Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merkur u devici

3 posters

Ići dole

Merkur u devici Empty Merkur u devici

Počalji  Mrvica Sre Jul 28, 2010 3:42 pm

Na mene najviše deluje tranzit merkura... Kada je merkur bio na mom natalnom marsu..prekinuta je komunikacija između mene i "dotičnog".. Razloga za prekid nema, bar koliko ja znam... Shocked
Danas kada je ušao u devicu...... Embarassed .. u otvorenom sukobu sam sa koleginicom ( zaista mi je muka više od ispravljanja tuđih brljotina.. Evil or Very Mad ), i u oootvorenom sukobu sa saradnicom iz Telekoma ( rekla sam joj da je glupava ćurka Rolling Eyes .... milion puta pokušavam da joj objasnim neke stvari....)

Da li je ovo .. period u kome je moj prag tolerancije i strpljenja ..jaaaako nizak ?? Ne preterujem, u pravu sam u oba slučaja.....samo sam do juče imala strpljenja da neke stvari objasnim i po devedeseti put......a danas nemam ! Embarassed

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 44
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Astrotanja Sre Jul 28, 2010 10:05 pm

Mrvice, tačno je da ti je Merkur ne odgovara na samom početku Device, posebno kada dođe u kvadrat sa natalnim Merkurom 30., 31. jula, ali pre toga Venerom, za dva dana. 1.,2 avgusta kada uđe u konjukciju sa natalnim Jupiterom povoljno će uticati na odnose sa drugima i dobar j eza neki dogovor, ili saradnju, a i raspoloženje će se biti bolje.

Danas ti je Mesec bio u kvadratu sa Vnerom, što je nepovoljno uticalo na raspoloženje i odnose sa ženama,aevo u ovim večernjim satima biće i u opozciji sa Jupiterom, što nije povoljnojer može doći ili do emotivnog preterivanja, ili do izvesnog neraspoloženja, aptije, ali to kratko traje. Saturn ulazići u Vagu čini jarčeve jačim, što ćeš ti uskoro osetiti tokom avgusta naročito kada ti donosi povoljne prilike praveći sekstil sa Venerom, pa zatim sa Merkurom. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Mrvica Čet Jul 29, 2010 10:38 am

Hvala Tanja I love you

Počela sam baš da pratim tranzite...naročito Merkura.. Komunikacija mi je vrlo bitna... Very Happy
Tačno je da sam sinoć bila malo.......u down-u Embarassed
Nadam se da će ovaj Saturn doneti nešto i na polju partnerstva....ovo nedešavanje po tom pitanju ( ili dešavanja koja me čine nezadovoljnom... Mad ) me potpuno smorilo Embarassed

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 44
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Dunja Pet Jul 30, 2010 12:45 am

Mrvica ::Hvala Tanja I love you

Počela sam baš da pratim tranzite...naročito Merkura.. Komunikacija mi je vrlo bitna... Very Happy
Tačno je da sam sinoć bila malo.......u down-u Embarassed
Nadam se da će ovaj Saturn doneti nešto i na polju partnerstva....ovo nedešavanje po tom pitanju ( ili dešavanja koja me čine nezadovoljnom... Mad ) me potpuno smorilo Embarassed

e pa vala i samnom je ista situacija..OVA ZADNJA RECENICA POGOTOVO!!
evo vec dva dana primecujem da potpuno otvoreno ulazim u sukob s ljudima,tacnije da mi ni malo,AMA BAS NI MALO ne smeta da im otvoreno u lice kazem sve sto mislim,cak i ako znam da to nece da im se svidja....i da me boli uvo da li ce da ih povredi! al to sa tom lakaocom izlazi iz mene,kao nesto sasvim prirodno,kao da je normalno da to cuju,i ne trzam se i ne prezam uopste! izlazi iz mene ko iz katapulta!! u stilu: e redno je da cujete i da vam se kaze! i bas volim sto sam vam rekla!
a inace,osecam da mi misli brzo putuju,da nekako odjednom spoznajem "jeftinocu" i prostotu ljudskog zivljenja,i odjednom vidim svu grozotu ljudsku,svrstanu u jednu jedinu teznju- da se nadje dobar komad mesa kome ces se skupo prodati!! i kolko je to u osnovi svakog coveculjka!! i koliko je to jadno i grozno! i koliko niko ne tezi da se za milimetar izdigne iz toga!! i muka mi je od takvih ljudi koji me okruzuju-znanih ili neznanih!i ne zelim da budem deo takvog sveta!! zbog toga i jesam ovde gde jesam-van sablona i paterna!! sama i obelezena,jer sam buntovnik,revolucionarnog duha..!
i tako...malo sam u tom fazonu ovih dana...

Merkur u Devici???
Asc Lav??
Saturn??
ili nesto sasvim peto???
scratch
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Astrotanja Pet Jul 30, 2010 1:44 am

Dunja u sve što si uopisala oseti se uticaj trnzitnog Marsa u Devici koji je trnzitirao natalnom drugom i bio u konjukciji sa natalnim Merkurom, što je donelo da uđeš i u rasprve, ili da burnije, kritično reguješ posebno u stvarima koje se tiču na neki način sistema vrednosti, ili pak zarade, dolaženja do novca i slično. Naravno Merkur u prvoj u Lavu, gde je bio do prekjuče je donosio da glasno i otvoreno kažeš svoje mišljenje, a ako je već ušao u Devicu onda ima više kritičnosti. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Dunja Pet Jul 30, 2010 3:16 am

jao,zeno,dokle ce ovo da traje??? Shocked

ja se i preko interneta svadjam s ljudima!! evo upravo sam to radila zadnjih pola sata!! ulazim u bespotrebne rasprave!! i nerviram se zbog toga!! ne treba mi to!!
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Astrotanja Pet Jul 30, 2010 11:01 pm

Danja planetrani aspekti koji su trenutno prisutni, Uran vladar tvoje 7. koji je trenutno u tranzitu u opoziciji sa Marsom i Saturnom, ukazuju da se naro;ito ovih dana, 30, 31. jula dobro da pokušamo da se više kontrolišemo, savlađujemo, ne izazvamo rasprave, konfrotacije, budemo obazrivi.

Iznenadnost u aktivnostima je specfična za današnji dan. Neki su kao ja imali danas više nedogovorenih, iznendnih susreta, poseta i slično.
Nekima i iskrsle neke nove prilike, ali do dogovra nije došlo, samo do mogućnosti da se nešto od toga realizuje u narednom periodu.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Dunja Sub Jul 31, 2010 4:33 am

pa super!! ja sam imala iznenadnost u danasnjoj aktivnosti!! KOJA ME JE ISCIMALA I PRESEKLA DO KOSKE!!

naime,sedeci veceras u kaficu sa drugaricom,pridje zena u kolicima sa jednim muskarcem i pita me da li je slobodno?? ja onako konsultujuci se sa drugaricom,klimnem glavom da jeste...i oni sednu za nasim stolom.ja shanem ovoj mojoj,u stilu "jbg,de bas nas sto da nadju,a taman smo bile super raspolozne i razigrane,mogo je bas neko od momaka da nam pridje,sad od toga nema nista" a onda prekorim sebe i kazem,da sam ja verovatno tako predoredjena na eto,bilo kakav nacin pomazem ljudima,i da dobro,sta se sad ja tu nesto bunim-sram me bilo,pa zena je u kolicima!! i vece tako krene da tece,uz po koji klim glavom i kucanje casa..kad je njen sagovornik ustao i otiso negde( do wc-a verovatno) ja iz ciste kurtoazije pitam je kako se zove??? i posto je tesko pricala, i ja je od zive svirke nisam razumela,ja pridjem na stolicu do nje ponovivsi joj pitanje. i ona krene....prvo s pitanjem sta sam u horoskopu..sledece je bilo-"imala si pre 3 god momka u znaku vage..." kad mi je rekla njegovo ime i opisala ga doslovce ko da ga je cetkicom slikala,ja sam se zalepila!! posto je nisam dobro cula od muzike,( jer ima cerebralnu paralizu i tesko prica) rekla mi je-ajmo tamo...jja sam bez pogovora ustala,ostavila drugaricu i odvezla njena kolica malo dalje u park da cujem sta ima da mi kaze...rekla mi je da je psiholog,da se malo bavi parapsihologijom,spominjala je nesto Sofiju u Bugarskoj...sedele smo vise od sat vremena ...rekla mi je mnogo toga...i zabrinula me!! spomenula mi je neku saobracajku koju cu da imam u decembru,prema Leskovcu,Grdelici ili Vladicinom Hanu..( sto je moguce,zet mi je odatle idem s vremena na vreme dole)..vozicu ja...!i nece biti dobro...tako ona kaze!!imacu avanturu na putu..iako joj nisam rekla gde idem i kada...samo da USKORO idem..na kolko?pitala je ..na mesec-dva..ako-rekla je....
moras da mi se javis u oktobru ili novembru..! uzela sam joj broj,....iako nijednog momenta mi nije gurala ....
rekla mi je...da mi nisi prisla --nikada ti ne bih ovo rekla...cim si ti meni prisla-to je za mene bio znak da moram nesto da uradim!( usput-ona je MENE pitala da li je slobodno? ne drugaricu,niti je njen saputnik nesto progovarao..ona je ostvarila prvi kontakt samnom!) ,,rekla mi je stvari koje mi je neko jos pre 10 god reko...vezano za familiju...
sva sm u cudu..ne znam sta da mislim,sta da radim??? jedan deo mene kaze da takve stvari ne primam k srcu,da to uopste ne treba da pustam k sebi...ali sve se ovo desilo odjednom!....U SOKU SAM!!

I?? jel se desi nesto IZNENADNO??? scratch

ma,ne ...uopste!!
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Astrotanja Sub Jul 31, 2010 1:16 pm

Dunja, ono što te mogu posavetovati je da veruješ u sebe i da ne dopustiš da te strah savlada. Što se tiče saobarćaja ti bi trebala da budeš oprezna s obzirom da ti je Uran u trećoj u kvadratu sa saturnom, opoziciji sa jupiterom posebno na raskrsnica, a natalni Mars u Blizancima u kvadratu sa Suncem, što može donese neke saobraćajne nesreće , posebno kada su nepovoljni aspekti između sunca i Marsa u tranzitima. Kakom ti je Sunce u konjukciji sa Venerom, zaštićena si, ali povrede su moguće.

U periodu krajem novembra 29 novembra, 30. i 1. prvog decembra bi moglo nešto neočekivano da se dogodi na kraćem putu, Marsa je u kvadratu sa tvojim Merkurom, Sunce u četvrtoj opoziciji sa Marsom i u konjukciji sa Neptunom,vbl. 8. , Jupiter u (natalnoj Cool opoziciji sa Merkurom, tako da tih dana nemoj da putuješ, čak ni po gradu nemoj da voziš. Postoji nešto što može i da se izbegne, ili bar ublaži. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Dunja Sub Jul 31, 2010 3:35 pm

hvala Tanjice...:)znala sam da ces da mi napises koji redak...

ljubim....
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Astrotanja Pon Sep 06, 2010 11:30 pm

Retogradni Merkur u Devici, čini komunikaciju specifičnu. Ima više kritike, zamerki, obraćanja pažnje na sitnice, posebno kod osoba koje su Device u sunčanom znaku ili imaju Asc u ovom znaku. Ima i premišljenja, analiziranja.

Meni je donela suret sa mojom školskom drugaricom, koju nisam videla godinama i obnavljanje odnosa. Doneo mi je neuspelu manju kupovinu, gde još čekam da se izvrši zamena, a obećanje nije još ispunjeno.

Što se tiče putovanja u mesto gde sam već bila, ali pre više godina i o tome mogu da pišem kao nečemu gde je bilo problem vraćanja na raščišćavanje nečega iz prošlosti, nepredviđanih događnja,čekanja u prevozu itd:sunny:


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Sep 06, 2010 11:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Merkur u devici Empty Re: Merkur u devici

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu