Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vladar horoskopa

5 posters

Ići dole

Vladar horoskopa Empty Vladar horoskopa

Počalji  Ovan-Strelac Sre Apr 27, 2011 1:52 am

Nesto mi nije bas najjasnije...?Koja je to planeta koju uzimamo za vladara horoskopa-da li je to vladar ASC,planeta koja ima najvise aspekata,planeta koja je egzaltirana... Question Izvinjavam se sto sam temu postavila ovde,u tranzitima,nenamerna greska.Nadam se da ce je moderatori postaviti na pravo mesto.

Ovan-Strelac

Broj poruka : 15
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Dunja Sre Apr 27, 2011 2:18 am

Ovan-Strelac,

divno ti je pitanje!! bas sam se to i ja pitala,pa da ne ponavljamo temu, evo i ja se pridruzujem tvojim interesovanjima..nadam se da cemo uskoro dobiti odgovor..Smile
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Čarobnica Sre Apr 27, 2011 1:54 pm

Vladar horoskopa je vladar ASC, mada neki astrolozi uzimaju kao vladara i najaču planetu u natalu...Smile

Pošto se ova tema ipak odnosi, na planete, premestiću je u rubriku Planete, da ne pravi zbrku u Tranzitima... sunny flower
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Dunja Čet Apr 28, 2011 12:29 am

e,dobro,a kako se gleda koja je planeta najjaca?? po cemu se to vidi?? recimo,eto,koja je kod mene najjaca??
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Čarobnica Čet Apr 28, 2011 10:46 am

Dunja ::e,dobro,a kako se gleda koja je planeta najjaca?? po cemu se to vidi?? recimo,eto,koja je kod mene najjaca??

Nisam baš sasvim sigurna, ali ono što sam našla jeste da je najjača ona koja se nalazi u svojoj kući ili eventualno svom znaku...Kod tebe je to Jupiter koji je u svojoj 9. kući...eventualno Merkur u Devici...Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Astrotanja Čet Apr 28, 2011 10:58 am

Dunja, po trdicionalnoj astrologiji, to bi kod tebe bio Merkur. Opet po savremenoj, modernoj astrologiji vladar je Sunce, koje je što je napisao Čarobnica vladar tvoje prve, a tvojim Merkurom opet "vlada" Merkur, koji je jak, u sedištu u Devici. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Ovan-Strelac Čet Apr 28, 2011 11:52 pm

Hvala na odgovorima :)To bi onda znacilo da su meni Pl i Ma vladari ili pak egzaltirano So u Ovnu,cini mi se da bi svi oni mogli biti...?I da,zasto je uopste to bitno,da li su za nas najznacajniji upravo njihovi tranziti,odnosno kada se aktiviraju njihovi natalni aspekti?

Ovan-Strelac

Broj poruka : 15
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Čarobnica Pet Apr 29, 2011 12:24 am

Ovan-Strelac ::Hvala na odgovorima :)To bi onda znacilo da su meni Pl i Ma vladari ili pak egzaltirano So u Ovnu,cini mi se da bi svi oni mogli biti...?I da,zasto je uopste to bitno,da li su za nas najznacajniji upravo njihovi tranziti,odnosno kada se aktiviraju njihovi natalni aspekti?

Možeš da gledaš Sunce, ali vl. horoskopa ti je Jupiter. Najjače planete su ti Pl i Ma jer su u sedištu u svom znaku, ali i Saturn jer je u svojoj prirodnoj kući - 10-oj....Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Ovan-Strelac Pon Maj 02, 2011 4:11 am

Čarobnica ::
Ovan-Strelac ::Hvala na odgovorima :)To bi onda znacilo da su meni Pl i Ma vladari ili pak egzaltirano So u Ovnu,cini mi se da bi svi oni mogli biti...?I da,zasto je uopste to bitno,da li su za nas najznacajniji upravo njihovi tranziti,odnosno kada se aktiviraju njihovi natalni aspekti?

Možeš da gledaš Sunce, ali vl. horoskopa ti je Jupiter. Najjače planete su ti Pl i Ma jer su u sedištu u svom znaku, ali i Saturn jer je u svojoj prirodnoj kući - 10-oj....Smile
Da,da...hvala Smile Pored svih ovih planeta,vladar mi je ovaj Ju koji je u padu i napadnut jadan sa svih strana,sav topao i fin u hladnom Jarcu......... Mad

Ovan-Strelac

Broj poruka : 15
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Lola1111 Sre Jul 30, 2014 4:43 pm

Moj vladar je venera, podznak je vaga... E sad, sta kad ta venera pravi kvadrat sa asc, kako to posmatrati?
Lola1111
Lola1111

Broj poruka : 14
Datum upisa : 30.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vladar horoskopa Empty Re: Vladar horoskopa

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu