Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko aspekata imate u natalu?

+13
Strelica
lado06
beli lav
Zorica
inja
zeka
Kocka je bacena
Izida
daniel astro
Snezana
Nea
Nale 83
Astrotanja
17 posters

Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Astrotanja Sre Dec 10, 2008 10:52 am

Što veći broj aspekata imate u natalu, to je bolje, čak i onih koji se tradicionalno smatraju lošim, a zpravo su upravo podsticajni i zahtevaju da osoba radi na sebi, ili da bude aktivn, da se više trudi, usavršava sebe, menja aktivošću i trudom postojaće stanje.
Kada je o Mesecu reč onda nije dobro da on bude previše aspektovan, jer Mesec se najbolje oseća kada je stabilan i na sigurnom, kada je u biku, gde je egzaltiran, kad je u u drugoj, ili četvrtoj kući.
Meni je svaka planet u horoskopu aspaktirana i ima veći broj aspekata, a i Mesec mi je aspektovan.
bilo mi draže da ima bar jedan aspekt manje, a to je kvadrat sa Mesečevim čvorevima, koji sam baš, baš dobro iskusila.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sre Dec 10, 2008 4:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Nale 83 Sre Dec 10, 2008 4:05 pm

Idem da ih prebrojim pa javljam Razz .
Imam samo jedan kvadrat medju planetama SO/NE i to je aspekt dosta velik! Mada ovo i ne mora da bude bas dobro Rolling Eyes ... Zato nedostatak kvadrata nadopunjujem ovim ubitacnim opozicijama izmedju planeta u II i VIII polju Mad !
Nale 83
Nale 83

Broj poruka : 98
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Nea Sre Dec 10, 2008 9:12 pm

Zasto je bolje imati sto veci broj aspekata u karti??

Ja ih imam 10 a ove ostale ne brojim (sa asteroidima i sl) Very Happy
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Astrotanja Sre Dec 10, 2008 10:42 pm

Aspekti nam daju potencijala, tendencija,sposobnosti ili nesposobnosti. narvno da ona što je više aspekata više je navedenog. . Čiji je život zanimljiviji, ili uzbudljiviji a mogućnost recimo događanja promena, ili samospoznaje veća, onom kojem se nešto događa, kojim rade razni aspekti, koji puno toga može osetiti, spoznati, razumeti, ili naučiti, ili pak bili radan, ostvarivati nešto, postizati, ili onaj kojem takva mogućnost, sposobnost, tendencija nije data?
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Snezana Pet Dec 12, 2008 8:59 pm

Kada je o Mesecu reč onda nije dobro da on bude previše aspektovan, jer Mesec se najbolje oseća kada je stabilan i na sigurnom, kada je u biku, gde je egzaltiran, kad je u u drugoj, ili četvrtoj kući.

Da Tanja, bas tako, moj mesec u Ari u III i ako ima dobre aspekte, Mo0Ve, MO120Ur, Mo60Ma, jadnicak koji bi hteo da radi da resi sve probleme u stvari je jako osetljiv i jedino gde ima malo mira to je na mom poslu, koga sam svojevremeno jako dugo cekala posle zavrsenog skolovanja (valja je to Sa90Me). I sustinski nema tog odnosa koji nije mogao da me povredi, prosto lako je bilo pucati na mene, tu jedino spasava bas vladar Asc Sa u XII u Cap koji mi daje tu mogucnost da sve mogu sama sunny
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  daniel astro Uto Dec 23, 2008 12:34 am

Vise aspekata daje i vise mogucnosti, vise pokusaja,vise dinamizma...no, nije uvek pozeljno imati puno aspekata, narocito ako je osoba osetljiva ili nedovoljno cvrsta da sve situacije i izazove metabolise. Ako su u pitanju stresni aspeki dovodice osobu u raznorazne situacije u kojima se ne oseca udobno ili ne zeli da ucestvuje u istim, pa ce delovati kao neko "gurnut" na scenu, a pri tome je tremaros. Ako je osoba stabilna- ona ce u najmanju ruku biti izuzetna. Za nju nema bojazni- ona ide u centar Zivota i rado trpi izazove. Neki ljudi imaju mnogo povoljnih aspekata i oni se nikada ne dogode. To je tako...tuzno. Medjutim, ako tumacite neciji horoskop- odmah potrazite kvadratni aspekt. On se sigurno dogodio i gotovo ce se uvek dogadjati,bez obzira da li je osobi udobno ili neprijatno- kvadrat uvek zivi. Vise takvih aspekata sa povoljnim dispozicijama donose izuzetna ispunjenja, bez obzira na oblast zivota.
www.myspace.com/astrologija
daniel astro
daniel astro

Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Snezana Uto Dec 23, 2008 1:08 am

Koristim ja svoje dobre aspekte Mo na vise nacina, ali on je definitivno osetljiv, njemu treba podrska Smile
Bilo bi jako dobro da je moj vladar Asc Sa u svom sedistu u Jarcu u XII 60 Ne u Sco u IX 60 Pl u Vir u VIII aktiviran mnogo ranije Smile
Ali Ok je sve to, zato i prihvatam astrologiju, znacu da pomognem i to je simbolika mog Mo Smile
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Izida Sub Feb 07, 2009 1:34 am

sve planete, ASC,MC,Mesecev cvor i Chrion...ako sam dobro sada prebrojala i ako se sve broji onda ovako..

5-konjukcija
8-kvadrata
7-opozicija
2-ikkonjukcije
13-trigona
8-sekstila
i sad one manje vazne ali kazu da se i oni tumace na neki nacin mada ja neznam kako...
2-Q-kvintila-75 stepeni
1-bQ-bikvintil-144 stepeni
1-polukvadrat-45 stepeni
1-sekstil kvadrat- 135 stepeni
3-polusekstila-20 stepeni



guzva i to velika...tamo negde pisem o konfiguracijama a imam ih a kako i ne bi sa ovolikim i ovakvim aspektima... Exclamation Question
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Kocka je bacena Pet Feb 13, 2009 12:52 pm

konjukcija-6
kvadrata-4
opozicija-1
trigona-6
sextila-4

da li ovaj nedostatak opozicija moze uticati na neku neaktivnost,ili tako nesto?mada s druge strane imam 2 vrlo jaka kavdrata,Mesec 90 Pl i Ur 90 ASC koji bogami nadoknade sve ostale opozicije... Twisted Evil
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  zeka Pet Feb 13, 2009 1:01 pm

Kocka je bacena ::konjukcija-6
kvadrata-4
opozicija-1
trigona-6
sextila-4

da li ovaj nedostatak opozicija moze uticati na neku neaktivnost,ili tako nesto?mada s druge strane imam 2 vrlo jaka kavdrata,Mesec 90 Pl i Ur 90 ASC koji bogami nadoknade sve ostale opozicije... Twisted Evil
Pa ako imas mesec u opoziciji sa jupiterom onda imas opoziciju i to jaku i sve ti je zastupljeno u natalu.A ako si ti riba u podznaku onda je sigurno da je ova opozicija naglasena kod tebe i da te lomi jer ti se nudi ono sto ti je malo i ne interesantno.
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Kocka je bacena Pon Feb 16, 2009 1:43 am

zeka ::
Kocka je bacena ::konjukcija-6
kvadrata-4
opozicija-1
trigona-6
sextila-4

da li ovaj nedostatak opozicija moze uticati na neku neaktivnost,ili tako nesto?mada s druge strane imam 2 vrlo jaka kavdrata,Mesec 90 Pl i Ur 90 ASC koji bogami nadoknade sve ostale opozicije... Twisted Evil
Pa ako imas mesec u opoziciji sa jupiterom onda imas opoziciju i to jaku i sve ti je zastupljeno u natalu.A ako si ti riba u podznaku onda je sigurno da je ova opozicija naglasena kod tebe i da te lomi jer ti se nudi ono sto ti je malo i ne interesantno.

jeste,na ASC sam ribe,i imam Mesec 180 Ju-veci orbis,7 stepeni,ali je aplikacioni aspekt...

nije mi jasan ovaj deo koji sam podvukla...sta si time pokusala da kazes???
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  zeka Pon Feb 16, 2009 6:37 pm

Vladar ascedenta u 12 kuci u vodoliji jupiter ,tu mu je kao tradicionalnom vladaru riba dobro u kuci ali ne bas i u znaku jer bi to bio 12 sti znak od riba pa se malo gubi nezna ko je u vodoliji ekstreman opozicija mesec u lavu potreba za egom u dusi a sam aspekt je preterivanje .
Pa kombinuj i eto mnogo zakljucaka tesko je otkriti prvo sebe jupi u 12 a potom sloziti se sa zeljama duse opozicija mesec u lavu koja hoce lavovo.
ma ne slusaj me to je samo komentar.
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Kocka je bacena Pon Feb 16, 2009 10:34 pm

zeka ::Vladar ascedenta u 12 kuci u vodoliji jupiter ,tu mu je kao tradicionalnom vladaru riba dobro u kuci ali ne bas i u znaku jer bi to bio 12 sti znak od riba pa se malo gubi nezna ko je u vodoliji ekstreman opozicija mesec u lavu potreba za egom u dusi a sam aspekt je preterivanje .
Pa kombinuj i eto mnogo zakljucaka tesko je otkriti prvo sebe jupi u 12 a potom sloziti se sa zeljama duse opozicija mesec u lavu koja hoce lavovo.
ma ne slusaj me to je samo komentar.

da li pomaze ovom Ju sto su Ur i Sa u strelcu,gde je Jupi u sedistu i gradi 60 Ur i 72 Sa???
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  inja Pon Maj 18, 2009 12:35 am

Ja imam krs aspekata (racunala sam i Asc, MC, SMC, Lilit i Hiron)
-konjukcija 12
- trigona 19
- kvadarata 1
- polukvadrata 3
- 135 - 3
- opozicija 7
- inkonjukcija 1
- sextila 9
- kvintila 4
- septila 2
- biseptil 1
Cak i da izbacim Lilit i Hiron, opet je puno... cak i ako teraju na akciju, ponekad mi se cini da se ne zna ni ko pije ni ko placa!
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Zorica Pon Maj 18, 2009 10:00 pm

Astrotanja ::Što veći broj aspekata imate u natalu, to je bolje, čak i onih koji se tradicionalno smatraju lošim, a zpravo su upravo podsticajni i zahtevaju da osoba radi na sebi, ili da bude aktivn, da se više trudi, usavršava sebe, menja aktivošću i trudom postojaće stanje.
Kada je o Mesecu reč onda nije dobro da on bude previše aspektovan, jer Mesec se najbolje oseća kada je stabilan i na sigurnom, kada je u biku, gde je egzaltiran, kad je u u drugoj, ili četvrtoj kući.
Meni je svaka planet u horoskopu aspaktirana i ima veći broj aspekata, a i Mesec mi je aspektovan.
bilo mi draže da ima bar jedan aspekt manje, a to je kvadrat sa Mesečevim čvorevima, koji sam baš, baš dobro iskusila.

Draga Tanjice!

Citala sam negde da svaki aspekt je karmicki dug ili karma ako je negativan a darma ako je pozitivan. Dobro bi bilo da imamo ravnotezu da mozemo da ocistimo karmu. sunny
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 57
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty ..

Počalji  Zorica Pon Maj 18, 2009 10:02 pm

Zaboravila sam da dodam imam 52 aspekta. king
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 57
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  beli lav Pon Maj 18, 2009 11:13 pm

sada cu i ja da izbrojim,nisam se do sada interesovala za to.bas me zanima.
konjukcija-5
kvadrata-10
polukvadrata-3
trigona-14
opozicije-2(aha,zato se sada ne snalazim!)
sekstila-5
kvintila-2
bikvintila-2
polusekstila-4
kvadrata i po-3
auuuuuuuu,tacno 50!
nisam ni bila svesna.takodje,kao neko gore nisam uzela u obzir asteroide,tada bi bilo veselo.brojala sam sa ove karte koja mi je u potpisu. Rolling Eyes
beli lav
beli lav

Broj poruka : 131
Godina : 41
Datum upisa : 02.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  lado06 Pon Maj 18, 2009 11:32 pm

Imam konjukcija-5
trigona-4
opozicija-2
kvadrata-2
sekstila-4
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Strelica Pon Maj 25, 2009 4:45 pm

Imam dosta,iako na oko ne izgleda tako i to sve na Merkura,koji je inace dispozitor jednog od vladara mog asc-a. Sva sam u razmisljanju i brbljanju i pisanju i citanju,zato nisam sportista a mogla sam...a i Ju me zeznuo pale
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Tina Uto Jul 21, 2009 9:24 pm

Ako racunam samo planete bez uglova (samo asc), hirona, SMC-a

Onda imam

konjukcija: 9
trigona: 12
opozicija: 2
kvadrata: 1 (jedini aspekt mog meseca je kvadrat sa marsom) Sad((
sekstila: 2

Ako uracunam hirona onda na to treba jos dodati: Tri opozicije, tri sekstila, jedan trigon.
Ako uracunam SMC onda treba dodati jos tri trigona, jednu konjukciju.

Ako izbrojim sve aspekte (i one manje, inkonjukcije, plusekstil..itd) onda ukupno imam 57 aspekata.

Sto je mnogo, mnogo jeeeeeee

Tina
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Gea Pon Avg 17, 2009 7:11 pm

3 trigona
5 kvadrata
6 sekstila
3 konjukcije
i samo 1 opozicija?! Mo180Sa-nesigurnost,stidljivost,problemi sa izrazavanjem emocija.

jedino sto moze ublaziti manjak opozicija su kvadrati-njih vec ima Smile
Gea
Gea

Broj poruka : 29
Godina : 39
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  lola Pet Jun 25, 2010 9:22 pm

Citajuci sve gore napisano potvrdih i neka svoja misljenja da je dobro imati sto vise aspekata, kojih i sama imam negde 60. Ali sam mislila da je bolje imati sto vise pozitivnih kao sto su trigoni, sekstili Laughing
U mom natalu ima moza i previse kvadrata i dosta njih je napalo moj mesec koji je vladar asc. Shocked Pa verovatno zato ima previse preispitivanja,( da li sam dobro uradila, mogla sam i bolje ) Suspect , oscilacija u raspolozenju, jer je mesec vladar 1. oscilacija u prilivu novca vladar2.. Sve je kod mene izgleda kao plima i oseka. I zelje da bude bolje, akcije, pa pad.... Jedini pozitivan aspekt meseca koliko ja vidim u mom natalu je trigon sa uranom. I verovatno me on tera da ucim,da ne prestajem sa potragom za novim saznanjima.... (tako ja kao laik....) sunny
Onda napravim natal za moju cerku i u njemu vidim dosta trigona , sekstila, i ja kao i svaka majka, se lepo obradujem cheers jer sam verovala da nece imati mnogo iskusenja u zivotu a i dalje verujem (mozda naivno).
A sad ozbiljno ima tu i opozicija i kvadrata ali preovladjuju ti pozitivni.... Nisam sigurna kako da protumacim ovu opoziciju izmedju sunca i meseca jer su obe dobre planete.
I sta mi je odmah upalo u oci to je velilki trigon koji ima izmadju meseca u 3., marsa u 6.i jupitera u 10. Ne znam sta to tacno znaci. Ako neko moze da mi kaze nesto u vezi toga. bounce
I negde sam procita da su osobe koje imaju jupitera u 10. kuci veoma srecne osobe. cheers
Postavicu i moj i natal moje cerke pa ako neko moze da kaze koju rec. Mozda je ovome mesto na nekoj drugoj temi ako jeste recite
flower flower flower
Moj natal
http://www.dodaj.rs/f/3J/rL/3IqET0Pm/2/astrow2at01anihp56556152.gif
Cerka:
http://www.dodaj.rs/f/p/l0/3cLDTmmf/astrow2gw02mehp536092375.gif

lola

Broj poruka : 25
Datum upisa : 14.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Gost Ned Jun 27, 2010 7:35 pm

premalo...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  jassna Pon Jun 28, 2010 1:52 am

Mila, ti imas 46 aspekata, da? Kako se zove aspekt koji tvoje So pravi sa Lilit?

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Akarui Uto Jun 29, 2010 9:55 pm

konjukcija 4
opozicija 3
kvadrata 9 kuku lele
trigona 8 dobro je da sam dobra sa trigonima
sekstili 8 ili 9 nisam vise sigurna, mada ja nisam racunala asteroide i tackice...
Akarui
Akarui

Broj poruka : 24
Godina : 43
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko aspekata imate u natalu? Empty Re: Koliko aspekata imate u natalu?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu