Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razgovor dva astrologa

2 posters

Ići dole

Razgovor dva astrologa Empty Razgovor dva astrologa

Počalji  hajkula Čet Avg 06, 2009 5:00 am

Razmisljala sam da li ovo da zalepim ovde. Ipak je rec o astrologiji. Malo da se predahne.
Kao primerk, kako sve radi astrologija. Vestina kojom me je Goran Milekic opcinio. Mozda jos neko dobije inspiraciju pa mi se pridruzi.

Inspiracija za ovaj tekst je iz razgovora mobilnim telefonom s dobrim kolegom i prijateljem astrologom Predragom – Pedjom RADOVICEM, no ni NoName Razgovor dva astrologa A010 (Crnogorci joj posle ukrali ime) Sanja R. iz Zagreba nije bas neduzna za ovu inspiraciju i Amazonka jedna, obe sa jednog starog foruma. Mozda Amazonku opet prizovem Razgovor dva astrologa P040 , pa dodje na ovaj sajt i pise, koje ona ima tekstove... I jos par mojih prijatelja, astrologa.
Ovu temu lepim u njihovu cast... A pre svega u cast odlicnog astrologa i jos boljeg coveka, Predraga – Pedje RADOVICA, gde cuo i ne cuo... Razgovor dva astrologa G025

(Nisam sigurna da li mi je ovaj tekst objavljen u Astrologosu, ali to je bilo jako davno, medju prvim brojevima... pa iz obaveze prema vlasniku i gl. uredniku, Bojani Nenadic i prema casopisu, da napomenem za svaki slucaj.)


RAZGOVORI U POKRETU

Ako se unapred ne dogovorimo za vreme u koje da ga pozovem, razgovor s mojim prijateljem astrologom, izgleda na primer, ovako:

Predrag Pedja Radovic (P) (se javlja na mob.) : (…) Alo
Ja: Zdravo, gde si?
P: Bas ovog trenutka radi tvoja trojka.
(Misli na trecu kucu u mom horoskopu…)

Ja: Tunel?
(… u kojoj su mi Uran i Pluton u konjunkciji)

P: I sta jos?

Ja: Nije valjda promenjen red voznje?

P: Ha, ha, (smeje se, mada mu i nije bas do smeha).
(… a u Devici, red, uredjenost, tacnost, retrogradan Uran…)

Ja: Samo se ti smej, putovaces duuugo. Ne zaboravi opoziciju s Jupiterom.
(Dodajem sa zrncem pakosti, jer mi Uran 0 Pluton 180 Jupiter, sto daje iznenadna putovanja, i produzenje ili skracenje puta i/ ili boravka, a sve u svemu povoljna putovanja zbog trigona sa Suncem i Mesecom, no ja nisam ja ako ne zadirkujem.)

Obicno putuje za Podgoricu, gde ostane nekoliko dana. Tada je boravio neplanirano i neuobicajeno dugo, ne treba da napominjem da mu uspeh nije izostao.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor dva astrologa Empty Re: Razgovor dva astrologa

Počalji  Snezana Ned Sep 20, 2009 6:16 pm

Very Happy Very Happy , obožavam ovakve situacije, nikada ništa nije slučajno, neprestano ulazimo jedni drugima u aspekte i na osnovu bilo kog natala možemo pričati neku aktuelnu priču - tako je radio Milekić Very Happy
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor dva astrologa Empty Re: Razgovor dva astrologa

Počalji  hajkula Pet Sep 25, 2009 12:00 am

Jeste, Goran je umeo da fascinira. S njim sam puno puta pricala telefonom a koliko puta me je blago receno zapanjio...

Evo jos malo zezalica sa Pedjom Radovicem. Uzmite u obzir da su to razgovori mobilnim telefonom i da bas ne zelim da ih redigujem, sredjujem, doterujem.


P: Ti si, zdravo, sta mislis gde sam?

Ja: Brckas se u moru. Bas ti zavidim.

P: Kako znas?

Ja: Sta, kako znam, moj Jupiter u Ribama, tu tvoj Mesec a i tranzitni Mesec. Nego, jel’ ti mislis da se vratis? Prvo su me svi pitali kada se vracas, a sada vise niko ni ne pita.
(Ovo izmisljam, bockam ga. Odgovara smehom.)

P: Jos koji dan, videcu, imam dosta obaveza ovde, tako da jos nisam stigao da obidjem neke prijatelje i poznanike, ljute se.

Mi u Beogradu taman smo stekli uverenje da ce ostati u Crnoj Gori jos desetak dana. Zovem ga, treba da utipkam broj crnogorske mobilne telefonije, medjutim, mahinalno tipkam na 064.

P: Zdravo.

Ja: Gde si sada?

P: Vec 16 sati (u prevodu znaci dugo, vrlo dugo) u Srbiji.

Ja: (Smeskam se.) Ja bih rekla u vozu.

P: Jok, na biciklu. U vozu, jos uvek … beskonacno se klackam. Sta mislis sta se desilo?

Ja: Brze pruge, da… Sta moze da bude, radovi, (premecem po glavi planete u svom horoskopu) mozda obilna kisa, pa podzemne vode napravile “kermes”, a i neki odron je moguc … (I nastavim da nagadjam, ovaj put mi nije milo, sta moj horoskop, ima on i svoj, pa taman spremna da ga bocnem... kad me prekide u mislima,)

P: I jedno i drugo. Pluton.

(Znam na sta cilja. Moj Pluton, reke, podzemne reke… ma briga me za to, nego sta se zakacio, rekoh vec, za moju natalnu kartu, k’o da nema svoju).

Ja: Je li, Predraze, (kada ga ovako pozovem, on ispravi kicmu ili stane mirno, “priznao” mi u sali) a cije babe selo je potopljeno? Moje ili tvoje? (Kratka znacajna pauza.) Hoces jos?
(Pravi kratku pauzu, pa govori ozbiljnim tonom. Ozbiljnim. Kao da ne znam coveka. Mada, priznacu vama, iznenadi me po neki put, sto njemu retko priznam.)

P: Imam nesto lepo da te obradujem.

Ja: E, stvarno? Da cujem …?

P: …
(Cuti. )

Ja: Sta cutis, kazi.

(Opet cutanje.)

Ja: Radovicu, o’s li progovorit’?

(Imitiram crnogorski naglasak. Posto cuti i dalje, pocinjem da se smejem, ipak malo ljuteci se.)

P: Imala si frku na poslu.

Ja: Pa, sta, ni prvi ni zadnji put.

P: S direktorom. Bas si buknula. Rekla si mu i vise nego sto bi htela.
(Opet on gleda u moj horoskop, u moju trecu kucu, kucu komunikacije i Mars u njoj, koji mi daje ostar jezik, direktnu, ostru komunikaciju, nestrpljivost, cak svadje, pa u Lavu - s direktorom. Tranzitni Mesec jos uvek u konjunkciji s natalnim Marsom, i usao u konjunkciju s natalnim Uranom, to je - to, ali ima jos nesto…)

P: Ne bih da sam mu u kozi. Pucas jos uvek. Nisi rekla sve sto si mislila. Nesto si i precutala.

(Tu aludira na moj Merkur, isto zaduzen za komunikaciju, smesten u Jarcu, u sedmoj kuci).

P: Valjda si izvukla neku pouku iz iskustva. Posle, bude manja plata nego sto bi trebalo.

Ja: I sve mi to pricas jer je nestala struja… a voz bas u tunelu… a ti u vozu… bas lepo, je li? …? A znas, kad cu sledeci put da te zovem? Zapamti … Videces. E – ne. Ma briga me. Zvacu te – svaki dan sest, ma ne sest, se-sna-est puta na dan. I noc. PRE PODNE (ponosna na sebe sto se toga setih, jer inace on kao i vecina astrologa koje znam funkcionisu tek posle podneva). Videces.

(Oboje se priguseno smejemo. Vise puta se, kao, dogovorimo da cemo iz razgovora da manemo astrologiju a narocito nase natalne karte.)

Ja: Eto, videh neku korist i od tebe. Vise mi se ne povraca. Do malopre – bas sam imala nagon. Znas vec, Venera, hrana, u kvadratu sa, znas vec, Marsom u Lavu u trecoj kuci, pa ako progutam bes, precutim, eto muke. Stoji mi lepo Merkur u sedmici (sedmoj kuci) u sekstilu sa Venerom, pa lepo treba na vreme da kazem sta imam, lepo da razjasnim, sve lepo i jasno… a ne da cekam da proradi Mars. Ja jareci cekam! (I Sunce i Mesec mi u Jarcu.)

Ja: I samo da znas: kod mene uvek ima struje. Svih godina. I u periodima restrikcije. Uvek. Gde god sam stanovala.

Moze da se desi samo na kratko da iskljuce i odmah ponovo ukljuce. Prekid samo neki m-i-n-u-t.
Ni toliko. Kada su neki veci radovi, popravke (saturn u vodoliji i dobro, 90 neptun ali uran je u dobrim aspektima) I u vreme bombardovanja. Prekid samo onda kada su nam bacali onu silikonsku, (p.a. - saturn pa sa neptunom a neptun u skorpionu, rat a saturn iz vodolije, avijacija...i saturn u vodoliji pa eto dalekovoda...) koju vec paucinu na dalekovode.

I medju zadnjima nas iskljuce a medju prvima ukljuce. Ceo kraj u mraku, moji prozori svetle. Pa pogasim sijalice da se solidarisem. Sramota me. Smile

Eto. Rekla sam. Sad lepo, izvoli svoj horoskop. Gledaj. Natal. Solar. Direkcije. Primarne i sekundarne. Tranzite i pomracenja.

A meni telefon ne iskljucuju. Ni jednom. A-ha-a-a a. (dodajem pakosno, ne bih bila ja, kad ne bih Cool )

(Aludiram na njegovu ponekad, rasejanost, a cesca odsustvovanja iz Beograda. Pa ne stigne da zavrsi sve obaveze. Inace, bas ovako reagujem. Zaista. Meljem na nervnoj bazi. Saleci se, oslobadjam se stresa.)

P: Sad si dobro?
Ja: Huh!
P: Cujemo se sutra?
Ja: Vazi, cao.
P: Cao.
.......
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor dva astrologa Empty Re: Razgovor dva astrologa

Počalji  hajkula Pet Sep 25, 2009 12:06 am

.......

P: E, vestice ti si, ‘bar dan. Sta mislis gde sam?
Ja: I ja tebi. Necu da se igram.
P: Nemoj da si takva. Kazi.
Ja: U Beogradu. Gde bi?
P: Hajde, molim te, kazi.
Ja: Kad si zapeo: na mostu.
P: Aha, i? Koja kola prosla?
Ja: Slovenacka registracija, crni auto. Opet moja trojka, uzdisem da znas, govorim mu.
(treca kuca, u Devici, Uran 0 Pluton, da i Jupiter setim se… ) Mozda auto ambasade?
P: Bravo.
Ja: Sta – bravo? Sto uzdisem?
(Sala.)
P: Bravo za registraciju, crni auto. I sta jos?
Ja: Otkud danas snimanje?
P: Kako znas? Pomeren raspored.
Ja: Eto, znam ali necu da ti kazem.

(Tada i nisam rekla. Moj sin je bio pored mene. Dodao mi slusalicu. To je vec slika iz njegovog horoskopa, a ja ne bih da skacem s teme na temu.)

P: Ajde, bas ti lepo ide. Kazi, jos?

(Uzdisem. Bas sam htela nesto da ga pitam, ali – zaboravila. I ne bi! On stalno nesto zapitkuje. Ja se samo kao-bajagi ljutim. Da mi smeta rekla bih mu. Njemu uvek sve moze da se kaze. Pocinjem ozbiljno, a onda nastavljam glupirajuci se, recitujuci…)

Ja: Kamion, dzip, traktor, motokultivator…
P: Ej, cekaj, (zagrcnuo se od smeha) da, kultivator, al’ gde se toga seti?
Ja: I ti imas horoskop, tranzitni Saturn ti u trecoj, je li… i …
P: Ma da, sve ti lepo pise. (Malo mi se ruga.) Nego, vrati se u svoju kartu. Sta jos vidis?

Ja: Sta jos pa da gledam, Sunce i Mesec mi u Jarcu koji su u trigonu sa Uranom pa kada proradi taj trigon, proradi (zbog konjunkcije sa Uranom) i Pluton (recimo reciklaza) naravno, i sta? Eto, bracni par, Cigani (koji mi donose srecu) skupljaci starog papira.
(Izgovorim u jednom dahu.)

P: E-e-e-e, jos samo ovo?

Ja: Sta, pored tebe neka atraktivna zenska uvukla se u crnu kozu, pa esarpa, bluza, tigrasti desen?
(Cujem ga nekome govori, “Naravno”, pa onda shvatim da upravo objasnjava gde se neka ulica nalazi).

P: Bingo. Dok mi ti opisujes, ona bas meni prisla da me pita za ulicu. I ti si nesto htela da pitas?

Ja: Da. Moram da skratim (razgovor). Drugi put cu (da te pitam). Pozdravljam te.

P: Pozdrav i tebi.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razgovor dva astrologa Empty Re: Razgovor dva astrologa

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu