Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

+2
ena1976
Astrotanja
6 posters

Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  Astrotanja Čet Okt 04, 2012 10:49 pm

04.10. Merkur i Saturn su u danas i sutra u konjukciji, danas u Vagi, sutra već u Škorpiji.

Danas je dan kada možete biti u dilemi, imati neku sumnju, nesigurnost, nešto što vas brine, ili opterećuje. Komunikacija nije laka, jer se govori o nekim ili ozbiljnim stvarima, ili problemima, koje treba oslučno rešiti, ili okončati, pre nego što krenete u nešto što će se promeniti, dobiti drugačiji obeležja.

Merkur i Saturn naći poslednjem stepenu Vage mogu doprineti da se neke stvari koje su bile ranije sagledaju pravedno i strogo sagledaju da se rezimiramo, razmislimo o onome što je bilo. Sada je moguće relano i objektivno, pravedno i iskreno sagledamo ono što je bilo, pa prema tome da donesemo neku konačnu odluku, ili sud o nečemu,ili nekome, to može biti osoba, ili situacija. Da bi smo mogli da zakoračimo u promene i na drugačiji način rešavali nove situacije kada Merkur uđe u Škorpiju, kao i Saturn.

Danas i sutra možda ćete čekati da vam se neko javi i biće nekog odugovlačenja u komunikaciji. Nisu nemoguće i loše ili zabrinjavajuće vesti, ali je bitno kakav stav ćete zauzeti i šta ćete sutra započeti kada planeta koja nas uči, i muči, koja je Veličanstvena, a nekada tako opterećujuća uđe u znak promena, transformacije, završetaka, krize, smrti, preobražaja u novo kakva je Škorpija.

Šta očekujete da će vam se događati kada Saturn uđe u Škorpiju?
Transformaciju, regeneraciju, ili nove brige i probleme, ili nove obaveze?
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  ena1976 Pet Okt 05, 2012 8:19 pm

Ah SA... vladar moje VI kuće, natalno loše postavljen u XII kući (u Raku), u kvadratu sa SO vladarom ASC, pa je jasno da nisam neki fan SA! No

prvi aspekti koje će SA u SCO napraviti u mom horoskopu nastupiće za mesec dana i to prvo SA0UR (SA je inače suvladar moje VII, a UR vladar) kao i opoziciju sa JU u mojoj IX kući. obzirom da nisam u braku/vezi očekujem probleme u poslovnim-partnerskim odnosima koji će me okupirati pa neću imati vremena za zabave, hobije i razbibrigu. ako se provučem samo sa tračevima iza leđa, biću srećna Smile Inače, pre 5 dana sam dobila unapređenje, ali su mi već rekli da će zvanični papir da kasni bar mesec dana, pa uz SA očekujem da će to čekanje biti mnooogo duže..ali bitno je da parice ležu i bez tog papira Twisted Evil
nakon tog aspekta SA će leći na moj IC pa ubrzo napraviti opoziciju na ME u mojoj X. pretpostavljam da će doneti neke nepogodnosti i nerazumevanja u domu mojih roditelja (obzirom da ja živim sama). plašim se samo da ne udari po zdravlju Sad

posle će mi leći na SMČ, pa kasnije na MO, ali obzirom na brzinu kojom se SA kreće, a i biće retrogradnog hoda, još uvek ne razmišljam o tom periodu da ne baksuziram unapred affraid
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  Astrotanja Ned Okt 07, 2012 10:43 am

Ena, opozicija tranzitnog Saturna s anatalnim Merkurom može da donese neraspoloženje i tendencija ka zabrinutosti, tugi, čekanju na neke informacije koje se oduže, ili ne budu baš povoljne, a koja mogu da donese neraspoloženje, ponekad i depresivnosti je moguća, pa se potrudi da budeš preventivna, da bi sprečila koliko možeš tu tendenciju, postoje prirodni antidepresivi koje možeš da koristiš nešto pre nego što počne da deluje opozicija.

Saturn u 4. je nešto teži i hoće da donese brigu, tugu kroz dom, ali se dobro ako se preuzmu veće odgovornosti vezane za sopstveni dom ili za roditelje, da bi se stanje poboljšalo.Treba pratiti kakve aspekte će praviti pre svega tranzitni Mars u tom periodu i kako će omogućiti da se aktiviramo, borimo i preduzimamo nešto što može menjati postojaću situaciju. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  jenifer Ned Okt 07, 2012 12:20 pm

Pozdrav svima !

Konacno ispratih Saturna iz moje 12 kuce moram priznati ni malo lak tranzit totalna izolacija, bezvoljnost , samoca koja ne prija ali prosto se neda mac ikuda ni snage ni volje hocu ali neda se i u stalnom u pronalazenju opravdanja za mojim izostatankom a jednostavno ja nezelim biti nigde i zelje da me svi ostave na miru a o nespavanju i da nepricam iscrpeo me totalno .... i ono malo sna propraceno kosmarima ...

No evo ulaskom u Skorpiju (moj podznak ) moju prvu opet ocekujem a da neznam ni sama sta prvo me ocekuje konjukcija sa Uranom pa onda ce zasest na Asc !!!!
kako su na vas delovali ovi tranziti bilo bi lepo da neko sa nama podeli i ta iskustva da znam sta mi je za ocekivati
hvala puno






[url][IMG=https://2img.net/r/ihimg/a/img577/833/astro24gw01biserka20121.gif][/IMG][/url]
jenifer
jenifer

Broj poruka : 18
Datum upisa : 31.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  ena1976 Ned Okt 07, 2012 5:07 pm

Astrotanja ::Ena, opozicija tranzitnog Saturna s anatalnim Merkurom može da donese neraspoloženje i tendencija ka zabrinutosti, tugi, čekanju na neke informacije koje se oduže, ili ne budu baš povoljne, a koja mogu da donese neraspoloženje, ponekad i depresivnosti je moguća, pa se potrudi da budeš preventivna, da bi sprečila koliko možeš tu tendenciju, postoje prirodni antidepresivi koje možeš da koristiš nešto pre nego što počne da deluje opozicija.

Saturn u 4. je nešto teži i hoće da donese brigu, tugu kroz dom, ali se dobro ako se preuzmu veće odgovornosti vezane za sopstveni dom ili za roditelje, da bi se stanje poboljšalo.Treba pratiti kakve aspekte će praviti pre svega tranzitni Mars u tom periodu i kako će omogućiti da se aktiviramo, borimo i preduzimamo nešto što može menjati postojaću situaciju. sunny sunny sunny

Hvala Tanja,
mene je više zaintrigirao aspekt SA0UR, nego opozicija sa ME.
Opozicija bi mogla doneti lošu komunikaciju sa osobama iz poslovnog okruženja i narušiti odnose verbalnim sukobima, i slažem se sa Vama da bi to moglo izazvati neraspoloženje, ali nisam do sada imala padove u depresiju (naravno umem da budem tužna i zabrinuta, ali to preguram na zdrav način i u razumnom roku pa ne stignem do depresivnih stanja) Inače sam protivnik posezanja za antidepresivima i sebe ne mogu da zamislim kao korisnika istih, pre bih mogla da se zamislim u kvalitetnom razgovoru sa dobrim psihoterapeutom ako bi do depresivnog stanja došlo.
Što se MA tiče, on će biti u Vodoliji u mojoj VII kući, prvo će praviti 90MO, potom 120SO, JU, UR, IC, ME...pa će ući u VIII kuću, obzirom da će opozicija sa ME trajati više od dva meseca, a MA je brz, ne bih sad navodila sve aspekte, ali generalno ne mogu reći da će biti loši...
Obzirom da će SA imati retrogradni hod sledeće godine, pa će mi sve aspekte ponoviti, zanima me da li mislite da će njegovo dejstvo biti jače prilikom drugog prelaska tj.pravljenja aspekta po drugi put? Jel moguće da me prvi put samo "načne" a drugi put "dokusuri"?
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  katja1 Ned Okt 07, 2012 5:15 pm

Ja ocekujem operaciju zuba ,i pokretanje drugih zdravstvenih pitanja. u ovom periodu mi se javila potreba da saniram sve zdravstvene probleme,nadam se da ce biti uspesno Smile i natalno mi je saturn u skorpiji ,11 kuca,nema nekih losih aspekata. Jarac sam,nadam se da me nece toliko deformisati ozloglaseni ....
katja1
katja1

Broj poruka : 98
Godina : 40
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  Astrotanja Ned Okt 07, 2012 7:51 pm

Ena, Saturn uvek daje priliku da nešto nauči, pa onda ako se to ne nauči, kroz retrogradan hod, dolazi repriza. Odnosno slično iskušenje, koje na nekog kod ume da koriguje nešto ne deluje kao prvi put, ali sve je to stvar i koliko neko je voljan da se suoči sa iskušenjima, da prihvati promene, da se ne predaje kad su poteškoće i da e nosimo sa iskušenjima realano i trezveno, što je saturnovski princip sl.

Prirodni antidepresiv je kantarion recimo.

Saturn je uvek spor i on tamo gde je izaziva neki zastoj, traži da se temeljno i odgovorno pristupi nečemu itd. Pisala bih još, ali nemam vremena. No No




Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  pufnica Pon Okt 08, 2012 12:47 pm

Pa ovako, s obzirom da tranzitira moju drugu natalnu, vec je doneo drugaciji, rigidniji, ozbiljniji pristup finansijama, nema trosenja vise nego sto ima (samo ponekad) Very Happy pa mislim da ce se to u narednom periodu jos vise iskristalisati. Mislila sam da cu mnogo vise osetiti njegov prelaz preko PL,JU 90MO u drugoj, ali nista posebno. Sada kada je u skorpiji, mogao bi da stanji novcanik mnogo vise. Nadam se da nece. Ne znam sta ce biti kada dodje na nat. ME u Sc, mada jos ce vode proteci do tada. Very Happy
Jedino sto veoma intezivno osecam ovih dana to je preispitivanje sebe u vezi svrhe svog zivota, a s obzirom da je to vrednost kao vrednost moglo bi da se kaze da je to uticaj SA u 2, mada nisam 100% sigurna. Tesko je kada jedan ME u skorpiji nema cilj, ne vidi svrhu svog postojanja, kada mu je dosadno, a ne zna sta da promeni! Sad Drugi bi rekli da mu je zivot skroz OK, ali ne i on, jer mu se sada pridruzio i SA u njegovom znaku. Hm... Crying or Very sad

pufnica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 31.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  Vita83 Pon Okt 08, 2012 3:03 pm

Saturn mi već neko vrijeme šeta po 5. kući, koja počinje na 22. stepenu vage, a završava se na 3. stepenu strijelca. Laughing Peta kuća je uklještena, cijela škorpija i tu su mi smješteni Pluton na 0., Saturn na 8., Sunce na 15. i Merkur na 21. stepenu škorpije. Sa mi je vladar 7., So 3., Me 4. kuće. Natalni aspekti Sa: Sa0Pl, So0Sa, Sa120Asc i Mo60Sa.Tako da od predstojećeg tranzita Sa u sco očekujem konkretna dešavanja na ljubavnom polju, nadam se konačno da će biti ozbiljna ljubavna veza, koja će biti uvertira za brak Very Happy

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  ena1976 Pon Okt 08, 2012 7:44 pm

Astrotanja ::Ena, Saturn uvek daje priliku da nešto nauči, pa onda ako se to ne nauči, kroz retrogradan hod, dolazi repriza. Odnosno slično iskušenje, koje na nekog kod ume da koriguje nešto ne deluje kao prvi put, ali sve je to stvar i koliko neko je voljan da se suoči sa iskušenjima, da prihvati promene, da se ne predaje kad su poteškoće i da e nosimo sa iskušenjima realano i trezveno, što je saturnovski princip sl.

Prirodni antidepresiv je kantarion recimo.

Saturn je uvek spor i on tamo gde je izaziva neki zastoj, traži da se temeljno i odgovorno pristupi nečemu itd. Pisala bih još, ali nemam vremena. No No

Draga Tanja,
tek sad sam primetila onu bitnu reč "prirodno" ispred antidepresiva i izvinjavam se za moju reakciju pale
Iskreno se nadam da ću prvi put savladati lekciju, i da neće biti potrebe za popravnim.
Hvala Vam na odgovoru, sasvim je dovoljan I love you , a ja redovno pratim forum tako da će neko sigurno imati slična dešavanja pa ćemo razmenjivati iskustva cheers
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...? Empty Re: 05.10. Saturn ulazi u Škorpiju. Šta očekujete da će vam doneti transformaciju, regeneraciju, nove oboveze...?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu