Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Genetika

4 posters

Ići dole

Genetika Empty Genetika

Počalji  Snezana Ned Feb 22, 2009 5:48 pm

Tanja, ako smatras da ovaj topik treba da bude na drugom mestu, ucini to.

Astrologija je interaktivna nauka Smile . Ovo je priča o mogućim tumačenjima aspekata, o segmentu vezanom za genetiku natusa. Natalno moj Me je u Ari u II. Od aspekata ima i 90 sa Sa u Cap u XII (Sa vladar Asc). Znaci moj Me hoce da kaže, mora da kaže, onda kada ima šta da kaže. Aspekt Me sa Sa je slična simbolika kao i Me u Cap, a u II je- uživa da kaže Smile . U svojoj genetici imam primer takve osobe (moja baka Živana, mamina mama), umrla je jako mlada i nije bilo ljudi koji su mogli da mi kazu nista o njoj, bar tako je izgledalo godinama. Onda sasvim slucajno srela sam njenu dalju rođaku baka Radu, veoma bistrog uma ženu, koja je u tom trenutku imala preko 80 godina i nekako se u priči o poreklu doslo se do prici o mojoj baki, koju jedva da je zapamtila i moja majka. Pitala sam je, malo i neverujući da cu dobiti pravi odgovor: da li može generalno da mi kaže, ko je bila moja baka. Dobila sam odgovor kao iz topa: »to je bila žena koja je morala da kaže«.Onda je i ispricala veoma interensantnu pricu o situaciji koja je bila vezana za nju i njenog tada momka i buduceg muža. Sve se to dogadjalo negde oko 1930. godine u vreme kada je moc patrijarhalne porodice bila neprinokovena, a otac taj koji je morao da se sluša, odluka o udaji ćerke morala je da bude odluka oca, dede, porodicna odluka autoriteta (Me90Sa, Me koji ruši autoritet. Samo zabavljanje bilo je gotovo jeres, jer devojke su najčešće udavane odlukom iz porodice i ne znajuci svog budućeg. Elem, po prici baka Rade, moja baka Živana, je osecajem za ljude oko sebe (Me gotovo na vrhu III), shvatila da je između Rade i Milutina, ljubav (Me u široj konjunkciji sa Jmč0Ve0Mo, posto je u igi svetlo Mo, orbis moze biti veći, postoji i SSx So u II 30Ve0Mo u III). Pitala je, naterala Radu da priča o toj ljubavi a onda rekla da "ljubav mora da živi" i ona će biti ta koja će reći Radinom ocu: »Ako niko neće da mu kaže, ja ću biti ta koja će mu reći«. Tako je i bilo, sećala se Rada sa velikom ljubavlju prema svojoj rođaci. »Otišla je odmah kod mog oca, koji je bio krut, čovek (Me90Sa, Sa u svom sedistu) i kazala mu sve«, pričala je baka Rada. I on je prihvatio tu priču i ne samo što je odobrio zabavljanje već i brak, jer taj Me u mom natalu ima nekoliko dobrih aspekata koji vode porodici Me120JU, Me120Ur60Ma60Mo0Ve.
Moj Me u II u Ari moze se tumaciti na jos nekoliko nacina, jer sve sto nam se ikada dogodilo u genetici i sto nam je dato kao mogućnost da se dogodi, tu je, u natalu Smile .
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Genetika Empty Re: Genetika

Počalji  Astrotanja Ned Feb 22, 2009 10:37 pm

Snežo, na dobrom si mestu postavila temu i jako je interesanta i inspiritivna.

Mene je navela na razmišljanje da tvoju baku i žene u porodici koje se na neki način bore za ljubav pretstavlja i Mesec u Ovnu u konjukciji sa Venreom. To ulazuje i na bliskost u rođačkim vezam, posebno onim sestrinskim.
Snežo, da li grešima ako kažem da se meni čini tvoja baka, a verovato i mama, kao i ti kao hrabre, rečite i energične žene koje umeju da svoja osećanja pretoče u reči. Ti to umeš kao i da ispričaš, astrološki objasniš neke astro simboliku kroz priču.

Ja žensku genetiku povezujem i kroz aspekte Meseca i moju baku i mamu, tetku predstavlja Mesec u Devici. Baku Mesec u opoziciji sa Saturnom jer je imala težak život i mama ju je umrla kada je imala 7. godina, pa je ona svojumlađu braću i sestre podigla kao da im je majka, a i deda je maltretirao. Ona bila iako bez obrazovanja pametna žena, koja je žalila što nije učiteljica i ne slučajno , obe njene ćerke su prosvetni radnici, što je opet Mesec u Devici, a to se nastavlja i na jednu unuku itd. Moju mamu takođe opisuje taj Mesec u Devici, samo je on njoj doneo depresije, melanholiju...Dok je radila jednu od prosvetnih radnika o kome se sa poštovanjem pričalo, jer je umela da daje sebe i bila dobra u svom poslu, kako su mi pričali njeni bivši učenici.

Zanimljivo je da mi je mamin otac, deda po mami bio Ribe, a meni je Saturn u Ribama u sektilu sa Venerom i opoziciji Mesecom. On je bio u zarobljeništvu četiri godine u Nemčkoj za vreme 2. svetskog rata što se poklapa sa simbolikom Saturna u 8., koji predstavlja izolaciju, gubitak slobode opozicija sa Uranom (-Cool. U mladosti autoritativan, grub, u starosti mek i kao dete, jer mi je signifikator Saturna Neptun u 4. i u Škorpiji,a Jupiter u 11. u Raku. Iskustvo ga je životno promenilo učinilo ga saosećajnijim, sa više razumevanja i vedrim starcem, koji je voleo da se šali, voleo društvo, što tumačim i uticajema Jupitera u 11.

Neptun u konjukciji sa Suncem u 4. doneo mu je verovanje da mu je sin koji je nestao u ratu, kao 17. dečko živ i čekao ga je do kraja svog života , do svoje 92. godine. To je jedna od nerazrešenih porodičnih tajni.


T sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Genetika Empty Re: Genetika

Počalji  hajkula Ned Feb 22, 2009 11:33 pm

Astrotanja ::

Mene je navela na razmišljanje da tvoju baku i žene u porodici koje se na neki način bore za ljubav pretstavlja i Mesec u Ovnu u konjukciji sa Venreom. To ulazuje i na bliskost u rođačkim vezam, posebno onim sestrinskim.
Snežo, da li grešima ako kažem da se meni čini tvoja baka, a verovato i mama, kao i ti kao hrabre, rečite i energične žene koje umeju da svoja osećanja pretoče u reči. Ti to umeš kao i da ispričaš, astrološki objasniš neke astro simboliku kroz priču.
T sunny

Mesec i Venera su u Ovnu u 3. kuci, dispozitor Mars je u Blizancima.

Mesec i Venera, bliskost majke i cerke. Majka i cerka brinu, obozavaju sina tj brata, utrkuju se koja ce vise da ga pazi, da mu ugadja. Cerka, tj sestra, obozava brata, ali kao da na neki nacin ugadjajuci brati skrece majci paznju na sebe.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genetika Empty Re: Genetika

Počalji  Snezana Ned Feb 22, 2009 11:54 pm

hajkula ::
Astrotanja ::

Mene je navela na razmišljanje da tvoju baku i žene u porodici koje se na neki način bore za ljubav pretstavlja i Mesec u Ovnu u konjukciji sa Venreom. To ulazuje i na bliskost u rođačkim vezam, posebno onim sestrinskim.
Snežo, da li grešima ako kažem da se meni čini tvoja baka, a verovato i mama, kao i ti kao hrabre, rečite i energične žene koje umeju da svoja osećanja pretoče u reči. Ti to umeš kao i da ispričaš, astrološki objasniš neke astro simboliku kroz priču.
T sunny

Mesec i Venera su u Ovnu u 3. kuci, dispozitor Mars je u Blizancima.

Mesec i Venera, bliskost majke i cerke. Majka i cerka brinu, obozavaju sina tj brata, utrkuju se koja ce vise da ga pazi, da mu ugadja. Cerka, tj sestra, obozava brata, ali kao da na neki nacin ugadjajuci brati skrece majci paznju na sebe.

Mo0Ve u III jesu i moja majka i sestra, one su borbene zene u smislu sve sto rade rade za kucu, porodicu, ali na reci nemaju tu vrstu hrabrosti koju sam ja kod sebe prepoznala u recenici koju sam cula o svojoj baki. Mada po sistemu derivatnih kuca Ma u V nikako ne bi trebalo da predstavlja zeta, ali to je zet. U mojoj porodici primarnoj postoji spec odnos prema zetovima - tretiraju se u simbolici petice, zetovi uzivaju Smile , naravno pod uslovom da su pametni, spretni onda je svima dobro. Jer taj moj Ma u V u Gem, moze svasta u svakom smislu, narocito u slučaju da nije radio na sebi, ako je primitivan. Jako je dobro pozicioniran i ako uhvati maha svasta tu moze da se dogodi. Poucena tom slikom, upravo radim na kroćenju svog zeta (tranzitni Sa90 nat Ma je već aktuelan u mom natalu) Smile .

I ako sam dosta dobro znala svoju genetiku, jako me interesuje pogled kroz natal, o Merkuru ću sigurno još pisati Very Happy
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Genetika Empty PL90Ju

Počalji  Snezana Sub Mar 07, 2009 11:11 pm

Od svih aspekata u mom natalu meni je najintrigantniji Ju u Sag u X 90Pl u Vir u VIII.
Ju u X vladar XI u svom sedistu Sag. E sad vladar X je Pl u VIII u Vir a njegov dispozitor Me u II 120 Ju u X.
Interesuje me da li je ispravno posmatrati ovaj aspekt bez dispozictora Me (Ma u Gem, pa se opet vracamo na Me sa njegovim aspektima). Smatram da taj aspekt znaci mnogo vise od onoga sto ja znam da se dogodilo, kako u mojoj genetici tako i meni licno i jako me interesuje kakve su to mogucnosti?
Ja radim u ustanovi koja je u simbolici Pl tj na uklanjanju svega sto je u simbolici Pl, u jednom trenutku sam se odrekla svega sto je simbolika VIII kao derivatne II mog partnera, moj pra deda (tatina muska linija) je iz svoje naivnosti izgubio ogromnu imovinu, agrarnom reformom- dobar deo te imovine se vratio meni, pra deda (tatina zenska linija) pocetkom XX veka je zavrsio svoj zivot u zatvoru - zasto? to nikada niko nije znao da mi tacno kaze, pominjao se nekakav novcani dug a Pl90Ju je i lihvarski fazon.
I dok ovo pisem secam se kako je to izgledao zivot moje mnogobrojne porodice u atmosferi poprilicnog siromastva u okruzenju koje je znalo celu pricu. Mislim da je kljuc te socijalne uskladjenosti koju je imala moja porodica bio u nepostojanju gneva, sto verujem da nimalo nije bilo lako,i veri da se to mora ispraviti kad tad.
Da li je to bas taj Ju u Sag u X??? , da li je to Ne u IX vladar So, ciji je dispozitor Pl ili je to vladar Asc Sa u svom sedistu u XII, za njega znam da moze da ceka i leci svoj gnev:)
Sa60Ne60Pl.
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Genetika Empty Re: Genetika

Počalji  Milica Čet Mar 24, 2011 10:57 pm

Ovo je fenomenalna tema i mislim da svi moramo da izučimo kako se astrološki analizira ono genetsko što nosimo u sebi.
Nije ni čudno što to kažem baš ja sa sve punom 4. kućom, jakim SA i MO u raku. Laughing
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genetika Empty Re: Genetika

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu