Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

+3
lola
orhideja
Astrotanja
7 posters

Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  Astrotanja Sub Jun 26, 2010 12:19 am

Mesečeva eklipsa biće ovog puta u Jarcu, znaku koji može da donese nesigurnost, sumnju u sebe, strahove, depresivnost, neraspoloženje ili bezvoljnost.Oslonac treba tražiti u sebi, jer ćete teže dobiti od rugih. tišina, mir, povlačenje u sebe,ili slušanje muzike koja diže raspoloženje, je preporučljivo u narednom periodu.


Ako primetite da ste se zaledili, da vas je prikočio strah, sumnja,pokušajte da istražite šta je to što vas koči, koje su to sumnje, ili strahovi koji su prisuti. Ako ise pojavi depresivnosti, nerspoloženja pokušajte da nađete nešto što će vam olakšati to stanje. Da li su to neki prirodni depresivi, kao kapsule od kantariona, uz dodatak vitamina B kompeksa, koji vam iskreno preporučujem, ukoliko ostite da negativn osećanja i energija preovladavaju kod vas.

Mesečeva eklipsa deluje više na psihičkom planu, ali ako je osetite na fizičkom planu, i to u vidu nekih ili reumatskih tegoba, ili stomačnih obavezno se lečite,posebno jer je Saturn u Devici, pa je dobro obratiti pažnju na zdravlje, ishrenu, fizičku i mentalnu higijenu i sl. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  orhideja Sub Jun 26, 2010 8:29 am

Draga AStrotanja,

znaci sve sto si opisala da ce donijeti ova mjeseceva eklipsa, meni je donijela...
cijeli dan je bila bezvoljnost,, jedva sam na poslu obavila neke stvari, jedva sam se natjerala da se motiviram makar malo...
zatim me je obuzela neka samoca i nesigurnost, pa strah jer sam se emotivno razocarala u partnera koji mi se evo vec dvije sedmice ne javlja i ne znam sta se desava, pa sta god pocnem razmisljati - krenem plakati, jer nemam mogucnost da se isricam sa njim...

kao da mi je neki tezina u dusi, fali mi zraka i sto se tice psihe, tesko mi se smiriti sa svojim mislima... sinoc mi je bilo potrebno da odem i popricam sa nekim...

otici cu danas po vitamin B..

hoce li potrajati ovaj aspekt? ja kao da ne mogu vise da nadjem motivaciju - sama zivim, fali mi nesto ili neko!!!

orhideja

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  Astrotanja Sub Jun 26, 2010 12:32 pm

Orhideja, na tebe neće ovo dugo delovati, to je trenutno stanje, jer ti Lunarna eklipsa ne pravi aspekte na natalne planete, tako da nema razloga da brineš.

Tebi bi u narednom periodu dobro došlo da više komuniciraš, družiš se, a ako je moguće da posle 11. jula negde otputuješ, na neko kratko putovanje, može i u blizini mesta gde živiš. Ne daj se! Zakupi pažnju nečim, uzmi da čitaš nešto, ili da se krećeš, šetaš, fizički aktiviraš. Učini nešto za sebe, kao što bi učinila za nekog koga mnogo voliš.

Juli će biti bolji, biće više prijatnih događanja, posebno kada ti Venera uđe u 5., tada ćeš biti bolje raspoložena i biće već šanse da uživaš u ljubavi, zabavi,ili nekom hobiju. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  lola Sub Jun 26, 2010 1:51 pm

Ocekivala sam je i bila spremna na nju ali opet me je "dohvatila" ne tako jako al se oseca. Trudila sam se da je predupredim pozitivnom literaturom, muzikom, setnjom..... Al iskreno najvise mi odgovara samoca i osobe koje neopterecuju, pozitivne..... Inace mesec ima veliki uticaj na mene to sam primetila
Ali danas sam bila pribrana pa nisam burno odreagovala na provokaciju, ali da izazvalo je bes... scratch
Pa sam se povukla i najbolje je da sam sama ili bar dalje od provokatora Smile Smile Smile
I samo smeh sunny sunny sunny

lola

Broj poruka : 25
Datum upisa : 14.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty danas

Počalji  hajkula Sub Jun 26, 2010 5:07 pm

Prespavala sam je. Embarassed Nocas sam citala, razmisljala. Probudila se u 6:45, setila se da je subota, okrenula na drugu stranu...

Neka pomirenost, sta god bude, bice.

Meni je tacno na suncu, udruzena sa tranzitnim plutonom. Malo se pitam, da ne kazem, brine me, zbog kvadrata sa traniztnim uranom i jupiterom. Tesi me sekstil sa natalnim jupiterom i trigon sa natalnim uranom.
Sta uvecava problem? Polozaj natalnog meseca je takodje tu, vrlo blizu, u konjunkciji (na 0 jarca) a mesec vladar mog ascendenta.

Nezgodno je to, sto su pod uticajem ovog pomracenja i intimno i javno, privatno i sluzbeno, emotivno i fizicko (telo), jer je pomracenje na mom suncu i mesecu, jos je mesec vladar mog ascendenta.
Sta sad? Pa, nista. Da budem opreznija, da se ne zalecem, da se sklanjam, pazim na povrede (sve bi bilo lakse da nema kvadrata sa tranzitnim uranom, ali sta je tu je,) a opet, da se time ne opterecujem previse, da ne dozvolim strahovima da zavladaju. I ovo ce proci, sve prolazi. (Ovo je bas jarcevska recenica).
Mislim da cemo svi shvatati, mozda vise razmisljati o prolaznosti i trajanju, o vremenu, o prirodi, o pravim vrednostima, prioritetima.

hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  Astrotanja Sub Jun 26, 2010 6:07 pm

Hajkula, bitno je da si mirna, spremna, bez obzira da li će se to odraziti na zdralje, ili na posao, da sve što život donosi stočki, jarčevski mudro, stalooženo i racionalno podnosiš. Što je manje straha i panike tu je više racoinalnosti i snage da se suočimo sa životom i situacijama koje dolaze. Verujem da ti imaš dovoljno snage za ono što ti predstoji i da znaš gde mogu nastupiti poteškoće. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty HVALA TI

Počalji  hajkula Sub Jun 26, 2010 6:55 pm


Ma nemam pojma Laughing
Ukljucene planete vladaju mojom 1, 2, 3, (mesec i sunce) 5 (pluton), 6 (jupiter) i u 6 se radnja desava, devetom (uran) a i 10 gde su jupiter i uran.

Gazda prodaje zemlju, stanove koji su u vlasnistvu jedne od njegovih firmi, da bi spasao firmu (takodje njegovu) u kojoj radim. Najprostije receno.
On u stvari spasava, preko ,,moje,, firme svoje velike investicije (mora da plati velike dugove i buduce obaveze).

On je ,,indirektni,, tacnije sakriveni vlasnik mnogih firmi, tako i ove u kojoj radim. Nadam se da je sve ovo dovoljno da potrosi najveci deo simbolike.

hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  orhideja Sub Jun 26, 2010 8:39 pm

Draga Astrotanja,

hvala mnogo na podrsci i savjetima..

ja vec ove dvije posljednje sedmice u kojima mi je jako tesko, pokusavam da se bavim sportom, da se malo duhovno ojacam - nekada vise nekada manje uspjesno - pa kada manje onda se isplacem! ! ! kao sinoc - sinoc je bila teska noc!!!

danas je vec bolje - aktivirala sam se cijeli dan, mada sam iscrpljena od cijele dvije prethodne sedmice.

ja imam jedno pitanje vezano za solarni horoskop - pretpostavljam da iz njega iscitavamo koje planete prave tranzite prema nasim natalnim planetama i tako prave odredjene aspekte.
Kako mogu ja pogledati i napraviti sebi taj solarni horoskop ili kako se vec zove strucno, za ovu godinu?

taman sredinom jula imam godisnji odmor pa bih malo otputovala svakako, neko more blizu ili nesto tako, moze? :-) Embarassed


orhideja

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  lola Ned Jun 27, 2010 12:14 pm

I ovo ce proci, sve prolazi. (Ovo je bas jarcevska recenica).
Mislim da cemo svi shvatati, mozda vise razmisljati o prolaznosti i trajanju, o vremenu, o prirodi, o pravim vrednostima, prioritetima.
I sama cesto koristim ovu recenicu - I ovo ce proci, sve prolazi - pa i ovog puta je ponavljam sebi.
Drugi deo dana je bio tezi, cak i fizicki sam ga osetila kao malaksalost, lupanje srca, nesanica...... Prosto nesto tera na razmisljanje sa dosta kontradiktornosti - cas je pozitivno cas negativno, bas iscrpljujuce. Ali procice.
Citala sam te i ranije al sam tek danas videla da si i ti jarac-rak. Surprised Smile
Pozdrav flower flower flower

lola

Broj poruka : 25
Datum upisa : 14.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  venerica Ned Jun 27, 2010 1:52 pm

Prvi deo dana sam imala u glavi svest o lunarnoj eklipsi pa sam uspesno kontrolisala raspolozenje i drzala ga na nivou, ali interesantno mi je da sam se potpuno promenila u drugom delu dana. Pre svega, potpuno sam zaboravila na pomracenje i vise nisam bila u stanju da odrzim lepo raspolozenje. Bila sam opsednuta nekim opsesivnim mislima kojih nisam uspevala da se otarasim i koje su me uvlacile u depresivnost, tugu i strah. Celo poslepodne sam bila depresivna i placljiva, imala sam utisak da ce ceo moj svet da se srusi.
I tek predvece sam se ponovo setila pomracenja pa sam se svojski potrudila da ublazim lose rasopolozenje i donekle sam uspela.

Sinoc sam se potrudila i da malo naucim o eklipsama jer do sada nisam znala skoro nista o tome kako funkcionisu.

U mome slucaju, ovo pomracenje se odigravalo na osi 3/9 kuce, a pomraceni Mesec je pravio kvadrat na moj natalni MO0Pl.

Zanima me da li je dejstvo eklipse kratkorocno ili moze imati uticaja na duzi vremenski period, narocito sto je u mome slucaju pravio los aspekat na natalni MO?
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  Dunja Ned Jun 27, 2010 3:25 pm

evo linka sa solarnim i lunarnim eklipsama do kraja 2012god

http://www.moonsweb.com/eclipse.shtml

imam jedno pitanje..moj sestric je rodjen 27.01.2009 god i koliko ovde vidim.26.01 je bila solarna eklipsa..kolko traju uticaji tih eklipsi, i da li ce po ovome,ova eklipsa imati nekog uticaja nadalje na njegov zivot i zdravlje?? posto sam citala da niej bas pozeljno zacece i radjanje u vreme tih eklipsi...
znaci-koliko vremenski traje jedna eklipsa (par dana,sati....)i do kad ce da traje uticaj ove lunarne eklipse???
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  Astrotanja Ned Jun 27, 2010 10:47 pm

Venerice, kod tebe kako je u vezi 3. i 9. trebala bi da obratiš pažnju na tvoja razmišljanja, komunikaciju, odnose sa onima iz neposrednog okruženja. Nastoj dapoztivno razmišljaš, da se ako naiđu neke "teške " misli sa njima izboriš. One mogu imati veze i sa stvarima vezanim za svakodnevna događanja, zdravlje,eventualno posao, jer postoji kvadrat Mesecai Sunca na tvoj natalni Mesec.

Inače Mesec je prilikom ponrčenja bio u konjukciji sa Plutonom tranazitnim u Jarcu može usloviti da se neke promene "zalede", te da to usporava dolazak promena, jer Pluton može donti i snažan uticaj podsvesnog, a u Jarcu i straha. Sa tim se trebamo boriti, ne samo ti Venerice, govorim uopšteno o ovom aspektu. Međutim, kada dođe do Solarne eklipe 11. jula, koja je totala, onda će doći u sledećem periodu do velikih promena. Efekat totalene eklipse može se osetiti do godinu dana, a nekada izazove takve promene, koje se mogu odraziti i u narednim godinama.

I još nešto, o čemu je već pisano, a to je , da ponovim, da se efekti eklipsa ne moraju odmah osetiti, već kada i kasnije, kada neke planete naprave tranzite na stepen gde je bila eklipsa.
Ne trba se preterano plašiti eklipsi, treba samo pratiti šta se to događa i gde se događaju zastoji, ili promene i tu fokusirati pažnju,time se "pozabaviti", odnosno nastojeti da se pronađe neko rešenje, ako se pojave problemi sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  Astrotanja Pon Jun 28, 2010 12:09 am

Na dan eklipse nije dobro ništa novo započinjati, jer su mogući problemi, zastoji, štete, loši rezultati. Ne znam da li to znate. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  joki22 Pon Jun 28, 2010 11:46 am

Astrotanja ::Na dan eklipse nije dobro ništa novo započinjati, jer su mogući problemi, zastoji, štete, loši rezultati. Ne znam da li to znate. sunny

Ja sam celo popodne bila placljiva i deprevisna, zbog toga sto nisam mogla nesto da zapocnem. Sad kad sam procitala da nije dobro za pocetak, lakse mi je.

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Jos nesto

Počalji  hajkula Pon Jul 05, 2010 1:09 am

Jedna direktorka rodjena 28.6. je dala otkaz. Dugo je trpela omalovazavanja, neprimereni pritisak, podmetanja, grdnje, pa joj pukao film.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca  Empty Re: Mesečeva eklipsa 26.06. u 13. 39. između 4. i 5. stepena Jarca

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu