Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranziti mesečevih čvorova

+10
ena1976
marijaS5
likac
Ovan-Strelac
Angie
senka023
Milica
galaksija
DUH
Čarobnica
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Angie Pon Jan 04, 2010 1:26 pm

Milica ::Verteks ti je u 5. polju?
Pazi stvarno.
Onda sam ja ili pogrešno shvatila, ili je taj neko ko je opisivao poziciju verteksa pogrešio kad je napisao da je pozicija oko 7. polja. Laughing
Izvinjavam se na pogrešnoj informaciji. flower
posto smo ovde na ovoj temi najvise ja i galaksija...desila se zabuna...mislila sam da se obracas meni..zato sam ja napisal..meni je Vertex u 5.polju...a juna 2008. bio je tranz. SMC na vrhu mog DSC ..itd..itd...mozda sam te time zbunila??..sorry... Embarassed
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 48
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  andjela Pet Maj 14, 2010 4:55 pm

Poooz swima Smile))
moze kratko tumacenje sta da ocekujem popitanju ljubavi..Ja onako amaterski gledam i nista ne shwatam,pa ako je neko raspolozen.Nek rijeci d ami napise.Hwala cheers

andjela
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Ovan-Strelac Pet Mar 25, 2011 5:39 am

Da li neko ima iskustva sa tranzitnim SMC na ASC,odnosno JMC na DSC?Da li je bas bilo lose?Interesantno da mi je i Fortuna u 1. u solaru,odnosno 7. u natalu,malo srece... Wink

Ovan-Strelac

Broj poruka : 15
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  likac Uto Jan 17, 2012 3:15 pm

cao,da li bi neko mogao da mi objasni nesto u vezi tranzita cvorova i njihovog znacenja,naime,meni se u natalu smc nalazi u 11.kuci a jmc u 5 kuci,zajedno sa citavom plejadom ovih ludih planetica,medjutim sad mi smc tranzitni seta po petoj vec neko vreme,i definitivno se svasta desavalo,presao mi je i preko meseca,merkura,neptuna,jupitera i to sve u petoj,a sad mi pravi eksaktnu konjukciju sa suncem na vrhu pete koje je inace i valadar asc i konjukciju sa uranom koji je vladar sedme ali se on nalazi na kraju cetvrte kuce..moze li neko da mi objasni ako ima vremena sta to znaci,mozda jos da napomenem i da mi je jupiter vladar pete u tranzitu samo sto nije stao na mc..hvala unapred.. Very Happy Very Happy Very Happy

likac

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  marijaS5 Sre Jan 18, 2012 12:02 am

sunny Angie i meni je isto natalno Vertex u 5 polje ,21 stepena Jarac (ako to nesto znaci Very Happy ) ,u trigonu je sa smc i venera ...Zanima me kako tebi je delovao do sada taj Vertex i sta ti je donjelo ,dali uzimas karakteristike 5 kuca ??I samo da dopunim dali to sto mi je smc u 10 kuci kaze da cu imati dobitci u karieri profesionalan uspjeh sunny

marijaS5

Broj poruka : 22
Datum upisa : 02.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  likac Sre Jan 18, 2012 1:37 pm

marijaS5 :: sunny Angie i meni je isto natalno Vertex u 5 polje ,21 stepena Jarac (ako to nesto znaci Very Happy ) ,u trigonu je sa smc i venera ...Zanima me kako tebi je delovao do sada taj Vertex i sta ti je donjelo ,dali uzimas karakteristike 5 kuca ??I samo da dopunim dali to sto mi je smc u 10 kuci kaze da cu imati dobitci u karieri profesionalan uspjeh sunny
to
izvini sto se ubacujem,i meni je isto vertex u petoj,na 5 stepenu jarca...ali ne mogu da ti kazem da li je on doneo tacno nesto,jer meni je vecina planeta u petoj kuci,a smc mi seta po njoj vec dve/dve i po godine i doneo je svasta,i veliku ljubav,i trudnocu/smc na mesec konjukcija/ i veliko razocarenje valjda kad je bio u konjukciji sa neptunom u tu ljubav,ali ne znam da li je boas sudbinska,nismo zajedno vise,jeste da se cujemo,posle svega i dalje,i da ne umemo da budemo bez kontakta bar mesec dana,ja se nadam da nije,ocekujem da ce taj tranzitni smc na vladaru asc na vrhu moje pete sunce,i konjukcija sa vladarem sedme koji je tik do njega u na kraju cetvrte doneti nesto normalno i lepo,to bi trebalo da bude sad u period od dva/tri meseca...inace mi je i jmc natalno u petoj tako da ja sam sva u petoj.. pale pale

likac

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  ena1976 Sre Dec 26, 2012 8:30 pm

DUH ::
Kao sto smo konstatovali,mesecevi cvorovi u natalnoj karti opisuju nasu misiju u celokupnom
zivotu.U zavisnosti od velicine astroloskih kuca mi cemo,duze ili krace, prozivljavati odredjena iskustva
koja ta polja pokrivaju.Medjutim,najvece promene dogadjaju se upravo u vreme kada cvorovi prelaze preko
kaspa (pocetka,vrha) odredjene horoskopske kuce.Iako tranziti kroz odredjena polja naglasavaju
prozivljavanje njihovih znacenja,ne smemo zaboraviti da je natalno znacenje cvorova apsolutno primarno u
odnosu na sva druga znacenja.
Tranziti cvorova preko osetljivih mesta u horoskopu
Najizrazeniji periodi u zivotu uglavnom se poklapaju sa prelaskom mesecevih cvorova preko :
a) sopstvenih natalnih mesta:
prilikom ovog tranzita dolazi do pojacane tenzije ili depresivnosti u nekim slucajevima;
b) suprotnih (inverzivnih mesta) :
ovaj tranzit tera nativa da praktikuje pozitivne vrednosti znaka i kuce u kojima se nalazi natalni
severni cvor;
c) kardinalnih kuca,a narocito kaspova tih kuca:
kada su cvorovi u tranzitu kardinalnih kuca oni,na prvom mestu, donose vecu energiju,a narocito kada
prolaze osu vezivanja (1.-7.kuca) ili osu potomstva (4.- 10. kuca).Prolazak severnog cvora kroz kardinalne
kuce donece:
kroz 1.- licne uspehe;
kroz 4.- prosirenje porodice,poboljsanje smestaja;
kroz 7.kucu- povoljno zajednistvo,veza;
kroz 10.- socijalni uspon.

Paralelno tom uticaju,juzni cvor ce "kompromitovati" kucu koju tranzituje u isto vreme :
kroz 1.- licni neuspeh ili bolest ;
kroz 4.kucu- gubitak clana porodice;
kroz 7.kucu- raskid veze,braka ili kakvog udruzenja;
kroz 10.kucu-pogorsanje socijalnog statusa ili karijere.
To znaci da,iako su pojedini sektori horoskopa privilegovani tranzitom severnog cvora,ne treba
zaboraviti da su suprotni napadnuti tranzitom juznog i treba obratiti posebnu paznju na teoblasti zivota da
se ne bi doziveo neuspeh.

Tranziti cvorova kroz kuce horoskopa

Severni cvor u cetvrtoj,Juzni u desetoj kuci
Ovim tranzitom,na prvom mestu,favorizovano je sve sto je u vezi sa porodicom,precima po majcinoj liniji
i nekretninama.Nativ pod ovim uticajem cesto zasniva porodicu ili postaje njen oslonac.Kupovina stana,kuce
ili zemlje pozitivno ce se realizovati.Cesto,ovaj tranzit omogucava i da se na neki neocekivani nacin
dodje do nekretnine.Ukoliko se ocekuje neko nasledstvo ,to ce se po pravilu, desiti pre zavrsetka ovog
perioda.Ako su postojale neke blokade,sada ce nestati.Cilj ovog perioda treba da bude postavljanje
novih osnova.To treba pazljivo ciniti,jer to su osnove za naredni period od 19 godina.Sa druge strane,ne
treba po svaku cenu teziti profesionalnom usponu.Potreban je oprez na svakom poslovnom koraku,a
narocito kada su u pitanju stvari koje mogu odlucivati o daljem toku karijere. Ovo je na neki nacin
"trudnicki" period i najbolje je ne ciniti nagle i nesmotrene poslovne korake.
Nisam nikada obraćala preteranu pažnju na tranzitie čvorova, ali evo da dam svoj doprinos onima koji ih prate.
Dok je SMČ tranzitirao V kućom, odnosno kad je prešao preko vrha V, nije mi se desila nikakva ljubavna veza.
Trenutno mi je u IV i nemam šanse za prošrenje porodice, niti poboljšanje smeštaja (prvo bih želela da se desi, ali nisam čak ni u vezi, a drugo mi nije potrebno jer sam to već ostvarila). Što se nekretnina tiče, nemam odakle da ih nasledim, jer mi se i to već desilo. Upravo ovih dana SMČ pravi konjukciju sa natalnim MO, ali ne primećujem nikakve promene (ni pozitivne ni negativne) po pitanju emocija, odnosa sa majkom i ostalim stvarima koje MO u horoskopu može predstavljati.
Istovremeno JMČ mi je u X i nije mi doneo nikakvo pogoršanje socijalnog statusa, niti probleme u karijeri (naprotiv, sve se odvija više nego dobro).
Iskreno, mislim da tranziti planeta imaju mnogo veću moć od tranzita čvorova, ali bih volela da vidim još neko mišljenje o ovoj temi koja se malo uspavala na ovom forumu Smile
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Vita83 Čet Dec 27, 2012 10:51 am

Meni je natalni smc u 12., a jmc u 6. Znam da se smc odnosi na budućnost, na ovaj život, a jmc na prošlost i prošli život. Ni ja do sad nijesam izučavala niti primijetila uticaj tranzitnih čvorova na spoljne događaje. Tranzitni smc mi je trenutno pri kraju pete kuće na natalnom Verteksu i ništa, a ništa dobro u ljubavi mi nije donio ni dok je prelazio stelijum u škorpiji u petoj kući. Rolling Eyes Ali dobro, gledala sam solar za 2013. godinu, tada će mi tranzitni smc u škorpiji biti u konjukciji sa Saturnom, vladarem 7. kuće, možda se udam. Very Happy

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  ena1976 Čet Dec 27, 2012 9:23 pm

Vita83 ::
Meni je natalni smc u 12., a jmc u 6. Znam da se smc odnosi na budućnost, na ovaj život, a jmc na prošlost i prošli život. Ni ja do sad nijesam izučavala niti primijetila uticaj tranzitnih čvorova na spoljne događaje. Tranzitni smc mi je trenutno pri kraju pete kuće na natalnom Verteksu i ništa, a ništa dobro u ljubavi mi nije donio ni dok je prelazio stelijum u škorpiji u petoj kući. Rolling Eyes Ali dobro, gledala sam solar za 2013. godinu, tada će mi tranzitni smc u škorpiji biti u konjukciji sa Saturnom, vladarem 7. kuće, možda se udam. Very Happy
Čini mi se, po mom skromnom mišljenju, da ne donosi događaje, vidiš ni tebi ni meni kroz V nije doneo ništa.
Što se solara tiče, SMČ mi je bio u VII i nije bilo dešavanja, na proleće će biti u IV.. ma ne očekujem ništa od solarnog, kad mi ni tranzitni ne radi Smile
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Aqua_ Pet Dec 28, 2012 2:05 am

Vita83 ::
Meni je natalni smc u 12., a jmc u 6. Znam da se smc odnosi na budućnost, na ovaj život, a jmc na prošlost i prošli život. Ni ja do sad nijesam izučavala niti primijetila uticaj tranzitnih čvorova na spoljne događaje. Tranzitni smc mi je trenutno pri kraju pete kuće na natalnom Verteksu i ništa, a ništa dobro u ljubavi mi nije donio ni dok je prelazio stelijum u škorpiji u petoj kući. Rolling Eyes Ali dobro, gledala sam solar za 2013. godinu, tada će mi tranzitni smc u škorpiji biti u konjukciji sa Saturnom, vladarem 7. kuće, možda se udam. Very Happy


Vita, i ja sam isto to procitala. kazu da sjeverni mjesecev cvor pokazuje i koji je nas cilj u ovom svijetu, i ka cemu treba da tezimo, gdje treba da se usavrsimo.

Aqua_

Broj poruka : 101
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Vita83 Ned Dec 30, 2012 3:26 pm

Jeste, a polje u kome je jmc pokazuje polje na kome smo puno radili u proslom zivotu, to je sve ono sto nam je opste poznato, tu je nagomilano tj. naskupljano iskustvo iz proslih zivota. Very Happy

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  ena1976 Sub Jan 05, 2013 3:15 pm

Vita83 ::
Jeste, a polje u kome je jmc pokazuje polje na kome smo puno radili u proslom zivotu, to je sve ono sto nam je opste poznato, tu je nagomilano tj. naskupljano iskustvo iz proslih zivota. Very Happy

Slažem se sa tobom i Aquom, to je teorijski ok. Ali šta bi moglo da se dogodi kada tranzitni čvorovi dođu u konjukciju sa natalnim čvorovima? Nigde ne mogu da nađem nikakvo objašnjenje, da li uopšte mogu da donesu neko dešavanje?
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Vita83 Sub Jan 05, 2013 4:02 pm

Negdje sam to pročitala, ali sam zaboravila tumačenje, to se valjda svakom dešava u 36. godini, mislim da ne donosi dešavanja konkretna, više je to psihički, nastupanje zrelog doba. Nemam fb, jedino preko mejla, a pp ne mogu da šaljem, probah sad, napisah tekst i ništa.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty x

Počalji  Laufer Sre Jan 23, 2013 3:21 pm

Kako da znam gde mi se nalazi juzni cvor u natalu?

Laufer

Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Vita83 Sre Jan 23, 2013 3:23 pm

Južni čvor je u egzaktnoj opoziciji sa sjevernim mjesečevim čvorom.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty x

Počalji  Laufer Sre Jan 23, 2013 3:27 pm

Hvala puno!

Nikako da skapiram ovo oko cvorova Smile

Laufer

Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Bambus Ned Feb 10, 2013 1:48 pm

Da li je ikome tranzit Smc i Jmc doneo dogadjaj preko neke natalne planete? confused

Bambus

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  ena1976 Ned Feb 10, 2013 4:22 pm

Bambus ::Da li je ikome tranzit Smc i Jmc doneo dogadjaj preko neke natalne planete? confused
Meni ne, nedavno mi je SMČ prešao preko MO, i ništa se nije desilo, niti sam primetila neke unutrašnje promene obzirom da se radilo o MO. Mojoj sestri ni konjukcija tranzitnog SMČ sa natalnim nije donela nikakav boljitak.
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Bambus Ned Feb 10, 2013 8:47 pm

ena1976 ::
Meni ne, nedavno mi je SMČ prešao preko MO, i ništa se nije desilo, niti sam primetila neke unutrašnje promene obzirom da se radilo o MO. Mojoj sestri ni konjukcija tranzitnog SMČ sa natalnim nije donela nikakav boljitak.
Zato i pitam, jer mi je nelogicno da tranzit cvorova donese bilo sta. Nije ni meni Wink

Bambus

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  ena1976 Ned Feb 10, 2013 10:19 pm

Bambus ::Zato i pitam, jer mi je nelogicno da tranzit cvorova donese bilo sta. Nije ni meni Wink
Mislim da definitivno ne može, da su čvorovi suviše slabi da bi izazvali dešavanje, pa čak i da bi aktivirali nešto u simolici kuće kroz koju prolaze.
To je moje mišljenje, bazirano na mom iskustvu, i meni bliskih ljudi. Naravno, mišljenja su različita, evo na pr. neko ko se na ovom forumu predstavljao kao Duh imao je teoriju da čvorovi utiču na kuće kroz koje prolaze i opširno je o tome pisao u jednom postu.
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Vita83 Ned Feb 10, 2013 11:20 pm

Vjerovatno da ne donose događaje, evo meni se smc mota po petoj kući, pa ništa posebno, ne znam koji mi je to događaj donio, ako mi se i desi ljubav, sigurno neće biti zbog njega, nego zbog planeta koje tranzitiraju kroz peto polje.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti mesečevih čvorova - Page 2 Empty Re: Tranziti mesečevih čvorova

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu