Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dominantna planeta?

+5
Flora
DUH
Izida
Tajna
Bambola
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

dominantna planeta? Empty dominantna planeta?

Počalji  Bambola Pet Sep 04, 2009 2:40 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 11:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Tajna Pet Sep 04, 2009 8:28 pm

zorzet ::Pitam se , koja je moja dominantna planeta? Jupiter, jer je u sjedistu?, Mjesec jer je vladar ascendenta?, Mars jer je vladar Sunca i visestruko aspektiran sa licnim planetama (fokusna planeta mog T kvadrata) ili Sunce sto je na vrhu neba egzaltirano (i napadnuto sa svih strana ) Sad ?

Ako si se pitala koji ti je konacni dispozitor to je Jupiter jer od koje god planete da krenes i ides preko dispozitora tvoja prica se zavrsi na Jupiteru. Ta planeta je vrlo naglasena, tvoja sudbina je u njoj zapisana i to je vrlo srecna okolnost sa obzirom na prirodu i poziciju te planete.

A ako si se pitala za dominantne planete to su sve planete na uglovima, narocito ovo SO u 10 u egzaltaciji i MA na Desc u egzaltaciji. To je prica koju takodje vrlo osecas i zivis...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Bambola Pet Sep 04, 2009 9:27 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 11:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Tajna Pet Sep 04, 2009 9:36 pm

zorzet ::Ja sam se pitala da li je konacni dispozitor dominantna planeta
hvala na odgovoru Smile

Pa to mi i nije bilo jasno, konacni dispozitor ne mora da bude na dominantnom mestu ali je sigurno dominantna planeta, ali imas i drugih dominantnih odnosno one koje jako osecas i zivis zbog dominantnog polozaja - potentnosti... Sudbinski najvaznija jeste...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Bambola Pet Sep 04, 2009 9:56 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 11:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Tajna Pet Sep 04, 2009 10:03 pm

zorzet ::Jupiter u znaku je generacijski aspekt. Da li to znaci da je on sudbinski vazna planeta citavoj generaciji, posto svi rodjeni '71 imamo Jupitera u Strijelcu ili je to kod mene tako posto je u V polju, mada ne vidim logiku u vezi V polja

Jeste generaciski polozaj ali nije svima konacni dispozitor, na primer osoba sa punom Vagom i Venerom u Vagi ce imati za konacnog dispozitora VE, ili bilo koji drugi znak... Kako je kod tebe to jedina planeta koja dispozituje sve ostale kod tebe je bitan bez obzira sto je generaciski...


Poslednji izmenio Tajna dana Pet Sep 04, 2009 11:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Izida Pet Sep 04, 2009 11:21 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  DUH Sub Sep 05, 2009 4:22 pm

zorzet ::Ja sam se pitala da li je konacni dispozitor dominantna planeta
hvala na odgovoru Smile

Konačni dispozitor i Dominantna planeta su dve različite stvari.

Kao prvo, konačni dispozitor mora biti planeta u sedištu a dominantna planeta ne mora, mada je najbolja kombinacija kada je konačni dispozitor ujednio i dominantna planeta, a ako je još benefik uz to i neki lični vladar sa dobrim aspektima, sigurno se ne bi ovde dopisivala sa nama već bi verovatno uživala negde na južnim morima, dok palme njišu grane i tako to.

Dominantna planeta je naglašena položajem, egzaltacijom ili jakim aspektima ali da nije u padu ili izgonu. Tebi je SO sigurno dominantna ili bolje naglašena planeta jer je visoko na nebu u 10p i još egzaltirano a i ima kvadrat sa svojim dispozitorom ali to nije tako strašno ili loše jer su obe planete egzaltirane i da ne širim preko VE MO i SA možeš to pozitivno da iskoristiš, naravno uz trud i akcije koje moraš da preduzmeš..

A za konačnog dispozitora ti je rekla Tajna, to je JU u sedištu, što će reći da bez obzira na aspekte svaku priču završava JU što se vidi iz tvojih postova, meni se čini da si ti neposredna osoba koja voli humor ali i sex...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Bambola Sub Sep 05, 2009 9:32 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 11:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Flora Sub Sep 05, 2009 10:21 pm

I ja sam se dvoumila u mom slucaju koja je dominantna planera SU ili JU?
Ali cini mi se da u nekom astro programu: Kepler ili astrowin se moze izracunati raspored dominantnih planeta.
Meni je neko racunao i rekao da je moja dominantna planeta JU.
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  lado06 Ned Sep 06, 2009 2:45 pm

SAd ste i mene zainteresovali Very Happy Ako sam dobro razumela moja dominatna planeta je ME u biku a njen dispozitor je VE u blizancima.Da li to znaci da moj horoskop najvise boje ove dve planete ili ih ima jos?
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  gernica Ned Sep 06, 2009 2:53 pm

SAd ste i mene zainteresovali Ako sam dobro razumela moja dominatna planeta je ME u biku a njen dispozitor je VE u blizancima.Da li to znaci da moj horoskop najvise boje ove dve planete ili ih ima jos?

Trebalo bi biti tako, jer Ur i Plu su najdominantniji po aspektima, a dispozicijom preko Me idu u Bika, pa preko Ve u
Blizance, pa se opet vracaju u Bika...

Kod mene bi to trebao biti Ma u Sco, sto i nije bas najsrecnija okolnost jer je u IV polju u konjukciji sa Sat, mada ima trigon sa SO.
Koliko taj Ma moze biti izdrzljiv sa Sat u konj?
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  lado06 Ned Sep 06, 2009 3:04 pm

Ja zaista nisam kompetentna...jer ucim ali tvoj MA0SA u skorpiji...Ja moram da pitam ako je 4. kuca dom ...da li to znaci da je iz kuce ponela snagu,akciju jednog Marsa i tradiciju jednog Saturna? I da li to znaci da je to njena baza.
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 4:49 am

Kao sto sam vec rekla a i Duh lepo objasnio, dominantna planeta i konacni dispozitor su potpuno razlicite stvari.

Konacni dispozitor je planeta na kojoj se dispozicijom zavrsavaju sve druge planete. To mora biti planeta u sedistu ili dve planete koje izmenjaju sedista. Ima horoskopa gde nema konacnih dispozitora a ima i onih koji imaju po nekoliko.

Dominantna planeta se smatra svaka planeta koja je na jakom polozaju (uglovima) u egzaltaciji, sedistu i slicno. Ali, postoji i nacin izracunavanja jedne, prave, dominantne planete. To se radi bodovanjem po tradicionalnoj astrologiji. Znaci planeta u uglu dobija odredjeni broj poena, zatim dobija poene i za egzaltaciju ili sediste, zatim za aspekt sa vladarom Asc, zatim za aspekt sa svetlima... Planeta koja ima najvise poena je dominantna planeta. U tradicionalnoj astrologiji je bilo vrlo vazno odrediti dominantnu planetu jer je ta planeta (kao i konacni dispozitor) vrlo uticajna i vrlo "razradjena". Nekada je uticaj te planete malefican nekada benefican ali naglasava tvrdu sudbinu i delovanje te planete se ispunjava do maksimuma...

U knjizi Tocak sudbine, Aleksandar Imsiragic daje tabelu koja pomaze pri bodovanju planeta, vrlo je jednostavna za upotrebu i vrlo precizna, naravno bazirana je na iskustvu tradicionalnih astrologa. Nazalost ja nemam skener i ne mogu to prekopirati ali skeniracu to u utorak ili sredu pa cu objaviti...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Flora Pon Sep 07, 2009 11:24 am

Super Tajna, sto ces nam skenirati tu tabelu... I love you
Ali neka neko proba u astroprogramu da nadje tu opciju, jer nekako sam ubedjena da u Kepler programu to ima..
To kazem, jer je jedna zena kada sam ja tek zaplivala u astrologiju, mi izvukla tu listu rasorereda dominantnih planeta...
Jos se secam kroz maglu tog spiska od 1 do 10 sa nekim bodovima...
Ja tada nisam znala ni osnovnu simboliku planeta, tako da mi je to bilo spansko selo.. affraid
Inace cak nisam sigurna gde mi je to i da li je u kompjuteru sacuvano.... Sad
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  joki22 Pon Sep 07, 2009 11:29 am


joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Izida Pon Sep 07, 2009 11:31 am

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Flora Pon Sep 07, 2009 12:17 pm

Pandorice, koju si opciju izabrala na astro.com da bi dobila ovu tabelu/slikicu...
Ima na istom sajtu da se izracuna i dominantna planeta, ali izgleda da im racun nije tacan....
Meni ispada da je MO dominantna planeta, tesko meni...

Evo probajte, ali izgleda da nije tacno...tako kazu...
Odaberete opciju Extended Chart Selection, pa Methods: Pullen/Astrolog, zatim Simple chart delineation by Walter Pullen,
i onda izadje punooo teksta i tamo gde vidite, pri kraju procente uz planete, to je lista dominantnih...
Ona planeta koja ima najveci procenat je dominantna planeta...
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Izida Pon Sep 07, 2009 4:56 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  lado06 Pon Sep 07, 2009 5:27 pm

A dominantna planeta znaci..... Question da je njen uticaj najjaci na nas.Da ona boji ceo shart?
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 6:54 pm

Cini mi se da je ovo sto je joki postavila upravo ta tabela, ali je sitno tako da nisam sigurna, skeniracu samo cekam da mi muz sutra ode na posao i to uradi...

Lado da, to je tvoja sudbinska planeta i ima veliki uticaj na tvoj zivot...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Izida Pon Sep 07, 2009 7:58 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 8:04 pm

Pandora tvoji konacni dispozitori su Merkur u Vodoliji i Uran u Devici - izmenjali sedista. Nikako ne moze biti Jupiter u Raku. Za konacnog dispozitora se uzimaju samo sedista - ne egzaltacije...

Krenes od bilo koje planete i ides redom dok ne prodjes sve, pa na primer MO u Biku, VE u Aq, UR u Vi, ME u Aq... tu je zacarn krug...

Onda na primer SA u Pi, NE u Sc, PL u Vi... i oped dolazimo na ME i UR...

I tako dalje, sve se zavrsava na Uranu i Merkuru!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Izida Pon Sep 07, 2009 10:24 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 10:39 pm

pandora* ::OK..nisam mislila da je JU zbog egzaltacije ali i na njemu se zavrsava sve...mozda mi je on dominantna planeta pa sam pobrkala ne znam...

Pa ne moze na Jupiteru da se sve zavrsava kad on ima dispozitora - Mesec...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dominantna planeta? Empty Re: dominantna planeta?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu