Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prevazilaženje negativnih aspekata

2 posters

Ići dole

Prevazilaženje negativnih aspekata Empty Prevazilaženje negativnih aspekata

Počalji  Bellatrix986 Čet Maj 27, 2010 3:34 pm

Pošto gospođa Tanja uvijek naglašava da nijedan negativan aspekt nije "u kame uklesan" i da se svaki može prevazići (zamjena energije ???), voljela bih, kada bi, svi koji znaju i koji se razumiju, napisali šta se preporučuje za prevazilaženje negativnih aspekata.

Npr. opozicija Saturn Mjesec, ili opozicija Sunce Mars, kvadrat Venera Mars, opozicija Pluton Saturn, Mjesec Neptun ....
Bellatrix986
Bellatrix986

Broj poruka : 25
Godina : 37
Datum upisa : 27.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prevazilaženje negativnih aspekata Empty Re: Prevazilaženje negativnih aspekata

Počalji  alea Sub Nov 12, 2011 10:54 am

To bih i ja volela da znam. Kazu da je to moguce, ali mislim da zahteva stvarno veliki napor, i pre svega veliku zelju da se problem osvesti i resi.

Meni recimo najveci problem izaziva VE 90 MA, a mislim jos veci UR 180 MA.
Ovaj aspekt donosi pre svega veliko nezadovoljstvo ( VE 90 MA ) da bi zatim proradio crv koji coveka tera na impulsivne reakcije zbog kojih na kraju sledi kajanje, griza savesti, nesigurnost, i sve ono gde na kraju zavrsi VE iz Jarca sa dispozicijom SA u Raku.

Sto je najgore, nikada iz ove opozicije ne moze izaci na dobro po VE, jer impulsivnim i prenagljenim reakcijama ( klasicno kada ti pukne film i padne mrak na oci, pa mislis da ces jednim rezom resiti stvar ) na kraju ne dobijes nista dobro za sebe, jer je UR 180 MA aspekt junaka koji gine na kraju balade.

Srecom, neki aspekti se jednostavno progresijama pretvaraju iz neharmonicnih u harmonicne, narocito kvadrati, dok opozicije cesto ne mogu da se prevazidju nikada, odnosno, mogu u 70.-im godinama zivota ( zbog UR ciklusa koji traje oko 70 godina, a sama opozcija ima prirodu UR ), tako da nema druge nego svesno potraziti uzroke koji dovode do ovih tenzija i pucanja na kraju, pa pokusati delovati kroz neki protocan aspekt koji ima bilo koja od planeta ukljucena u ovaj neharmonican aspekt ( kod mene jerino UR 120 SA sa dosta sirokim orbisom moze da izvuce stvar, ali to je obicno tek onda kada VE vec dozivi sudbinu SA u Raku... Rolling Eyes ).

A to sto kazu zamena energije, pretpostavljam da znaci da recimo ovaj UR 180 MA treba trositi kroz neki adrenalinski sport, gde bi se ta negativina energija usmerila.
Svaki negaitvni aspekt SA bi se mogao trositi kroz neki oblik klasicne umetnosti, klasicnu muziku, slikarstvo, vajarstvo, arheologiju i slicno...

To je neko moje vidjenje.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu