Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Davison -osnove

+8
tanjica
Izida
butterfly
Strelica
andjela pizelli
Nale 83
Astrotanja
~Silk~
12 posters

Ići dole

Davison -osnove Empty Davison -osnove

Počalji  ~Silk~ Pet Jan 02, 2009 12:36 pm

Tanja je lepo zamolila ko ima neke podatke o Davisonu da ih unese, a ja sam nesto od podataka vec postavila u jednoj od tema vezane za tumacenje davisona. Pa mislim da je dobra ideja da tumacanja budu posebno a osnovne stvari posebno. Tak da sam otvorila ovu temu, tu cu ponovo kopirati ono sto sam pronasla, pa molim ostale clanove ukoliko imaju jos nesto zanimljivo da postave ovde a da ne razbacujemo po ostalim temama, tako da ce svima nama biti daleko lakše da se snadjemo.
( moderatori nemojte da se ljutite nisam htela da vam se mesam u posao, samo da pomognem malo Smile )
~Silk~
~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  ~Silk~ Pet Jan 02, 2009 12:40 pm

E ovako sada sam procitala ne nekom drugom forumu da sunce predstavalja stariju ili musku osobu, a mesec mladju ili zensku, ali stoji komentar dalje da je ipak potrebno prepoznati sebe ili partnera na osnovu simbolike ASC ili SC.

Mesec moze da predstavlja i emocije koje imate, takodje i neku drugu zenu kao na primer majku a ne samo suprugu.
Ako sam te dobro razumela tebe je zanimalo da li postoji neka prepreka za ovu vezu. To bi mogla da pogledas u 6 kući, koliko sam ja upoznata ona predstavlja onaj prelaz izmedju 5 i 7 , ustvari zabaljvanja i ozbiljne veze...pa ako postoji neka prepreka da bi veza nastavila onda se ona tu u 6 kući.

Sunce u Dejvisonu predstavlja "inicijalnu kapislu" , tj. zasto su se to dvoje nasli ~ razlog postojanja tog odnosa . Takodje predstalja ili muskarca ili stariju osobu u chartu .

Mesec u Dejvisonu predstavlja emocije koje se dele , razmena iskustava , instinkte . Takodje predstavlja zenu , suprugu ili majku u chartu .

Merkur u Dejvisonu predstavlja "iq" veze . Da li postoji razmena ideja , komunikacija , intelektualni stimulans , a takodje predstavlja i rodjake i decu .

Venera u Dejvisonu predstavlja nivo medjusobnog privlacenja , nacin ispoljavanja emocija i neznosti , takodje pokazuje novo emotivne sigurnosti koja postoji izmedju to dvoje , a isto tako pokazuje i poverenje koji jedan prema drugom imaju i pokazuje sistem vrednovanja koji postoji medju njima ( cak i na finansijskom nivou sigurnosti ~ partenri u 90% slucajeva smatraju svoju "lepsu polovinu" za svoje vlasnistvo ... ) .

Mars u Dejvisonu predstavlja , logicno , seksualni poriv i strast koja postoji izmedju to dvoje ljudi , dinamika , akcija , potreba za kretanjem i delanjem , tj. on predstavlja ono sto gura vezu da ide ili napred ili nazad ...

Jupiter u Dejvisonu predstavlja zajednicke moralne stavove i ideje , zajednicki stav o moralnim i verskim vrednostima , ali i sklonost ka "neobicnim" oblicima ispoljavanja naklonosti i ljubavnih zelja u samoj vezi ( posto je to planeta "morala" , on se naravno vezuje i za sve ono sto i nije bas moralno ~ paralelne veze , vanbracne aktivnosti , prevare , preljube , perverzije u sexu ... ) .

Satrun u Dejvisonu predstavlja prvenstveno strahove i "kamen spoticanja" . On nam pokazuje da li u vezi postoje neke stvari ili osobe koje sprecavaju srecan "happy end" izmedju to dvoje ljudi . Takodje predstavlja zajednicku ideju o disciplini i organizaciji veze . On predstavlja granice koje ovo dvoje (ne)svesno postavljaju u vezi .

-----------------------------------------------------------------------

Uran u Dejvisonu predstavlja zelju za apsolutnom slobodom , druzenjem , zezanjem , povrsnim emotivnim razmenama , ali isto tako pokazuje i ono sto ce oboje da urade kako bi odbranili svoju vezu i drzali je podalje od okoline ,

Neptun u Dejvisonu predstavlja sve (ne)moguce tajne . Tajne misli , tajne radnje , skrivene teznje i motive . Takodje , pokazuje i stepen zrtvovanja koji postoji izmedju ovo dvoje kako bi se veza podigla na jedan visi nivo . Ponekad , ako je dobro aspektovan , on donosi "slatke lazi" i sve one romanticne i mashtovite situacije i dogadjaje koji zaista mogu da ulepsaju odnos ... ali na zalost ... to su retki slucajevi ...

Pluton u Dejvisonu se posmatra dosta povrsno i vise se vezuje za sliku koliko su oboje spremni da se uklope u okolinu i koliko su spremni da zajednickim snagama prebrode krizu ako ona i postoji .


Nisam procitala pravila foruma ( priznajem kriva sam ) ali verujem da je kao na ostalim pa cu zato postaviti i link izvora ovog teksta!


__________________
izvor

Mesec u Dejvisonu može da predstavlja majku a u konjukciji sa Saturnom otežanje zbog neslaganja majke s tom vezom


Poslednji izmenio ~Silk~ dana Pet Jan 02, 2009 12:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
~Silk~
~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  ~Silk~ Pet Jan 02, 2009 12:40 pm

Prva kuca i njen vladar :
~ prikazuje pristup samoj vezi , zasto ta veza "postoji" . Pokazuje nam vaznost fizicke razmene emocija . Pokazuje "ulogu" koja se igra u odnosu na okolinu . Takodje , pokazuje nam i kako je izgledao prvi konktakt izmedju ovo dvoje i koji su utisci bili glavni , da li je bilo "hemije" ili "ljubav na prvi pogled" na primer , kao i prvi sex. odnos koji su imali ( tj. ce imati ) . Takodje nam pokazuje stariju osobu u tom odnosu , tj. najcesce ako chart nije poslovnog ili "roditeljskog" uporednog tipa , pokazuje nam muskarca u toj vezi .

Druga kuca i njen vladar :
~ pokazuje nam ono sto je oboma potrebno da bi se osecali sigurnim jedan pored drugog . II polje predstavlja srz svih potreba koje oboje imaju i zele da ostvare . Takodje , II polje nam pokazuje kakav je "govor tela" izmedju njih dvoje i stepen "hemije" koja (ne)postoji izmedju njih . II polje se povezuje sa I poljem kada je rec o sex. odnosu , jer nam pokazuje nacin na koji se zapocinje sex.ples ( kao i vremenski interval i da li ga uopste i ima , koji prolazi izmedju prvog i sledeceg sex.cina tj. da li to traje 15min ili 24h ) . Pokazuje nam i tip senzualnosti koji aktivira ovo dvoje kada su zajedno tj. da li okolina primecuje da se nesto desava izmedju njih . Takodje , pokazuje sistem medjusobnog vrednovanja i postovanja .

Treca kuca i njen vladar :
~ pokazuje nam nacin emotivne i sex. komunikacije izmedju ovo dvoje , narocito u periodu pre/za vreme/posle sex. cina , a moze naravno i da nam pokaze na kom "iq" nivou ( i da li ga uopste i ima ) ovo dvoje komuniciraju ~ da li je povrsan , ili mozda postoji i odredjena telepatska povezanost medju njima .

Cetvrta kuca i njen vladar :
~ ovo polje je V polje iz PROSLOG ZIVOTA i samim tim nam pokazuje sta ovo dvoje Karmicki vuku iz zajednockog odnosa koji su imali u proslom zivotu ( ljudi se ne nalaze slucajno ... ) . Znaci , pokazuej nam sta je urezano negde u podsvasnom delu secanja i jednog i drugog i pokazuje nam kako ce njih dvoje ( i da li ce ) umeti da aktiviraju ta prosla secanja kako bi vezu nastavili , prosirili ili je definitivno okoncali . Takodje pokazuje i mesto gde ce najvise ovo dvoje da provode zajedno ...

Peta kuca i njen vladar :
~ pokazuju nivo ljubavi koji postoji u ovom odnosu . Takodje , pokazuje i (ne)noramlne sex.porive i zelje . V polje predstavlja sve one veze koje su na nivou zabavljanja i koje se desavaju pre braka . Takodje , daje nam sliku koliko je taj osnos emotivan , mashtovit , romantican . Naravno ako je Dejvison za osobe koje su u braku , ovo polje ce prvenstveno predstavljati ljubav koju oni jedan drugom daju , kao i njihov stav prema deci .

Sesta kuca i njen vladar :
~ klasicno shvatanje VI polja je da je to "most" izmedju V i VII polja . Ovo polje nam pokazuje sta se sve desava u toku veze i nacin na koji ona se razvija iz V polja ( zabavljane ) u VII polje ( ozbiljna veza , tj. brak ) . Ako je vladar lose postavljen ili nema aplikacionih aspekata , to nam govori da ce u sustini veza da stagnira na nivou one planete koja je dominantnija ~ ili vladar V ili vladar VII ... pa ko prevagne , ali da ot te veze u sustini nema puno vajde . Takodje , VI polje nam ukazuje svakodnevna dogadjanja u vezi , a isto tako nam pokazuje odakle ce doci opsanost od dosade , monotonije ili neke druge negativnosti ( ili osobe ) koja moze poremetiti sklad izmedju to dvoje ljudi .

Sedma kuca i njen vladar :
~ ovo je polje dugotrajnih veza ( koje ne moraju biti krunisane brakom da bi se smatrale dobrim i trajnim & dugorocnim vezama ) . Ovo je polje koje pokazuje nivo poverenje izmedju partnera koji su poceli da aktivno dele i ucestvuju u zivotu onog drugog ( zajednicki zivot , putovanja ... ) . Takodje pokazuje onog drugog partnera u vezi ( obicno je to zena & devojka , ili ako je neka druga opcija uporednog charta , mladju osobu u tom odnosu ) .

Osma kuca i njen vladar :
~ ovo je polje gde se najbolje vidi ( pored I polja ) zbog cega je veza zapoceta . Pokazuje nam takmicarski duh , zelju za davanjem ( vise nego za primanjem ) emotivne naklonosti od strane partnera , a naravno nam i pokazuje ko tu zeli da bude "musko" a ko "zensko" , tj. pokazuje nam zelju za dominacijom ( cak ovde mozemo videti i sado~mazo odnos , ali ne samo na fizickom nivou , vec i na nivou verbalne komunikacije ~ cije su reci poslednje ... ) . Ovo polje nam pokazuje koliko su njih dvoje spremni da dele , kako emocije , tako i ideje i finansije jedno sa drugim . Ovo je naravno konkretno polje koje nam pokazuje kakav sex imaju ovo dvoje ( V polje : vise pokazuje neki platonski oblik ljubavi ) ... Takodje , VIII polje nam pokazuje cenu koju oboje moraju da "plate" ako zele da ostvare uspesan emotivni odnos i pretvore ga u nesto jako i dugotrajno ( to je polje Karmickih dugova koji njih dvoje imaju jedan prema drugome ) .

Deveta kuca i njen vladar :
~ ovo polje nam daje predstavu o buducnosti same veze . IX polje je polje PERSPEKTIVE koju imaju ovo dvoje . IX polje je usko povezano sa Jupiterom , pa samim tim pokazuje i moralni i religijski nivo na kome se nalazi ova veza .

Deseta kuca i njen vladar :
~ ovo polje nam daje ideju kako ce okolina da posmatra ovo dvoje . Nacin na koji ovo dvoje stvaraju sliku u sebi u javnosti prikazana je ovim poljem i njenim vladarem . Takodje pokazuje i ZENIT same veze , tj. cemu ova veza tezi , bez obzira na zelje i teznje koje ovo dvoje imaju vezane za njihov odnos ( moguce je da ce jedno od njih zeleti jedno , drugo ce zeleti nesto drugo , ali ce nam X polje i nj vladar pokazati u stvari sta ce se zaista tesiti ) . Takodje , pokazuje nam zelju da se uskladi privatan i javni zivot .

Jedanaesta kuca i njen vladar :
~ ovo je podrucije gde mi mozemo da vidimo koliko su njih dvoje spremni da eksperimentisu kad je u pitanju njihova veza ( usko je povezana sa I i IX kucom ) . Ovo polje nam pokazuje nivo interesovanja za nove i neistrazene sfere emotivnog odnosa . Ovo je takodje i polje koje nam pokazuje nacin na koji ovo dvoje razmenjuju emocije ( V polje je davanje , a XI polje je primanje ) . XI polje nam pokazuje sta u sustini ovo dvoje vole da rade , da li vole da imaju jedan nezan i suptilan ( po meni licno , ne mogu da cutim , dosadan ) odnos , ili zele da budu malo dinamicniji i otkaceniji i da unesu neke excentricne ideje u svoj odnos . Naravno , XI polje nam pokazuje koliko su ovo dvoje prijatelji i koliko postovanja postoji medju njima .

Dvanaesta kuca i njen vladar :
~ ovo je polje transcendencije - stapanje sa partnerom . Usko je povezana sa III poljem ( mentalna komunikacija ) . Ovo polje nam pokazuje nivo povezanosti koji postoji izmedju ovo dvoje , da li je povrsan , podsvestan ili patoloski .Naravno , usko je povezana sa simbolikom Neptuna , pa nam takodje moze pokazati odakle i da li dolaze prevare , lazi i tajne . U kombinaciji sa IX poljem , mozemo videti da li su osobe same pa zapocinju vezu ili su vec u vezi a ovu su vezu zapocele kako bi razbile dosadu ili jednostavno tako vole da funkcionisu u ljubavnim vezama ( ljubavi trouglovi , chetvorouglovi i svo ostali matematicki objekti ... ) . Takodje , XII polje nam pokazuje (ne)svesne stahove koji mogu da sabotiraju vezu i dovedu do njenog kraja .

izvor
~Silk~
~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  ~Silk~ Pet Jan 02, 2009 12:43 pm

Davison je horoskop veze dvoje ljudi (koji god tip veze da je u pitanju); AC je podznak te veze, on ukazuje na to kako i gde je veza pocela (gleda se vladar, aspekti, planete u prvoj kuci...); DC se odnosi na osecanja, kako se pokazuju, koliki je njihov intenzitet...; bitno je naravno gde se nalaze SU ( sustina veze), ME (kao pokazatelj komunikacije u vezi), VE i Moon (osecanja), SA (trajnost, karma), UR (promene, dinamika veze), JU (rast, napredak veze), MA i PL (strast, energicnost, rasprave)...

( Ovo je Goga napisala u jednoj drugoj temi )
~Silk~
~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  Astrotanja Pet Jan 02, 2009 2:47 pm

Hvala ti Silk.
Sve mi ovo zvuči veoma logično i uklapa se u simboliku planeta i kuća, tako da tumačenja mora da se poklopi i sa uporednim, jer sve to opisuje i uporedni, ali iz uporednog se vidi i kako jedna partner doživljava drugog, što iz navedenoih tekstova nisam primetila. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  ~Silk~ Pet Jan 02, 2009 6:01 pm

Astrotanja ::Hvala ti Silk.
Sve mi ovo zvuči veoma logično i uklapa se u simboliku planeta i kuća, tako da tumačenja mora da se poklopi i sa uporednim, jer sve to opisuje i uporedni, ali iz uporednog se vidi i kako jedna partner doživljava drugog, što iz navedenoih tekstova nisam primetila. Smile

da, to sam i ja primetila da u uporednom se vidi kako partneri dozivljavaju jedan drugoga, a ovde ne. Ja sam poprilicno neiskusna po pitanju astrologije ali sam pokusavala da tumacim uporedni moj i mog supruga i kompozit i davison, i nekako sam se najlakse snasla u uporednom. Ustvari najvise sam nas pronasla Smile A sto se davisona tice izvrnula sam ceo net naglavacke i iskreno ovo je jedino nesto sto sam pronasla... ne znam da li je napisano na osnovu nekog iskustva ili je prevedeno iz neke literature... ali nadam se da ima smisla.
~Silk~
~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  Nale 83 Ned Jan 04, 2009 3:13 am

Silk preduhitrila si me flower taman sam ja htela da postavim ovaj tekst o Davisonu. To je jedino logicno objasnjenje Davisona koji sam nasla na netu, nema nista vise korisno a meni ovo kao da nije dovoljno za tumacenje Embarassed ! Kako se vi snalazite sa tumacenjima ove vrste horoskopa?
Nale 83
Nale 83

Broj poruka : 98
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  andjela pizelli Ned Feb 01, 2009 1:10 pm

Nale 83 :: Kako se vi snalazite sa tumacenjima ove vrste horoskopa?
Prvo idi i analiziraj natale,vidi da li osobe zive u njima,tj,da li osobi A postoji u karti osoba B u vidu vladara V kuce,ili VII,bilo u kom smislu,suncevom,mjesecevom znaku,asc...ili sl,zatim idi na sinastriju,pa dejvison nek ti sluzi kao dopuna,nemoj se samo sa njim opterecivati.
ako partner ne zivi u tvojoj karti,glupo je traziti odgovor od dejvisona... sunny
andjela pizelli
andjela pizelli

Broj poruka : 25
Локација : montenegro
Datum upisa : 26.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  Strelica Pet Mar 06, 2009 4:05 pm

Da li je neko raspolozen da pogleda ovaj chart,bas bih bila radosna Smile

http://www.astro.com/tmpd/cauffilectYCut-u1235573039/astro_64gw_04_02_mara_uzi.46806.22957.gif?24062
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty URAN - VENERA

Počalji  butterfly Pet Apr 24, 2009 11:35 am

Zanima me vaše mišljenje o aspektu ove dvije planete kada se gleda Davison, dali je pogubnije za vezu imati opoziciju Venere i Urana ili konjukciju (i to recimo u škorpijonu)?
butterfly
butterfly

Broj poruka : 55
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  Izida Sre Apr 29, 2009 3:18 pm

Strelica ::Da li je neko raspolozen da pogleda ovaj chart,bas bih bila radosna Smile

http://www.astro.com/tmpd/cauffilectYCut-u1235573039/astro_64gw_04_02_mara_uzi.46806.22957.gif?24062

Ne vidi se karta..
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  Izida Pon Jun 08, 2009 11:10 pm

Interesuje me vase misljenje o ovom Davisonu...zena je starija o trebala bi biti predstavljena SO a on kao mladji MO ili gresim-slabo baratam sa ovim a ovaj me chat i te kako znima pa hajde neka neko baci pogled pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee.... Very Happy
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  Izida Sre Jun 10, 2009 12:26 pm

Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  Izida Sub Jul 04, 2009 8:49 pm

Jos niko nije pogledao ovo...ajde bre sto ste takvi ja ne umem Crying or Very sad Crying or Very sad
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  tanjica Pon Maj 24, 2010 11:27 pm

Sta bi zancio Ju u 5.polju u dejvisonu? flower

tanjica

Broj poruka : 97
Godina : 45
Локација : tu negde,iza duge
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  MamaIja Sre Feb 02, 2011 10:46 pm

Evo upravo i ja gledam Dejvison ..... i lutajuci netom naletela sam na nesto sto ce nekome mozda pomoci!

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Ovna
- opisuje impulsivan i strastven odnos, gdje muškarac rukovodi tim odnosom. Veza može biti sreća ukoliko je MA harmonično postavljen sa VE ili drugim beneficima, ali vrlo lako vuče u mnogo svađa. Veza brzo počne, ali postoji mogućnost i brzog završetka. Kako je Ovan znak koji nema odnosnost, već stalno naglašava sebe, ovo može govoriti o egocentričnosti u odnosu. Sa veoma povoljno položenim MO ili VE, govorićemo o stabilnoj vezi, jer samo jako naglašena ženstvenost može parirati toliko naglašenoj muškoj strani, izraženoj kroz Asc horoskopa odnosa.

Ascedent horokopa odnosa u znaku Bika
- daje čulnost i snažne strasti, ali značajno mekše nego što daje Asc u Ar. Ljubav lako vodi u brak, zbog egzaltacije MO u Ta. Iz istog razloga ovo možemo nazvati duševno bliskom vezom, koja teži zajedničkom životu. Zbog Škorpiona koji se u ovom slučaju nameće kao vladar VII kuće, vidimo da se vremenom stvar može okrenuti, pa iz bliskosti ova veza može prerasti u svađu i ljubomore.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Blizanaca
- govori o laganom početku odnosa. Nekad može govoriti i da je veza započeta kao paralelna, odnosno dvojna. Veza je bazirana na druženju i komunikaciji, sa dozom površnosti, jer ova osa nije emotivne prirode. Bliskost je naglašenija ako je veza započeta na putu, ili ako su se upoznali preko oglasa, jer je simbolika u tom slučaju zadovoljena. Zbog Jupitera vladara VII veza može prerasti u ozbiljnu i srećnu. Ovu nije tipičan znak za ulazak u emotivnu vezu.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Raka
- opisuje vezu sa puno emocija i bliskosti. Osobe se međusobno prožimaju i ovakva postavka lako vodi u bračnu zajednicu.. Zajedničke težnje i ulaganja u porodični život. Ukoliko Saturn kao malefik i vladar VII ne ugrožava Mesec, veza će biti stabilna i vrlo bliska. U slučaju loše aspekture Saturna, govorimo o ljubavi koja je neminovno vremenski ograničena.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Lava
- nije srećan znak za vezu. Lav je egocentričan i ima težnju da sve sam organizuje, dok Vodolija na vrhu VII i sama po sebi govori o razvodu. Kroz ovaj odnos se javljaju sukobi volje zbog neusklađenih karaktera osoba. Srećnije je ukoliko su Sunce i Uran u dobrom aspektu, iako i dalje govori o problemu dominacije u odnosu. U ovakvoj postavci dovoljan je samo mali pokazatelj sukoba da bi stvar postala nestabilna. Važna je i aspektura Saturna, kao suvladara Vodolije i prirodnog signifikatora ograničenja.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Device
- govori o sumnjičavom pristupu odnosu i međusobnom nepovjerenju. Venera je slaba u ovom znaku, pa i ljubav na početku veze nije jaka, već skromna i sklona analiziranju. Ukoliko su drugi faktori jaki, vremenom se može razviti duboka veza puna povjerenja, jer je nasuprot Devici znak Riba u kome je Venera egyaltirana. Naravno, u slučaju ugrožene Venere ili Neptuna, možemo zaključiti da veza vodi u razočaranje, zbog neverstva i laži.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Vage
- je najprirodniji položaj za sve ljubavne odnose. Veza je zasnovana na ljubavi, iz koje se kasnije razvija strast. Najvažniji je, naravno, položaj Venere, koji u ovom slučaju ima dvostruku signifikaciju i ključni je faktor za uspeh veze. Ukoliko je Mars, koji vlada VII loše postavljen, zaključujemo da do problema dolazi kasnije, kada su česte svađe.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Škorpiona
- je znak da je veza zasnovana na jakoj seksualnoj privlačnosti, koja će se tokom odnosa (ukoliko su MA i VE lepo postavljeni) razviti u ljubav i bliskost, sa težnjom za zajedničkim životom. Ovo čak može biti odnos koji započinje nepomirljivošću i mržnjom, koja kasnije prerasta u bliskost. Ukoliko ova veza strasti i emotivnog naboja preživi u vremenu, vrlo je verovatno da će prerasti u zajednički život i stabilan odnos (Bik je znak u kome je MO - porodica, žena - egzaltiran). U slučaju loše aspektovanih vladara, opisujemo jaku ali kratku seksualnu vezu.

Ascedent horokopa odnosa u znaku Strelca
- daruje partnerima veliku nadu na samom početku tog odnosa. Veza je srećna i puna očekivanja. Ovakva postavka može opisati odnos između profesora i učenice ili slično. U slučaju loše postavljenog vladara VII kuće, vidimo da, tokom vremena, odnos postaje površnijii, prožet lažima i dvoličnostima. Ovo je veza od koje se mnogo očekivalo a malo dobilo. Ukoliko je Merkur dobro postavljen, opisaćemo mentalnu vezu koja može trajati u vremenu. Odnos ispunjen poštovanjem i razumijevanjem.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Jarca
- govori o teškoćama ili preprekama u ostvarivanju odnosa. Osobe su rezervisane, hladne ili daleke. Nekada može govoriti i o realnoj, prostornoj udaljenosti. Ukoliko ova veza prođe svoj nateži deo - početak, realna je mogućnost osnivanja porodice, naročito ukoliko je MO srećno postavljen.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Vodolije
- je znak slobodne veze i odnosa od koga se malo očekuje. Ne predstavlja dobar znak za emotivne odnose, zbog vodolijske težnje ka oslobođenju. Odnos iznenada počinje, ali se isto tako može i završiti. Ovo potvrđuje i vladar VII svojom neodnosnošću. Dobar položaj za druženje i slobodne veze. Ukoliko veza postoji sa ovim položajem, zaključujemo da je to pozicioni brak, zasnovan na organizaciji života, a ne na emocijama ili strasti. Retko je pokazatelj uspešne veze.

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Riba
- govori o zaljubljenosti i idealizaciji kojom odnos počinje. Veza ispunjena čarolijom i ogromnim očekivanjima. Ukoliko je Venera jaka ovo je priča iz bajke. Nekada može govoriti o vezi koja počinje tajno. Svakako da je starija osoba u ovom odnosu opisana kao tajnovita i delimično nepoznata drugoj osobi. Vremenom ova veza prerasta u razočarenje, džangrizavost i bolest, ukoliko je Venera slaba a Merkur loše aspektovan. Gubi se osjećaj ljubavi i veza je depresivna. Uslučaju dobro postavljene Ve i Me, možemo govoriti o skladnom odnosu koji iz čarolije prerasta u jako mentalno slaganje i stabilnost.

MamaIja

Broj poruka : 20
Datum upisa : 07.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  nale777 Pon Nov 26, 2012 8:20 pm

Sta kaze ovaj dejvison, ima li sanse da se odnos razvije u nesto vise od obicne strasti, kako je sve i pocelo, a to se i vidi preko ASC?
http://www.dodaj.rs/?q/2x/2jDKpfvN/min.gif

nale777

Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  mrgud78 Uto Apr 23, 2013 10:28 am

Pomoc...

Ascedent horoskopa odnosa u znaku Raka
- opisuje vezu sa puno emocija i bliskosti. Osobe se međusobno prožimaju i ovakva postavka lako vodi u bračnu zajednicu.. Zajedničke težnje i ulaganja u porodični život. Ukoliko Saturn kao malefik i vladar VII ne ugrožava Mesec, veza će biti stabilna i vrlo bliska. U slučaju loše aspekture Saturna, govorimo o ljubavi koja je neminovno vremenski ograničena.

Nama je ASC u raku. Mo je u biku u 11 polju (Bik je njegov ASC). Mo ima kvadrat od Sa(vladar 7 polja) iz lava u 2 kuci. Aspekt je sa orbisom 1 i separativni je. Tumacenje kaze da je veza neminovno vremenski ogranicena. Bili smo zajedno pre 17 godina i rastali se. Sada smo ponovo zajedno. Hocemo li se ponovo neminovno rastati ili smo potrosili aspekt Mo90*Sa posto je u pitanju separacija?

mrgud78

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Stelijumi

Počalji  ena1976 Uto Sep 17, 2013 7:34 pm

jel zna neko kako se tumače stelijumi u Davisonu? Da li isto kao u natalu ili ne?
Imam dva stelijuma, al hajde da počnem od jednostavnijeg Smile 
MA0VE0PL u Vagi (strast i seksualnost + emocije i privlačenje + PL kome se nešto posebno ne pridaje značaj osim što se gleda kao uklapanje u okolinu (iz nekog meni nerazumljivog razloga) i način prevazilaženja kriza u odnosu), u IV polju koje se vezuje za prošli život tj. pokazuje da li će se u ovom aktivirati dešavanja iz prošlog...

Meni nije jasno kako da ga rastumačim, pa bih bila zahvalna za bilo kakvu ideju cheers 
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Davison -osnove Empty Re: Davison -osnove

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu