Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Upala mokraćne bešike

4 posters

Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Upala mokraćne bešike

Počalji  Astrotanja Ned Maj 18, 2014 8:22 pm

Tranzitni   Mars  koji  je   već  duže  vreme  u Vagi,  od decembra  2013. i   biće  tu  do  25. 07.  2014. doneo  je    urološke  probleme,  kod  osoba  koje  su  tome  sklone i  koje imaju  izražu u natalu  predispozcije  za   to.  To  je  svakako  kod osoba koje  imaju  planete  u Vagi,  ili Ovnu kao i  6.  i  12.  kuću   ili Ascedent u ovom  znaku, a    Veneru   u  dishramioniničnim  aspektima.

U  aprila je  Mars  pravio   bio  deo  velikog  karinalnog  krsta i  aktivirao  kod  nekih osoba  zdravstvene  probleme  vezane  za  mokraćnu  bešiku,  bubrege. Pomračenje  Meseca u Vagi  aprila  je  nepovoljno  delovala na urološke  probleme, izazivajući  veću mogućnost  da  do  nje  dođe, kod  osoba koje  su  tome  sklone  u  periodu    druge  polovine  aprila i  da   ukoliko  se ne leči bude  prisutna  i  tokom maja.

Mars  je  taj  koji  povećava temperaturu i utiče na  upale, a  u  Vagi    je  doneo   upale  mokrećne   bešike i   više  nego uobičajeno  problema  sa  mokraćnim  kanalima, bolestima  vezanim  za  bubrege,  urološkim  problemima.

Kako  je  Venera ,  dispozitor  Marsa   u Vagi  sada u Ovnu i bila  je  u konjukciji sa  oko  15.05 , koji  dan  pre  toga i  posle  toga u  konjukciji sa Uranom  donela je  kod  nekih i nagle  promene,  iznenadne  ,  kod  nekih  nepovoljne, posebno  onih  kojima   je  bila  na  vrhu  6.  ili  u šestoj  kući, a  tranitni  Mars  im je pravio   konjukciju  na  natalni Mesecom ili Sunce ili Ascendent u Vagi,ili  opoziciju  sa  natalnom planetama u Ovnu,  Venerom,  Mescom,   jer  je  to  povećava upalu, ili  je izazvalo.   Tnaranzit Mars  je  do   sutra  19.  retrogradan i   nakon  toga  kreće  polako, ali  sigurno  diretno što  će  izazvati  brže  delovanje,   omogućiti  efikasnije  poteze u  savladavanju    upala,  posebno  jer  će  se  i Venera  odvojiti od  kvadrata  sa Jupiterom   sa kojim  je ovih  dana i  biti    u  sekstilu sa Merkurom    tranzitnim u Blizancima. Informacije,   rezultati  analiza  bi  trebalo   da    su brže,  a informacije i  vesti  mogu  da  budu  uglavnom  povoljni,  da  ukazuju na  suzbijanje  upala, ili  da  omoguće  da se  jasnije  sagledavanje simptimi i  donesu     odgovarajuće  odluke  vezane  za lečenje oko  20. 05. 2014.  Venera izlazi   29. maja iz Ovna, znaka  gde je u padu i  gde je nepovoljno  delovala  na  urološke  probleme,  kao  i upalu mokrećne  beške  i povećava  mogućnost  da   tih  problema ima   manje  dok je  u Biku.  znaku  kojim  vlada,  gde je  svoja  na  svome, u domicilu.

Kada  izađe  Mars  iz  Vage, onda  će   se umanjiti   mogućnost  da    ti  problem   budu   prisutni,  a  to  je  25.  07.

Da li  ste  i  vi   imali   iskustvo   sa  urološkim problemima  i kakvo    tokom  ove  godine  dok je Mars retrogradni u Vagi u padu, a Venera u Ovnu, u padu,   naročito aprila i  maja?
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  Astrotanja Sre Jun 04, 2014 4:06 pm

Danas  dok je Mesec   vl.  moje  12. u Lavu, u mojoj prvoj, na  svetlo  dana   izašla  istina, saznala  sam  ono  što  sam  pretpoostvljala  po  astrološkim  uticajima,  tranzitu Marsa u Vagi i konjukciji  na natalni  Mesec moje  ćerkica da  ima  upalu  mokraćne  bešike. Već   dva  meseca  kako  ima  temperaturu povišenu i krvna  lika ukazuje na upalao, niko  mi od  dr  nije    preporučio  da  se uradi  urinokultura,  do pre  nekog  dana, kada je  me je   poznanica  koja je  doktorka  da  to  uradim  i iz  toga  se jasno  videlo  da je u pitanju  upala mokraćne  bešike.Pre  dve  nedelje  mi je  ćerkica   bila  na  Hirurgiji, u  bolnici i   sumnjali su    na upalu  bešike, ali   kako je  bio  vikend  nisu uopšte  uradili analizu  urina već  u odmah krenuli  sa  antibioticima i infuzijom, jer je imala i  dijareju.  Dalji  pregledi   koje   o obavljali  nisu  navodili  na  to, jer  na ultrazvuku nije  bilo   znaka  upale,  zbog  antibiotika.

Ako  u natalu imate  Mesec  u  Vagi i primetite  promene,  bilo povišenu  temperaturu ili  bolove u  donjem  stomaku, uradiote  urinokulturu, jer  će   ona  ukazati   da  li je  reč o upali  bešike.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  logos Pet Jun 06, 2014 11:07 pm

Astrotanja ::Ako  u natalu imate  Mesec  u  Vagi i primetite  promene,  bilo povišenu  temperaturu ili  bolove u  donjem  stomaku, uradiote  urinokulturu, jer  će   ona  ukazati   da  li je  reč o upali  bešike.

Mesec u Vagi može ukazivati na osetljivost (Mesec) urinarnog trakta (Vaga) i na mogućnost čestih promena (Mesec) u sadržaju mokraće (Mesec), naročito kod ženskih osoba (Mesec). Aspekt kvadrata Meseca i Marsa ukazuje na upale (Mars) mokraćnih puteva i bešike (Mesec u Vagi). Kako devojčica ima trigon Meseca i Neptuna podložna je infekcijama (Neptun) urinarnog trakta (Mesec u Vagi) koje imaju posledice po njen organizam (Neptun u kvadratu sa Asc) pa bi bilo dobro obratiti pažnju na higijenu (Neptun na 6° - analogon znaku Device) naročito u školi (Neptun u III kući) i društvima gde se deca okupljaju (Neptun u Vodoliji - društva). Neptun je retrogradan pa zato treba o tome voditi više računa a na to ukazuje tranzitni Neptun koji je pre dva meseca ušao u inkonjunkciju sa natalnim Mesecom koja će potrajati do kraja 2016. godine.

Nadam se dobrom zdravlju devojčice.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  sasa62 Sub Jun 07, 2014 3:31 am

Ma je mogao djelovati od 12 mj 2013, ukoliko je bilo problema ranije , onda je tu u pitanju Ur koji može donijeti virusne ili bakterijske probleme od najranije proljeća 2013
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  logos Sub Jun 07, 2014 2:38 pm

Na sajtu http://www.astrologyinserbia.com/s/nikola/IIIsvetskirat.htm piše (a i na još nekim mestima): "U horoskopu nove Rusije ( 12.06.1990. 09:45 GMT +00:00, 37E35, 55N45) u 7.polju nalazi se Mars (rat), pa još u znaku Ovna (rat), što nam govori da će njihova nova država sigurno voditi ratove. Njihov Mars je u kvadratu sa Uranom (bombe) i Neptunom (virusi, bakterije)..." Uran se uvodi u priču samo kao bomba (Uran) koja u sebi sadrži viruse i bakterije (Neptun) jer je Neptun u znaku Vodolije u egzaltaciji, dakle, izuzetno jak.

Marta meseca 2013. je tranzitni Mars bio u opoziciji sa natalnim Mesecom ali i u kvadratu sa svojim natalom pri čemu se aktivirao natalni kvadrat Meseca i Marsa i to je moglo dovesti do zdravstvenih problema jer je Mars vladar VI kuće akutnih bolesti ali treba napomenuti i da je tranzitni Neptun (infekcije) upravo tada prvi put stupio u inkonjunkciju, doduše malo širu, sa natalnim Mesecom.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  sasa62 Sub Jun 07, 2014 5:00 pm

Da u 3 mj je Ma bio u opoziciji na Mo, međutim Ma je sasvim mali da bi mogao donijeti probleme duže od 3-5 dana ako se radi samo o Ma aspektu.

Ukoliko se radi o dužem periodu od navedenog ( osim u slučaju retrogradnog Ma, što tada nije bio slučaj ) onda ne može biti Ma glavni uzročnik već samo eventualno "okidač"
Dakle ako je bilo ranije problema glavni uzrok mogao je nastati u 3 mj 2013 godine ali svakako ne zbog Ma...
Zato sam i rekao, ukoliko je ranije bilo problema sa upalama, i da su upale trajale neko vrijeme, glavni uzrok je Ur

Ja ne znam da li je ranije bilo problema ili nije, to može samo Tanja reći
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  logos Ned Jun 08, 2014 11:28 pm

Mars je vladar VI kuće akutnih bolesti pa je on marta 2013. mogao ukazivati na na aktuelnost natalnog kvadrata Marsa sa Mesecom (tema ovog posta) a Neptun je ulaskom u dugotrajni aspekt inkonjunkcije sa natalnim Mesecom ukazivao na period mogućih infekcija (Neptun) koje mogu izazvati povišenu temperaturu (Mars). U suštini je problem izazvala infekcija (Neptun) urogenitalnog trakta (Mesec u Vagi).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  Astrotanja Pon Jun 09, 2014 12:25 am

Ranije   je   bilo  problema,   tačnije  od  Mladog Meseca u  Ovnu, u konujukciji  sa  Uranom  tanzitnim i  opoziciji  sa  Mesecom  natalnim ali  bilo je  reči o  upali  sinusa, koje  je pratila   glavobolja,  Mars je  tada  bio  u  12.  i   retrogradan, a on joj je  vl. 6. i  prve  i  njegovi  aspekti  joj  donose  upale,  u  to  sam  se  uverila puno  puta.  Tada  su    rekli   da je  reč o  virusu, a   bilo je  i nešto  malo  povećan  broj   bakterija  u  nosu. Neptun  inkonjucija  Mesec  svako je  delova i na   bakterije i   viruse, ali  sve je  to  bilo    blažoj  varijanti.  Međutim    11. 05.  Mars  retrogradni je   bio u konjukciji  sa natalnim Mesecom, a  tog  dana  joj se obnovio  Mesečev  ciklus u  Vagi, a i tranzitna Venera  u Ovnu je bila u opoziciji  sa natalnom Mesecom   Došlo je  do  skoka  temperature i  iscrplejnosti,  a   Saturn u  prvoj je  bio sa  Marsom u tom periodu u  semi kvadratu  sa natal.  Marsom. U  noći  između  15. i  16.05.  je  došlo  do  velikog pogoršanja,  jakih bolova u stomaku, nagona  za  povraćanjem i  dijareje.   16. je primljena u  bolnicu  pod  sumnjom  da je  reč o  ili upali  bešike, ili   upali   slepog  creva, na koju  su  više  sumnjali  i  smestili je  na hirurgiji.  Ja  sam    predpostvljala  da je  u pitanju  upala  bešike i to  sam  i  rekla  dr, koji je  rekao  da će ispitati.

Nije   urađeno  ispitivanje  urina,  ni  ultrazvuk  donjeg  abnomena, već   samo ju je pregldana  krv i nakon  infuzije i terapije  anibitocima je  puštena  kući. Tada   sam  bila  revoltiran površnošću   doktora i  otišla  sa njom kod infketoktlog, ali ni tada  nije  urađena   adekvatna  analiza  iako su brojene urađene   i nisu  mogli  da pronađu  uzrok  povećanog  broja llimfocita,  niti   dugotrajne  temperature,  koja  se    bi na moment  spala, pa  se  ponovo pojavila. 31. 05.  je urađena  konačno   prava  analiza,  a tempratura  je  bila  38.  5, dan pre toga3 0.05 najviša  do  tada.Mars  je tom i  dalje   bio na  natlanom Mesecu -1,  ali  sada u  direktnom hodu, Mesec je  bio  u opoziciji  sa Marsom  natalnim kada je   temperatura  počela  da  raste  vrežlo   brzo, a  ona  se osećala  loše. Tada 18. sam i napisala i tekst o urinarnim infekcijama, upalama, koje može da donee Mars uz Vagi i Venera u Ovnu.

Da je  u pitanju   upala   mok.  bešike   saznajemo  4.06. i  da je  reč o bakteriji KLEBSIELA SPP.  20. 000  CF/ML.  Mesec je  bio  na  nalatnoj  Veneri,  a  Mars  još  uvek  u  konjukciji   sa Mesecom, -2,  ali   se polako  udaljavao, jer  on  je  zapravo   preša   dva puta  za ovih    tri  nedelje, jer  je  išao  retrogradno,  pa  zatim  direktno , ali  sporo se  krtao preko  Meseca i  upala su  se produžile, malo  su jenjavala  kratkotrajnim  terapijama, kao  u bolnici  gde je  dobila  antibioti, ali  samo  nepuna  tri  dana.

Inače  do  sada   je imala  upalu već  jednom  mokraćne  bešike  pre   četiri  godine , ali  nisu  tada,  kao  sada pronašli  bakteriju, koju je   sasvim  je  moguće izazvao Nptun u inkonjukciji  sa Mesecom. Uran  je  doveo  do  brzog, ishitenog  lečenja, ali i prekidanja lečenja,  jer je   svašta  bilo  pronađeno,ali  su  to bile  pogrešne  dijagnoze, eptuna i Mesec, ala  to je isto  delovanje inkonjukcije  Neptun kao  što je  recimo   alergija,   koju  su  analiza pokazale  da ne postoji, pa  je  prekinuto u lečenje,odbacivanja prepisanih lekova, a bilo je i puno  raznih  doktora, jer  su neki odlazila  na  godišnji,  ili na bolovanje i  svakakvih  drugih  neočekivanih promena je  bilo  u izmeni lekara i  terapija. Njen  nataln i Merkur u  12  nepovoljno  deluje  na   dijagnosticiranje  bolesti i u  to  sam se  više puta  već  uverila, pa  sam   zato  tragala  za   raznim analizama.  Nepten uinkpnjukciji sa  Mesecom  ukazuje  da su  pokušavli  i  kratko  uspevali  da mi  dr  unesu  zabunu, ali   je  Mars na Mesecu  uticao  da  budem  aktivna i  da   svašta  preduzima, uz konultaciju  sa   jednom  doktorkom, moja poznanica,  klijenkinjom, kojoj  sam  rekla  da mislim  da je u pitanju  upala  mokraćne   bešike i koja  mi je  rekla   da  uradim uranikolturu  da to provermo. Rezultat  je potvrdio  da je  to u pitanju i da sam  bila  u pravu još   kada  je  15. 05.primljena  na  hirurgiji.

Ko ima u natalu  kao  moja  ćerka  Mesec  u Vagi,  a  kod nje i  u kvadratu  sa Marsom vl.  6. i  1.  imaju  sklonost ka upali   mokraćne  bešike. Trigon   Meseca i Neptuna  ne donosi  baterije, ali  nepovoljni  aspekti,  tranziti  kao  što je sada inkonjukciji donose,  ali   bez  tanzita Marsa,  do  te upale  ne  bi  došlo. Mars je   već   doneo  zdravstvene probleme u  12.  i  to još  kada je bio na  natalnom  Merkur,  gde je i stres  uticao na  zdravlje, ali  je  izazvao i  najpre  skriven upale, jer je  i  upala  sinusa   pronađena,  tek kada je  Mars ušao  u  iz  12. u  11.  Imunitet je  bio   oslabljen i Mars  u Vagi  koji   daje  manjak  energije je   delovao  na   manjak  energije, iscrpljenost, jer je vladar  prve  kuće i 6.   Takođe  i Saturn  u  prvoj  natalnoj,  najpre  kada je  bio   duži   period u  kvadratu sa Uranom  natalnim,  a potpm kada je  došao  do  semi kvadrata  sa Marsom. Težak  i iscrpljujući period  sa  dosta straha,   brige,  tuge povremeno i destruktivnosti.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  sasa62 Sre Jun 11, 2014 12:26 am

Ako sam dobro shvatio radilo se o prvom ili drugom mjesecu ove godine...

Opozicija Ur i Mo je bila egzaktna do kraja prvog mjeseca

Nije mi namjera nikog uvjeravati, čisto da dam drukčiji pogled na situaciju... Indikativno je da se radi upravo o područjima ovna i vage i da je upravo na tim područjima bio problem.

Smatram da je problem mogao nastati i prije toga perioda ( u smislu da je u tom periodu negdje pokupila bakteriju ), a da se u tom periodu samo ispoljio odnosno Ma je kao okidač aktivirao upalna stanja na tom području jer je cijeli period od proljeća 2013 rizičan i zahvaljujući njenoj mladosti se ispoljilo na samom kraju aspekta, valjda kad je popustio i imunitet, odnosno kad je Ma pojačao upalne procese

Sve najbolje maleckoj...


Vidim sad još 2008 smo raspravljali o njenom stresnom periodu koji je upravo završio za nju... moguće i da su ove zdravstvene reakcije došle nakon tog stresnog perioda kad se tijelo opusti..
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  logos Sre Jun 11, 2014 1:21 am

Ako već pominješ Urana bilo bi dobro da objasniš u kom svojstvu je on ovde bitan. Kako ja vidim on je u IV kući i vladar iste jer je u znaku Vodolije. IV kuća je genetika pa je eventualno moguće da su se genetske predispozicije tu ispoljile preko već pomenute opozicije Urana sa natalnim Mesecom. Samo treba pomenuti da je i Neptun drugi vladar IV kuće koja dobrim delom zahvata i znak Riba a kako on u svojoj simbolici predstavlja između ostalog i infekcije, lekare, lečenje, greške i još štošta to je za ovaj slučaj izuzetno važan i natalno i tranzitno.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  sasa62 Sre Jun 11, 2014 4:40 pm

Astrotanja :: U  noći  između  15. i  16.05.  je  došlo  do  velikog pogoršanja,  jakih bolova u stomaku, nagona  za  povraćanjem i  dijareje.
Tanja,
Ovo je također klasična Ur manifestacija, i u principu se radi o nekoj vrsti alergijske reakcije povezane sa digestivnim sustavom, odnosno unosom hrane. Dakle postojeći problem nije samo jedan problem vezan za upalu bešike već se tu radi o bar dva različita problema u isto vrijeme, a koji se mogu ponavljati u narednom periodu u većoj ili manjoj mjeri do kraja ove godine, sve dok Pl i Ur ne odmaknu malo od Ju. Pošto je miješano "djelovanje" i Pl i Ur ovo može biti i neka vrsta autoimunog poremećaja.

Svakako pratiti daljnja zbivanja vezana uz digestivni sustav jer su moguće reakcije na tom polju...

Logos,
dokaz je  astrološka praksa koju sam iznio... Tko ne vjeruje nek provjerava na vlastitim ili tuđim primjerima... mora biti sto postotno poklapanje između onog što se dešava nekom ili nečemu s onim što se zbiva na nebu. Minorni aspekti su bitni samo onda kad nema glavnih... treba se držati ipak nekih pravila, a to je prvenstveno pravilo jačeg, odnosno pravilo sporijeg....
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  logos Sre Jun 11, 2014 8:29 pm

sasa62 ::Logos,
dokaz je  astrološka praksa koju sam iznio... Tko ne vjeruje nek provjerava na vlastitim ili tuđim primjerima... mora biti sto postotno poklapanje između onog što se dešava nekom ili nečemu s onim što se zbiva na nebu. Minorni aspekti su bitni samo onda kad nema glavnih... treba se držati ipak nekih pravila, a to je prvenstveno pravilo jačeg, odnosno pravilo sporijeg....

O.K. Recimo da je to tako. Kako se to vidi u natalu, a trebalo bi da se vidi jer nije mala stvar imati upalu mokraćne bešike a da se to ne vidi.

Ne znam šta je za tebe minorni aspekt, pravo jačeg i pravo sporijeg ali znam da se ovde prema navodu Tanje ("Već   dva  meseca  kako  ima  temperaturu povišenu i krvna  lika ukazuje na upalao, niko  mi od  dr  nije    preporučio  da  se uradi  urinokultura,  do pre  nekog  dana, kada je  me je   poznanica  koja je  doktorka  da  to  uradim  i iz  toga  se jasno  videlo  da je u pitanju  upala mokraćne  bešike.") a prema nalazima lekara radi o ozbiljnoj upali mokraćne bešike zbog infekcije urogenitalnog trakta. To je naročito karakteristično za ženske osobe jer su zbog anatomije tih delova sklonije njihovim infekcijama o čemu postoji mnogo pisanog teksta u medicini (i na netu). Kod svake bolesti ima propratnih pojava pa i ovde ali je suštinski problem ipak upala mokraćne bešike što se astrološki vidi i u natalu a pogotovo u tranzitima.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  sasa62 Čet Jun 12, 2014 12:17 am

Naravno da se radi o ozbiljnim problemima, zato sam i rekao da to ne može prouzročiti samo Ma već to mora biti uz "pomoć" drugih tranzita. Ma je tu samo "okidač" problema..

Ma 180 Ju 90 Mo to je njena slaba točka. Ma i Mo su joj vrlo bitni u toj karti i normalno da ovakvi teški tranziti preko tog područja ( ne točke nego područja ) mogu donijeti vrlo ozbiljne probleme...

Kako rekoh radi se o području te je od 2011 započeo teži i stresni period najprije fizičkim iscrpljivanjem i pritiskom na samu njenu ličnost... dakle do kraja ove godine kad završava ovakav stresan i problematičan period, to će biti pune 4 godine da je dijete pod stresnom situacijom, što je jako jako dug period i za odraslu osobu a kamo ne za dijete... naročito 2012 godina.. i normalno je da pod tolikim pritiskom, dijete jednostavno počne "pucati po šavovima"... zato se odražava na zdravlje, jer dijete ne zna "manipulirati" takvim "energijama"
dakle teški periodi a dijete bez životnog iskustva...

A karakter kao škorpija i djevica, umjesto da te probleme "izbaci iz sebe", ono zadržava probleme u sebi i to uzrokuje reakcije tijela "iznutra"
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  Astrotanja Čet Jun 12, 2014 1:03 am

Saša, da upravo je tako! Hvala ti. Hvala i Logusu, u prvu si da je i Neptun delovao, da je došlo do promena u domu prošle,koja se osetila i ove i da je bilo kako virusa i bakterija, tako i emocija više:)

Tu je bilo pojačana napetost u odnosima sa drugima, posebno u školi, razredu ,o čemi si ti i ranije pisao . Uran je učinio svoje , kao i Pluton, koji još čini. Bilo je i prošle godine naročito napeto i teško u školi izuzetno, ali i u kući, jer je izgubila dedu i suočila se dva puta u manje u od godinu dana sa dve smrti, jedne u porodici, druge iz njene neposredne okoline, poznanika iz komšiluka, ali reč je o mladoj osobi od 16. godina.

Imunitet joj je u padu i ona zaista teže iz sebe izbacuje emocije, teško pokazuje osećanja, strahove naročito i potrebno je da je dobro pratim da bi uvidela šta krije i šta je uznermirava u ovim osetljivim godinama ,jer je ušla u pobertet.

Mars će opet u 12. Ona se sa druge strane jako promenila, porala, razvila se izuzetno puno ove godine i promenila svoj lilčni izgled. Saturn u prvoj je takođe delovao.

Neptun u 4. je doneo promene u domu, veće, koje nisu trenutno negativne, ali su njoj svakako pomalo zbunjujuće i joše ne jasne.
Očekujem da će joj Jupiter u sekstilu sa natalnim Mesecom , kada bude u Lavu doneti pri kraju ove godine pozitivne promene. Očekujem i da čim izađe Saturn iz prve da joj bude lakše i da nestane njeno sklonost povremeno ka tugi i depresivnosti, ili bezvoljnosti.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  logos Pet Jun 13, 2014 1:25 am

sasa62 ::Ma 180 Ju 90 Mo to je njena slaba točka. Ma i Mo su joj vrlo bitni u toj karti i normalno da ovakvi teški tranziti preko tog područja ( ne točke nego područja ) mogu donijeti vrlo ozbiljne probleme...

Kako rekoh radi se o području te je od 2011 započeo teži i stresni period najprije fizičkim iscrpljivanjem i pritiskom na samu njenu ličnost... dakle do kraja ove godine kad završava ovakav stresan i problematičan period, to će biti pune 4 godine da je dijete pod stresnom situacijom, što je jako jako dug period i za odraslu osobu a kamo ne za dijete... naročito 2012 godina.. i normalno je da pod tolikim pritiskom, dijete jednostavno počne "pucati po šavovima"... zato se odražava na zdravlje, jer dijete ne zna "manipulirati" takvim "energijama"
dakle teški periodi a dijete bez životnog iskustva...

A karakter kao škorpija i  djevica, umjesto da te probleme "izbaci iz sebe", ono zadržava probleme u sebi i to uzrokuje reakcije tijela "iznutra"

Mars (vladar Asc i VI kuće), Jupiter (drugi vladar I kuće) i Mesec u Vagi (mokraćna bešika) zajedno čine vrlo moćan i neugodan kardinalni T-kvadrat gde je Mesec žižna tačka u koju se kanališe uglavnom negativna enrgija ove konfiguracije pri čemu valja naglasiti da su Mars i Jupiter egzaltirani, prvi u Jarcu a drugi u Raku, dakle, dosta moćni. Ako se tome doda neugodni kvadrat moćnog Marsa sa Suncem (život, vitalnost, imunitet) kao i kvadrat Neptuna (virusi, bakterije, infekcije) sa Asc (osoba, njeno telo), dobijemo to što se upravo dešava detetu a kako je sve to natalno, treba voditi računa o tome ubuduće jer je sklona tome.

Što se tiče stresova svi smo mi manje-više pod svakodnevnim njihovim uticajima te su oni širok i relativan pojam koji ponekad ne daju konkretan odgovor, tj. neka vrsta nezaobilaznog sastojka komplikovanih zdravstvenih problema. Često idu zajedno sa mnogim zdravstvenim problemima koji se ne rešavaju antistresnim metodama mada one pomažu u konačnom ishodu. Obzirom da je devojčica u periodu adolescencije treba i to imati na umu i razumeti njeno stanje bez veće dramatizacije jer je to samo po sebi za nju teško i komplikovano i sasvim normalno za taj uzrast a treba uzeti u obzir i životno okruženje koje svakom danom je sve nepodnošljivije i za nas a kamoli za mlade.

Decu treba razumeti i kako je rekao Duško Radović: "Teško onom ko ne ume svoje dete da razume".

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  sasa62 Pet Jun 13, 2014 2:43 am

logos ::

Mars (vladar Asc i VI kuće), Jupiter (drugi vladar I kuće) i Mesec u Vagi (mokraćna bešika) zajedno čine vrlo moćan i neugodan kardinalni T-kvadrat gde je Mesec žižna tačka u koju se kanališe uglavnom negativna enrgija ove konfiguracije pri čemu valja naglasiti da su Mars i Jupiter egzaltirani, prvi u Jarcu a drugi u Raku, dakle, dosta moćni. Ako se tome doda neugodni kvadrat moćnog Marsa sa Suncem (život, vitalnost, imunitet) kao i kvadrat Neptuna (virusi, bakterije, infekcije) sa Asc (osoba, njeno telo), dobijemo to što se upravo dešava detetu a kako je sve to natalno, treba voditi računa o tome ubuduće jer je sklona tome.

Neznam zašto navodiš moj citat kad si rekao praktički isto što sam već sam rekao


logos ::
Što se tiče stresova svi smo mi manje-više pod svakodnevnim njihovim uticajima te su oni širok i relativan pojam koji ponekad ne daju konkretan odgovor, tj. neka vrsta nezaobilaznog sastojka komplikovanih zdravstvenih problema. Često idu zajedno sa mnogim zdravstvenim problemima koji se ne rešavaju antistresnim metodama mada one pomažu u konačnom ishodu. Obzirom da je devojčica u periodu adolescencije treba i to imati na umu i razumeti njeno stanje bez veće dramatizacije jer je to samo po sebi za nju teško i komplikovano i sasvim normalno za taj uzrast a treba uzeti u obzir i životno okruženje koje svakom danom je sve nepodnošljivije i za nas a kamoli za mlade.

Decu treba razumeti i kako je rekao Duško Radović: "Teško onom ko ne ume svoje dete da razume".

Ovaj dio pojasni što si htio time reći? Ako želiš relativizirati učinak stresa, obraćaš se krivoj osobi. Meni je sasvim dovoljna rečenica

Astrotanja ::Saša,  da  upravo je  tako!
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  lilyrose Pet Jun 13, 2014 2:28 pm

Izvinite što ću biti totalno OFF, ali... zašto je ova tema toliko "aktualna" i toliko se na njoj piše, dok na drugima tjednima čekam(o) odgovor(e)??
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  logos Pet Jun 13, 2014 3:47 pm

lilyrose ::Izvinite što ću biti totalno OFF, ali... zašto je ova tema toliko "aktualna" i toliko se na njoj piše, dok na drugima tjednima čekam(o) odgovor(e)??

Potpuno si u pravu. Svako ima pravo izbora kome će odgovoriti i koju će temu izabrati mada je ovo primer da ima osoba koje imaju šta da pišu ali su neaktivni iz ko zna kojih razloga. Što se mene tiče trudim se da svojim skromnim tumačenjem astrološki objasnim i na neki način pomognem osobama koje su se zato oglasile na ovom forumu verujući u astrologiju i u ono što im se objašnjava. Trudim se da budem što je moguće jasniji jer je to uslov smisla naše komunikacije navodeći objašnjenja zašto je nešto spomenuto. Zahvalnost je prava satisfakcija za dobro tumačenje i uzajamno razumevanje. Još više mi znači kada se osoba uključi u tumačenje što je dobro za početak osvajanja astrološke materije. Ponekad komuniciram i porukama kada je situacija delikatna i potrebna diskrecija mada više volim javno.

"Neznam zašto navodiš moj citat kad si rekao praktički isto što sam već sam rekao"

Tvoj tekst: "Ma 180 Ju 90 Mo to je njena slaba točka. Ma i Mo su joj vrlo bitni u toj karti i normalno da ovakvi teški tranziti preko tog područja ( ne točke nego područja ) mogu donijeti vrlo ozbiljne probleme..." i moj tekst: "Mars (vladar Asc i VI kuće), Jupiter (drugi vladar I kuće) i Mesec u Vagi (mokraćna bešika) zajedno čine vrlo moćan i neugodan kardinalni T-kvadrat gde je Mesec žižna tačka u koju se kanališe uglavnom negativna enrgija ove konfiguracije pri čemu valja naglasiti da su Mars i Jupiter egzaltirani, prvi u Jarcu a drugi u Raku, dakle, dosta moćni. Ako se tome doda neugodni kvadrat moćnog Marsa sa Suncem (život, vitalnost, imunitet) kao i kvadrat Neptuna (virusi, bakterije, infekcije) sa Asc (osoba, njeno telo), dobijemo to što se upravo dešava detetu a kako je sve to natalno, treba voditi računa o tome ubuduće jer je sklona tome." razlikuju se po objašnjenju i drugačijem viđenju iste materije. Kod mene je pomenut kardinalni T-kvadrat kao moćna konfiguracija u čiji sastav ulazi za pomenutu temu aktuelan natalni kvadrat Marsa i Meseca bitan za događaj o kome se piše. U početku nisam pominjao T-kvadrat jer je tema bila konkretna i kao takva je tražila konkretne odgovore. Inače, u svojim tumačenjima vrlo često pominjem konfiguracije, posebno T-kvadrate, kada je to bitno. On je bitniji za šire tumačenje natalne karte i za probleme koji su se dešavali mnogo ranije o čemu ste ti i Tanja kao majka deteta svojevremeno komunicirali o problemima koji su tada bili aktuelni.

Što se tiče "relativiziranja stresa" mislim da sam bio dovoljno jasan i da nije uputno zabrinutoj majci praviti veću zbrku nego što je to potrebno.

Mislim da nije potrebno više trošiti reči o ovome jer smo već sve rekli pa zato hajde da se posvetimo malo više onima koji, kako reče Lilyrose, "tjednima čekam(o) odgovor(o)". Nije fer prema njima jer nekome možda "gori pod nogama" a mi se nepotrebno "prepucavamo". Davno je bio ponedeljak 24. Jan. 2011.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  sasa62 Pet Jun 13, 2014 5:38 pm

lilyrose ::Izvinite što ću biti totalno OFF, ali... zašto je ova tema toliko "aktualna" i toliko se na njoj piše, dok na drugima tjednima čekam(o) odgovor(e)??

Tema je aktuelna jer se radi o zdravstvenim problemima djeteta, a zašto drugi ne dobijaju odgovor to ne znam jer sam ovdje vrlo rijetko... zadnji put sam ovdje pisao 2011 godine.
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  sasa62 Pet Jun 13, 2014 5:45 pm

Logos,
bitna je suština, a ne količina napisanih riječi... zato sam i rekao da si rekao istu stvar kao i ja...

Ako je pojašnjenja situacije pravljenje zbrke, što je onda relativiziranje stresnog stanja kod djeteta i majke?

Slažem se da ne treba više trošiti riječi na pojašnjenja...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  Astrotanja Pon Jun 16, 2014 2:00 pm

Saša i Logusu,  hvala  vam  na   vašem učešću u   ovoj  za  mene   izuzetno   važnoj  temi, jer  je  u pitanju  zdravlje mog  deteta. Smile  I love you 

 Od  upale  mokraćne  bešike  do    upale  bubreg    lako  može  doći,  pa   svi oni  koji  misle  da  se pridaje preterna važnost   ovoj  temi,  trebali  bi  da  razmisle o  o tome šta pišu, jer  je  u pitanju   nešto  što  je  veoma   važno.  Svi   znamo  koliko  su  bubrezi  važni   za        naše  zdravlje, a  kada je o  dečijem  zdravlju  reč, utoliko  to  može da   bude   problem   ozbiljniji.Od kako  sam osnovala ovaj   moj  forum, uvek  sam i   drugima, kada  god  sam  bila  u mogućnost  odgovrala na   pitanja  vezana za  zdravlje   dece. U poslednje  vreme  sam   zaokupljena   zravljem   svog  deteta,  pa  ne  stižem   da odgovram, ali    preproručujem  svima  koji    su u mogućnost  da  odgovaraju, a  imaja    dovoljno  astrološkog  znanja i iskustva  da  to  čine. Smile 


Što  se tiče  teme koju  sam postavila, po mom  mišljenju interesantna i   aktueln,a jer je Mars  u Vagi i  izaziva  često  upale   i probleme urološke,  a ovih  dana je   u kvadratu sa Plutonom  u Jarcu,  što  može  da  poveća i upale i  probleme, kod  onih koji je imaju  

Što  se  tiče  Alisinog  natala i položaja  Meseca on je  ne samo   deo   T-kvarata, već i   deo  velikog  vazdušnog  trigona  između Saturna u  Blizancima i  Neptuna u  Vodoliji.  Uz   to je i  u  sekstilu  sa Plutonom u Strelcu u   drugoj, što   dovodi  do   toga  da  se    iako  se  problemi  javljaju i  što  su u pitanju  upale  ko nje  često i   grla jer je  Marsu  2.  se  dosta   napor i    trud,  jer je  to Mars u Jarcu,, ali  i  intuicije,   vere  u  rešavanju    zdravstvenih problema.

Problem  je  svakao  bio retrogradni Mars u Vagi, koji je   dugo  bio u   12 kući i  nije   dao  da  se otkrije problem,a  ujedno je   je  često  vraćao   stvari na početak,   a   veliki  krst  u kardinalnim  znacima  u kome je  i bars  bio,      aktivirao je  probleme i  izavali  poteškoće  u  rešavanju,  dugotrajnu  tempraturu  izazvao i  pdomuklo   delovao, iscrpljujući je  i umanjujući  imunitet,   prirodnu borbenost protiv  bolesti.

 Tek  kada  je Mars   tranzitni   napravio   trigon  sa   trnazirnim  Suncem u  Blizancima urađena je   odgovrajuća  analiza  koja  je  ukazala   šta  je   to što   izaziva  probleme. Venera  je  tada  bila  u ulazećem    trigonu  sa  Alisinim  natalnim Marsom. Tokom  juna i  naročito  jula Neptun  će  biti  u  sekstilu sa  njenim natalnim Marsom   koji  je  vladar  1. i   6.  tako   da očekujem  a  će   terapija  biti odgovarajuća i  da će   doči  o poboljšanja  Jedino  što  se Mars  opet  vraća  u  12.  i   treba  pažljivo  pratiti i kontrolisati   da  opet se opet  u pozadini,   tajno  nešto  ne  razvija. Rolling Eyes
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Upala  mokraćne  bešike Empty Re: Upala mokraćne bešike

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu