Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nije mi nešto jasno :)

3 posters

Ići dole

Nije mi nešto jasno :) Empty Nije mi nešto jasno :)

Počalji  butterfly Sre Maj 06, 2009 2:36 pm

Zanima me jedna stvar pa mi treba mišljenje stručnjaka. U sinastrijskoj karti moj ASC i njegovo sunce su u konjukciji, ASC na 6°51 riba, njegovo sunce na 6°21 riba. ASC mi u natalu radi trigone sa plutonom i saturnom, trigone sa venerom i mjesecom te kvadrate sa uranom i marsom. Međutim u sinastrijskoj karti njegovo sunce prima samo ove trigone sa venerom i mjesecom i kvadrat sa uranom, zbog čega ne prima i ostale spomenute aspekte.
Možda je pitanje glupo Embarassed al amater sam pa ne zamjerite!!!

pusa
butterfly
butterfly

Broj poruka : 55
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nije mi nešto jasno :) Empty Re: Nije mi nešto jasno :)

Počalji  Izida Sre Maj 06, 2009 4:45 pm

Nisam strucnjak ali mozda da postavis karte pa da ih onda analiziramo...ovako mi je tesko, barem meni, da razumem sta pitas..mozda su orbisi preveliki da bi ih sinastrija registrovala i uzela u obzir..ne znam daj karte..
pozz flower
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nije mi nešto jasno :) Empty Re: Nije mi nešto jasno :)

Počalji  butterfly Čet Maj 07, 2009 8:55 am

pandora* ::Nisam strucnjak ali mozda da postavis karte pa da ih onda analiziramo...ovako mi je tesko, barem meni, da razumem sta pitas..mozda su orbisi preveliki da bi ih sinastrija registrovala i uzela u obzir..ne znam daj karte..
pozz flower

Pozdrav Pandorici!! Karte sam nam postavila u temi :usporedni horoskop - Jing & Jang Smile Zanima me zašto njegovo Sunce koje se nalazi na istom stupnju kao i moj ASC ne pravi iste aspekte prema mojim planetama kao što ih pravi ASC. Al sam komplikovana Embarassed


Poslednji izmenio butterfly dana Čet Maj 07, 2009 11:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
butterfly
butterfly

Broj poruka : 55
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nije mi nešto jasno :) Empty Re: Nije mi nešto jasno :)

Počalji  gernica Čet Maj 07, 2009 9:20 am

Međutim u sinastrijskoj karti njegovo sunce prima samo ove trigone sa venerom i mjesecom i kvadrat sa uranom, zbog čega ne prima i ostale spomenute aspekte.

Za Plutona se uzima orbis 1-2*, Saturna 7*, a za svetla oko 10* (podeljenja su misljenja
oko toga koliki se orbisi uzimaju za svetla, pa ako neko ima pouzdaniju inf neka me ispravi).
Kada gledamo da li su dve planete u aspektu delimo njihove dozvoljene orbise na 2.
Recimo Plu 1*, So 5*, pa ove orbise saberemo i to bi bilo 6*.
Sto bi zancilo da su So i Plu u aspektu samo ako je orbis njihovog aspekta 6* ili manji od 6*.
Tj aspetka nema u sinastriji, ali sa Sat postoji trigon, jer je orbis aspekta 7*, a dozvoljeni
bi bio 8.5*.
Eto, mozda ne toliko strucnog objasnjenja, ali verujem da ce pandora to mnogo bolje objasniti. Cool
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nije mi nešto jasno :) Empty Re: Nije mi nešto jasno :)

Počalji  butterfly Čet Maj 07, 2009 11:36 am

Hvala draga Gernica, srce si!!! Morat ću malo ovo sa orbisima detaljnije prostudirati Wink da skontam. Dakle trigon između njegovog Sunca i mog Saturna postoji, al on nije ucrtan u sinastrijskoj karti??
butterfly
butterfly

Broj poruka : 55
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nije mi nešto jasno :) Empty Re: Nije mi nešto jasno :)

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu