned Maj 29, 2011 7:56 pm

Ja sam, u suštini, napisala ukratko i uglavnom sve što sam imala na ovu temu - za sada.
I želela sam da mišljenjima koje se pojavljuju na jednom ovakvom sajtu - pridružim i svoje, za koje smatram da je ravnopravno vredno (i da treba da se čuje) kao što i svi koji ovde učestvuju imaju pravo da pišu, opisuju i dokazuju ono u šta veruju i što smatraju da su doživeli.
Nemam nameru da ikog ičim prisiljavam, lično vređam ili "demistifikujem" - za šta se nadam da se i vidi i iz mojih reči i iz "tona" kojim se ovde obraćam ljudima koji učestvuju u ovim diskusijama.
Sve sam ostavila otvoreno za argumentovanu raspravu - i svako može da mi suprotstavi svoje primere, dokaze ili utiske, ako smatra da treba i ako to želi.
Ne pokušavam nikog da uvredim ili diskreditujem - nikog lično - i zato i izbegavam da koristim vlastita imena za opis sopstvenih iskustava - sa raznim astrolozima i ljudima koji su vremenom učestvovali u kreiranju mog mišljenja koje očito imam (u poslednje vreme).
Napomenuću samo ovo - ja nisam osoba kojoj je astrologija profesija i ne živim od zarade ili prilika ostvarenih astrološkim umećima. Nisam ni javna ličnost i moje kratko ime i prezime, verujem nikom od vas - ne može nikad ništa da znači, niti ćete zaista ikad imati predstavu o kome se radi pod imenom Milijana.
U prevodu - od ovakve priče i raspredanja - najmanja je moja LIČNA korist i nadam se da su svi ovde toga svesni.
Dakle, pitate se verovatno - zašto sve ovo uopšte i pišem, onda?
Pa eto, pišem ovo iz jednog (po meni) specifičnog ugla, koji pouzdano znam da nije mnogo "zastupljen" u današnje vreme. Naime, ja sam jedna od onih koja o ovoj materiji zna ZAISTA mnogo... I kao što AstroTanja preporučuje, sve sam uradila baš po njenim instrukcijama: mnogo sam čitala, interesovala se, analizirala sajtove, razgovarala sa mnogim astrolozima, astro-obrazovala se... Diskutovala sam (kao i sad - potpuno otvoreno) sa mnogim i stručnjacima i amaterima. Moja baza astro-karti (u računaru) ima bar 800 - natalnih karti - gotovo svih ljudi koje poznajem (neke površno, ali mnoge veoma dobro).
I to moje obrazovanje i obučavanje traje već godinama i nikako nije površno. Strašno me je sve to interesovalo i i dan danas me jako inspiriše - čitava ta astrologija.
Uz sve to, temeljna kakva sam oduvek bila - nisam "preskočila" nijedan segment ovog pravca - da izanaliziram i konačno - uklopim u sve ono što sam do tada strpljivo proučavala (i smešno će delovati - ali još uvek proučavam Smile
Da više ne bih isticala svo svoje uloženo vreme i trud, reći ću još samo ovo: Normalna stvar je da sam dugo vremena u sve to strašno verovala. Inače bih bila luda da se oko svega toga tek tako - toliko angažujem, zar ne...
Ali vremenom, što sam više odmicala od površnog-amaterskog znanja o astrologiji - to su se moji zaključci počeli sve više kretati ka sasvim suprotnom uverenju od početnog.... Tačnije - ka nepoverenju. Za šta sam deo argumenata pokušala ovde da izložim.
Dalje, sve znate, mada bih mogla do beskraja da vam pokušavam dočarati zašto i kako je to ispalo - tako.
Ali da se vratim na početak: Pišem ovo zato što duboko verujem da će moje pisanije nekome nešto da znači i pomogne. Ja uopšte (ni na samom startu ove teme) nisam ni pomislila da ću ikako uspeti da "preobratim" stotine ljudi koji ovde sa žarom diskutuju o svojim i tuđim karatama.... To je smešno i da sanjam.
Ali ZNAM da će se naći dvoje/troje, koji već sumnjaju (sa razlogom) i koji će vrlo dobro znati o čemu pričam, čak i ako su pročitali ovde samo polovinu mojih postova...
E zbog njih sve ovo i pišem i zbog -tih troje - mislim da ova tema jeste važna.
I zato najlepše molim administratore i AstroTanju da ne obrišu moje postove i ovu moju temu. Molim ih da dopuste da tih dvoje/troje na koje "tipujem" zaista jednom dođu do ovih mojih pisama. Molim dakle, da se dopusti taj "slobodan izbor" razmišljanja - koje svako ima prava da kreira ili izabere. Nadam se da tome forumi i služe. Da svako ZAISTA napiše šta ZAISTA misli, naravno uz uvažavanje tekućih pravila.
A za uzvrat obećavam da nikad neću nikog ovde: uvrediti, povrediti ili omalovažiti.
Držaću se zauvek strogo pravila koja su propisana mojim upisivanjem na ovaj sajt i budite sigurni da vas zbog mene neće "boleti glava".
Uostalom, ono što ćete vrlo brzo videti - ja vam se gotovo ni u šta neću "mešati", od tema koje volite i koje su vam glavne.

Nadam se da smo se razumeli. Unapred hvala *

milijana
milijana

Broj poruka : 24
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  Milica Ned Maj 29, 2011 9:42 pm

Milijana, moram da primetim nešto.
Na temi o kukavičluku napisala si nekoliko postova na kojima nisi pokazala neko veliko znanje astrologije pre svega jer si u domen vladavine Marsa stavila mnogo stvari koje su u domenu svega samo ne u domenu vladavine Marsa.
Ta tema mi nekako baca senku na dobronamernost tvog pisanja.

I odmah da se razumemo, ne zato što si navela kao uslov kukavičluka MA u vagi koji ja posedujem, već jednostavno jer si napisala jednu generalizaciju koju ne bi napisao neko ko MNOGO zna astrologiju, kao što ne bi napisao neko ko zna astrologiju da npr. hedonizam spada u domen Marsa prenebregavajući Veneru i Jupiter. Da ne nabrajam ostale primere koje si navela.

Vidiš, ja sam osoba koja zaista dozvoljava ljudima slobodu izbora, različitog mišljenja od mog i smatram da svako ima pravo da u nešto veruje ili ne veruje. I zato smatram da treba da stoji tema otvorenom, ali ako hoćeš da diskutujemo moramo biti iskreni i otvoreni.

Da li astrologija ''radi'' ili ne ja nemam dilemu. Bila sam puno puta svedok da predikcije važe i tu se posebno obazirem na one situacije koje nisu zavisile od mene.

Ali Bože moj, ne smatram da izuzeci od pravila ne mogu da postoje. Međutim, teško mi je da poverujem da se radi o toj nekoj velikoj cifri koju ti pominješ. Wink
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  Astrotanja Ned Maj 29, 2011 11:41 pm

Milice, upravo takav osećaj i ja imam, odnosno ništa me nije uverilo da vi Milijana znate mnogo o astrologiji i da zato što znate ne verujete, a posebno da ste tu da bi ste dokazali onima koji su ne poverljivi da astroogija ne radi, ali čime to, nekim proizvoljni pocentima, bez pravih primera i dokaza, ili možda time što kažete da postoji 6 oblasti, a znamo da postoje dvanaest kuća i da je svaka zadužena za više toga, dakle i tu ste pokazali nepoznavanje dovoljno astrologije. Uostalom ako je i tačno i da ste pročitali mnogo knjiga, to ne znači da ste naučili da dobro protuimačite, a da ne govorim o načinu na koji opisujete rad astrologa, koji se po vama svodi na nabadanje i da neke uopštene izjave. Najpre to kod profesinalnog astrologa uopšte ne izgleda tako, jer zna se , ko poznaje astrologiju, a o čemu jei ovde na forumu pisano, a i na drugim forumima, odakle se kreće pri tumačenju natala i na šta se sve obraća pažnja kod tumačenja, tako da ako postoje nijanse u tumačenju, osnova kod većine astrologa treba da bude ista.

Slobodno mišljenje je u redu i imali ste prilike da ga iznesete, ali dokaze koji sste dali nisu uverljivi , nisu astrološki argumentovani, a ukoliko želite da ubeđujete druge da ne veruju u astrologiju vi to možete činiti, ali je po meni neumesno da to činite na astrološkom forumu i mioram da priznam da moja tolerancija ima granice. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  milijana Pon Maj 30, 2011 5:03 pm

AstroTanja, ne mislite valjda da je *umesno* da ovakvu temu razrađujem na sajtu "o kuvanju", ili možda na šahovskom forumu...?

I ne vidim zašto bi Vam ovde na bilo koji način trebalo da smeta mišljenje poput mojeg - ako ste već sigurni da radite ispravno i da ste profesionalac u svom poslu...?
Niko Vas lično nigde nije prozvao i sasvim mi je, zato nejasan Vaš poslednji post na ovu temu..

Mislim da pravila foruma trebaju da važe jednako za učesnike (posetioce), kao i za moderatore i da niko ne sme biti isključen ili "precrtan" SAMO zato što misli drugačije od većine.
milijana
milijana

Broj poruka : 24
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  Astrotanja Pon Maj 30, 2011 9:43 pm

Milijana, očito da se ne razumemo, a čak mi je i smešno. Šta ste vi mislili da sam napravila forum da bi dolazili ljudi koji ne da su skeptični nego ne veruju u astrologiju i tu su da ubeđuju druge da ne veruju i oni, jer ste tako napisali! Možda je vama to zadovoljstvo i prijatno vam je da napravite pometnju, ali meni nije. Evil or Very Mad
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  oneandonly Čet Jun 02, 2011 10:13 pm

Milijana,
ja verujem u astrologiju. Ne verujem u Boga u kojeg mnogi veruju, ne idem u crkvu. Pritom ne trazim od drugih i ne uticem na druge ljude da veruju u isto sto i ja. Svakom je potrebna jedna vrsta nade u bilo kom obliku. Astrologija nije nada, ona je fakat. Ja tek ucim(mada je ucim evo vec desetu godinu). Verujem u energiju i uvek kazem Energija je cudo!!! Energija je Bog! Ti si pokrenuvsi ovaj post rasirila negativnu energiju, mozda ubila nadu mnogima kojima je ona potrebna. Imas pravo na svoje misljenje ali ne budi toliko ekstremna. Mozda je vreme da napustis astrologiju i pronadjes neku drugu veru, nesto u sta ces da verujes(mozda bi za pocetak trebalo da pocnes da verujes u sebe) a tice se tvog zivota. Nadji negde drugde smisao i ispunjenje, jer se ovde ocigledno nisi nasla.
Sve najbolje,
Pozdrav
oneandonly
oneandonly

Broj poruka : 52
Godina : 47
Локација : Niš
Datum upisa : 21.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  Vodolijica/Dragana Pet Jun 03, 2011 9:58 pm

hahaha oduševljena sam sunny
čitam ovo već pola sata vrh priča sunny super mi je sve što sam videla da ovde pišete! jedva čekam da se moja Ivana drugarica pojavi sutra na kafi da malo zajedno čitamo sve ovo ovde I love you
Vodolijica/Dragana
Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  malkav Pet Jun 24, 2011 8:44 pm

e ovo je zanimljiva tema. ono sto je mene privuklo ovome jeste sama koncepcija, ideja generalno. neko moje generalno shvatanje psihologije jeste da je licnost sastavljena iz mnostva razlicith delove koji se smenjuju i preuzimaju primat u zavisnosti od situacije do situacije. sama ideja da je covek uvek isti, da uvek svesno, voljno i racionalno reaguje na odredjene situacije mi je poprilicno utopisticka. pozadina astrologije me ne zanima, zasto se natalna karta bazira na trenutku necijeg rodjenja, zasto postoji 12 znakova i ostalih gomila zasto mi nije bitna. bitno mi je da li ima neku prakticnu primenu. generalno mi je bliska ideja da postoji disproporcija izmedju intuitivnog, emotivnog i intelektualnog nacina (u svim varijantama) posmatranja realnosti. meni je npr emotivno pamcenje fantasticno a ne mogu da se setim nicega vizuelno ili verbalno. 10 puta bolje razumem stvari nego sto mogu da ih izrazim. postoje stotine takvih delica uklopljenih u celinu. kao i kod svakoga. kod astrologije mi je zanimljivo pokusavanje opisivanje psihologije na takav nacin. prisustvo "elemenata" u razlicitim varijantama. astrologija me cisto interesuje psiholoski. varijanta "skeniranja" osnove necije licnosti. letimican pregled. i tu sam nasao da postoji nesto. "odgledao" sam 50-tak karata ljudi koje znam, kao totalan pocetnik, i cisto sam se orijentisao prema "elementima" u klasicnom znacenju tipa voda - emocije, kvalitetu znakova (kardinal...) i razbacanosti planeta po kucama. i ima rezultata. recimo poslednja koju sam gledao je gomila vatre i kardinala, bez zemlje. i to je zena koja trci iz iskustva u iskustvo bez bilo kakva zainteresovanosti za rezultate, primenu. samo daj. i tu se otprilike i zavrsava ono sto za mene ima smisla u astrologiji. ne kazem da nema bilo sta vise i dublje ali jednostavno ne verujem u bilo kakvu predodredjenost. mislim da dolazimo sa odredjenim karakteristikama a sve ostalo je sklop okolnosti na koje sustinski ne mozemo da uticemo.
malkav
malkav

Broj poruka : 93
Godina : 47
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  Vodolijica/Dragana Pon Jun 27, 2011 10:51 pm

Možemo, možemo, ali sasvim sigurno -ne: isključivo pasivnim razgledanjem simbola (makar i astro-simbola)... Cool
Ja zastupam tvrdnju da je svako, dobrim delom, sopstveni krojač svoje sudbine - možda samo 30% (ako izuzmemo nasledne bolesti, nesrećni splet okolnosti i kratak vek, usled eventualne sao. nesreće)... Znači: možda sam 30%, ali i to je dovoljno.
Dovoljno da se nešto *preduzme*, u sopstvenoj režiji, dok se "ima vremena".
A svakom je na sopstvenom izboru da li će se uhvatiti "svoje priče" lično i personalno, ili će radije sačekati (malo) da mu se stvari (možda?) dese i dogode. I da mu se prilike same ukazuju, u svojevrsnoj lenjosti, bez sopstvenog angažmana.
Pa bilo to: ljubav, posao, novac, prijatelji, zdravlje... svejedno.
Ne bih se više zanimala ovom (bezveznom cheers ) temom, ali to je moje mišljenje, a sad - vratimo se astrologiji Cool
Vodolijica/Dragana
Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)? - Page 2 Empty Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu