Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav i karijera, molim za pomoć...

2 posters

Ići dole

Ljubav i karijera, molim za pomoć... Empty Ljubav i karijera, molim za pomoć...

Počalji  amaryllis Ned Jul 10, 2011 11:14 am

https://2img.net/r/ihimizer/img825/4856/natalchartt.gif

U ljubavi do sada nisam imala sreće, čini mi se da uopšte nemam sreće u ljubavi. Do sada sam išla kod 3 astrologa, ali nisu mi puno toga rekli. Čak nisu znali da li će mi muž biti stranac ili ne. Rekli su dva braka minimum, jedan sa 23, to se nije desilo jer već imam nepuniih 25 godina i nijednu ozbiljniju vezu. Jedan je rekao da mi stoji novac od partnera i brak iz koristi?

Nedavno sam završila međunarodnu ekonomiju i ne želim time da se bavim, želim da upišem medicinu jer sam stvorena za to, pa me zanima šta mi stoji u natalnoj karti u vezi sa tim? Jedino što me sprečava je finansijska situacija jer bih morala što pre da se zaposlim, ali ono bi me eventualno zanimalo, a čime bih mogla da se bavim sa ovim fakultetom, jesu poslovno bankarstvo i eventualno marketing.

Da li je za mene bolji život u inostranstvu? I šta sa nastavkom školovanja? Da li da upišem medicinu ili da završim neki master, master čega i gde, ovde ili u inostranstvu? Šta mi stoji za brak i ljubav?

Hvala unapred

amaryllis

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i karijera, molim za pomoć... Empty Re: Ljubav i karijera, molim za pomoć...

Počalji  Vodolijica/Dragana Ned Jul 10, 2011 12:51 pm

Prevrućina mi je danas za detaljnu analizu horoskopa, ali kad smo već ovde na forumu evo predloga, koji možda nema veze sa astrologijom ali mislim da ima veze sa životom: Nemoj medicinu. Imaš 25, to nisu godine za započinjanje tako dugih studija, naročito ako nemaš materijalnu zaleđinu (a ni lekare u porodici, koji bi ti mogli pomoći da sa 35 startuješ kao početnik u poslu (što bi u ovom slučaju najverovatnije bio tvoj slučaj)). Izvini ako se previše mešam, ali mislim da je bolje da možda probaš da se u nečemu usavršiš nego da sve počinješ ispočetka (sa suncem kvadrat saturn, sva je verovatnoća da ćeš opet za par godina posustajati i biti neispunjena, naročito ako se baciš na nešto tako složeno, dugotrajno i teško). Eto, ja rekoh šta mislim, a odluka je ionako samo tvoja.
Inače ti je horoskop ok, ja vidim brak u kasnijim godinama i to sa nekim koga ćeš ili upoznati na radnom mestu ili ćeš imati neki drugi vid - saradnje. Sa čak četiri planete "na svom mestu" (sunce u lavu, jupiter u ribama, venera u vagi i pluton u škorpiji) + egzaltirani mars u jarcu = mislim da je tvoj horoskop prilično snažan i namoj toliko brinuti.
Navijam da se opredeliš za usavršavanje i nadogradnju onoga što si već postigla - možda da u tome probaš da nađeš nešto što bi moglo više da te zainteresuje i da se dalje oblikuješ u tom pravcu. Raspitaj se malo.
Jer nije moguće da tu baš ništa nema zanimljivo i inspirativo da se uči i radi, ja u to prosto ne mogu tek tako da poverujem ..
Pozdravljem te, srećno.
Vodolijica/Dragana
Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i karijera, molim za pomoć... Empty Re: Ljubav i karijera, molim za pomoć...

Počalji  amaryllis Ned Jul 10, 2011 2:18 pm

@Vodolijica/Dragana,
Hvala puno na odgovoru!

Što se tiče karijere, razmišljala sam i ja isto u tom pravcu, da se usavršim u nečemu umesto da nešto drugo počinjem iz početka, ali nekako nisam sigurna da bi u bilo kom polju ekonomije mogla da budem stručnjak, kao da to nisu moje vode i da ne bih bila dobra u tome.
Sa druge strane, medicina mi baš ide, da se tako izrazim, tu materiju usvajam sa lakoćom, mozak mi radi savršeno kada je u pitanju medicina, povezujem, zadivljujem svakoga. Imamo porodične prijatelje lekare koji kažu da sam prosto talenat! Uz to, to je nešto što sam htela da upišem od kad znam za sebe, omiljena igračka mi je bio špric, igrala sam se stalno doktora i lečila svoje igračke. A onda sam posle osnovne upisalu gimnaziju, učila gomilu jezika i otišla u potpuno drugom pravcu. Plašim se da u bilo čemu drugom neću biti dovoljno dobra i prosek, a sa prosekom ide i prosečna plata i prosečan život, bar je meni tako.

E sada, kada je u pitanju finansijska situacija, moji bi mogli da me finansiraju, ali ne žele, umorni su od toga, jedva čekaju da se osamostalim i da ne zarađuju više za mene, prosto sam im teret, a ja više njihovo zvocanje i pritisak ne mogu trpim, i zbog toga bih i ja što pre da počnem da zarađujem.

Onda ne znam da li da nastavljam usavršavanje ovde ili u inostranstvu. Šta mi stoji za inostranstvo, da li bi neko mogao da pogleda?

A sada ljubav... Kao što sam rekla, do sada nisam imala ozbiljnije veze, valjda zbog ovog Saturna. Jako teško mi se neko dopadne, ali jako jako teško.

@Vodolijica/Dragana, kada kažeš brak u kasnijim godinama, da li misliš na kasne tridesete, rane četrdesete ili...? Da li se vidi u horoskopu kojim profesijama bih mogla da se bavim?

Mogu da napišem šta su mi rekli prethodni astrolozi, možda nekog zanima? Ne znam da li je ok to pisati, horoskop su mi od "poznatih" radili Imširagić i Peđa Radović. Peđa me je terao da sve pišem, haha. Aleksandar nije, to sam radila davno. A. I. mi je rekao dva braka, prvi u 23. godini, drugi u 33.

I da, ako bi mogla da napišeš šta podrazumevaš pod "snažnim horoskopom"? Ne bih ovo pogrešno da shvatim. Hvala


amaryllis

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i karijera, molim za pomoć... Empty Re: Ljubav i karijera, molim za pomoć...

Počalji  Vodolijica/Dragana Ned Jul 10, 2011 10:35 pm

Tvoj natal ima baš mnogo aspekata i zato ga jeste teško tumačiti. Verujem da su se mnogi astrolozi i načisto spetljali pokušavajući da „udruže“ sve ove silne pokazatelje svega i svačega: dobro i loše, crno i belo... Zaista se lako može pogrešiti.
Pri tom, čula sam za tog Imširagića, čula sam i da je to cenjen čovek, popularan i veoma uspešan u svom poslu i zato me i čudi da je sebi dozvolio da toliko „omane“ i da ti isprognozira brak u 23-oj do koga na kraju nije ni došlo... Mislim da je tako nešto
–krupan- promašaj i da se takve (i slične) stvari nikada ne govore (pre nego što si sasvim siguran da to zaista u nečijem horoskopu – i vidiš, bezrezervno vidiš).
Ja lično izbegavam da ljudima do te mere preciziram događaje, znajući da (ničiji) život i ničiji problem nije igra i da ti niko ne bi došao sa novcem u „ordinaciju“, ako ne planira da zaista i poveruje u ono što pričaš. I da sebe posle rukovodi i upravlja baš tom pričom.
Tako da odmah znaš da od mene nećeš čuti nikakve „datume“ i mislim da je tako najpoštenije. Nisam Imširagić i ne želim to ni da budem, a evo šta meni upada u oči kada se zagledam u tvoj horoskop (a ti to iskoristi ako umeš i ako želiš, za svoju dobrobit):
1.Šuma aspekata+ nekoliko ključnih planeta u svojim sedištima: Govori o mnoštvu potencijala i talenata: umetnost, lepota i muzika (venera u vagi u šestoj) detektvski poslovi (pluton u škorpiji u 6-oj), medicina i humane profesije (sunce trigon neptun), naučničko-eksperimentalne struje (sunce u lavu trigon uran u strelcu), psihologija (mesec u 10-oj trigon venera u vagi), moguć uspeh u politici (vrh desete u jarcu), energija i „kardinalnost“=preduzimljivost u visokom obrazovanju (mars u devetoj trigon Ac), jupiter sekstil Ac sekstil Mc = uspeh, uspeh, uspeh....... Kako god da okreneš – ti jesi osoba sa mnogo talenata i mogućnosti i šteta bi bilo da se svedeš na kakotikažeš: prosečnu platu i prosečno (nevidljivo) zaposlenje. Slažem se.
Ali opet:

2.Sunce u kvadratu sa saturnom = to je ozbiljan kvadrat i nikako ga nije zanemariti. Govori o generalnim poteškoćama u životu, uopšte, i svakako u odlukama i ostvarivanju sebe same. Pogotovo zato – što si lav. A lav (sunce) želi da caruje na vrhu i mnogo pati ako ga zanemaruju, koče i ne uvažavaju (onoliko (mnogo) koliko je on još od rođenja siguran da treba). Hoću da kažem to: da si sunce jarac, ili sunce devica – u ovakav kvadrat bi se lakše „uklopila“... Ali sunce lav ne ume (po svojoj prirodi) da kalkuliše i barata spretno sa ovakvim vrlo nezgodnim ograničenjem. Moj je utisak da iz ovog aspekta, u tvom slučaju, izvire i većina tvojih problema (i ličnih i poslovnih i emotivnih i ljubavnih).
3.Tu je i venera – kao vladar tvog horoskopa (znači važna planeta). Ona gradi prelep trigon sa mesecom i sekstil sa merkurom i sa tim aspektima ti svakako – nikako ne možeš biti neko „bezveze“... Sa tim aspektima ti eventualno možeš biti pomalo – lenja, da tako kažem, jer ovako previše dobre performanse često umeju da „uspavaju“ čoveka i da se on ponekad previše „uljulja“ i premalo trudi da iskoristi pogodne prilike (mada je ovo ipak češće odlika predobrih aspekata ličnih planeta sa jupiterom). Ali ta ista venera ti pravi kvadrat sa (nezgodnim) neptunom i besnim marsom. Tako da ono takođe što mi tebe karakteriše je: iluzije (možda ponekad nerealna slika o sebi) i velika unutrašnja ljutnja.. Mars u jarcu je prilično jak i nikad nisu zanemarljivi kvadrati koje on pravi.
Eto, od mene ovoliko. Neću da se fokusiram na događaje koji te čekaju, jer već sam i previše pisala, nek se time pozabavi neko drugi na ovom forumu. Bilo mi je zanimljivo da malo ponešto napišem o tebi samoj, jer ti je natal zaista bogat detaljima i ono što ovako okvirno mogu da kažem je to da ti nikako nisi neko „jednobojan“ i prosečan.
Bar ti je horoskop veoma upadljiv. Zato mislim da nije lako naći ti pravu profesiju i pravog muškarca, jer si ti očito neko ko bi se prema potencijalima mogao baviti – bilo čime – i biti veoma uspešan u svemu što odabere ,a opet, sva je verovatnoća da ćeš često biti nezadovoljna štagod da ostvariš (budući da ti je sunce napadnuto saturnom).
Ustvari mislim da bi bilo najbolje da zaboraviš „Imširagiće“ (i sl.) i da mu oprostiš što je proveo jedan lep izlet za novac koji ti je naplatio za prognozu koja očito nije bila na mestu.... Wink
Mislim da ubuduće treba da se osloniš na samu sebe, da malo oslušneš – šta to *zaista želiš* (od ljudi i od posla i od sopstvenog života) i da već danas postaviš sebi pitanje – „Šta ja to očekujem od SEBE u narednih naprimer 5 godina i da vidim kako to mogu da ostvarim ?“...
A sa tvojim velikim mogućnostima ni malo ne sumnjam da možeš uspeti u svemu što si naumila (ne lako, nikako lako...ali možeš).
E tako. Pozdravljam te Amarilis, nadam se da ti je moje pisanije bar malo pomoglo da shvatiš da lakih rešenja nema, ali da ih ipak uvek ima mnogo.
Ne sumnjam da ćeš naći svoj put *
Vodolijica/Dragana
Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i karijera, molim za pomoć... Empty Re: Ljubav i karijera, molim za pomoć...

Počalji  amaryllis Pon Jul 11, 2011 12:02 am

Uvek se iznova iznenadnim! Pogodila si sve!
Zaista imam puno talenata, razne oblasti i naučne discipline me zanimaju, i baš to - mogu da budem dobra u svima. Jako sam temeljna, studiozna, volim da istražujem, da saznajem,a površnost mrzim!
Saturn itekako osećam u svom životu, ništa mi nije došlo lako iako sa strane to nekome može potpuno drugačije da izgleda.
I mislim da nikad neću biti zadovoljna pa šta god da ostvarim u životu, i to je istina.
Za ovo pod brojem tri si takođe u pravu, jesam malo lenja, ne koristim prilike, dopuštam da vreme prolazi... Iluzije - da, mada ne toliko iluzije o sebi, prilično sam realna kad su u pitanju moji potencijali i ograničenja, vrline i mane, to se više ispoljava tako što sam sanjar i idealista.

Hvala ti puno, zaista sam zahvalna što si odvojila vreme. Nadam se da će i drugi imati nešto da dodaju. Smile

amaryllis

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav i karijera, molim za pomoć... Empty Re: Ljubav i karijera, molim za pomoć...

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu