Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC

2 posters

Ići dole

Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC Empty Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC

Počalji  Nikola94le Ned Sep 08, 2013 7:57 am

Pozdrav,interesuje me vase strucno misljenje koje bi meni bilo dobrodoslo jer sam pocetnik kad je astrologija u pitanju (mada ucim polako nekih godinu dana),naime tranzitni Saturn koji je vladar mog III polja trenutno zavrsava svoj boravak u 12. polju kroz mesec-2 ce biti u egz konjukciji sa mojom venerom,asc i SMC-om koji se nalaze bukvalno svi na 15. stepenu skorpije.Interesuje me vase strucno misljenje cemu mogu da se nadam jer me polako plasi tranzit Saturna preko ASC jer sam upisao fakultet i krajem septembra se sa kumom (cimerom) selimo za Nis.Inace se iz natalne karte vidi da je venera vladar VII i XII polja i da od aspekata pravi Ve0ASC0SMC120SA.Nisam vidjao do sad natalnu kartu gde je Ve0ASC u skorpiji tako da nemam sa kim da uporedim i razmenim iskustva oko tranzita Saturna kroz ovo po mom misljenju najvaznije natalno polje..i polako se plasim,jos kad samo pomislim da mi do godine prelazi preko Ju i PL(koji su u svojim sedistima) u konjukciji jos moji vladari (Ju vladar mog natalnog znaka,a Pl vladar asc) jos u 1. polju..nego boze moj,prvo da prezivim ovaj prelaz preko asc i venere pa ce mo videti sta ce dalje donositi zivotni "ucitelj" Smile, nadam se da ce neko pomoci oko eventualnog predvidjaja posledica ovog tranzita,evo moje natalne karte i hvala unapred..Smile

Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC 4tt


Poslednji izmenio Nikola94le dana Pet Sep 13, 2013 11:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Nikola94le

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC Empty Re: Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC

Počalji  Tanja1 Pet Sep 13, 2013 7:21 pm

Pozdrav,
Moje misljenje nije bas strucno, ali mozda pomogne Smile

Naime Sa preko Asc najavljuje tezak period i odricanja. Kako je tebi vladar treceg moze se povezati sa ucenjem, moguce je da ces morati bas da se potrudis i da temeljno ucis gradivo, mozda manje da se uzdas u srecu a vise u znanje i Sa ce te onda nagraditi. On zahteva naporan rad, odricanja, angazovanost, borbu, ambiciju, tako da nemoj se bas uzdati da ce rezultati padati sa neba, a i ovo ti je vazan period kada ces nauciti neke zivotne lekcije - duznosti su duznosti i one se moraju postovati, zahtev za ispunjenjem licnih obaveza, postovanje tradicije i tradicionalnih vrednosti. Sa se ne treba bojati, treba ga samo poslusati i ispostovati. Meni je vladar horoskopa i nalazi se u konj. sa Asc, tako da znam sta znaci osecati njegov uticaj na sebi. I ako mu se opires on te kaznjava, moras ga slusati i uciti i samo uciti. Dosta toga je individualno, ne reaguje svako isto kad se nadje u muci, pa onda kazu da Sa donosi nevolju, depresiju, progonstvo, nelagodu u sopstvenoj kozi. Delom to jeste tako, ali moramo nauciti da je povrsnost i nedostatak stava ili pogresna uverenja ono sto treba da se srusi da bi covek mogao da zida dvorce na cvrstim temeljima. Moja drugarica je prosle god prozivela tranzit Sa preko Asc i bila je dosta povucenija, desila su joj se neka razocarenja, ali je za to vreme radila na sebi, meditirala, ucila i Sa je posle nagradio. Posle toga je izasla jaca nego ikada, shvatila je sta zapravo zeli i sta zapravo moze i posvetila se tome i sada je na putu da bude prilicno uspesna.
Ti imas Ve koja ti vlada 7. Ako si u vezi moguce je da ce naredni period da bude pun iskusenja i provera, a ako je veza povrsna ocekuj i raskid. Medjutim ako si slobodan, moguca je neka nova veza, koja ako nastane u ovom periodu svakako ce biti cvrsta i trajna.
Sve u svemu bice ovde kod tebe lepih transformacija, ali jednom Plutonovskom tipu je to negde i u prirodi, jer ti posle svakog pada ustajes jos jaci, Sa ce samo naglasiti prave vrednosti. Po mom misljenju nemas cega da se bojis dok god postujes zakon i duznosti... Smile
Tanja1
Tanja1

Broj poruka : 118
Datum upisa : 22.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC Empty Re: Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC

Počalji  Nikola94le Pet Sep 13, 2013 11:00 pm

Hvala na odgovoru,tome se i nadam otprilike,sa kim god da sam pricam o prelasku Sa preko asc su mi rekli da jednostavno trebam da se "prepustim ucitelju" i radim na sebi i ako uspem da istrajem sledi nagrada,hm nisam trenutno u vezi tj. nisam u vezi od januara meseca (bila neka vezica koja je nastala kad je bio aspekt Ve0Ve i Ma120Ve cini mi se) pa je toliko i trajala svega mesec dana..Very Happy , a i nisam do sada imao neke ozbiljnije veze (najduza 4-5 meseci trajala ali je i ona nastala pod "dejstvom" Marsa ja msm tako da..),ali me plasi jer mi je Venera vladar i 12. polja pa da mi ne donese neku tajnu ozbiljnu vezu sa starijom osobom nego boze moj videcemo,gledao sam malopre u periodu od 7-10. novembra dosta aspekata koji ukazuju na novu ljubav (So0Ve0ASC,Ve0So,Ma60Ve60asc i Sa0VE0asc bukvalno u istom periodu se desavaju svi aspekti..),ali ono sto me gotovo najvise zanima je sta bi mogo da mi donese prelaskom preko SMC-a posto je i on tu u konjukciji sa Venerom i ascedentom,da ne bude opet neka "zivotna" transformacija moja posto sam ih imao podosta zadnjih 4-5 godina,naime kada mi je Pluton pres'o preko Sunca i Merkura (8.razred,od najgoreg bukvalno i najneredovnijeg djaka sam do maja meseca 2009. dogurao do republickog takmicenja iz istorije,upisao zeljenu srednju,zatim zavrsio istu sa 5.0 prosekom i sada upisao fax,sada zeljno iscekujem svaki Plutonov tranzit a naredni dolazi sa proleca a to je Pl60Ve..),kod mene Sa i Ma prave najvise aspekata..mada se Saturnovih ne bojim previse jer pravi 5 aspekata a ni 1 nema manji orbis od 5 stepena (sem sextil sa Merkurom),dok je Mars kod mene dominantan (sa samog MC-a dolazi,120So,120Me),sa Ma90PL se odlicno nosim jer kanalisem sav taj visak energije u teretani i na sparingu,e najvise me plasi aspekt Ju90Ma koji me tera do finansijskog samounistenja Very Happy, naime novac mi dolazi non-stop bukvalno i ne moram ni na sta da ga trosim a trosim ga na gluposti iskreno..i to ponekad vece kolicine novca,tako da se nadam da ce mi Saturn doneti bar malo mozga da se vise usresredim na fax (mada sam i do sada redovno ucio,ponekad i do samounistenja (Pl90Ma) i imao zapazene rezultate) ali aspekt Ju90Ma nikako da kanalisem na neki nacin...iskreno preterujem u svemu i bukvalno ne znam da stanem sta god da radim..evo sad osecam da sam napisao preveliki post i jednostavno ne mogu da stanem,muka golema,tako da se uzdam u uzvisenog "ucitelja" da me dovede u red i nauci samokontroli jer msm da mi to jedino trenutno fali u zivotu,Saturn mi se nalazi u IV i uverio sam se da je to velika tuga u rodnom mestu ali se uskoro selim za Nis tako da sam gotovo siguran da ce nestati i taj problem Smile
Nadam se jos nekom misljenu oko tranzita Sa0SMC najvise..Smile
I da,stavio sam natalnu kartu sa sajta "astro.com" , inace do sada sam uglavnom koristio jedan drugi sajt pa zato sam zaboravio da stavim sa ovog sajta..Smile

Nikola94le

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC Empty Re: Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC

Počalji  Tanja1 Ned Sep 15, 2013 9:45 pm

Svidja mi se optimizam kojim zraci tvoj post Smile SMC je ono cemu treba da se usmeravamo u ovom zivotu, dok je jmc iskustvo iz proslih. e sad kako je tebi na asc onda znaci da treba da razvijas svoju individualnost, sopstveno misljenje, da gradis stavove. e sada kako je u Sco znaci da treba da se fokusiras na emocije, na unutrasnje nagone, da se sa materijalnog usmeris na ono nagonsko, najdublje emocionalno. Sa, po mom misljenju bi doneo u tom pogledu izgradnju stavova, veci stupanj svesti o sebi, usmerenost na Ja i na podsvest. Mozda se budes posvetio psihologiji recimo, izucavanju covekovog unutrasnjeg zivota, sopstvenih emocija, mada verujem da ce ti i doneti neke konkretne stvari, mozda osobe koje ce te nauciti sta je ego, sta je borba, sta je unutrasnja snaga, da li direktno ili indirektno videces. Ali ti smc nije u 1., vec u 12. dakle podsvest, neki skriveni strahovi ce mozda isplivati na povrsinu, mozda ces se osloboditi nekih mracnih strana, neceg sto te mucilo. mada ja bih sve povezala sa ucenjem, jer smc su znanja koja tek treba da steknes, a Sa ti je vladar 3. Jel ti fakultet u simbolici Sa ili Pl? Ako jeste to je onda to.
Tanja1
Tanja1

Broj poruka : 118
Datum upisa : 22.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC Empty Re: Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC

Počalji  Nikola94le Ned Sep 15, 2013 11:17 pm

Hm pa ja sam strelac sa Jupiterom u Strelcu u 1. polju,zar moze da mi fali optimizma? Very Happy, sto se tice usmerenosti na sebe,jos kad mi je Saturn u prvom naletu bio u konjukciji sa SMC-ASC-VE cini mi se februara-marta ove godine sam poceo sve vise da ucim,stvaram svoje "ja",sam Pl kao vladar asc se nalazi u Skorpiji i to na asc sto moze da govori o mom karakteru i gde je usmerena sva moja paznja Very Happy
E sad u vezi SMC-a predpostavljam da si u pravu jer imam 2 stvari koje me muce (a to je Saturn u IV,jos 180 MA..otac,i svadje sa njim..),a 2. stvar isto u vezi porodice i same domovine..,ali kako se selim za Nis za 10-ak dana  i planiram da krenem zivot iz pocetka moguce je da ce mi Saturn i doneti te promene u vezi mene..jer sem sto sam morao da ucim do sad morao sam da se suocavam sa jos dosta prepreka prvenstveno u porodici ali sam uspeo da izdrzim evo vec 18 godina..tako da verujem da ce mi prelazak Sa preko SMC mozda i doneti vise samopouzdanja i sansi da usmerim svoje misli na sebe i fax i da ne mislim previse o problemima kojima sam bukvalno bio okupiran tokom svih 18 godina..i ne planiram da se se uopste vracam u rodno mesto sto donekle i ukazuje vladar IV u III polje (dom u blizini ili na kratkim putovanjima..Uran..),sto se tice ucenja o psihologiji,hm,pre bih rek'o da izrastam u filozofa a i moje interesovanje za astrologiju je dosta poraslo i svakodnevno mi oduzima bar 2-3h i zamenjuje igrice,fb itd...a za fakultet bih pre rek'o da je Uranovske prirode (Racunarstvo,tj. informatika..),mada ima i dosta matematike tako da ce mi pomoc Saturna (istrajnost i ozbiljnost) svakako trebati..
Interesuje me jos nesto,a to je na koji nacin bih mog'o da iskoristim pojedine aspekte (konkretno vladar mog 2. polja a i znaka (strelca) Jupiter se nalazi u strelcu u konjukciji sa vladarom asc Plutonom koji se nalazi u skorpiji(obe planete u svojim sedistima u konjukciji..) i to u 1. polju..)..i prave 120 sa Mo koji se nalazi u lavu u IX polju a i vladar je IX polja..(sa 90Ma sam naucio kako da se borim,ipak su i PL i JU dominantni u odnosu na MA i izlazim sa tim kvadratmo nekako),i zato me interesuje na koji nacin da najbolje "iskoristim" ovaj aspekt JU0PL zajedno 120 MO jer mi je JU120MO najegzaktniji aspekt u natalu,a kako mi narednog leta vec Jupiter prelazi preko MO i pravice tacno 120 sa Ju i 120 sa PL nzm sta bi' mog'o da mi donese..Smile
Hvala na predhodnom odgovorima ali nesto sam zeljan znanja a samim tim i dosadan mozda xD,jer ipak sam ja neiskusan kad je astrologija u pitanju sa svojih 18 godina..ali ucim polako..Hvala unapred..Smile

Nikola94le

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC Empty Re: Tranzitni Saturn0Venera0Asc0SMC

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu