Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

problemi sa srcem?

2 posters

Ići dole

problemi sa srcem? Empty problemi sa srcem?

Počalji  manuela Čet Nov 20, 2014 9:06 pm

Na pregledu kod kardiologa mi je na kardiogramu utvrdjeno da imam povremeni preskok, pa su me poslali da radim ultrazvuk i da nosim holter 24 casa kako bi videli da li stvarno postoji neki problem u radu srca. Medjutim moram da cekam da tek posle Nove godine zakazem. Da li se vidi iz moje natalne karte da mi je srce ugrozeno s obzirom da redovno vezbam bas se zabrinuh?
https://2img.net/h/oi40.tinypic.com/2qapd8x.gif

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

problemi sa srcem? Empty Re: problemi sa srcem?

Počalji  logos Sub Nov 22, 2014 11:06 pm

manuela ::Na pregledu kod kardiologa mi je na kardiogramu utvrdjeno da imam povremeni preskok, pa su me poslali da radim ultrazvuk i da nosim holter 24 casa kako bi videli da li stvarno postoji neki problem u radu srca. Medjutim moram da cekam da tek posle Nove godine zakazem. Da li se vidi iz moje natalne karte da mi je srce ugrozeno s obzirom da redovno vezbam bas se zabrinuh?

U natalnoj karti vrh VIII kuće (intervencije lekara) je na 25° (analogija Ovna i vladara Marsa – aktivnost) znaka Lava (srce, problemi u vezi rada srca) a vladar Sunce je u V kući (prirodna kuća Lava) na 5° (stepen Lava – srce) znaka Blizanaca (nestalnost, nervoza). Vladar Sunca je Merkur i nalazi se u VI kući (zdravlje, akutne bolesti) na 23° (stepen Vodolije i Urana – prekidi, neujednačeno, preskoci) znaka Blizanaca (nestalnost, nervoza). Sunce ima uglavnom dobre aspekte a od lošijih ima dve inkonjunkcije, jednu sa MC (velika posvećenost karijeri) a drugu sa Asc (sklonost ka problemima srca). Međutim, vladar Sunca, Merkur, nalazi se u VI kući akutnih bolesti i ima dosta negativnih aspekata: kvadrate sa konjunkcijom Urana (prekidi, neujednačeno, preskoci) i Plutona (stradanje i regeneracija, vladar prirodne VIII kuće lekarskih intervencija) iz znaka Device (akutne bolesti) i sa Hironom (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta) sa kraja znaka Riba (bolnice, lekari), inkonjunkcije sa Mesecom (emocije, duša, psiha) iz I kuće (osoba) koji je suvladar VI kuće i sa Neptunom (lekari, bolnice) iz znaka Škorpije (lekarske intervencije).

Sve ovo ukazuje na osetljivo srce koje u nekom životnom dobu počinje da reaguje na neuroze kojima kao da nema kraja. Jupiter (veliko, uvećanje) sa vrha znaka Lava (srce) i u sekstilu sa Suncem (srce) može ukazivati na sklonost ka uvećanju srca a to je moglo da se desi kada su Sunce i Jupiter u tranzitu u drugoj polovini jula ove godine prelazili preko natalnog Jupitera koji je tada bio u kvadratu sa tranzitnim Marsom sa vrha znaka Škorpije a tada se aktivirala i natalna opozicija Jupitera i Meseca. Nekoliko dana zatim je i tranzitni Merklur (vladar Sunca I VI kuće) prelazio preko natalnog Jupitera što ukazuje na probleme koji su tada nastajali. Tada je moglo doći i do uvećanja otvora između leve pretkomore i leve komore koji listići predviđeni za to ne mogu u potpunosti da zatvore pri dijastoli pa se osvežena krv u nekoj meri vraća u pretkomoru umesto da ide u organizam i da ga kiseonikom snabdeva. Postoji i mogućnost da je došlo do uvrtanja listića u pretkomoru što takođe dovodi do istog problema, ne zatvaranja otvora sa istim posledicama, preskakanja u radu srca. Astrološki gledano ovo prvo je verovatnije.

U vezi fizičkih i drugih aktivnosti potrebno je konsultovati lekare koji će pratiti zdravstveno stanje, ne samo kardiologa jer su problemi sa srcem samo posledica.

PS: Tranzitni Pluton na Asc opominje i ukazuje na neminovnost radikalnih promena jer mnogo toga više neće biti kao što je bilo. Što pre to shvatimo i prihvatimo manju cenu ćemo platiti.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

problemi sa srcem? Empty Re: problemi sa srcem?

Počalji  manuela Ned Nov 23, 2014 9:38 am

Hvala na ovako detaljnoj analizi, cekam preglede posle Nove godine pa cu videti sta dalje.

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

problemi sa srcem? Empty Re: problemi sa srcem?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu