Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uzas u kuci

4 posters

Ići dole

Uzas u kuci Empty Uzas u kuci

Počalji  manuela Sub Feb 18, 2017 10:38 pm

Danas sam imala jednu uzasnu situaciju u kuci.Muz dosao po ko zna  koji put pijan i poceo da me maltretrira psihicki, zvala sam miliciju. Posle posete milicije je otisao i vratio se jos pijaniji.
Da li se vidi u tranzitima da je to ipak dosao kraj nasoj zajednici?

https://2img.net/h/oi40.tinypic.com/2qapd8x.gif

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  logos Pon Feb 20, 2017 4:15 pm

manuela ::Danas sam imala jednu uzasnu situaciju u kuci.Muz dosao po ko zna  koji put pijan i poceo da me maltretrira psihicki, zvala sam miliciju. Posle posete milicije je otisao i vratio se jos pijaniji.
Da li se vidi u tranzitima da je to ipak dosao kraj nasoj zajednici?

VII kuća (partneri, prvi brak) je na 11° (stepen Vodolije - svađe, rastave, hirovito, impulsivno, nasilno, slobode) znaku Raka a vladar Mesec (emotivnost, psiha, duša) je u I kući na 28°27' (prema Imširagiću je to simbolika Vodolije) znaka Jarca (teškoće, problemi, barijere, depresivnost) u kome je u izgonu (loš položaj) i to je astrološki loš predznak naročito za prvi brak i partnera jer se oboje loše osećate u njemu. Druge ne možemo menjati ali ih možemo izbeći u smislu prekida svakog kontakta sa njima pa i partnerskog odnosa, tj. braka sa jednim i izbora drugog, ako to, naravno, želimo i imamo potrebu za tim. Nije povoljno ni što je Mesec u opoziciji sa Venerom (ljubav) koja je na lošoj fiksnoj zvezdi Castor koja između ostalog simbolizuje loše ponašanje, đavolja posla i nasilje. Venera je u trigonu a Mesec u sekstilu (laki aspekti) sa Neptunom (alkohol, droga, opijanje, ludilo, izgubljenost) iz znaka Škorpije (patološki, negativno, fatalno) što može ukazivati na veliku sklonost partnera (Rak, Mesec) prema alkoholu (Neptun) pri čemu prvo strada ljubav (Venera), trpi porodica i domaćinstvo (Rak) a inkonjunkcija (velika prilagođavanja) Neptuna ja Merkurom (komuniciranje) sa 23° (stepen Vodolije) znaka Blizanaca, da je sa takvom osobom izuzetno teško komunicirati. Loša energija opozicije Saturna (vladar Asc - osoba) iz III kuće (komuniciranje) sa 9° (stepen IX kuće - drugi brak) znaka Ovna (Saturn je ovde u padu) i njegovog vladara Marsa koji je u izgonu u Vagi i IX kući a zajedno sa Venerom iz VII kuće grade snažni kardinalni T-kvadrat, simbolizuje ljubav kao osnovni ventil pražnjenja te energije i da problem nastaje kada ljubavi nema sa partnerom. Pošto je i IX kuća u to umešana treba voditi računa o tome i kod eventualnog drugog braka.

Problemi su mogli početi u drugoj polovini 2011. i početkom 2012. godine kada je tranzitni Saturn prelazio preko natalnog Marsa pri čemu je pravio kvadrate sa Asc i natalnom Venerom iz VII kuće i bio u opoziciji sa svojim natalom iz III kuće. Na pogoršanje situacije je ukazivao ulazak Urana u III kuću i njegov tranzit preko natalnog Saturna iz iste kuće kao i kvadrat tranzitnog Neptuna iz znaka Riba sa natalnim Suncem iz V kuće a kasniji ulazak tranzitnog Plutona u I kuću, njegovi kvadrati sa natalnom opozicijom Saturna i Marsa i opozicija sa natalnom Venerom iz VII kuće koja u suštini znači vrlo dugotrajnu opoziciju sa celom V kućom, ukazivali su na fizički nepodnošljivo stanje i na potrebu za radikalnim promenama jer postaje jasno da ništa više ne može biti kao nekada. Trenutni tranzit Jupitera kroz IX kuću iz znaka Vage može ukazivati na razmišljanje o drugom partneru i novom braku ali uz prethodno izvršenim ličnim radikalnim promenama jer, u protivnom, to neće imati smisla a treba se pripremiti i za ulazak tranzitnog Saturna u znak Jarca i za kasniji njegov ulazak u I kuću.




logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  manuela Pon Feb 20, 2017 4:47 pm

Natalni Neptun pravi trougao sa natalnim Mesecom i sekstil sa natalnom Venerom i izgleda da su to losi tranziti koji ukazuju na alkoholiozam partnera. A na sta bi ukazivali kvadrati tih palneta?
Partner je dobio rok da se izjasni da li ce ostaviti alkohol ili ziveti sa mnom i detetom. Mislim da se nece suzdrzati da opet ne pocne da pije, tako da nekako osecam da je ovo nas kraj.
Mnogo se bojim jer vrsi pritisak na dete i govori da ja hocu da ih rastavim, a dete place i vidim da je ocajno. O drugom braku ne razmisljam i nikad ga i ne bi pozelela. Samo sam uplasena kako cu se sama sa detetom nositi sa finansijskom situacijom, jer imam veliki kredit za stan? A pored svega me plasi tranzitni Saturn u 12. kuci i njegov prelazak preko Asc.

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  logos Pon Feb 20, 2017 5:59 pm

manuela ::Natalni Neptun pravi trougao sa natalnim Mesecom i sekstil sa natalnom Venerom i izgleda da su to losi tranziti koji ukazuju na alkoholiozam partnera. A na sta bi ukazivali kvadrati tih palneta?
Partner je dobio rok da se izjasni da li ce ostaviti alkohol ili ziveti sa mnom i detetom. Mislim da se nece suzdrzati da opet ne pocne da pije, tako da nekako osecam da je ovo nas kraj.
Mnogo se bojim jer vrsi pritisak na dete i govori da ja hocu da ih rastavim, a dete place i vidim da je ocajno. O drugom braku ne razmisljam i nikad ga i ne bi pozelela. Samo sam uplasena kako cu se sama sa detetom nositi sa finansijskom situacijom, jer imam veliki kredit za stan? A pored svega me plasi tranzitni Saturn u 12. kuci i njegov prelazak preko Asc.

Napisao sam: "Venera je u trigonu a Mesec u sekstilu (laki aspekti) sa Neptunom (alkohol, droga, opijanje, ludilo, izgubljenost) iz znaka Škorpije (patološki, negativno, fatalno) što može ukazivati na veliku sklonost partnera (Rak, Mesec) prema alkoholu (Neptun) pri čemu prvo strada ljubav (Venera), trpi porodica i domaćinstvo (Rak) a inkonjunkcija (velika prilagođavanja) Neptuna ja Merkurom (komuniciranje) sa 23° (stepen Vodolije) znaka Blizanaca, da je sa takvom osobom izuzetno teško komunicirati." To su natalne planete i natalni aspekti a ne "loši tranziti" a navedeni aspekti i njihove pozicije ukazuju na lakoću sklonosti ka alkoholu partnera (Mesec kao vladar VII kuće prvog braka i prvog bračnog partnera lako /sekstil/ poseže za alkoholom /Neptun/) i to su, dakle, natalne predispozicije pomenutog prvog bračnog partnera. Tranziti su odnosi tranzitnih planeta sa natalnim.

Znak Lava obuhvata dve kuće: pominjanu VII i VIII koja između ostalog simboluzuje i tuđi novac, tj. novac drugih ljudi. Vladar Sunce je u V kući koja simbolizuje ljubav ali i decu koje je u inkonjunkcijama (velika prilagođavanja) sa Asc (osoba) i Južnim čvorom (linija manjeg otpora) iz znaka Škorpije (prirodna VIII kuća tuđeg novca) i u kvadratu (nepovoljan aspekt) sa Fortunom (srećna okolnost) što ukazuje na značaj njegovog novca na funkcionisanje vas kao porodice. Inače, velike kredite za stan simbolizuje Pluton iz VIII kuće u sekstilu sa Venerom iz znaka Raka a Pluton u opoziciji sa Chironom (ranjeni iscelitelj, rana koja teško zarasta) iz II kuće (svoj novac) i 29° (stepen plača) znaka Riba (nemanje, nejasno, pogrešno) može ukazivati donekle nejasnu odluku o podizanju stambenog kredita za koju se možda i suprug zalagao (Bisekstil Neptuna, Chirona i Meseca).

Nemam nameru da ti bilo šta sugerišem ali o svemu vredi trezveno i hladne glave razmisliti pa se i posavetovati sa odgovornim i tebi bliskim osobama šta i kako dalje postupati ali, da ćeš se žrtvovati, sasvim je izvesno. Izlaz iz svake situacije postoji, samo ga treba pronaći. Verujem da ti to umeš i možeš, samo treba da hoćeš.

Svako dobro!

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  manuela Pon Feb 20, 2017 8:07 pm

Hvala Logos. Mnogo mi je teško jako se plašim svega što mi dolazi...

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  Astrotanja Sre Feb 22, 2017 8:39 pm

Ne  mislim  da je  sve  tako  fatalno  i da  izlaza  nema. Gde je problem  ima  i  rešenja. Ne  zaboravimo  da  je  Mesec ovih dana u  poslednjoj četvrti pred Pomračenje Sunc 26.02.  i da  otuda  se nepovoljno  oseća njegov  uticaj, koji  donosi  probleme  ovih  dana  osobama  sa  podznakom u Jarcu,  a  kako je  vama  bio  ovih  dva  u  12. kući  20.  neke  stvari  su se otele  kontroli. Vaš Mesec je pri samom kraju Jarca i jedino što vidim kao problem je opozcijiu sa Jupiterom, što dovodi do preterivanja partnerovog u zadovoljstvima, uživanjima, jer je u 7. Samo Jupiter u 7. ukazuje i da partner ima i dobre strane, da ume da bude pozitivan i u nečemu uspešan.

Dobro je  kada  se  situacija  smiri,  otvoreno razgovorati  i predložiti partneru  da  se leči od  alkoholizma. Ipak je Venera u 7. kući znak da u braku ima ljubavi i da partner drži do porodice.

 Znam osobe  koje  su uspele  da  se izleče  i  da  je  to  dovelo do bolje  situacije  u braku. Mesec u sekstilu sa Neptunom govori da partner može da bude i saosećajan i da se menja. Mesec je u trećoj dekadi Jarca, blizu Vodolije i tu on nešto drugačiji. Mesec ste i vi kao žena i to je žena koja ima intuiciju, koja ume da podnosi, ali do određene granice. Ume da bude kada treba i odlučna, čvrsta.

Ovih  dana  radite na osvojim strahovima, nemiru, sumnji.  Postoje  brojne  metode  za  to  postoj. Ono što vama  preporučujem  je meditacije za  poboljšanje  odnosa  sa  partnerom kao  što je meditacija  Anđeoski  Reiki 3 sa Maragaretom Milenković, koji  možete pronaći na Yupo Tube.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  emilija990 Čet Feb 23, 2017 12:42 am

Draga Tanja,da li biste mi mogli reci nesto u vezi: saturn smjesten u 7. kuci u znaku Bika,a tu na samom pocetku kuce je i Jupitern.Sta to govori o buducem partneru?

emilija990

Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  Astrotanja Čet Feb 23, 2017 12:12 pm

Emilija, postavite natalnu kartu, da bih mogla da vidim gde je tačno Saturn i Jupiter, gde su dispoztori otišli, u kakvim su aspektima, a gde vladar 7. i sve ostaalo što je važno za brak. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  emilija990 Čet Feb 23, 2017 12:51 pm

Aha,jao pokusala sam da posaljem ,ali posto sam nova na forum ne mogu da saljem u narednih 7 dana.Da li bih Vam mozda mogla poslatiii sliku natalne na e-mail adresu ili nekako drugacije?
Jako ne zanima Vase misljenje Tanja pa bih voljela da mi vidite natalnu..
Hvala Vam Smile

emilija990

Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  logos Čet Feb 23, 2017 3:33 pm

emilija990 ::Aha,jao pokusala sam da posaljem ,ali posto sam nova na forum ne mogu da saljem u narednih 7 dana.Da li bih Vam mozda mogla poslatiii sliku natalne na e-mail adresu ili nekako drugacije?

Jednostavno napiši datum, vreme i mesto rođenja i postavi konkretno pitanje ali ne na ovoj temi jer je ona specifična za određeni slučaj, osim ako i ti imaš slični problem.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  logos Čet Feb 23, 2017 5:39 pm

Astrotanja ::Ne  mislim  da je  sve  tako  fatalno  i da  izlaza  nema. Gde je problem  ima  i  rešenja.

Dobro je  kada  se  situacija  smiri,  otvoreno razgovorati  i predložiti partneru  da  se leči od  alkoholizma.

 Znam osobe  koje  su uspele  da  se izleče  i  da  je  to  dovelo do bolje  situacije  u braku.

Ovih  dana  radite na osvojim strahovima, nemiru, sumnji.  Postoje  brojne  metode  za  to  postoj. Ono što vama  preporučujem  je meditacije za poboljšanje  odnosa  sa  partnerom kao  što je meditacija  Anđeoski  Reiki 3 sa Maragaretom Milenković, koji  možete pronaći na Yupo Tube.


Citat iz današnje štampe: "Kako kažu zvanični statistički podaci, svaka druga žena u Srbiji je tokom života bila izložena nekom obliku porodičnog nasilja. Svaka druga žena doživljava ili je doživela neki oblik psihičkog nasilja. Svaka treća žena preživela je fizičko nasilje od nekog člana porodice, a 27,3 odsto ispitanica dobijalo je pretnje da će ga doživeti. Većina njih će o tome ćutati, mnoge i doživotno."


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  emilija990 Čet Feb 23, 2017 6:04 pm

Gdjo Tanja,poslala sam Vam mail i sliku svoje natalne karte pa kad budete mogli,molim Vas da mi kazete svoje mislljenje .Kao sto sam vec rekla, ovde mi nije dozvoljeno slati link..a Vi ste mi rekli pogledati u vezi 7. Polja i partnera.
Hvala Vam i pozdrav! ☺

emilija990

Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  Astrotanja Pet Feb 24, 2017 12:15 pm

Naravno,   nisam  mislila  na  situaciju  u Srbiji, nego u ovom slučaju, ali ne  verujem  ja u statistike, mada  su  možda i tačne.  Sigurno da ima jako puno  maltretiranih  ljudi,  kako  psihički,  tako  i  fizički  i da  se oni  na  različite načine  sa  time  nose.  Samo,  ja  na ovom  svom forumu,   nastojim  da  ljudima  ukažem  da  to može i da  se promeni. Da postoje  načini i tehnike  samopomoći,  samopoboljšanja. Jednu  takvu  tehniku  za  samopomoć,  koja  može  da  pomogne  pre  svega  u poiztivnom stavu prema  sebi,  ljubavi  prema  sebi i poštaovanja samog sebi, koji  treba  da  razvijaju i jačaju osobe koje  nailaze  na maltretiranje. Staiću  ću vam staviti ispod  ovog tekste. Zove se EFT tehnika.

Verujem  da  nije  uloga  astrologa  da  traži i konstacuje  da  u  braku ima  problema  i odakle  potiču, a  da ne  savetuje,  način  i put  da  se  to promeni, da  se  poboljša  nešto  u  vezi.  Da  pre  svega  radimo i poboljšamo nešto kod  sebe, a šta  i to se  vidi iz natala.  Kako  i koji  put je osobe koja ima Mesec  u Jarcu,  da  se ne prepusti  negativnim emocijama,  ili  da  ne  trpi, da  ne pati. Postoji  izlaz  iz  toga. Rešenja  ima,  samo  ga  treba  pronaći,  a  za to  su  najbolje  lične  konsutacija, jer  se  tada  može  govoriti o nečemu što  nije  za  javnost, što  zapravo osoba  teško i sama  sebi priznaje.  U  to  sam  se  opet  uverila i  pre nekoliko minuta  i zato odlučila  da  to napišem.  Reč  je  osobi koja  takođe ima  Mesec u Jarcu i  koja  ima  kao  i većina  probleme  njih,  probleme u porodici,  nesreću u kući.  Astrološki savete  da  promeni  situaciju  sam  joj dala,  ali  sam  učinila  i više od  toga,  odnosno  savet je  bio praćen  najpozitivnijom energijom, osećanjem ljubav. Kada  je takav  savet, onda je  to  pomoć koja  se  na  drugačijem nivou ostvaruje, onom  duhovnom.

Evo  i  videa  u  kojem ćete  moći  da   iskoristite.  Staviću  ga i u rubrici Astromedicina,  kako  bi bila  vidlljiva  svima, a ne  samo onima koji  čitaju lična  pitanja.
https://youtu.be/s5E79GzbnBc
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  logos Pet Feb 24, 2017 5:04 pm

PODSETNIK: manuela taj Sre Apr 18, 2012 1:13 pm

Da li cu se razvesti i dobiti starateljstvo nad detetom?

U uzasnom sam strahu jer sam na pragu razvoda braka. Muz mi preti da ce mi oduzeti dete od 4,5 godine. Inace razlog razvoda je njegov alkoholizam.
On je od onih tipova koji se nikad ne napiju, ali je stalno dopingovan. To se vec 4 godine odrazava na njegovo ponasanje. Negira da pije i smatra da pije tacno koliko je dovoljno? Kako dokazati njegovu zavisnost od alkohola?

Astrotanja taj Sre Apr 18, 2012 2:56 pm

Manuela, posavetujte se u Centru za socijalni rad sa nekim socijalnim radnikom, koji vam može pomoći odgovarjućim informacijama, koje mogu pomoći da se ne plašite i omogućiti vam da saznate kako da postupiti u situaciji u kojoj ste. Srećno!



manuela taj Sub 20 Sep 2014 - 19:18

RAZVOD?

Da li moze da se vidi iz horoskopa mog muza hocemo li se razvesti i da li ce dete meni pripasti? Ovih dana treba da predam tuzbu za razvod, jer on nece da potpise sporazumni razvod braka.



manuela taj Pet 18 Apr 2014 - 6:39

PARTNERSKI ODNOS

Zamolila bi Logosa ako moze da mi pogleda da li mi predstoji neka promena u partnerskim odnosima, jer mi od jula meseca tranzitni Pluton krece poslednji put direktno preko vrha 7. kuce, a znam da to poslednje direktno kretanje moze biti okidac za nest znacajno...Ili se mozda i ne odnosi na odnose u barku?

logos taj Pet 18 Apr 2014 - 10:52

Već si nekoliko puta u svojim postovima pomenula da ti je tranzitni Pluton oko Asc a direktno kreće tek 23. septembra i on može na vrh VII kuće uticati samo preko opozicije sa istim.

Vidim da imaš problem sa suprugom i brakom zbog nedostatka emocija (vrh VII kuće u Raku a Mesec u I kući u Jarcu u padu) i ljubavi (Venera u VII kući u opoziciji sa svojim vladarem Mesecom i u kvadratu sa Marsom vladarem X kuće). Suprug (vrh VII kuće u Raku) je predstavljen Mesecom (tečnost, piće) koji je u opoziciji sa Jupiterom (mnogo, na duge staze) vladarem XII kuće (tajno, skriveno) pa on pije obično tajno. Mesec (on) je u sekstilu sa Neptunom (alkohol) koji je u trigonu sa Venerom (voleti) iz VII kuće (brak) i znaka Raka (piće) i to ukazuje na njegovu veliku ljubav prema alkoholu a prema supruzi ništa od ljubavi (Venera u opoziciji sa Asc). To se kod njega može pretvoriti u bolest jer se vrh njegove derivatne VI kuće (bolest) nalazi u Strelcu a vladar Jupiter u njegovoj I derivatnoj kući.

Trenutni tranzit Plutona preko Asc i njegova opozicija sa Desc ukazuje na najniži mogući nivo u vašim odnosima i na obavezu radikalnih promena u ličnim pa i zajedničkom životu, zavisno od toga šta želite u svojim životima (Pluton u kvadratu sa svojim suvladarem X kuće Marsom - problemi u vezi karijere - /Pluton u opoziciji a Mars u kvadratu sa Desc - fizičko stradanje supruga i potreba za radikalnom promenom).

Tranzitni Jupiter u VII kući treba krajem meseca maja da bude na natalnoj Veneri u istom polju i tada bi se aktivirao natalni bisekstil Venera - Neptun - konjunkcija Urana i Plutona kao žižne tačke i to bi bila velika šansa da se vrati ljubav (Venera), ostavi alkohol (Neptun), radikalno promeni (Pluton) i uvede nešto novo (Uran) u vaše živote i harmonija (Venera) u bračne odnose. Tranzitni Saturn (teškoće) je na natalnom Neptunu i ukazuje na teškoće u realizaciji ove mogućnosti ali, sve se može kad se hoće.

Krajem jula će biti vrlo aktivna VII kuća tranzitom Sunca i Jupitera preko natalnog Jupitera a za njima i Merkura i Venere i na kratko Meseca, što može ukazivati na mogućnost putovanja u inostranstvo sa suprugom ili, pak na službeno putovanje u inostranstvo i upoznavanje nekog sa kojim bi se mogao ostvariti fizička i emotivna veza (aktivira je natalni kvadrat Venere i Marsa).

Dakle, sve je u tvojim rukama, pitanje je ličnog opredeljenja. Vredi dobro razmisliti jer ne postoji prepreka koja se ne može savladati.

manuela taj Pet 18 Apr 2014 - 14:58

Hvala puno na odgovoru, muz je bas jedno vreme pio, negde pre oko 2 godine je prestao, ali sad povremeno osetim da to uradi krijuci. Inace pocelo je jako da mu skodi zbog zdravlja, tako da sledeci mesec opet mora da uradi neke preglede koje je vec radio, ima problema sa zeludcem. Osim sto je povremeno nervozan, ostalo je sve u granicama normale. Nadam se da nece biti nekih vecih neprijatnih iznenadjenja usled opozicije tranzitnog Plutona vrhu 7. kuce. Mozda mi samo pomogne da sa strane osetim neko drugo emotivno ispunjenje pored ove moje zajednice...


manuela taj Sub 18 Feb 2017 - 19:38

UŽAS U KUĆI

Danas sam imala jednu uzasnu situaciju u kuci.Muz dosao po ko zna  koji put pijan i poceo da me maltretrira psihicki, zvala sam miliciju. Posle posete milicije je otisao i vratio se jos pijaniji.
Da li se vidi u tranzitima da je to ipak dosao kraj nasoj zajednici?

manuela taj Pon 20 Feb 2017 - 13:47

Natalni Neptun pravi trougao sa natalnim Mesecom i sekstil sa natalnom Venerom i izgleda da su to losi tranziti koji ukazuju na alkoholiozam partnera. A na sta bi ukazivali kvadrati tih palneta?
Partner je dobio rok da se izjasni da li ce ostaviti alkohol ili ziveti sa mnom i detetom. Mislim da se nece suzdrzati da opet ne pocne da pije, tako da nekako osecam da je ovo nas kraj.
Mnogo se bojim jer vrsi pritisak na dete i govori da ja hocu da ih rastavim, a dete place i vidim da je ocajno. O drugom braku ne razmisljam i nikad ga i ne bi pozelela. Samo sam uplasena kako cu se sama sa detetom nositi sa finansijskom situacijom, jer imam veliki kredit za stan? A pored svega me plasi tranzitni Saturn u 12. kuci i njegov prelazak preko Asc.

manuela taj Pon 20 Feb 2017 - 17:07

Mnogo mi je teško jako se plašim svega što mi dolazi...


REZIME:

- april 2012. Problemi u porodici traju već 4 godine zbog muža alkoholičara koji preti da će joj oduzeti dete od 4,5 godine;

- septembar 2014. Tih dana treba da preda tužbu za razvod, jer muž neće da potpiše sporazumni razvod braka;

- april 2014. Zdravstveni problemi muža zbog alkoholizma: "Muž je baš jedno vreme pio, negde pre oko 2 godine je prestao, ali sad povremeno osetim da to uradi krijući. Inače počelo je jako da mu škodi zbog zdravlja, tako da sledeći mesec opet mora da uradi neke preglede koje je već radio, ima problema sa želudcem."

- februar 2017. Užasna situacija u kući. Muž došao po ko zna koji put pijan i počeo da je maltretrira psihički, zvala je miliciju. Posle posete milicije je otišao i vratio se još pijaniji.



Nikad mi ne pada na pamet da osobi koja trpi nasilje u porodici kažem "Izdrži, i to će jednom prestati!" Lako je meni da pametujem jer ja ne trpim to nasilje. Situacija je krajnje ozbiljna i ne želim da pomislim na eventualne posledice jer su novine pune takvih vesti. Ne želim ni da dramatizujem jer sam u ovom slučaju u par navrata bio upravo suprotan, kao: "Dakle, sve je u tvojim rukama, pitanje je ličnog opredeljenja. Vredi dobro razmisliti jer ne postoji prepreka koja se ne može savladati." i "Nemam nameru da ti bilo šta sugerišem ali o svemu vredi trezveno i hladne glave razmisliti pa se i posavetovati sa odgovornim i tebi bliskim osobama šta i kako dalje postupati ali, da ćeš se žrtvovati, sasvim je izvesno. Izlaz iz svake situacije postoji, samo ga treba pronaći. Verujem da ti to umeš i možeš, samo treba da hoćeš." Pokušao sam samo da astrološkm rezonima razložno objasnim kako ja shvatam problem i biranim rečima uputim osobu na moguće posledice i načine kako ih izbeći bez prikrivanja, otvoreno uz obavezno prepuštanje odluke samoj osobi koja u svemu ima isključivo pravo izbora i odluke bez obzira koliko sam ja "u pravu" jer je to uvek samo moje astrološko sagledavanje problema. Ovo je, ipak, astrološki forum sa veoma različitim temama i pitanjima i svako može svojim pitanjima i odgovorima da uzme učešća u njemu i to treba tako shvatiti ali uvek trebamo biti oprezni pri odabiru reči koje ćemo koristiti jer postoje osobe koje su sugestivne i sklone verovanju na sve i svašta, pa zato moramo meriti svaku reč zbog eventualnio mogućih posledica.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  Astrotanja Pet Feb 24, 2017 5:23 pm

Da,  sve  je  to  u redu  i nemam  zamerke. Samo, moje mišljenje  je  da  mi  trebamo da činimo promene  na  sebi. Da  su  astrolozi ti koji  bi trebalo da ukažu šta  je to  što osoba treba da  preduzme  da bi  sebe promenila i to  se vidi u horoskopu. Sve počinje  od  nas. Kada  ima  problema  to  je znak  da  trebao da  radimo na  sebi i najpre menjamo  sebe.  Da  menjamo sebe,  svoje  ponašanje, svoje  razmišljanje, svoje emociije.  Bilo da menjamo i odbacujemo  svoje  stavove, koje  nam štete. Dobro je da  radimo na  svom  samopouzdanju, samopoštovanju, ali i na  načinu razmišljanja i  emocijama, onim  koji su  negativne. Stah  je  emocija  koja  parališe, ili motiviše,  ako se pretvori u nešto. Suprotna od  straha, odnosno  emocija koja  je poztivna i koja  motiviše  je  ljubav. U  vezama i u partnerstvu  ljubav  je  važna i  nju  trebao da podstičemo, negujemo.  Moje  iskustvo je  da  uvek kada  sam u sebi  podsticala  i  razvijala  ljubav,  drugi  su bili prema  meni  dobri. Uz ljubav  ide i  razumevanje,  a ne osuda, opraštanje, a ne  osveta. Osobe  koje  piju često  sebe  tiho  ubijaju, odnosno ne  vole  dovoljno sebe. Osobe  koje  trpe  takođe  ne  vole  dovoljno sebe. Zato  mislim da  je jako važno raditi na  sebi, imati volju pomoći  sebi, jer  onda nam  mogu i drugi pomoći,  bilo  to psihilozi, socijalni  radnici  ili  drugi.

Kako Manueli Saturn tranzitira 12. kući, jasno je da su strahovi jaki i da ima nesigurnosti i sumnje. Saturn u 12. se nadjačava se kroz duhovnost i rad na sebi, određenim tehnikama, koja ja preporučujem.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  logos Pet Feb 24, 2017 6:01 pm

Slažem se sa rečenim i ja imam slične rezone. Što se tiče Manuele, na neminovne radikalne promene lične prirode ukazuje dugogodišnji tranzit Plutona kroz I kuću a on je vladar natalnog Neptuna koji ima inkonjunkciju sa natalnim Merkurom koji vlada V kućom ljubavi pozicioniranim u natalnoj VI kući ukutnih bolesti a koji vlada pomenutim Plutonom natalno položenim u VIII kući lekarskih intervencija i konjunkciji sa Uranom u znaku Device koja je prirodna VI kuća. Sve to ukazuje da osoba može imati zdravstvenih problema usled nesređenih emotivnih i ljubavnih odnosa. Što se tiče tranzitnog Saturna tek će pokazati svoje pravo lice ulaskom u znak Jarca i prelaskom preko Asc posle čega će iz I kuće zajedno sa tranzitnim Plutonom opozicijom napadati VII kuću i planete u njoj. Postoji mogućnost depresije pa zato je vrlo važno raditi na ličnom optimizmu (natalni bisekstil Saturna, Jupitera i Sunca kao fokusne tačke) i možda potražiti pomoć psihologa (Neptun iz Škorpije u sekstilu sa Mesecom, trigonu sa Jupiterom i u sekstilu sa svojim vladarom Plutonom iz VIII kuće i znaka Device). Natalni Saturn je u lepom sekstilu sa Suncem što ukazuje na njenu prirodnu izdržljivost koja će vremenom sve više dolaziti do izražaja (Saturn vlada Asc).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  manuela Pet Feb 24, 2017 11:49 pm

Šta reći na sva ova tumačenja nego jedno veliko hvala. Ostala sam bez daha čitajući sve ovo i ne verujući da to tako dugo traje. Osećam da sam se jako promenila i mislim da će sve promene i neke važnije odluke tek doći. Muž se mnogo prodobrio, on tako uvek radi posle posle "bisera" koje mi priredi. Nece on dugo izdrzatiu takvom stanju...

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  manuela Pon Feb 27, 2017 8:10 pm

Muž je juče svečano obećao da je ostavio alkohol. Juče je bio mlad Mesec...

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  Astrotanja Pon Feb 27, 2017 11:49 pm

Pomračaenje Sunca u Ribama je juče bilo u konjukciji sa Neptunom. Ako mu je pravilo trigon ili sesktil sa Saturnom, onda može da bude postojene navike, ali ako pravi neki nepovoljan aspekt ka Merkuru, Neptunu, ili Jupiteru, onda i ne.

Uopšteni ovo Pomračenje ćemnogima doneti nejasnoću, konfuzuju, čudne situacije, zablude, samoobmane, obmane, kod nekih potrebu za bekstvom od stvarnosti,ali i veću suptilnost, osetljivost, maštu, kreativnost, za one koji su tome skloni. Verovanje je veoma važno i ko ima jaku veru u nešto taj će dobro proći, ali ko sumnja, taj može doživiti obmanu, ili razočarenje. Na 8. stepenu Riba je fiksna zvezda koja Skat. Ona ume da donese srećna događanja, ali i čudne događaje, koje se teško mogu objasniti i kvare sreću. Tajanstvenost je prisutna.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  logos Uto Feb 28, 2017 1:25 pm

manuela ::Muž je juče svečano obećao da je ostavio alkohol. Juče je bio mlad Mesec...

Uzas u kuci 25g40sk

Konjunkcija Sunca i Meseca (pomračenje Sunca), Merkur, Neptun i Južni čvor su 26.02.2017. bili u stelijumu u znaku Riba koji je sa njegovim Plutonom (stradanje i regeneracija, "dno dna", fatalno) u aspektu opozicije (loš aspekt) preko koga tranzitira Severni čvor (teži put do uspeha). Pluton vlada V kućom ljubavi i dece u kojoj je natalni Jupiter (stavovi, ubeđenja, optimizam) u svom sedištu u znaku Strelca a Jupiter je u kvadratima sa natalnim Plutonom, pomenutim tranzitnim stelijumom i natalnim Chironom (ranjeni iscelitelj, rana koja teško zarasta) pri čemu se aktivira labilan natalni promenljivi T-kvadrat sa fokusom na Jupiteru (nesigurni lični stavovi). Ovo može simbolizovati pokušaj da se preko obećanja pokrene sa dna do kojeg je došao i, eventualno, preobrati u novu bolju osobu bez poroka sa idejom popravljanja ljubavnih odnosa i brige za detetom. Južni čvor u stelijumu ukazuje na sklonost liniji manjeg otpora a Severni na Plutonu na težak put ka ličnoj regeneraciji. Mesec je vladar Asc (on), simbolizuje nestabilnost i u konjunkciji sa Suncem (pomračenje) može ukazivati na nesigurne odluke kao plod promenljivih želja i nestabilnih emocija. Mesec i Neptun iz ovog stelijuma su u trigonu (aspekt lakoće) sa natalnom konjunkcijom Meseca i Neptuna (sklonost ka alkoholu i bežanje od stvarnosti) iz znaka Škorpije iz IV kuće (dom) pa ovo obećanje je iz razloga sklonosti ka opijatima (pije i kod kuće). Merkur i Mesec su vladari XII kuće a Merkur vlada i III a tranzitno kroz znak Riba ne ulivaju poverenja u reči iz obećanja (XII kuća i znak Riba - laž, obmana, skriveno, nesvesno, bajkovito).


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  manuela Uto Feb 28, 2017 6:43 pm

Moja želja da sve bude u redu je ogromna. Moj osećaj mi mnogo ne obećava...

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uzas u kuci Empty Re: Uzas u kuci

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu