Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Retrogradni Merkur??

+6
Kocka je bacena
Milica
senka023
hajkula
Astrotanja
Darko
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Retrogradni Merkur??

Počalji  Darko Uto Okt 20, 2009 11:56 pm

Da li retro merkur u natalu strogo oznacava povratak u mjesto rodjenja ili na to uticu i drugi aspekti???

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Astrotanja Sre Okt 21, 2009 1:34 am

Retro merkur može da donosi život u mestu daleko od mesta rođenja, pa povratak u domovinu, ali ne isključivo u isto mesto. Smile


Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Okt 22, 2009 6:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Darko Sre Okt 21, 2009 3:35 am

znaci kako god okrenete povratak sa retro merkurom ne gine??

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  hajkula Sre Okt 21, 2009 9:41 pm

Ako je merkur vladar vrha cetvrte kuce, tj vladar Ic, pa ako je retrogradan, moze da znaci povratak kuci, na primer.

Retrogradne planete inace znace vracanje, ponavljanje radnje, zavrsetak zapocetog.

Kada se zature papiri, dokumenta. Kada se odlozi prethodno zakazan pregled kod lekara, sudjenje. Kada se da pogresna dijagnoza. Kada se pomesaju rezultati laboratorijske analize. Kada se zaturi karton u domu zdravlja. Zdravstvena knjizica. Na banomatu ne mozes da se setis PIN koda ili kod koriscenja master kartice kuca se PIN za Visu ili neku drugu. Kada biras jedan telefonski broj a treba ti neki drugi. Kada se zagubi mobilni telefon. Kada doneses sva dokumenta po prethodno dobijenom spisku, pa naknadno traze jos neki. Kada zamenis torbu, a ne prebacis i mesecnu pretplatnu kartu (povlasticu)...
Uglavnom, dogovoreno u vreme retrogradnog merkura se odlaze, termin se pomera, prolongira. Uglavnom se za ,,papir,, mora ponovo doci.
Ako se u to vreme posvadja s nekim, najcesce se pomiri kada merkur krene direktno pa stigne na isti stepen kada je bila svadja, ili ako je bio u aspektu sa mesecom, ili marsom, prati se kada ce ponovo doci u aspekt u direktnom hodu... Na primer.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  senka023 Sre Okt 21, 2009 9:59 pm

Hajkula bas mi je drago sto te "vidim".

Moze li ovaj R Merkur, s obzirom da je u sekstilu sa vladarima Vodolije Saturnom i Uranom,
a i sa Jupiterom dati neko ponavljanje i obnavljanje posla na novim osnovama, sa novim idejama, novim prijateljima ili ciljevima?
A Darko sta kaze?
Retrogradni Merkur?? Icon_biggrin
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Darko Sre Okt 21, 2009 11:56 pm

ja sam mislio na mjesto stanovanja??
konkretno da li je za mene npr beograd po natalu (astroloski) inostranstvo?? (posto sam rodjen prije raspada ex yu - jedni kazu da jeste drugi da nije) i kad bih otisao da zivim tamo da li taj R merkur znaci da bi se vratio?? ili to za bg ne vazi???

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Darko Čet Okt 22, 2009 12:58 am

ili kod mene R merkur utice samo na ponavljanje studija nekad kasnije a ostalo je sve ok??

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  hajkula Čet Okt 22, 2009 2:11 am

Senka, da. Ili ono sto se zapocne sada, dovrsice se kada se merkur u direktnom hodu nadje na istom stepenu kada si zapocela, narocito ako je i kada se zapocne i kada se zavrsava posao, merkur u dobrom aspektu sa mesecom na primer.

Ako neko ima natalni retrogradni merkur, na njega tranzitni retrogradni drugacije utice. Recimo, razmislja smirenije, deluje odlucnije.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  hajkula Čet Okt 22, 2009 2:52 am

Darko ::ja sam mislio na mjesto stanovanja??
konkretno da li je za mene npr beograd po natalu (astroloski) inostranstvo?? (posto sam rodjen prije raspada ex yu - jedni kazu da jeste drugi da nije) i kad bih otisao da zivim tamo da li taj R merkur znaci da bi se vratio?? ili to za bg ne vazi???

Darko,

sto se Beograda u tvom horoskopu tice, vidim ga kao glavni grad, svaki glavni grad je u simbolici lava. Imas mesec u lavu u opoziciji sa suncem i sve u kvadratu sa plutonom. Lici mi da bi imao novcane probleme, nekada finansijske krize ali nekada bi i sam potrosio vise nego sto ti mogucnosti dozvoljavaju.
Da li ti treba pasos za dolazak u Beograd?

Ako bi negde studirao, za pocetak, recimo, Novi Sad. Onda preko nekih seminara i slicno, sto se recimo nudi preko infostuda, mogao bi da odes u inostranstvo na neko vreme pa posle ponovo odes tamo.

Ono sto pises za ispite, moze samo da znaci pomeranje rokova. Ne mora nuzno da znaci odlaganje ispita. Moze da bude bas ovo o cemu ti pisem, da u vreme studiranja, neko vreme boravis u inostranstvu. Dragi moj decace, moze da znaci i prevremeno polaganje ispita. Very Happy Misli pozitivno, vise odlucnosti i malo veci rad. Merkur ti inace ima odlicne aspekte za studije.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  hajkula Čet Okt 22, 2009 2:55 am

Darko, ti imas sjajnu sansu za dobar brak, recimo kada odes u inostranstvo, tamo upoznas buducu suprugu... ponovo se vratis u inostranstvo, nesto zajedno radite... ona tebi velika podrska, osoba koja te gura, daje podstrek, tera napred.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Darko Čet Okt 22, 2009 2:13 pm

hajkula ::
Da li ti treba pasos za dolazak u Beograd?

koliko informacija na jednom mjestu Laughing
ne, samo osnovni dokumenti, znaci licna karta nista vise Wink

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Milica Čet Okt 22, 2009 4:38 pm

Darko , ti si ovde postavio jedno zanimljivo pitanje koje i mene dugo kopka. Smile

S obzirom da smo ranije bili svi u jednoj zemlji - SFRJ, da li mi sad te nove države gledamo kao inostranstvo ?

1. Da pojasnim: ja sam poreklom iz Hrvatske, otac i majka su mi rođeni u Hrvatskoj, a Srbi su- da li je Srbija za njih inostranstvo?

2. Da li je za mene kao Srpkinju iz Srbije, Republika Srpska inostranstvo?

3. Da li je za mene Hrvatska inostranstvo? (zbog mog porekla)

4. Da li se ja zabavljam sa strancem jer je on poreklom iz CG, a ja iz Hrvatske, a oboje se zadesismo na teritoriji Srbije igrom slučaja?

Jesam li zakomplikovala?

5. Sve ovo pitam zbog Darkove moguće ženidbe u inostranstvu. Šta bi za njega bilo inostranstvo ili za bilo koga od nas u odnosu na to gde živimo, u odnosu na to gde smo rođeni i u odnosu na poreklo?
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Darko Čet Okt 22, 2009 4:49 pm

upravo to
ja sam rodjen u bih... (i tu i zivom) ali tada je sve to bilo jedno...
a jedna drugarica mi je gledala kartu i rekla mi da ako bi otisao da zivim u bg, vratio bi se jer je to inostranstvo... kako moze da bude inostranstvo kad onda nije bilo?

a ovo za zenidbu je doslo neplanirano Laughing Laughing Laughing

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Kocka je bacena Čet Okt 22, 2009 4:57 pm

Milica ::

1. Da pojasnim: ja sam poreklom iz Hrvatske, otac i majka su mi rođeni u Hrvatskoj, a Srbi su- da li je Srbija za njih inostranstvo?
nisam sigurna,ali mislim da da
Milica ::
2. Da li je za mene kao Srpkinju iz Srbije, Republika Srpska inostranstvo?
da
Milica ::
3. Da li je za mene Hrvatska inostranstvo? (zbog mog porekla)
da
Milica ::
4. Da li se ja zabavljam sa strancem jer je on poreklom iz CG, a ja iz Hrvatske, a oboje se zadesismo na teritoriji Srbije igrom slučaja?
da
Milica ::
5. Sve ovo pitam zbog Darkove moguće ženidbe u inostranstvu. Šta bi za njega bilo inostranstvo ili za bilo koga od nas u odnosu na to gde živimo, u odnosu na to gde smo rođeni i u odnosu na poreklo?
s obzirom da je rođen u CG,za njega bi bilo sve inostrastvo sem CG,a tu uključujem i bivše republike SFRJ
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Milica Čet Okt 22, 2009 5:02 pm

E sad, šta me buni Laughing

Hipotetički, upoznam Srbina iz BiH , da li je on za mene kao Srpkinju iz Srbije, stranac?


Mis'im, baš zapetljana situacija. Neutral
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Astrotanja Čet Okt 22, 2009 6:18 pm

Po meni nije.

Neki Englez, ili Francuz, Italijan i, Španac i dr. bi ti bili stranci, ali ovo mi dođe kao komšija. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Milica Čet Okt 22, 2009 7:59 pm

E, to je baš problem.

Jednom sam pričala sa astrologom i rekla mi je da čim dođe do odvajanja, to je inostranstvo.

Crna Gora - inostranstvo - a ja to ne doživljavam tako!
Republika Srpska- ne doživljavam kao inostranstvo.

U Crnoj Gori postoji i Crnogorska nacija, u RS ne postoji, pa mi je sve smešano i nejasno.

I šta determiniše u natalu da li će partner biti STRANAC (druga nacionalnost) ili iz INOSTRANSTVA (ovo može biti i naša nacionalnost) ?
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  venerica Pet Okt 23, 2009 10:14 am

Ovo jeste inetresantna i diskutabila tema koja ima različitu interpretaciju medju astrolozima.

Neki od njih odmah nakon odcepljenja tu drzavu gledaju kao inostranstvo, dok drugi opet celokupan prostor bivse Jugoslavije, naročito BiH, Hrvatsku i Crnu Goru ne tretiraju kao inostranstvo.

Meni je nekako bliskija ideja da ove drzave za nas nisu inostranstvo. Ipak smo svi mi rodjeni u zemlji koja je tada funkcionisala kao jedna celina i trebace dosta vremena da prodje i da se mnoge generacije izrode pa da se te drzave zaista i formalno i sustinski dozivljavaju i tretiraju kao inostranstvo.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Astrotanja Pet Okt 23, 2009 11:05 am

Po zakonu to dođe inostranstvo. Ako je reč o susednim državama onda je to blisko inostranstvo i spada pod treću kuću, a neki astrolozi to svrstavaju i pod 8. kuću, dok dalje inostranstvo spada u 9, a jako daleka, udaljena mesta, drugi kontineti pod 12. k. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Flora Pet Okt 23, 2009 5:38 pm

Astrotanja ::Ako je reč o susednim državama onda je to blisko inostranstvo i spada pod treću kuću, a neki astrolozi to svrstavaju i pod 8. kuću, dok dalje inostranstvo spada u 9, a jako daleka, udaljena mesta, drugi kontineti pod 12. k. sunny

Ako je tako, meni ceka ljubav samo u inostranstvu (VE u IX), a ON (SA u XII) je na drugom kontinentu... affraid
Sorry for off topic
bounce
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Astrotanja Pet Okt 23, 2009 5:51 pm

Flora, je si li nekada imala nekog stranca?
Poznajem nekoliko osoba koje imaju Veneru u 9. i imaju partnera u inostranstvu. Jedna se upravo sprema da se venča i osnuje brak u Francuskoj, gde joj živi verenik, naše gore list, ali rođen i odrasato, živi i radi u inostranstvu. Upoznali su se ovde.



sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Okt 23, 2009 7:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  senka023 Pet Okt 23, 2009 6:26 pm

Ako je tako, meni ceka ljubav samo u inostranstvu (VE u IX), a ON (SA u XII) je na drugom kontinentu... Retrogradni Merkur?? Affraid
Sorry for off topic
Retrogradni Merkur?? Icon_bounce[/quote]


Mmmmm...to bi bas bilo dobrrrroooo...
Pa i mi malo da promenimo klimuuu...

Mislim, kad nas pozoves u goste!?
Retrogradni Merkur?? Icon_biggrin
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Flora Pet Okt 23, 2009 7:56 pm

Astrotanja ::Flora, je si li nekada imala nekog stranca?
Poznajem nekoliko osoba koje imaju Veneru u 9. i imaju partnera u inostranstvu. Jedna se upravo sprema da se venča i osnuje brak u u Francuskoj, gde joj živi verenik, naše gore list, ali rođen i odrsato, živi i radi u inostranstvu. Upoznali su se ovde.
sunny

Astrotanja, nisam nikada bila u vezi sa nekim strancem No , pa cak ni nekim ko je poreklom odavde, a da sada zivi i radi negde u inostranstvu... I love you

Ja sam ti kao lepak za Device i Jarceve...Valjda taj MO u Devici, pa jos u IV bas tezi tome...I mislim da kada bi taj MO u IV malo smalaksao i kada bih mi se pruzila proilika da odem u inostranstvo, dozivele pravu istinsku ljubav...
Vrlo je interesantno da meni svako odlazak u inostranstvo jako prija, prosto se odmorim od banalnosti svakodnevnice, dobijem neku neverovatnu energiju i sjaj u ocima, naprosto se prolepsam kada dodjem bogatija za neko novo iskustvo...
Razmisljala sam o zelenoj katri za Ameriku, koju bi dobila sigurno zbog pozicije UR, VE, JU u natalu, ali nekako mi se ne ide grlom u jagode u ovim godinama i jos SAMA u zemlju otudjenosti, drugih pravilai drustvenih normi...


Ako odem Senkice, to bi mogla biti neka morska zemlja, pa te zovem na free of charge vacation i do tada ce tvoj engleski biti vrhunski...

P.S. Molim Astrotanju, Darka ili vec nekog drugog da ova cetri zadnja posta prebace u moju temu sa licnim pitanjima "Sta kaze Florin natal za ljubav, posao itd ", jer ovo bas nema nikakve veze sa retrogradnim Merkurom!
Izvinite!
Like a Star @ heaven
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Darko Sub Okt 24, 2009 2:49 am

opusteno Smile

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Flora Sub Okt 24, 2009 8:31 am

Darko ::opusteno Smile

Ma hajde budi drug, pa prebaci ili da ja kopiram sve tamo... sunny flower
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Retrogradni Merkur?? Empty Re: Retrogradni Merkur??

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu