Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

konfiguracija Yod ....

4 posters

Ići dole

konfiguracija Yod .... Empty konfiguracija Yod ....

Počalji  rastko90 Uto Jan 22, 2013 6:22 am

da li iko moze da kaze vise o ovoj konfiguraciji?trazim po netu , ali mi nije bas najjasnije.znam da mi je apeks mars ....
rastko90
rastko90

Broj poruka : 6
Godina : 34
Локација : Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

konfiguracija Yod .... Empty Re: konfiguracija Yod ....

Počalji  ena1976 Uto Jan 22, 2013 8:13 pm

rastko90 ::da li iko moze da kaze vise o ovoj konfiguraciji?trazim po netu , ali mi nije bas najjasnije.znam da mi je apeks mars ....
Jod ili "prst sudbine" čine dve planete u sekstilu, a obe su u inkonjukciji (150°) sa trećom planetom koja je "planeta akcije". Mislim da je dozvoljen orbis manji od 5° (ali ipak pitaj još nekog za mišljenje).
Jod se smatra tačkom preokreta tj. promene u životu. Ta promena može da bude dobra ili loša. Osetljivo je mesto u horoskopu, mesto velikog pritiska. Kod aktivacije (tranziti, progresije..) potrebno je da osoba sama krene "u akciju"
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

konfiguracija Yod .... Empty Re: konfiguracija Yod ....

Počalji  Arijaaa Sre Jan 23, 2013 1:02 am

Hvala Ena sto i meni objasni, to imam sad u solaru i ta tacka je valjda Jupiter. Moracu ovo jos guglati da vidim sta
znaci.

"Jod je poput prsta koji nepogresivo ukazuje na nasu sudbinu. Ako promatramo sto se zbiva u progresijama, vidjet cemo da se aktiviranjem joda dogadaju znacajne i cesto vrlo radikalne promjene u zivotu, promjene dovoljno snazne da utjecu na osobnost. Cesto se radi o unutrasnjem prevratu koji na kraju omogucava osobi da zivi mnogo efikasnije. Zbog dvije inkonjunkcije vrlo je tesko upravljati jodom (cak i jedna inkonjunkcija povezuje planete na neizvjestan i neobicno napet nacin). Osjecaj nemira pracen je ceznjom za necim neodredenim, necim sto se ne moze jasno izraziti. Kepler je smatrao da ovaj aspekt stvara ostar raskol, u nasem osjecaju potpunosti: s inkonjunkcijom, a posebno s jodom, osjecaj potpunosti je razbijen i zamijenjen upecatljivom teznjom za necim nedefiniranim.

Sekstil u osnovici trokuta u praksi ne stvara podrsku ili odmoriste. Premda je harmonicni aspekt, sadrzi element neizvjesnosti, a kako je konstelacija vrlo napeta, ta ce neizvjesnost izbiti u prvi plan. Jod moze oznacavati uznemirujuce iskustvo koje revolucionarno mijenja osnovne stavove, strukturu osobnosti, zivotni stil, veze, radno okruzenje, financije itd. bilo zbog ozbiljne bolesti, lose srece ili kriminalnih aktivnosti drugih, ali to moze biti i iznenadna velika sreca. Jedna stvar je za jod neporecivo istinita: kad jednom prodemo kroz tamnu dolinu i naucimo obuzdavati frustracije (pa cak ih iskoristiti da rade za nas) slijedi mirnije i opustenije razdoblje u kojem ucimo putovati svojim unutrasnjim putovima.

Jod nije bez razloga nazvan bozjim prstom: ova aspektna struktura cesto ukazuje na skrivene talente koji dolaze na vidjelo tek nakon sukoba, no tada pruzaju uvid, ravnotezu i razumijevanje stvari kojima vladaju planeti ukljuceni u jod. Jod dakle moze ukazati na profesiju, osobito onu koja dolazi kasnije u zivotu.''
Arijaaa
Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

konfiguracija Yod .... Empty Re: konfiguracija Yod ....

Počalji  rastko90 Sre Jan 23, 2013 9:46 pm

hah.koliko je dobro receno.osecaj nemira , pracen sa nekom ceznjom.taj osecaj me prati citav zivot.a taj nemir unutrasnji ne mogu da smirim .i tera me na gluposti .a sto je najbolje , svi me znaju kao potpuno smirenog coveka Very Happy .a unutra , ne mogu da obuzdam plamen .zato sam poceo da se trosim fizicki vise , deluje po malo .
rastko90
rastko90

Broj poruka : 6
Godina : 34
Локација : Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

konfiguracija Yod .... Empty ?

Počalji  Laufer Pon Jan 28, 2013 5:30 pm

Konfiguracija Yod ceka me sada u solaru, ne znam sta da ocekujem, mesec je u zizi pa procitah da je potrebno procictiti emocije sta god to znacilo....

Laufer

Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

konfiguracija Yod .... Empty Re: konfiguracija Yod ....

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu