Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koju knjigu bi ste preporučili?

+27
oneandonly
malkav
mireli
skorpijica
sagitariusleone
zelena dolina
Maryah
venerica
jassna
nena
Milica
IVA
afrodita
smesko
hajkula
Makica
Strelica
malasaurana
Estera
LoSt_in_SpaCe
Jane
ArijeL
Zana
bejbi
daniel astro
Latica
Astrotanja
31 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  ArijeL Pon Dec 08, 2008 8:38 pm

zvuči zanimljivo, potražiću taj roman, ja sam čitala "Kralj alkohol" i "Martin Idn", ali davno, uglavnom, utisci su bili pozitivni Wink

http://www.baneprevoz.com/bane/bok/index4.php
na ovom sajtu imate veliki izbor knjiga, za svačiji ukus...
ArijeL
ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 38
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  malasaurana Čet Mar 12, 2009 4:56 pm

Tanja jeste citali Pilgrim -Timoti Findli
evo jednog dela:
Imao sam mno­go ži­vo­ta, dok­to­re Jung. Ko zna... Mo­žda sam u ob­lič­ju Le­de ro­dio Je­le­nu Tro­jan­sku - ili ži­veo kao Ana i ro­dio Ma­ri­ju... Bio sam i obo­ga­lje­ni pa­stir u slu­žbi sve­te Te­re­ze Avil­ske; pa­zio sam na ko­nje u Ir­skoj i pra­vio vi­tra­že u Šar­tru... Pri­su­stvo­vao sam pr­vom iz­vo­đe­nju Ha­mle­ta i po­sled­njem Mo­li­je­ro­vom glu­mač­kom na­stu­pu. Bio sam pri­ja­telj sa Oska­rom Vajl­dom i Le­o­nar­dov ne­pri­ja­telj... Isto­vre­me­no sam mu­ško i žen­sko. Ja sam bez­vre­men i ne mo­gu da umrem. Pet­na­e­stog apri­la, go­di­ne 1912, u psi­hi­ja­trij­sku bol­ni­cu u Ci­ri­hu pri­mljen je čo­vek po ime­nu Pil­grim, ko­ji je pre­tr­peo ne­u­speh - kao i mno­go pu­ta pre to­ga - u po­ku­ša­ju da se­bi odu­zme ži­vot. Ta­ko po­či­nje ti­tan­ska bit­ka psi­he i du­še iz­me­đu Jun­ga, sa­mo­pro­kla­mo­va­nog mi­sti­ka na­u­ke o umu, i Pi­gri­ma - čo­ve­ka ko­ji ne mo­že da umre i či­ja je pod­svest iz­bra­zda­na bez­broj­nim pat­nja­ma i na­da­ma sil­nih ži­vo­ta ko­je je vo­dio. Pil­gri­mo­vo po­sto­ja­nje pra­ti du­gu sta­zu ljud­ske isto­ri­je.
malasaurana
malasaurana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Astrotanja Pon Mar 23, 2009 11:34 pm

Nisam, ali zvuči mi interesantno, kao dobar predlog. study
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Strelica Uto Mar 24, 2009 3:20 am

Ernesto Sabato. "Tunel" pa i sve ostalo... Cist Merkur Pluton!
I u svakom slucaju i u svako doba,poezija Bodlera i Disa Laughing
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Astrotanja Pon Apr 06, 2009 5:45 pm

Jedan zanimljiv roman, u kome ima znamenutih ličnosti iz francuske istorije i kulture i magičnog od Katherine Neville -Osmica .
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Makica Čet Maj 21, 2009 12:56 am

Preporucujem "Dragulj Medine" Seri Dzons...

Makica

Broj poruka : 36
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 15.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  hajkula Čet Avg 06, 2009 2:16 am

U fazi sam malo laksih tekstova, da ne opterecuju a da ima nesto zanimljivo, novo. Kupila je 2003 ili 2004. procitala i zaturila. Volim da pred spavanje nesto procitam, pa je procitala ponovo.

-Snovi o zabranjenom vocu (Price o detinjstvu u haremu) - Fatima Mernisi

I Alhemicara sam ponovo citala, imala ga cerka za lektiru Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 A070 pa smo ga skinule sa neta i citale sa monitora na glas. Vise ja, stedim joj oci. Ona dok ja malo odmorim grlo.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  smesko Čet Avg 06, 2009 9:01 am

-Snovi o zabranjenom vocu (Price o detinjstvu u haremu) - Fatima Mernisi
predivna knjiga!tako topla!to je ono cega se najvise secam kada pomislim na nju.
draga mi je i jer je uspomena sa putovanja moje tamare i mene.
tada smo obilazile krusevac i u njemu bile nekoliko dana i dok je oan radila promociju, ja sma setkala krusevcom i svratila do knjizare i izabrala bas nju.

preporucujem "levantski djrdan" amin maluf.."mamac" mi se od albaharija nije dopao bas..
upravo citam evu ras "divlji jaganjci"..a dobila sam i "jednostavan zivot" kenzaburo oe..da li ste ga citali?
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  afrodita Ned Avg 23, 2009 4:33 am

Makica ::Preporucujem "Dragulj Medine" Seri Dzons...

slazem se, Makice..knjiga je za 10.
Preporucujem

" LOVAC NA ZMAJEVE'-plakala sam dok sam je citala..
Takodje preporucujem Pablo Neruda- Memoari- Priznajem da sam ziveo" impresionirana sam :-)
Pablo Neruda za sve nas ovde :-)
Ove noći mogu napisati najtužnije stihove.
Napisati, na primjer: “Noć je puna zvijezda,


Trepere modre zvijezde u daljini".
Noćni vjetar kruži nebom I pjeva.

Ove noći mogu napisati najtužnije stihove.
Volio sam je a katkad je I ona mene voljela.

U noćima kao ova, držao bih je u svom naručju.
Ljubio sam je, koliko puta, pod beskrajnim nebom.

Voljela me, a katkad sam I ja nju volio.
Kako da ne ljubim te njene velike nepomicne oci.

Ove noći mogu napisati najtuznije stihove.
Pomisao da je nema. Osjecaj da sam je izgubio.

Slusati beskrajnu noc, bez nje jos beskrajniju.
I stih pada na dusu kao rosa na livadu.

Nije vazno sto moja ljubav nije mogla zadrzati.
Noc je zvjezdovita I ona nije uz mene.

Ista noc odijeva bjelinom ista stabla.
Mi sami, oni od nekada, nismo vise isti.

Vise je ne volim, zaista, ali koliko sam je volio.
Moj glas je iskao vjetar da joj dodirnem uho.

Drugome. Pripast ce drugome. Kao prije mojih poljubaca.
Njen glas, Njeno sjajno tijelo. Njene beskrajne oci.

Vise je ne volim, zaista, a mozda je ipak volim.
Tako je kratka ljubav, a tako dug je zaborav.

Jer sam je u nocima, kao ova, drzao u svom narucju,
Moja je dusa nespokojna sto ju je izgubila.

Iako je ovo posljednja bol koju mi ona zadaje,
I ovi stihovi posljednji koje za nju pisem.
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty re:

Počalji  IVA Pon Avg 24, 2009 1:30 am

preporucujem knjigu simpaticnog naslova
"Kako da ubijete svog muža ( i ostali korisni saveti za domaćice)", engleske književnice Keti Let poreklom iz Australije

Litova je zuzetno duhovita ,da ima britak jezik, da razume svoje "sestre" i može da govori u ime generacije žena koje se bore da napreduju u karijeri, da podižu decu i nekako sačuvaju brak. Te odlike poseduje i roman "Kako da ubijete svog muža" o uzornoj domaćici Džez koju hapse pod sumnjom da je ubila svog muža a njene dve najbolje drugarice Hana i Kejsi rešene su da dokažu da je nevina. Istraga koju sprovode Hana, uspešna poslovna žena bez dece i Kejsi koja je samohrana majka dvoje a bori se da sačuva posao i uspešno odgaji decu, otkriva koliko se prlljavštine krije iza idilične slike o Džezinom srećnom braku. Autorka, prema mišljenju čitalaca zabeleženom na Internetu, napisala je seksi, smešan, ponekad urnebesan i mračan roman o ženama koje nemaju sve,ali rade sve.
To je roman o ženama koje nikada ne bi ubile muža dok usisava pod u stanu ali tu mogućnost ne isključuju ako shvate da su formalno udate a u stvari usamljene samohrane majke" kostatovala jedna od čitateljki. Popularnost koju u svim zemljama engleskog govornog područja, pa i šire, uživaju romani Keti Let krije se u činjenici da se mnoge žene mogu identifikovati sa njenim junakinjama i situacijama u koje upadaju,a sada se i našoj čitalačkoj publici pruža prilika da proveri koliko su autorkine opservacije o blagodetima života u braku tačne. Muževi bi mogli da obraduju svoje supruge ovim priručnikom za bračnu sreću.
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  afrodita Pon Avg 31, 2009 12:28 am

heheh, Glorija, koja si ti kraljica queen queen
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Milica Sub Sep 19, 2009 2:13 pm

''Lovci na zmajeve'' i sve knjige Halida Huseina.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Milica Uto Okt 06, 2009 12:58 pm

Pročitah ovih dana ''Srce moje'' od Mirjane Bobić Mojsilović.

Onako...ništa posebno, više mi se dopada kako piše kolumne.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Milica Uto Okt 06, 2009 1:01 pm

hajkula ::U fazi sam malo laksih tekstova, da ne opterecuju a da ima nesto zanimljivo, novo. Kupila je 2003 ili 2004. procitala i zaturila. Volim da pred spavanje nesto procitam, pa je procitala ponovo.

-Snovi o zabranjenom vocu (Price o detinjstvu u haremu) - Fatima Mernisi

I Alhemicara sam ponovo citala, imala ga cerka za lektiru Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 A070 pa smo ga skinule sa neta i citale sa monitora na glas. Vise ja, stedim joj oci. Ona dok ja malo odmorim grlo.

Paolo Koeljo je komercijalni pisac, ali ja jako volim njegove knjige.

Odmaraju, super su za pred spavanjac.

A u kojoj se to školi ima ''Alhemičar'' za lektiru? Very Happy

Ja kad sam išla u gimnaziju, čitali smo mnogo Ruse, ponešto od Engleza i hvala im što nas nateraše da pročitamo knjige domaćih velikana: Andrića, Selimovića, Pavića...
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  afrodita Uto Okt 06, 2009 10:50 pm

Ne znam a li volite duhovnu literaturu, ali ja bih preporucila Monah Kalist, to je poslednja ( pre 10-ak dana sam procitala) knjiga koju sam procitala, jako poucna knjiga, pa eto ko voli taj stil-nek procita obavezno;-))))
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  hajkula Čet Okt 08, 2009 12:00 am

Milica ::
hajkula ::U fazi sam malo laksih tekstova, da ne opterecuju a da ima nesto zanimljivo, novo. Kupila je 2003 ili 2004. procitala i zaturila. Volim da pred spavanje nesto procitam, pa je procitala ponovo.

-Snovi o zabranjenom vocu (Price o detinjstvu u haremu) - Fatima Mernisi

I Alhemicara sam ponovo citala, imala ga cerka za lektiru Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 A070 pa smo ga skinule sa neta i citale sa monitora na glas. Vise ja, stedim joj oci. Ona dok ja malo odmorim grlo.

Paolo Koeljo je komercijalni pisac, ali ja jako volim njegove knjige.

Odmaraju, super su za pred spavanjac.

A u kojoj se to školi ima ''Alhemičar'' za lektiru? Very Happy

Ja kad sam išla u gimnaziju, čitali smo mnogo Ruse, ponešto od Engleza i hvala im što nas nateraše da pročitamo knjige domaćih velikana: Andrića, Selimovića, Pavića...

U gimnaziji, prva godina, imaju obaveznu lektiru i jedan deo izborne-preporucene i tu se naslo mesta za Koelja ...
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  hajkula Čet Okt 08, 2009 12:07 am

Sada trazimo Anu Karenjinu Laughing
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  nena Uto Dec 22, 2009 3:27 am

Toni Parsons-Čovek i dečak
Toni Parsons -Prava porodica
nena
nena

Broj poruka : 47
Datum upisa : 20.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Milica Ned Jan 10, 2010 6:25 pm

Vladeta Jerotić

''Vera i nacija''

''Samo dela ljubavi ostaju''

''Mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi''

Obožavam ga!!

Dostojevski

''Večni muž''....joj...pročitajte.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty ha

Počalji  hajkula Ned Jan 10, 2010 7:28 pm

Skinula sa neta Vatreni kamen 2 (ne videh da ima 1, nisam se ni trudila bas nesto, em me gnjavi komp em net...) i procitala. Lepo. Zelandonci i ... Skinite pa citajte ako hocete nesto lepo, sto opusta a ima i poucnih detalja.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Pitanje

Počalji  hajkula Ned Jan 10, 2010 7:29 pm

Jel` neko skinuo nesto s neta sto bi preporucio za citanje (ako moze sa adresom, linkom...)

Very Happy
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  jassna Ned Jan 10, 2010 10:21 pm

Doris Lesing "Peto dete" i "Ben u svetu"-nastavak..Ma sve od nje sunny
Ako ste romanitcni obavezno od Trejsi Sevalije: "Devojka sa bisernom mindjusom", "Dama i jednorog"...
Od nase Ljubice Arsic "Mango"..
Od Koelja mi se jedino dopada "Veronika je odlucila da umre"...
I naravno ruski klasici da se utvrdi gradivo flower
Kad smo kod klasika, moja najomiljenija knjiga je "Gospodja Bovari"..Citala sam je milion puta i sigurno cu jos neki put..

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  venerica Pon Jan 11, 2010 5:04 pm

Iako ne stižem od obaveza da čitam ni približno koliko bih želela, uspela sam u poslednje vreme da pročitam par naslova vrednih pomena pa ko voli...
Irvin Jalom "Kad je Niče plakao", priča o nastanku psihoanalize u kojoj autor spaja preteču psihoanalize Jozefa Brojera i duševno rastrojenog Fridriha Ničea i pri tome vešto komponuje stvarne događaje vezane za to istorijsko razdoblje sa fikcijom.

Grejem Grin "Kraj ljubavne priče" možda naslov navodi na pomisao da se radi o patetičnoj priči o ljubavnom trouglu, ali priča nije plitka kako se na prvi mah čini. Ako ništa drugo, reč je o priznatom piscu i Nobelovcu, pa ako ništa drugo uživaćete u pravom književnom izrazu kakav se danas retko srece.

Justejn Gorder "Sofijin svet", roman o istoriji filozofije pričana iz perspektive petnaestogodišnje devojčice.

Orhan Pamuk "Zovem se crveno", čarobna knjiga za one koji vole mistiku Orijenta.

Dodala bih i Vladetu Jerotica, sta god od njega da uzmete greške nema.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  nena Pet Mar 12, 2010 4:00 am

Koliba
Vilijem Pol Jang
nena
nena

Broj poruka : 47
Datum upisa : 20.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  afrodita Sre Mar 17, 2010 3:57 pm

hajkula ::Jel` neko skinuo nesto s neta sto bi preporucio za citanje (ako moze sa adresom, linkom...)

Very Happy

super lin za skidanje knjiga sa neta je www.baneprevoz.com

Nadam se da ce svako naci za sebe svasta/nesto...Stavise, ovde ima i puno astrolskih knjiga....

P.S. Ja sam se opasno navukla na ovaj sajt....
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi ste preporučili? - Page 2 Empty Re: Koju knjigu bi ste preporučili?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu