Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta mislite o ovom dejvisonu

4 posters

Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  alea Uto Mar 29, 2011 10:25 am

Zanimljiv je Dejvison, ali ne možemo da odredimo ko je ko, jer nemamo natalne karte, ali hajde da probam:

Starija osoba je ASC mladja je DSC.
Veza počinje gotovo nekom magnetnom privlačnošću, fatalnošću...Od samog početka upoznavanja ka vezi, starija osoba je dinamična, i preuzima inicijativu, jer vladar 1 p. ide u 7 p. Medjutim, kako se VE ne oseća sjajno u ovom znaku, naglašene su strasti, pa vremenom veza može da preraste više u strast nego ljubav, a harmonija bi mogla postati narušena. Starija osoba je enrgičnija, ona je ta koja više dominira u vezi, koja je privučena mladjom osobom, ili ima velika očekivanja, ali je i ta koja je više impulsivna, nagla, energična i često unosi razdražljivost u odnos VE 180 UR, tako da i samu ljubav i vezu dovodi u pitanje jer je UR vladar 5 polja, a Vodolija sama po sebi donosi veze koje su nestabilne i originalne, pa bi se obog ove osobe mogao odnos i prekunuti.

Mladja osoba je Ovan, a MA je u Biku, pa je ona nekada možda malo pasivnija, tromija hedonista koji uživa Very Happy MA 120 JU i njoj je tako lepo, potrebna joj je sigurnost, stabilnost, lepa i nežna osećanja, teži harmoniji, samo se za pojmove prve osobe sporo i teško pokreće, ima razumevanja za odnos, stalo joj je do veze, strpljiva je i emotivna MA i SO imaju lepe aspekte, a SO označava suštinu veze. Ta sporost verovatno nekad iznervira stariju osobu, koja bi da se stvari dese sad, odmah!

Veza je možda izrasla iz prijateljstva, i prerasla u ljubav sa mnogo idealizma, SO90NE, ali često postoji neki nesklad u emocijama i komunikciji, zbog 90 MO. Osećanja u vezi na prvu deluju površna, nestabilna, više priče nego ljubavi, ali dispozitor MO je ME0SO, tako da se nekako ovaj MO privija uz SO, i njemu teži...nakon bura sledi opet nalet emocija, toplih reči, tepanja, idealizma, platonike...Ženska osoba je emotivno vezana za osobu ASC, ako je muškarac ASC, MO ga voli.

Kako god, mislim da je starija osoba dinamičnija, aktivnija, ali i više neprediva. Mladja osoba je umernenija, romantičnija, ali i stabilnija. Jedino, mogla bi ova prva da isprovocira svojim ponašanjem drugu osobu, i da ova naglo prekine odnos, jer je dispozitor vladara 7 polja, upravo ta VE 180 UR, pogotovo sada, kada čitav stelijum planeta boravi u Ovnu, što vrši veliki pritisak na mladju osobu, a naročito sada, kada je JU na VE, i sve ide u opoziciju sa UR, dok je UR ušao u Ovna. Moglo bi svašta da se desi kada udje i MA u Ovna, ili stane na DCS. Mladja osoba će doživeti veliku transformaciju, pa bi ASC mogao malo da smiri svoj strasti...

Bilo bi korisno da imamo uvek natale kada gledamo Dejvison, jer onda možemo da povežemo osobe i vidimo kome koliko veza znači. Very Happy
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sub Apr 02, 2011 10:33 am

Alea,hvala puno na iscrpnom tumacenju i vremenu koje si posvetila !U ovom dejvisonu sam ja mladja osoba i moj natal je u potpisu,a sad cu staviti i natal tog muskarca
https://2img.net/r/ihimizer/img9/3766/astro2gw07gg.gif
To je osoba do koje mi je puno stalo,do veze jos nije ni doslo.Prosle jeseni je bilo kontakta i to sam ja inicirala ali sam i brzo prekinula jer me jednom recenicom naterao da mu pokazem zube,medjutim ja o njemu i dalje razmisljam i volela bih da se sretnemo,cujemo,vidimo.udjemo u neku pricu,jer on je nesto posebno sto sam srela,i sada ocekujem od ovog stelijuma u 7 polju dejvisona da nesto razresi,pogotovo sto mlad mesec sutra je na veneri dejvisona.toliko simbolike a jos nista od nas,neznam u cemu je problem!Hvala jos jednom! Very Happy
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sub Apr 02, 2011 11:02 am

Moram naglasiti da smo se mi sreli kada su mars i saturn tranzintni bio tacno na ASC dejvisona a jupiter i uran na DESC dejvisona,Desc je ujedno na vertexu.A na mom natalnom Vertexu je bila tranzitna venera i mozda zato ja toliko taj odnos smatram sudbinskim i verujem u njega!Ali neznam sta koci nas kontakt,mozda ovaj tranzitni saturn?!
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Formalhaut Sub Apr 02, 2011 4:48 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Formalhaut Sub Apr 02, 2011 5:04 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sub Apr 02, 2011 6:12 pm

Marina,drago mi je da ima jos nekog sa slicnom situacijom i da me razume..........!sreli smo se kraj jula prosle godine,na vrlo cudan nacin ali i to je sudbina.isto mislim da je on bio zagrejaniji ali sam ja preuzela inicijativu i on se malo tada povuko.Mozda zbog ovog ovna na desc dejvisona.Bilo je par telefonskih razgovora,price o susretu ali do sastanka nije ni doslo jer me iznervirao i ja sam to sve presekla.Kasnije mi je bilo krivo ali........posle tri meseca sam mu se opet javila cisto da zna da ga nisam zaboravila i da postojim,od tada je proslo dva i po meseca ali on ne reaguje!Nemam ideju sta vise da radim,zato se oslanjam jedino na planete da nesto odrade!negde sam citala da dejvison ne vazi ako veza ne postoji zaista!meni ce u maju jupiter praviti trigon sa venerom natalnom,a njemu kvadrat istovremeno.severni cvor mi je vec dosao na natalnu veneru,sad videcemo sta ce biti i kakvo cudo moze preokrenuti sve ovo......
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sub Apr 02, 2011 6:17 pm

Gledala sam i lunare za april mesec,njemu krece sutra i 7 polje mu je puno planeta,cak mlad mesec u 7 lunara,moj lunar ce krenuti nesto kasnije ali je isto naglaseno 7 polje asc mi izlazi na 7 polje,venera u 7 lunara.Cak sam radila i lunar dejvisona za april asc izlazi na uran dejvisona koji je inace vladar 5 polja dejvisona,a sunce i jupiter konjukcija desc tog lunara dejvisona.ako se ovog meseca ne desi nista,nikad nece!!Jos njemu jupiter sada na mesecu natalnom,pa se blizi asc i ulazi u 1 polje........
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sub Apr 02, 2011 6:33 pm

MARINA ::Sorry, sad sam videla.. tebi ce na kraju strelca venera, tek ce da ti napravi 120. Very Happy

Ej, pa i tvoj mesec je isto na njegovom IC-u! Shocked I ima mo u 12.. Nama kao da su preslikane situacije.. Laughing
Gde ste se upoznali? Very Happy P.S. Osecam da je odgovor totalno u skladu sa simbolikom venera.. Very Happy
Da mesec na njegovom IC a tu ce biti pomracenje sunca 1 jula!Velike promene!postavi vas dejvison da pogledamo!
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Formalhaut Sub Apr 02, 2011 8:01 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Formalhaut Sub Apr 02, 2011 8:13 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sub Apr 02, 2011 9:08 pm

Vidim da je kod vas puno 3 dejvison polje!ja radim i solare dejvisona i sve predikcije! Very Happy u isto vreme ce jupiter praviti trigon ka mojoj veneri i kvadrat ka njegovoj jer su isti stepeni u pitanju!ali opet neznam da li ce se neko nov pojaviti ili ce to bas biti on!Njegov solar koji krece od juna je jako zanimljiv,pomracenje sunca u 8 polju a 7 kuca izlazi na asc.Za njega prelomna godina.a moj solar koji krece od novembra ima mesec na 2 blicanca kao mesec dejvisona,jako cudno!ja sam sve to u detalje izanalizirala! cheers
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sub Apr 02, 2011 9:11 pm

Ali jupiter ce biti udruzen sa marsom,merkurom,suncem tako da ce taj trigon bas biti bitan sa mojom venerom jos podrzan severnim cvorom!
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  AfRoDiTiCa Ned Apr 03, 2011 1:08 am

Jel` moze neko da mi malo prokomentarise ovaj slucaj? Very Happy
Bila bih zahvalna.
http://www.dodaj.rs/f/2D/uU/3PN48Hjm/id.gif
flower
AfRoDiTiCa
AfRoDiTiCa

Broj poruka : 50
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Ned Apr 03, 2011 12:20 pm

MARINA ::
galaksija ::negde sam citala da dejvison ne vazi ako veza ne postoji zaista!meni ce u maju jupiter praviti trigon sa venerom natalnom,a njemu kvadrat istovremeno.severni cvor mi je vec dosao na natalnu veneru,sad videcemo sta ce biti i kakvo cudo moze preokrenuti sve ovo......

Meni je bar sve zapocelo, tako da mogu da racunam da mi vazi dejvison. Rolling Eyes
Taj trigon ce sigurno da ti donese neka desavanja, nije iskljuceno da se i neko novi pojavi.. Wink a i 90 isto deluje bez obzira sto je kvadrat, tako da je dobro sto ce vam to biti u otprilike isto vreme.. Smile
A gledala si i lunar dejvisona?? Zar i to moze? Shocked Laughing Ja sam mislila da sam ja luda sto gledam sinastriju za direkcije.. Laughing Dobro je sto mu jupiter ide preko meseca, jer mu je mesec i signifikator venere Wink

Evo mog dejvisona.. https://2img.net/r/ihimizer/img834/1807/dejvison2.gif

Nama je jos sunce u strelcu.. Rolling Eyes jos slobodnija veza od tvoje u ribama. Meni je natalno 5. u strelcu, a vladaoc u vodoliji.. ne volim da gusim, ni da me guse u vezi, ali nisam ni za slobodne veze tj. "kombinacije". Ja bih da to bude veza, a ne ovo.. ne cujemo se mesec dana.. Mad Vise ne znam sta da mislim.. dobro je sto sam negde prelomila "ma sta bude, nek' bude".. Arrow Cak nisam ni ovde htela da "iznosim problem" Laughing ali vidim da su nam iste situacije, pa ne mogu da cutim.. sunny
Ima jednu ideju ali neznam da li ces se sloziti sa mnom ,da je mozda bas danas dobro napraviti inicijativu pod dejstvom ovog mladog meseca!jeste ludost ali.......... Very Happy
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Formalhaut Ned Apr 03, 2011 9:00 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Ned Apr 03, 2011 9:34 pm

Mislim da je ipak bolje da sacekamo jos neko vreme........ cheers
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Formalhaut Ned Apr 03, 2011 9:41 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sre Apr 27, 2011 11:45 am

Marina,ima li nesto novo kod tebe po pitanju ovog dejvisona?!Kod mene nista uzalud svi ovi tranziti kroz Ovna........Da se nadam trigonu jupitera na Veneru natalnu?!
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Formalhaut Sre Apr 27, 2011 10:44 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Čet Apr 28, 2011 10:38 am

I ja mislim da je saturn kriv za sve!Taman kad smo poceli neku telefonsku komunikaciju pocetkom jeseni prosle godine Saturn je poceo kvadrat na moj natalni Mesec a opoziciju njegovom saturnu i Msecu natalnom.uz to praveci opoziciju veneri dejvisona!I saturn se polako blizio i prelazio moj natalni Pluton u 7 polju,ali mogu ti reci da je iza mene osim ljubavi vrlo progresivan period.Mnogo sam vise pocela da vodim racuna o sebi,bila jako disciplinovana i dovela liniju do savrsenstva,podvrgla se najboljim kozmetickim tretmanima itd.napredovala sam u svakom smislu.Uzela zivot u svoje ruke!Saturn preko Plutona je odgovoran za to mislim!Ali sam ujedno osetila zahladjenja odnosa prema prijateljima,bivsim ljubavima,ma uopste nisam imala potrebu za bilo kakvim vidom komunikacije.Okrenuta sebi sto posto.Nista me ne dotice.Saturn kvadrat mesec,znaci totalno ispunjena simbolika.zadnjih mesec dana sam pomalo depresivna ali proci ce i to!Ponovo me misli vuku ka ovoj osobi i stalno se pitam gde sam pogresila!Evo jupitera jos malo pa ce napraviti taj famozni trigon sa mojom venerom.a njemu kvadrat istovremeno!Mada mislim dok saturn ne ode malo dalje od meseca nema nama nista od ljubavi!Posto je muskarac o kome pisem zauzet brakom nadam se da ce saturn preko njegovog DESC ugroziti njegov brak,jos kad mu bude kvadrat na natalnu veneru u decembru!!!!!!!!!I solar koji uskoro krecemu je katastrofalan,ima tu famoznu konjukciju sunca i meseca u 8 polju,asc izlazi na desc pa se nadam da ce konacno biti slobodan!a zvezde na nasoj strani.....saturn ce da odradi svoje prama ovim osetljivim planetama u dejvisonu,proci ce kvadrat od meseca mog...........Nisam znala da moze Venera konjukcijom na Veneru dejvisona doneti nesto ali posto je saturn u vagi i pravi opoziciju tesko......Javljam sta se bude desavalo!veliki pozdtav! cheers
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Uto Avg 02, 2011 9:26 am

Marina,do sada se nista nije desavalo sa mnom i ovim dejvisonom a ni jedna druga osoba me nije zainteresovala...........Cekam taj famozni septembar i saturna da pokrene Uran!tada ce osloboditi moj i njegov natalni Mesec koji cele godine pritiska kao i dejvison Veneru!posto je dejvison Uran retro danam se obnovi kontakta!Sta se kod tebe desava?Veliki pozdrav!
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Formalhaut Ned Avg 07, 2011 9:09 pm

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Sre Avg 31, 2011 9:03 pm

Marina,blizi se sredina septembra!Videla sam da ce tacno 24 septembra Saturn biti u Konjukciji sa Uranom mog dejvisona i sekstilu sa Severnim cvorom(tranzitnim).Sunce tranzitno ce biti na ASC dejvisona.Mogu li i ovi aspekti da me mimoidju da se nista bas ne desi?Da napomenem da ce tog dana Venera tranzitna biti u konjukciji sa Venerom kompozita!a kompozit je DESC 0 Vage.
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  galaksija Uto Sep 27, 2011 1:38 pm

Saturn je stıgao do Urana dejvısona alı nısta se ne desava?Nema kontakta nema nıcega!Da lı da sacekam ı Veneru da stıgne na Uran dejvısona pre nego sto konacno dıgnem ruke od ove prıce?!Tad ce Venera bıtı u konjukcıjı sa Saturnom 30 septembra!
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta mislite o ovom dejvisonu Empty Re: Sta mislite o ovom dejvisonu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu