Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

5 posters

Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Gost Uto Okt 19, 2010 7:05 pm

U kvadratima lezi najveca energija. Ako zanemaruje ili izbegava, moze upravo postati TO - negativan aspekt. Za ovaj aspekt kazu da je aspekt negativaca na filmu, dodir sa strujom, eksplozivnim napravama...nemanje straha u opsanim situacijama, te znati i stati u zastitu ugrozenima(meni se to cesto desvalo).

Ali konkretno me zanima sta je sve simbolika ovog aspekta bas na mestima i poljima kao kod mene.
Za Mars u Devici koja je i vladar sive boje, ja sam ispunjavala i kroz to sto su nam dresovi bili sive boje, Mars u 5-om, hobi ili sport. Inace obozavam i jako se dobro osecam u golubijoj, svetlijoj sivoj boji, ali samo na sportskim aktivnostima. dok mi u izlascima uopste ne prija, ne pristaje i ne pronalazim se, a ovamo sam bila jako srecna nosivsi je. Smile Tamo me je terala na akciju, dok bi me prilikom izlazaka terala kuci. Sam osecaj je potpuno razlicit.
Verujem da svoje raspolozenje koje je usko povezano sa simbolikom koju ispunjavamo ili pokusavamo da ispunimo i tako negativno pretvorimo u pozitivno, moze zauvek biti IZLECENO! sunny

~Mnogo mi nedostaje izrazavanje ovog aspekta, meni je pruzao ili boljle receno iz njega sam izvlacila samo dobro, dok sada ne. Nagomilana energija mi stvara bol, ponekad objektivni psihicki napad(ukoliko nesto nema neki red ili lenjost me izbaci iz takta), te trosim uludo energiju, i nista ne stvorim, a uludo je sve sto nema pozitivne posledice, rezultate.
~Kazu da se kljuc nalazi uvek u jednoj TACKI. Posto je Uranov dispozitor Mars upravo, a marsov je Merkur, verujem da upravo u toj tacki ili toj osobi stoji kljuc ispunjenja ili pronalazenje problema kod mene, sto mi je sirok pojam...recimo "sluzenje bratu"??? Ali moj Me i nije bas najbolje postavljen. Na svom je stepenu, a ostecen je od strane Sa - konjukcija. uvek da bi stigli do resenja treba pronaci problem u sebi, ali obicno nam vise tacaka ukazuje na vise osoba, i nacin na koji smo potkopavali i zatrpavali sami sebe. I time doveli do svog ispod prosecnog zivota, svoje tuge i nesrece.

Zelim da mi navedete sve sto se setite vezano za simboliku ovog aspekta, da ne bih pisala koja su polja, karta je u potpisu. Help, please HELP. Crying or Very sad

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Gost Uto Okt 19, 2010 7:15 pm

Ako imamo odnos 2 lose planete, uvek cemo postovati ono sto predstavlja planetu koja predstavlja signifikatora, u ovom slucaju to je signifikator mene - Mars, a ako je Uran i astrologija...nemam sta reci po pitanju ovog aspekta, samo mene iako je ispunjena, ne ispunjava, dakle nije to to sto me ispunjava do KRAJA.

Da li su Vam poznate tehnike Astroheling-a na ovaj nacin?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Gost Sre Okt 20, 2010 10:38 pm

Bilo bi idealno kada bih se do kraja zivota bavila kiropraktikom, a to jeste simbol Urana.
Inace bas ovaj aspekt, vise "volim" i kroz biciklu, brzinu, nego kroz internet....astrologiju.
Pristojna zamena, za sport. Wink hocu reci adekvatna. problem je zapravo sto kontakt mog Ma sa Uranom je i svestranost, a meni slabiji ego Rolling Eyes trebao je reagovati jache kada je trebalo.
I zasto mi se ne da da odem preko vode ili na brod(Ur)...8 polje? a vladar je 11? hm. Suspect
Inace dao mi je i reflekse brze, najbrzi sprinter u osnovnoj, naravno posle sam izgubila interesovanje, zato sto aspekt izazova je nestao kada nije bilo izazova i plus nepodrske roditelja. Bila sam brza i do brata, fudbaler...prilicno brzog.
Volim da poklanjam, pa je tu Uran na delu, iznenada, ne treba mi razlog, sem jedan...da oraaspolozim nekog...ili iz cista mira.

Eto tako ja trosim taj aspekt. Zimi ovako, mislim kada je hladnije, a kada je toplo nema me ovde toliko.
Inace volela bih tajno nesto. A Uran me bas bacaka. Ucestalo(Uran opet)...

Nedostaje mi kapija oko kuce, bas nekako izgleda golo, a i oduvek me smiruju kljucevi u ruci. Nikako da uzmem duvan.
Telepatski osecam neke ljude. I uvek me inspirisu ljudi, prijatelji koji su cudni.
Mislim da je neko od mojih predaka bio usvojen, mada jos ne mogu da odgonetnem s koje strane Question
Volim da mi upada ulicno svetlo u sobu, ne volim skroz svetlo niti potpun mrak.
I cesto sam itezala misic(mars), mada je Ur simbol za uganuca...ali meni su patelni misici, znaci casice kolena.
izlgedam kao da sam udaljena u vremenu&prostoru(Ur)...

Hoce li mi ikao naici period kada ce mi se otvoriti putevi da odem i zaradim i gde??? da sebi stvorim mir, harmonican kutak... Sleep


Poslednji izmenio mila2710 dana Sre Nov 03, 2010 9:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Gost Čet Okt 21, 2010 1:34 pm

Znate ono kada Vam kazu da radite sve kontra ili suprotno od onoga sto Vam kazu, narede, predloze?
e pa to nije tako. To je jako povrsno. Inace, bas vezano za ovaj moj aspekt. Moje "ja" se protivi svemu sto je na silu. Easy on and everything will be ok. Uvek ljudi misle da znaju sta je bolje za Vas, nego li vi(mi) sami. Uvek ce razlog za to sto se protivite reci, KONTRAS.

E sad sto se tice mog Marsa u ovom aspektu, sve sto dolazi kroz simboliku Device, 5 polja i 6-og., ne dvoumim se, niti oklevam, niti kazem NE.
Sve sto pokusa da se "provuce" sa simbolikom Urana, cistog Urana i to iz 8-mog pa jos Skorpijskog polja, ono sto bi so nazvali promiskuitet, cesto zele neke drugarice da mi nabace i forisraju da udjem s nekim u kontakt preko net-a, kod mene stoji urodjeno NE.
E jos kada bi im to dozvolila, potpuno bih izgubila sebe i ono smatram neiskvarenim, cistim.
Zato poruka svima: ne nudite nista preko net-a. Pokvarili smo odnos unapred! mada kao da je to bitno, ionako se ne poznajemo. Twisted Evil


Poslednji izmenio mila2710 dana Sre Nov 03, 2010 9:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Mrvica Čet Okt 21, 2010 2:09 pm

aaaaaaaaaaaahh Sad Sad

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 44
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  wanja Čet Okt 21, 2010 2:16 pm

Mrvica ::aaaaaaaaaaaahh Sad Sad

TOTALNO TE JE UBOLA SA OVIM..ajoooj....

wanja

Broj poruka : 87
Godina : 46
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Mrvica Čet Okt 21, 2010 2:29 pm

wanja ::
Mrvica ::aaaaaaaaaaaahh Sad Sad

TOTALNO TE JE UBOLA SA OVIM..ajoooj....

"upropastila me" Sad ...polila hladnom vodom...... Sad

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 44
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  mira Čet Okt 21, 2010 11:34 pm

Imam i ja ovaj aspekt. Mars u kvadratu sa Uranom. Pojma nemam kako treba da ispunim njegovu simboliku.
mira
mira

Broj poruka : 26
Godina : 53
Локација : Podgorica
Datum upisa : 07.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Mahdia Sre Nov 03, 2010 8:31 pm

Kvadrat marsa i urana, obe planete dispozitori mog znaka i podznaka,auch!!! NIje lako, priznajem pogotovo zeni, jer u maniru "this is man`s world" , ovaj aspekat lici kao da ce ga okolina lakse "svariti" ako je u pitanju muskarac...mozda gresim ali eksplozivnost od strane zene se i dan danas tretira poprilicno blasfemicno, Very Happy Very Happy Very Happy . puj anatema! Sala mala, ali zaista zenama se teze prasta agresivnost jer je ocekivana reakcija devojke iz "postene kuce"- pasivnost!
Naime, mars je kao pogonsko gorivo za ludacke ideje urana, u kvadratu- postoji izrazit napon da se ode daleko, predaleko u nameri, zeljama i aktivnosti...da se na neki nacin prevazidje ljudsko..
Ocekivani efekat je ludacka agresivnost, neobuzdana energija, silovito reagovanje...e sad kod mene je to povezano iz 8 i 12 kuce, i ima veze sa seksom i okultnim, ali vise se kod mene manifestovalo ludackim rizicima koje sam provocirala u zivotu, podvlacim- provocirala, jer je to adrenalin koji me cini da se osecam zivom. Kao na pr. ja imam ludacki strah od letenja avionom, ali nisam mogla da odolim letenju paraglajdingom i slicno...
Sa druge strane, posto mi je je uran u konjukciji sa jupiterom i sve to u strelcu koji je vladalac moje devete kuce, zavrsila sam fakultet koji je direktno vezan za moju struku, bavim se zastitom prava diskriminisanih osoba a zbog kvadrata sa marsom, ja sam radikalna aktivistkinja i zbog toga sam u velikoj meri konfrontirana sa pripadnicima fasistickih, sovininistickih organizacija seksiticke ideologije, a posledice mozete samo da zamislite...
Mislim da je kod ovog kvadrata dobra strana sto dobijete veliku hrabrost za mnoge stvari, samo je potrebno biti iskren i pronaci pravi nacin da se izrazite u zivotu, jer energije vec imate na pretek, zar ne?
Mahdia
Mahdia

Broj poruka : 12
Godina : 41
Локација : Berlin
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Gost Sre Nov 03, 2010 9:15 pm

Mahdia ::
Mislim da je kod ovog kvadrata dobra strana sto dobijete veliku hrabrost za mnoge stvari, samo je potrebno biti iskren i pronaci pravi nacin da se izrazite u zivotu, jer energije vec imate na pretek, zar ne?
pppppppp.....aa, DA! Wink
Samo sto sam ja na svaki kontakt s 8-mom kucom, odakle dolazi Uran, gotovo sama sebi prirodno branila neke situacije, stavljala disciplinovano ne prepreke kako ih nazivaju samonametnute, vec stvarno zabrane. Da, osetim i ja na polaganju u Visoj kriminalistickoj, ali s drugaricom kao pratnja njena, da je ono smesno polaganje za mene, a i sa psiholoske strane, gledam kandidate i nista mi nije jasno dakle su se samo te devojke stvorile? Verovatno i one imaju hrabrosti ali tehnicke i motoricke sposobnosti, kasnije u toku tih par dana vidim ni kombinacija psiho-fizicke, da bi ispunile i zadovoljile uslove, nemaju. Sebe sam tamo videla samo kao nekog ko bi protrcao, u smislu sa takmicarske tacke gledista. Ali baviti se poslom gde se konstatno sreces sa ruznim stvarima, pritom kad udjes u to, uvodis u neku ruku i citavu svoju buducnost, pa i svoju porodicu, STA CE MI TO U ZIVOTU???

Posao kao hobi, ili hoi pretvoriti u posao...za mene je i vise nego zadovoljavajuce, jer meni je Mars u 5-om, Devici. A i dispozitor je mog Meseca sa kojim ima 60` tako da uniforma za mene ni ne mirise na vojne krugove... Smile

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Mahdia Čet Nov 04, 2010 9:46 am

Naravno, sve je stvar izbora u zivotu i u skladu sa tim i posledice...ponekad se pitam sta ce ljudima neki aspekti ako ih ne realizuju, jer ja sam zagovornik ideje da se samo jednom zivi i zato "uzmi sve sto ti zivot pruza..." Wink
Mahdia
Mahdia

Broj poruka : 12
Godina : 41
Локација : Berlin
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty a kako ja da ga realizujem?

Počalji  mira Čet Nov 04, 2010 11:11 am

ja sam zaista u jednoj od stupidnijih faza u zivotu...nemam vise nikakvog smisla za humor, i nista ne kapiram, tako da ako se pitate kako tranzit Saturna utice kada dodje u opoziciju sa natalnim Suncem-e pa između ostalog, kod nekih kao kod mene se gubi smisao živosti, veselosti i sve se shvata na najbukvalniji mogući način!

Elem,možda je i neki drugi tranzit mene zaglupio i zatupio, ali ja sam ovaj optužila.

Da se vratim na kvadrat Marsa i Urana-pojma nemam kako kod sebe da ga protumačim, Mars mi je u 6.kući, a Uran u 4.kući-hmmm, suprotne energije-dom, porodica vs posao??? Ako sam energična u rešavanju porodičnih tema-pati posao i obrnuto??? Zaista ne znam.
mira
mira

Broj poruka : 26
Godina : 53
Локација : Podgorica
Datum upisa : 07.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Gost Čet Nov 04, 2010 4:11 pm

Mahdia ::Naravno, sve je stvar izbora u zivotu i u skladu sa tim i posledice...ponekad se pitam sta ce ljudima neki aspekti ako ih ne realizuju, jer ja sam zagovornik ideje da se samo jednom zivi i zato "uzmi sve sto ti zivot pruza..." Wink
Naravno, u svakom slucaju Mars u sferi zatovrenih institucija tebi "lezi" i verujem te ispunjava. Smile

Iako, neki drugi aspekti pokazuju sklonost preterivanju, tako moj Ma to ne dozvoljava, pa realno je da meni ne bi predstavljao problem 24h kontakt s jelima i picem. A imala sam iskustva u toj oblasti, i veruj mi nisam uopste imala problem sa viskom kg., zato sto nakon duzeg vremena s hranom, mirisima, ja razmisljam totalno o necemu drugom, a ne o tome kako bih sta stavila u usta, onako u prolazu. Volim da uzivam u tome, a samim tim i da sednem kao covek, na kraju krajeva. A kako cenim taj posao, volim i da na kraju dana promenim atmosferu i da neko meni spremi. Pa zasto da ne i neki drugi restoran, omiljeni...da ne budem pristrasna. Wink

Ali cisto da ne doneses pogresne zakljucke, cenim svaku profesiju, ali jednostavno zasto da zatvaram oci, realista sam, kada ce jednom, kasnije ili pre doci do neceg sto ce pokazati da imas preslab stomak ili ponekad prejak, i potpuno te potopiti. Sto manje takvih situacija ljudima, i bice mnogo bolje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Astrotanja Sub Nov 06, 2010 10:01 pm

Uran 90 Mars je aspekt kojim se ne može vladiti, on je taj koji nenadano poput oluje donosi promene, koje mogu da prostruje i naglo promene naš život. Dobro postavljen dispozitor može doneti neko rešenje, bilo da je reč o razumnom prihvatanju promena, bilo da je reč o prilagođavanju, ili nečem trećem, poput pomoći i podrške od strane drugih zavisno o kojoj je planeti i aspektima reč. Ako je dispoztor u nepovoljnim aspektim, tada je njoj teže i izlaz je teže naći, pa ima često stagniranja, neispunjenosti i sl.,ali ako pravi bar jedan dobar aspekt, onda izlaz treba tražiti u tom aspektu. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Gost Sub Nov 06, 2010 11:10 pm

Astrotanja ::Uran 90 Mars je aspekt kojim se ne može vladiti, on je taj koji nenadano poput oluje donosi promene, koje mogu da prostruje i naglo promene naš život. Dobro postavljen dispozitor može doneti neko rešenje, bilo da je reč o razumnom prihvatanju promena, bilo da je reč o prilagođavanju, ili nečem trećem, poput pomoći i podrške od strane drugih zavisno o kojoj je planeti i aspektima reč. Ako je dispoztor u nepovoljnim aspektim, tada je njoj teže i izlaz je teže naći, pa ima često stagniranja, neispunjenosti i sl.,ali ako pravi bar jedan dobar aspekt, onda izlaz treba tražiti u tom aspektu. sunny
Divno Astrotanja..podsecanja radi moja karta Wink https://2img.net/r/ihimizer/img15/7456/astro2gw04aaamhk7161122.gif

Lepo je i to sto znate, da ima nesto sto Vam nece dati mira, umirotvoriti u potpunosti, neka otvorena borba, uvek za nesto(drugo)..

Traziti spas ili izlaz, pomoc ili podrsku kroz simbol onog aspekta ili planete koja pomaze Ma(ili Ur ko ga ima, ja ne), za mene nije nepoznato.

Meni je Ma inace dispozitor Ur. sunny A preostala dva aspekta su sekstil Mo(vladar 4) i sekstil So(vladar 5). Ako bih zapocinjala nesto novo iz temelja, ovaj sekstil Mo pokazuje da imam podrsku majke, mada ja kao Ma sam suvise samostalna da bih se dalje oslanjala na to(pritom i godine). U proslosti, to je bilo tako. A sam taj aspekt i pokazuje, da se sa majkom srecem i u kuci, i u skoli, ona je dolazila na moje sastanke kluba i davala finansije, ona mi kupi poklon za rodj., ona mi kupi lek, kremu za lice ili plati neki tretman...i ona je dolazila kod mene na posao, tamo gde sam radila(Mo srece So), svrati i pritom po ponasanju kolega prema njoj shvati da ona mene nema cega da se stidi.
Sa SA - nemam dodirnih tacaka. Moj ukus je svestran(Ve u Sag), zato nepromenljivost stavova na mene posebno lose utice i kochi. Sve do sada.

Nerado kazem da svako u mom Suncu pogleda i vidi oca ili zastitnu figuru, a ja bih ipak rekla da So koje ima pozitivan aspekt sa Ma svojim dispozitorom je neko ko je deo onog podrucja koje moze da razume moje Ma(akcije) da u njima nema zle namere niti losih posledica, niti neracionalnih poteza. To So mora doci od polja 5.

Podrsku i razumevanje sam imala od nekog koga sam smatrala svojim trenerom, pa i moja mama je uzivala kada joj se saopstava da joj cerka od 80-tak dece jedina nije nasla prigovor, ukratko nije razmazena. Taj covek imao je So u Lavu! On je deo 5 polja(sporta).

Moj bivsi gazda gde sam takodje uzivala reputaciju vrednog radnika(vezano za hranu, ali napominjem nema nocnog rada), takodje je imao So u Lavu.(takodje restoran je 5 polje)
A ja za obojicu mogu reci da su me razumeli i bez reci, iako sam mnogo puta stavljala barikade. bili su prirodan autoritet na polju na kome smo se sretali, sve ostalo vezano za njihov privatan zivot, mene nikada nije interesovalo. Smile

Tako i sada, kada donosim bitne odluke, ja znam gde imam a gde nemam podrsku. (4 i 5), a Uran - samo dace ubrzanje, kada za to dodje vreme. Wink


Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran? Empty Re: Kako ispuniti simboliku mog Marsa90Uran?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu