Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

+6
zelena dolina
alea
golicava mašta
Strelica
zeka
Čarobnica
10 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  Gost Sub Jan 23, 2010 5:10 pm

[quote="Milica"]
zelena dolina :: nisam primetila da je ikome išta pomogla u odnosima! pomogla je u ličnom usavršavanju, samoosvešćivanju i pronalaženju sebe...u odnosima sa drugima imam utisak da nema toga sem boga, sudbine i nekog čuda koje je vezalo neke ljude...
A zar ne mislite obe da usavrsavanjem sebe smo blizi shvatanju drugih..to je normalno. A odsustvo svesnosti drugih u necijem natalu moze upravo biti dopunjen uz osobu koja ima bas ovaj aspMo-Ne.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  Milica Sub Jan 23, 2010 5:49 pm

Ja se slažem da je razvoj svesti nužan ukoliko želimo lakše probleme u životu da rešavamo, pre svega, svesti o sebi samom, a onda na bazi toga, i svest o drugima.
Čovek koji ne zna gde mu je mesto (nije svestan sebe ), taj nikad neće biti srećan i zadovoljan.

Međutim, mislim da nam nije svakom podjednako data mogućnost razvoja svesti ni o sebi, a kamoli o drugima.

E sad, spekt Mo-Ne jeste aspekt koji daje zamagljen pogled, ali teško da je samo taj jedan aspekt dovoljan da bismo osobu okarakterisali kao takvu, slažeš se? Wink
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  alea Pon Jan 25, 2010 11:55 am

Mislim da su tu stvari malko komplikovanije nego što se čine na prvi pogled.
Kao prvo, veza je odnos DVOJE ljudi, interakcija njihovih energija i emocija.
Mnogo puta sam o tome razmišljala...i pokušavala da shvatim i prihvatim svakoga, i njihove vrline i mane, da ih razumem, govorim o ljudima uopšte. Trudim se...

Ali, suština je u tome da je to odnos DVOJE ljudi, dve duše, dva razuma. I šta vredi što je jedna saosećajna, empatična, otvorena, ako je druga sušta suprotnost?
Ne može odnos doveka počivati na žrtvovanju jedne osobe zarad trajanja odnosa.

Ja volim Neptuna, kako i ne bih, kada mi je pored Jupitera i delimično Plutona, to najizraženija planeta. Ali, on uvek nosi iluzije, idealizaciju, ako je u dobrom aspektu, a moj jeste, a uz to dispozicijom je i egzaltiran.

Ali ako nečiji loš Neptun, koji simboliše prevare, laži, obmane, već je recimo u 90ME ili MA, znači već simboliše čoveka koji je sklon lažima, slatkorečivošću, prevarama, pri tome je u lošem znaku i padne na vaš Mesec, sigurno je da ćete biti opijeni, omađijani ali i prevareni, slagani, i na kraju debelo povređeni, i trebaće vam silno vreme da svarite i prihvatite činjenicu da ste u jednom momentu lebdeli na oblacima a u sledećem ste razbijeni o pod...To je slika osobe koja vam sladi rečima o princu i princezi, trepće suznim očima, nežno vam miluje pramenčić kose, a uveče ga vidite iza ćoška kako ljubi drugu i cvrkuće joj na uvce, i dodiruje isti pramen kose koji je tog dana milovao vama...

Činjenica je ipak da mi u odnos ne ulazimo samo sa čistom simbolikom neke planete, već prvenstveno sa njenim karakteristikama iz našeg natala. Zato, ako je NE dobar u obe karte, ili nije suviše oštećen, pa padne na Mesec, on će zaista doneti zanos i opijenost ljubavlju, ali je važno i da pored njega postoje jaki aspekti koji će održati odnos i onda kada se raziđe sladunjava maglica, ili što bi rekli stari, kada se pojede med. Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  mina Pon Jan 25, 2010 2:16 pm

Da doprinesem malo Smile

sinastrijski imamo moj mesec apl 3 stepena trigon njegov neptun, zaljubim se onako cisto i iskreno
njegov mesec separ. trigon moj neptun 9 stepeni... (ja se ponadala da ce biti obostrano)

ali imamo moja venera separ.kvadrat 3 stepena njegov neptun

i nisu pomogli venera trigon saturn i saturn sekstil venera

ja mislila da ce veza da potraje....ali joks...osta samo moja zaljubljenost i njegovo vrdanje....i izvrdavanje...

tako da se jos jednom razocarah zasto saturn ne dade trajnost u smislu ne trebaju mi ruzicaste naocare ali mi treba odnos koji je stabilan...ali nista...

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Pon Jan 25, 2010 2:22 pm

mina ::Da doprinesem malo Smile

sinastrijski imamo moj mesec apl 3 stepena trigon njegov neptun, zaljubim se onako cisto i iskreno
njegov mesec separ. trigon moj neptun 9 stepeni... (ja se ponadala da ce biti obostrano)

ali imamo moja venera separ.kvadrat 3 stepena njegov neptun

i nisu pomogli venera trigon saturn i saturn sekstil venera

ja mislila da ce veza da potraje....ali joks...osta samo moja zaljubljenost i njegovo vrdanje....i izvrdavanje...

tako da se jos jednom razocarah zasto saturn ne dade trajnost u smislu ne trebaju mi ruzicaste naocare ali mi treba odnos koji je stabilan...ali nista...

MO i NE daju trajnost nego opijenost... SA daje trajnost ali sa sto vise licnih planeta ukljucenih...ja sam sa jednim likom imala MA0MA strast ludilo, Njegovo SO0moj MA..., obostrani MO120SA ali to nije moglo da odrzi vezu...
Mora dosta planeta planeta da bude ukljuceno i naravno AC ili vladari DC i AC.........

ps.postavi sinastriju...mozda ce ti se vratiti taj tip ako ga budes malo iskulirala... cyclops Very Happy
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  Milica Pon Jan 25, 2010 2:41 pm

Moj Neptun je u opoziciji sa Sucem i Merkurom mog dragog.
Njegovo Sunce i Merkur su u mom 12. polju, a moj Neptun u njegovom prvom.
Da li treba da vam pisem koliko sam ga pogresno procenila u pocetku, koliko mi je delovao ozbiljno, zrelo...a ispostavilo se suprotno.

Meseci nam obostarno ne primaju loše aspekte i na leim su mestima, njegov u mom 5., a moj u njegovom 7. polju...dalje, imamo igrarije ascedenta i descedenta- moj vladar asc.- mesec 0 njegov vladar dc-a Me, pa moj vladar dc-a Sa 120 vladar njegovog asc-a Ju, pa njegov Ju120 moja Ve, moj Ju0 njegov Mo....divni, divni aspekti...veza traje li traje....a ja sam toliko nezadovoljna i toliko nas kolje Neptun da je to strašno.

Još je njegov Neptun pravedan, u 12. polju je....ali ne vredi...ja konstantno od tog čoveka hoću da pravim nešto što nije.
Uzgred, nije on nikakva cvećka.

Ponekad pomislim da je mnogo bolje nemati nikakve neptunovske igrarije u sinastriji.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Pon Jan 25, 2010 2:46 pm

pa mislim najbolje da nemas sa NE, SA UR, PL...cak neki kazu i sa SA...ali kako? i cemu?
Very Happy
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  alea Pon Jan 25, 2010 2:47 pm

mina ::Da doprinesem malo Smile

sinastrijski imamo moj mesec apl 3 stepena trigon njegov neptun, zaljubim se onako cisto i iskreno
njegov mesec separ. trigon moj neptun 9 stepeni... (ja se ponadala da ce biti obostrano)

ali imamo moja venera separ.kvadrat 3 stepena njegov neptun

i nisu pomogli venera trigon saturn i saturn sekstil venera

ja mislila da ce veza da potraje....ali joks...osta samo moja zaljubljenost i njegovo vrdanje....i izvrdavanje...

tako da se jos jednom razocarah zasto saturn ne dade trajnost u smislu ne trebaju mi ruzicaste naocare ali mi treba odnos koji je stabilan...ali nista...

Ih kakvu sam ja sinastriju jednom napravila, to je trebalo biti nešto extra!
Ako se bolje pogleda, moj DC je tačka koja pravi egzaktnu konfiguraciju Zmaj, tako da planeta koja stane na moj DC, a bila je u pitanju muška VE, vladar njegove 5. automatski pravi sa mojim planetama sledeće aspekte:
VE120JU (meni Ju dupli vladar)
VE120Pl (meni PL vladar MO i ME, ME vladar 7.)
VE0DC
VE180NE
VE180SO
Pa je njegov SA, vladar njegove 7. bio na mom MC i to 120 moja VE, koja mu je bila u 7.
Moj SA na njegovom ASC...
Svašta nešto...SO0MA, moj MA vladar 5.
Sada sam svašta nabrojala, nikad toliko aspekata, moj MA uključen u njegov Veliki trigon, njegova VE dopunila moj...i ama baš ništa...jedno veliko razočerenje, onako, samo neka iluzija...a kada se izvuku asvi aspekti, sve sami vladari, čak i vladari ASC u konjukciji...
Svašta tu mora da se poklopi, pa sam i ja, kao i Zelena Dolina počela da gubim veru u sinastriju, i sada sve više pažnje poklanjam opisima iz pojedinačnih karti.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Pon Jan 25, 2010 2:54 pm

da, ima primera gde prosto ne radi...ne znam u cemu je fora...mozda bi iskusni objasnili vise...,mozda mi ljudi ipak ne znamo da vidimo sve sto zvezde kazu...ili bog sam namesta po svome, ne onog koga zelimo nego onog ko nam je sudjen...tako da mi nije jasna ona prica sa prethodne strane, gde je astrolog upozorio klijenta: ako se ona ne uda za njega, da ce se udati neka druga... da li to znaci da sudbine nema, ili je ima, kako je nesto zapisano a nesto nije a radi se o istoj temi, brak i ljubav?
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  alea Pon Jan 25, 2010 3:06 pm

Pa mislim da zanemarujemo onu činjenicu da je potrebno prvo videti da li nam ta osoba odgovara u opisu partnera kroz našu kartu, a mi se previše često odmah bacimo na sinastriju...i ne gledamo progresije i direkcije, da li nam je uopšte vreme da nešto dodje u naš život ili ne...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Pon Jan 25, 2010 3:10 pm

alea ::Pa mislim da zanemarujemo onu činjenicu da je potrebno prvo videti da li nam ta osoba odgovara u opisu partnera kroz našu kartu, a mi se previše često odmah bacimo na sinastriju...i ne gledamo progresije i direkcije, da li nam je uopšte vreme da nešto dodje u naš život ili ne...

bas tako duso...moji se svi uklapaju u moj natal Smile

sad znam da kad nekog upoznam u kaficu, restoranu od toga nema nista...5 kuca, restoran, mesta zabave...jer prvo radi UR120SO, a onda stupa SO90SA...trajala mi je jedino veza sa tipom koga sam upoznala na sajmu (valjda je to simbolika 3 kuce) i zelela sam da potraje moje zadnje poznanstvo sa "onim" sa NE AC-u jer sam ga upoznala isperd zgrade, takodje simbolika komsiluka ili 3 kuce...
videcemo...
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  alea Pon Jan 25, 2010 3:17 pm

Ih bre Zelena Dolino, pa kod tebe sve nešto specifično...hahahaha...ja sve nekako da te utešim, a ono ništa ne pali...
I kod mene je uvek taj T presudan, sve neki jaki Marskovski tipovi, pa sa mnogo UR pa to sve bukne kao šibica i sagori...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  mina Pon Jan 25, 2010 4:01 pm

Da budemo iskreni i ja sve vise pocinjem da sumnjam ne samo u sinastriju nego i u samo astrologiju. Dakle kad se nesto desi posle bitke svi smo generali...znaci opisacemo simbolikom tom i tom...ispunilo se kroz to i to....

ja sam sa prethodnom vezom imala venera moja kvadrat njegov neptun, i ne nesto specificno na temu preplitanja planeta ali opstadosmo punih 7 godina i razvlacili se jos 2.

a ova sinastrija


http://www.astro.com/tmpd/c2uofilevRY8bk-u1240616513/astro_61gw_02_26_interglossa_ratko.45635.20331.pdf

mi se ucinila kao lepa i sunce trigon venera, i mesec konjukcija venera, i jupiter konjukcija venera, i saturn na ascedentu, i obrnuti cvorovi, i milion aspekata sa neptunom... i NISTA. Znam neko ce reci venera moja opozicija njegov uran....da ali seperaciona..pri tom sada nema nikakvih tranzita koji to aktiviraju ni u dejvisonu ni u kompozitu...a da ne pricam kakav je dejvison plus kompozit. Veliki trigon sunce mesec i neptun u vodenim znacima, plus zmaj...


dejvison
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=11229627&nho2=860419&btyp=64&mth=gw&sday=25&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

a da ne pricamo njegovo sunce zatvara veliki trigon sa mojim mars trigon uran i pluton, pa moj mesec konjukcija jupiter zatvaraju veliki trigon sa njegovim neptunom trigon mars....i avaj

da li je stvar sudbine cega li NE ZNAM...ali definitivno pocinjem da sumnjam....nekim ljudima se ostvaruje kao iz sale ono tipa progresivno sunce konjukcija venera i eto braka...kod mene evo u orbisu je trenutno i naravno sama samujem Sad



takodje moram da ispricam nesto sto mi se davno desilo

Naime odem svojevremeno kod pok. Gorana Milekica i on meni kaze ovako: Ja prorok Uran tebi kazem nemoj da se bavis prevodilackim poslom...(njegov kum je moj kolega) a ja naravno evo punih 20 i nesto godina iskljucivo to radim i od toga zivim...

zatim...kada sam ostala sam sa cerkom odem kod pok. Milje Vuljanovic ona pogresi prvo u podznaku jer sam rodjena u Riu pa je tada na snazi bilo letnje vreme...pa mom detetu takodje bilo letnje vreme...pa joj ja ukazala....zatim posto imam jupitera u 7.polju ona vice pa vi ste udati za advokata...ja kazem ne ja nemam veze sa advokatima a kamoli da sam udata...i posto ispricah da sam sama...eto moglo je da se desi...cuj moglo je....

dakle ponadala se i ja tranzitnom saturnu trigon moja venera i trigon moj descendent necemu....ali uzalud. Mnogo bre jak ovaj Neptun sa iluzijama i razocarenjima...uuuuffff

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  alea Pon Jan 25, 2010 4:12 pm

Joj draga Mina, a zamisli da imaš tog NEPTUNA non-stop pred očima kao ja?

Šta da ti kažem...svi nešto kao negde tražimo, komplikujemo, predviđamo, kombinujemo, a možda je sve u suštini jako jednostavno...hmm...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Pon Jan 25, 2010 4:15 pm

Mina ja nisam zaludjenik u astrologiju...ima tu nesto, mislim kod mene radi ali ne mogu da verujem a kod tebe ama bas nista ne radi...bas mi je zao ...
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  mina Pon Jan 25, 2010 4:31 pm

Draga Alea stvar i jeste u tome da je sve prosto ali ga komplikuju ljudi koji su nize duhovne svesti zarad sitnih egoistickih ciljeva...tesko da cemo naci nekoga ko ce iscitati sve ove forume plus knjige i truditi se da prevazidje nedace na nacin koji bi oboma odgovorao...vec naprotiv obicno produhovljene osobe nastradaju bas po principu svoje popustljivosti i razumevanja zbog cega se nesto desava....to je bar moje licno iskustvo..

ali zato vi mladje pamet u glavu...

draga Zelena dolino...

ne znam ni sama sta da kazem...ali navodim svoj primer bas zato sto sam razocarana na temu iscekivanja ovo ce pa ono ce...pa ovo bi dalo to, a ovo ono...dakle pravilo je da nema pravila...citala sam tvoje postove o tom tipu koji te interesuje ne znam sta da ti kazem...ali ako je nesto sudjeno moze sto horoskopa i sto svacega da se ne uklopi ali ljudi ostaju zajedno...i grade, stvaraju, bore se i naravno ne veruju u astrologiju ili ovo ili ono...da ne pricam da mi je sada najnovija predikcija da cu se udati kao 2012/2013 tipa saturn tranzitni trigon mesec i jupiter pa jupiter posle ulazi u sedmo polje...ali previdjaju da ce mi progresivna venera biti opozicija uran i pluton...a i tranzitni saturn kvadrat venera...dakle zivi bili pa videli...ali hocu da kazem covek se nada dok je ziv...ali definitivno nema pravila...bar evo u mom iznimnom slucaju

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  mina Pon Jan 25, 2010 4:32 pm

Draga Alea

u pravu si stvari su tako jednostavne...posebno kada covek dodje u neke godine i shvati da nema mesta iluziiji...ali mislim da drugi ljudi tj. nivoi svesti nisu toga svesni...a mi opet trudeci sa da razumemo da njihov nivo svesti ipak nije produhovljen ili previse bivamo popustljivi ili pak uvidjavni...a to bas ti karakteri i iskoriscavaju zarad svojih sitnih egoistickih sitnogordih potvrda o sopstvenoj licnosti i egu...u tome je stvar...

tesko da ces naci osobu koja ce iscitati ovoliko foruma i knjiga i nasla se s tobom na istoj mentalnoj i duhovnoj razini ne bi li pomogli sebi i odnosu koji treba gajiti...uvek je jedna osoba tu duhovno jaca i nekako ona uvek i nastrada...bar moje iskustvo je tako.

no vi mladji pamet u glavu sto se kaze...i nema ruzicastih naocara...jer to iskoriste oni koji ne trebaju...

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  alea Pon Jan 25, 2010 4:53 pm

mina ::Draga Alea

u pravu si stvari su tako jednostavne...posebno kada covek dodje u neke godine i shvati da nema mesta iluziiji...ali mislim da drugi ljudi tj. nivoi svesti nisu toga svesni...a mi opet trudeci sa da razumemo da njihov nivo svesti ipak nije produhovljen ili previse bivamo popustljivi ili pak uvidjavni...a to bas ti karakteri i iskoriscavaju zarad svojih sitnih egoistickih sitnogordih potvrda o sopstvenoj licnosti i egu...u tome je stvar...

tesko da ces naci osobu koja ce iscitati ovoliko foruma i knjiga i nasla se s tobom na istoj mentalnoj i duhovnoj razini ne bi li pomogli sebi i odnosu koji treba gajiti...uvek je jedna osoba tu duhovno jaca i nekako ona uvek i nastrada...bar moje iskustvo je tako.

no vi mladji pamet u glavu sto se kaze...i nema ruzicastih naocara...jer to iskoriste oni koji ne trebaju...

Verovala ili ne, ovde kao da si mene opisala.
Mog JU, moje SO kao vladara 9. polja, PL u lepim aspektima sa stelijumom, NE koji je dispozicijom egzaltiran...sve harmonično...i sve idealizovano, ja bih da sve bude lepo i pravedno, kao u bajci. I onda se uvek čudim kada se razočaram... ali meni u stvari bude žao što taj neko nije tako dobar kakvim sam ga ja zamišljala, to je ono što meni bude krivo! Zašto ta osoba nije tako dobra, zašto ima tu i tu groznu osobinu, zašto je pakosna, zašto mi je učinila to i to, kada ja nisam njoj učinila ništa nažao? Zašto je iskoristila moju dobrotu kada sam joj pomogla...itd...Tj. ja dugo ni ne prihvatam činjenicu da ljudi imaju i vrline i mane, jako teško prihvatam ljudske mane. Valjda u početku oko svakoga postavim oreol, prihvatim ljude sa osmehom i širom otvorenih ruku, gledam samo lepe osobine, loše ni ne registrujem, želim da pomognem, da pružim razumevanje, prijateljstvo, toplinu, ne znam....i kada se mane počnu ispoljavati, još ako su ljudi ono baš dno, ja se totalno zbunim i ne umem da reagujem i da se realno postavim u toj situaciji. I kada doživim taj sudar sa stvarnošću, osetim se izdano i povređeno...Koja je to uvrnuta percepcija....Sad
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Pon Jan 25, 2010 5:02 pm

Razumem te Alea...ti si kao princeza...ali pokusaj da pustas samo odabrane u svoj svet...a za ostale budi malo suzdrzana...i ja sam pomalo naivna...ne valja kad si puno bio povredjivan, izgubis kompas pa ne znas kako sa kim da se ponasas...bar sam ja tako lutala dugo....i sad pravim greske...ali sve manje boli...i cak umem da opravdam tudje gluposti Very Happy
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  alea Pon Jan 25, 2010 6:33 pm

zelena dolina ::Razumem te Alea...ti si kao princeza...ali pokusaj da pustas samo odabrane u svoj svet...a za ostale budi malo suzdrzana...i ja sam pomalo naivna...ne valja kad si puno bio povredjivan, izgubis kompas pa ne znas kako sa kim da se ponasas...bar sam ja tako lutala dugo....i sad pravim greske...ali sve manje boli...i cak umem da opravdam tudje gluposti Very Happy

Ma ja to stalno radim...nije on to hteo već eto, bilo mu je teško u životu, nije mislio ozbiljno i verovatno mu je sada teško...ili, nije ona tako loša, samo joj je težak dan...
Mada u poslednje vreme se trudim da stvari, a prvenstveno sebe samu sagledavam što realnije, da se ne osećam stalno krivom zbog svega, da ne očekujem previše, jer je to moj najveći problem, da se što jače držim na zemlji, da kažem jasno i glasno šta me muči, da tražim da se meni objasni šta nisam dobro uradila ili rekla, da ne bih pravila konstrukcije u glavi, jer je to redovno potpuno pogrešno...
Inače, kada izolujem tog NE, ja sam onako,prilično ok, i zadovoljna sam ostalim...pre svega postavkom svog JU i PL.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Pon Jan 25, 2010 7:02 pm

mina ::Da budemo iskreni i ja sve vise pocinjem da sumnjam ne samo u sinastriju nego i u samo astrologiju. Dakle kad se nesto desi posle bitke svi smo generali...znaci opisacemo simbolikom tom i tom...ispunilo se kroz to i to....

mi se ucinila kao lepa i sunce trigon venera, i mesec konjukcija venera, i jupiter konjukcija venera, i saturn na ascedentu, i obrnuti cvorovi, i milion aspekata sa neptunom... i NISTA. Znam neko ce reci venera moja opozicija njegov uran....da ali seperaciona..pri tom sada nema nikakvih tranzita koji to aktiviraju ni u dejvisonu ni u kompozitu...a da ne pricam kakav je dejvison plus kompozit. Veliki trigon sunce mesec i neptun u vodenim znacima, plus zmaj...

............
dakle ponadala se i ja tranzitnom saturnu trigon moja venera i trigon moj descendent necemu....ali uzalud. Mnogo bre jak ovaj Neptun sa iluzijama i razocarenjima...uuuuffff

htedoh da te pitam jesi li gledala progresije...hm mozda nije bilo vreme da se spojite, mozda ce nesto biti kasnije?
pazi mene kao dileja pokusavam da nadjem zasto nesto ne radi?
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  mina Uto Jan 26, 2010 12:35 am

Draga Zelena dolino,

ne znam vise izgubila sam svaku nadu...

po progresijama ako gledamo primarne on ima venera sekstil neptun...ako solarni luk venera konjukcija pluton...meni sunce konjukcija venera ...solarno venera kvadrat sunce...uzajamno mars venera trigon...i svasta nesto...

e sad...sto se tice svega ja iscitala njegov tranzitni saturn kvadrat venera...cutala cutala i opet prastala i imala FITILJ nevidjeni... i opet NISTA...svi kazu ti si budala ne objasnjava astrologija njegovo ponasanje koje je krajnje nezrelo i imbecilno...za coveka od skoro 54 godine...


naravoucenije rodi me majko srecnu u djubre me baci !!!

sve vise mislim da nekim ljudima nece pogoditi niko nista jednostavno se ne da...dakle mnogima ce obicna baba u bob da kaze...ili ozbiljan astrolog ili ne znam putem molitve u crkvi....MENI NE.

sve sam isprobala i jednostavno kao da Bog kaznjava...po principu to HOCES, TEZIS TOME, VAPIS I HOCES DA ZNAS ...E PA NEMA NISTA...

TRPI SVOJ KRST....a ja bih da ga skratim Sad

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Uto Jan 26, 2010 11:42 am

hm najezih se u ranu zoru.
A jel on bio zenjen obzirom na godine...pa mozda covek krije emocije, ima kukavica koliko volis...zene su hrabrije u onome sto zele veruj mi...
ne znam koja je prica u pozadini, astrologija se koristi kad razum i realna situacija ne mogu da objasne dogadjaje i osobe, ali mozda tvoja prica ima realno objasnjenje a ti trazis odgovor u astrologiji nepotrebno....
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  mina Uto Jan 26, 2010 11:59 am

On je udovac vec devet i nesto godina....

ima decu od 22 i 18 godina i de facto se plasio i plasi da deca ista saznaju, ali znas kako je zaklela se zemlja raju da se sve tajne saznaju...i naravno cerka od 18 godina provalila cak nas i videla u kolima...

e sad tacno je da trazimo objasnjenje jer ne mozemo ovako da dokucimo...da nam je objasnjivo ne bi ni cackali...mene je u celoj prici nerviralo i sledece...

Naime ja sam citala akatiste po 40 dana za brak...pa sam bila u manastiru Djunis i citala Bogorodici Brzopomocnici... pa sam isla po manastirima da mi citaju molitve za brak...pa sam pila cak i vino sa crkvenog vencanja...i onda se pojavi on...i ja kazem dobro Bog mi ga poslao...pa sad nikom nije sjajno...nigde ne cvetaju ruze...u godinama smo...probleme imamo i naravno ruznu proslost....kad ono... pljaf, bum, tras, i plakanje evo vec mesecima...

Hocu da kazem od tolike zelje i toliko razumevanja i popustljivosti verujuci da je to to...ja vise nemam snage...da ne pricam da sam i svom svesteniku to sinoc rekla po sistemu dokle vise? Ako je Bog rekao musko i zensko stvori ih da budu jedno...onda gde je problem?

Tako da nemam objasnjenje za mnoge stvari...nekim ljudima su stvari jednostavno date...porodica, deca, stan, posao... i ne razmisljaju o osnovnim stvarima koje daju snage za bilo kakav drugi vid dokazivanja licnosti...a kad ti se poljulja tlo pod nogama i kad od siline emocija ostanes paralisan da ne mozes da funkcionises kazu da si budala...ili te pak zale...a nemaju uvida da recimo nemas sa kim ni kafu da popijes...ni praznike da provedes, ni rame da te zagrli...i tako decenijama...dakle zapitas se i pocnes da cackas...ali avaj!

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zelena dolina Uto Jan 26, 2010 12:05 pm

bas mi je zao...ja sam imala udovca i uzalud je bila sva moja ljubav....nekad treba odustati...ali kad su meni pricali ja sam bila uporna nadajuci se da ce LJUBAV pobediti... nekad ti neko iz nekog razloga nije sudjen...
Iskreno, mozda bi trebala da postavis natale, a ne uporedne horoskope, jer ako nekog nemas u natalu, uzalud je sinastrija. Ne znam da li me razumes...
Ne bih da dajem svoje misljnje ovako ad-hock jer nemam ni prava a i ne znam citavu situaciju, ti je pricas iz delova, pa slika mozaika ne moze da se napravi...
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?! - Page 2 Empty Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu