Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta je to što utiče na usamljenosti?

+12
Dunja
katja1
venerica
golicava mašta
alea
Black-Woman
Angie
Milica
jassna
Rebeka
lado06
Astrotanja
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Astrotanja Pet Dec 04, 2009 11:54 pm

Usamljenost u natalu je često izražena jako naglašenom dvanaestoj kući. Ona često donosi i sklonost ka tajnama, skrivanju nečega od drugih.


Često sam je zaticala kod osoba sa Merkurom u 12., zatim sa vladrem treće u dvanestoj. Osobe sa  Asc u Vodoliji umeju da budu ili vrlo društvene, ili najusemljenije osobe.

Loša11. kuća sa Saturnom, Neptunom, Mesecom u disharmoničnim aspektima, donosi razočarenost u prijatelje i povlačenje, a posebno ako je i neka planeta u dvanaestoj.

Saturn u drugoj dekadi Riba od 10-20 stepena deluje na usamljenost. Naravno, ako neko ima istaknute Blizance, ili Vagu, vazdušne znake i 3. kuću punu planeta to će se odrazoti u nekom periodu života, recimo starosti, ili periodu bolesti.

Depresivne osobe su sklone više samoći, pa često imamo i naglašenu i naglašenu 12, ali i 8, pa i četvrtu. Obično i Saturn u dishrmoničnim aspektima, preterano naglašen dovodi do usamljenosti.


Usamljenosti su sklone stidljive osobe i tada je često je naglašena Devica, Ribe,Rak.

Kakvo je vaše iskustvo  sa usamljenošću, bilo da je ona vezana za jedan period u životu, ili uopšteno.
Imate li natale usamljenih osoba i šta ste zapazili? sunny


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Uto Maj 30, 2017 11:17 am, izmenio ukupno 5 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  lado06 Ned Dec 06, 2009 1:54 pm

Ja imam periode kad mi prija samoca.
SO I ME u 8.kuci
UR i PL u 12.kuci
Asc devica
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Rebeka Uto Jan 05, 2010 5:14 pm

U pravu si za Merkur u 12. kući za usamLjene.
To je jedino što sam zasad primjetiLa kod takve osobe u nataLu- Rolling Eyes
Rebeka
Rebeka

Broj poruka : 46
Godina : 33
Datum upisa : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  jassna Sre Jan 06, 2010 12:42 am

Ja npr. jako volim samocu, zbog naglasene 12. kuce i saturna u istoj..Volim kada sam sama sa svojim mislima...Ali, nikada ne dozvoljavam sebi da se naviknem na samocu..Trudim se da se ne odvojim od sveta, svet se trudi da se ne odvoji od mene..Volim ljude, dosta naklonosti i ljubavi dobijam, ali ipak me prati osecaj da nigde u potpunosti ne pripadam (moj mesec u dvanaestoj), a to ume da rastuzi coveka.. drunken drunken bounce geek

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Milica Sre Jan 06, 2010 2:20 pm

Astrotanja ::Usamljenost u natlu je često izražena jako naglašenom dvanaestoj kući. Ona često donosi i sklonost ka tajnama, skrivanju nečega od drugih.


Često sam je zaticala kod osoba sa Merkurom u 12., zatim sa vladrem treće u dvanestoj. Osobe sa ascdentom u Vodoliji umeju da budu ili vrlo društvene, ili najusemljenije osobe.

Loša11. kuća sa Saturnom, Neptunom, Mesecom u disharmoničnim aspektima, donosi razočarenost u prijatelje i povlačenje, a posebno ako je i neka planeta u dvanestoj.

Depresivne osobe su sklone više samoći, pa često imamo i naglašenu i naglašenu 12, ali i 8, pa i četvrtu. Obično i Saturn u dishrmoničnim aspektima, preterano naglašen dovodi do usamljenosti.


Usamljenosti su sklone stidljive osobe i tada je često na neki nalin naglašena Devica, Ribe,Rak.

Kakvo je vaše iskustvo sa usamljenošću, bilo da je ona vezana za jedan period u životu, ili uopšteno.
Imate li natale usamljenih osoba i šta ste zapazili? sunny
Ja se ne osećam usamljeno, ali jako volim samoću.

Mesec u Raku kao vladar Ascedenta je u 12. kući.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Angie Sre Jan 06, 2010 2:58 pm

ja se zaista osecam i usamljeno i strasno se bojim samoce...mislim da je u zivotu nemoguce ziveti sam.. Neutral
nisam osoba da po svaku cenu bude s muskarcem..ne ulece i ne izlecem iz veza tek tako..obicno ja budem ta koja je ostavljena ali mi se oni uvek vrate moleci me natrag u moj zagrljaj....ali u stanju sam kao ovih zadnjih godinu dana da zaista vise vremena provodim u kuci za kompjuterom i sama nego da se druzim...doduse imala sam i razocarenja u prijatelje,te sam ih selektovala..ali prosto najvise volim da se zatvorim u kucu ,sama, i da danima ne vidjam ni komsije ni prijatelje drzeci vrata pod kljucem po citav dan...jednostavno mi je potreban neko da me razume..i shvati... Embarassed..ali nesto nemam srece s tim..
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 48
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Gost Sub Jan 23, 2010 1:56 am

Astrotanja ::Usamljenost u natlu je često izražena jako naglašenom dvanaestoj kući. Ona često donosi i sklonost ka tajnama, skrivanju nečega od drugih.

Depresivne osobe su sklone više samoći, pa često imamo i naglašenu 12, ali i 8, pa i četvrtu. Obično i Saturn u disharmoničnim aspektima, preterano naglašen dovodi do usamljenosti.


Usamljenosti su sklone stidljive osobe i tada je često na neki nalin naglašena Devica, Ribe,Rak.

Kakvo je vaše iskustvo sa usamljenošću, bilo da je ona vezana za jedan period u životu, ili uopšteno.
Imate li natale usamljenih osoba i šta ste zapazili? sunny
Pa ne se jednog perioda usamljenosti..pre bih rekla u kontinuitetu..ali kako naterati ljude da te ne razocaravaju? Da izbrisem svoju preteranu osetljivost, emotivnost ne umem..a ne bih ni volela..tada ne bih prepoznavala i razumela ljude kod kojih se isto ili slicno manifestuje..a da potpuno prestanem da se druzim, ne da mi racio. Samo su napadi usamljenosti nekada jaci a nekada slabiji..ali su tu.
Podebljala sam Saturn, jer mislim da je on kriv u mojoj karti. A Mo..pa njega volim!
I love you
A 12polje mi je u Ribama, i to polje jeste najvece,ali nemam nijednu planetu u njemu i istina je da svoj zivot drzim u privatnosti..i da veci deo vremena niko ne zna o cemu razmisljam, kako se osecam, sta planiram..
Nemam ni u 4-om, u 8-oj Uran, a nisu mi naglaseni ni Ribe, Rak, Devica..

Ali cesce potrazim samocu da bih vratila svoju ravnotezu..a usamljenost niko ne trazi..

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Black-Woman Pon Apr 26, 2010 9:20 am

Definitivno je to Merkur u 12. polju, (to znam iz iskustva) Sunce, Mesec ili Saturn u 12. polju.
Black-Woman
Black-Woman

Broj poruka : 23
Godina : 41
Локација : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  alea Pon Apr 26, 2010 11:06 am

Meni je to malo nejasno, taj termin "sklonost ka usamljenosti".
Mislim da je jedno kada čoveku samoća prija i kada je na neki način to njegova potreba i njegov izbor a drugo kada je osoba asocijalna ili još gore, društvena ali na neki način izopštena iz društva, neprihvaćena.
Tu verovatno i veliku ulogu igra položaj MO i njegovi aspekti ili neke druge planete pride...

Meni npr. prija da se osamim, i to mi ne pada teško, već naprotiv, to je način da akumuliram energiju, sredim svoje misli i osećanja. Za mene je vrlo zamorno da me neko stalno izlaže društvu u gomili, jer zbog SO i MO u 12 p. imam baš potrebu da provedem par sati sama u miru i to meni ne pada teško niti tu potrebu doživljavam kao usamljenost. Smile
Čak štaviše, ima dana kada mi niko ne treba i samo me iritira društvo, recimo ako mi neko dođe nenajavljen tada, a ja uopšte nisam raspoložena za priču, to me jako iritira, i baš me poremeti...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  golicava mašta Čet Apr 29, 2010 2:05 pm

Puno, puno Jarca donosi puno, puno depresije i osamljenosti, ali Jarčevima tako nerijetko i paše.
Dosta naglašenog Saturna, ne nužno samo u disharmoničnim aspektima. Općenito Saturn.
A tu onda upada i simbolika Vodenjaka.
Doduše...i u kojem kontekstu usamljenost? Mnogi će reći da su usamljeni kad im treba pažnje, kad su depresivni i tužni.
No, neki su s druge strane, rođeni sami, metaforički rečeno. Vole samoću, paše im i to je onda nešto sasvim drugo od čiste usamljenosti.

moje 2 lipe study
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  venerica Čet Apr 29, 2010 2:34 pm

Kao mlađa imala sam te momente kada sam se osećala usamljeno, a to je bila ona vrsta usamljenosti koja je znala da me učini beskrajno tužnom i melanholičnom.
Mislim da na tome mogu da zahvalim Saturnom u Raku, koji zaista zna na dušu da spusti teško breme. Daleko od toga da sam bila asocijalna, ali u mladosti taj Sa u Raku mi je onemogućavao spontano izražavanje sebe i svojih emocija pa sam samim tim bila stidljiva i radije se držala po strani negoli se uključivala negde gde nisam znala kako ću biti prihvaćena. Naprosto taj SA donosi neke komplekse, kod mene tada možda kompleks manje vrednosti u odnosu na druge.
Srećom kako sam starija radila sam dosta na tome i nemam više taj problem sa usamljenošću i prihvatanjem, a često sebe bodrim tako što se podsećam da sam ipak Lav kojima nije svojstveno da se stide i drže po strani Very Happy
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  alea Pet Apr 30, 2010 10:39 am

Apsolutno se slažem sa timšto ste napisale Smile
Ja imam kao i Venerica tog SA u Raku...jeste on malo težak.
I baš tako, donosi neki osećaj inferirornosti, nesigurnosti...kažu da on popušta posle 36 godine, a meni se čini da se ja sa godinama sve više povlačim u sebe, jer mislim da sam bila mnogo društvenija ranije nego sada.
Doduše, ima kod mene uticaja i ovaj tranzitni PL 180 SA natalni u 7 p. tako da se nadam da će se ipak opet probuditi Strelac u meni Smile

Poznajem ljude i sa SA u 1 kući, i oni su takođe često u dubini duše usamljeni, čak i kada se spolja čini da su srećni i veseli ljudi.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  katja1 Pet Dec 24, 2010 12:58 am

ja sam merna jedinica usamljenosti,iako volim da se druzim ,nemam mnogo prijatelja zbog sledeceg :saturn u 11 kuci u skorpiji.mesec u 12. sunce u jarcu... fala, dovidjenja, prijatno study
katja1
katja1

Broj poruka : 98
Godina : 40
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Dunja Pet Dec 24, 2010 2:18 am

TOTALNO USAMLJENA!!!

drustvena,sa puno ljudi oko sebe,ali u dubini duse nesnosno usamljena!!
volim samocu-i uvek imam jedan deo sebe gde nikog,ali bukvalno nikog ne pustam tamo!!
ali ova usamljenost UBI!! prazno se osecam zbog toga...

Devica u znaku i SA u 12-toj u Raku....
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  katja1 Pet Dec 24, 2010 7:05 pm

vidis i sam saturn sam u 12 kuci, koja sama po sebi ne znaci usamljenost ali tebi je zbog njega BAS lose i tesko ti pada.... Neutral jos ti pravi kvadrat sa uranom i s druge strane kironom .mozda imas neke posebne sklonosti ....
katja1
katja1

Broj poruka : 98
Godina : 40
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Dunja Sub Dec 25, 2010 2:15 am

kakve bre posebne sklonosti-daleko bilo??Smile)
nemoj me plasis molim te..Smile))
ne razmisljam u pravcu istog pola-ako si na te posebne sklonosti mislila!! Smile

poenta je sto nije uvek bilo tako...sto sam ranije imala puno momaka,stalno se dosta njih vrtelo oko mene,a onda odjednom zadnjih par godina...puuuuuuuuuff...!! svi su nestali tragom bez glasa...doduse,ima i sad tu i tamo nekih ponuda,ali ja sma verovatno u fazi kada dolazi u obzir ili ono pravo i ono sto vredi- ili nista!!!i cak i kad odlucim da prekrsim to-jednostavno mi se ne da!! nesto se desi i ta osoba jednostavno NESTANE!!!uzas!! pocinjem vec da se pitam -sta je to,o cemu se radi,sta nije u redu?? a nije da ne privlacim nikog..jednostavno..kao da sam uvrcena u neko vrzino kolo iz koga ne mogu put napolje da nadjem!

cek,cek..jel to sto je sam u 12-toj,meni je BAS lose??? ili mi je MNOGO lose zbog tog kvadrata???
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Gost Sub Dec 25, 2010 3:45 am

katja@hm."posebne sklonosti" Cool a-ha. Pa da, meni je prva knjiga dospela u ruke u tom periodu, vezana za astrologiju. Tada sam imala, pa sad..veliko je to polje 12..a pritom su i Ribe + Ovan.


Poslednji izmenio mila2710 dana Sub Dec 25, 2010 5:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Dunja Sub Dec 25, 2010 3:47 am

oce li neko da mi objasni sta mislite pod tim "POSEBNE SKLONOSTI"???? Suspect Mad
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  katja1 Sub Dec 25, 2010 3:41 pm

kad rekoh "posebne sklonosti" nisam mislila na afinitete prema istom polu Razz . vec zainteresovanost za ezoteriju clown
katja1
katja1

Broj poruka : 98
Godina : 40
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Dunja Sub Dec 25, 2010 4:00 pm

uf sad mi lakse!! Very Happy
s obzirom da se ovde govori o usamljenosti,prvenstveno na ljubavnom planu,kako ja to shvatih,isterah se iz pameti u kom pravcu bi te posebne sklonosti mogle da odu vezano za tu oblast...Very Happy
sledeci put,molim te,budi preciznija da mi ne bi srce stalo Smile) farao geek

pozzzzzzz
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  katja1 Sub Dec 25, 2010 5:25 pm

flower flower flower
katja1
katja1

Broj poruka : 98
Godina : 40
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Jacca Ned Jan 02, 2011 3:44 am

Merkur u 12. i vladar Asc u 12. Mo u 12 takođe, ali ponekad su to ljudi koji samo vole da budu sami, ali u toj samoći nisu usamljeni.

Jacca

Broj poruka : 13
Datum upisa : 25.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty 12

Počalji  malkav Sre Jan 11, 2012 8:37 pm

iz mog iskustva 12 kuca, ali iz potrebe da se bude "sam sa sobom"
malkav
malkav

Broj poruka : 93
Godina : 47
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  alea Sub Jan 14, 2012 6:41 pm

SA u 7 polju...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Marina N Ned Feb 12, 2012 11:06 pm

Merkur u 12. kuci...
Marina N
Marina N

Broj poruka : 30
Godina : 41
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 06.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šta je to što utiče na usamljenosti? Empty Re: Šta je to što utiče na usamljenosti?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu