Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KANCER I SOLAR.

2 posters

Ići dole

KANCER I SOLAR. Empty KANCER I SOLAR.

Počalji  Marlen Pon Sep 05, 2011 3:32 pm

Pozdrav, evo solara meni bliske osobe koja je operisala rak dojke pre 5 meseci. Bolovala je od njega i pre 15 godina,kada je bio metastazirao na limfne žlezde i baš napravio haos, a sada se, posle toliko godina vratio.
Povratak je ustvari ovaj povratak SA na natalno mesto, koji je pritom ušao u kvadrat sa jadnim Mesecom u Jarcu, u 1. kući, koji je inače vladar 8. kuće.
Ona ima ove trigone u natalu, ali kako to može da pomogne kada je trigon između Jupitera koji je u Biku sa VE koja je u Devici i MO koji je u Jarcu...?
Planete u lošem dostojanstvu se ne osećaju dobro, samim tim se ni ne ponašaju dobro...neko mi reče da se ponašaju kao dva paćenika i prenose negativnost.
Elem, trenutni tranziti- Jupiter se kreće ka natalnom mestu, gde će aspektovati VE i MO (vlada 8. kučom), a aspektovaće i osu čvorova..jedan čvor je u 8. kući. Onda će ući u 6. kuću..nije dobro za kancer, Jupiter-širenje.
U solaru, u 6. kući, ima EGZAKTNU konjukciju SA i MO, na istom su stepenu, u Vagi. Opet strada Mesec.Inače, tu u 6.k. su i Sunce i spaljenja Venera koja je suvladar 1. solarne kuće.
Solarna 8. kuća pada na natalni AC, a tu je i Sev. m. čvor.
Vladar solarnog AC - Mars je u Raku, u padu, pritom je na stepen od vrha natalne 8. kuće.

Evo natala sa solarom, spoljni krug je solar.
Ako bi neko bacio pogled, unapred sam jako zahvalna.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images...119457238.gif/

Marlen

Broj poruka : 22
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KANCER I SOLAR. Empty Re: KANCER I SOLAR.

Počalji  Marlen Pon Sep 05, 2011 3:35 pm


Marlen

Broj poruka : 22
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KANCER I SOLAR. Empty Re: KANCER I SOLAR.

Počalji  Astrotanja Sre Sep 07, 2011 3:23 pm

Nikoletta, ovo je ozbiljna tema i zahteva dublji i ozbiljniji pristup i dosta vremana i rada. Ono na šta bih samo skrenula pažnju , a što je od suštinske važnosti pri izradi solara to je osim obraćanja pažnje u kojoj je kući solarni Ascdent, je i položaj Sunca i još jedna suptinski važna stvar, jer ona govori o tipu energije koji je zastupljen i daje odgovore na najvažnije stvar, a to je koje su planete na vrhu kuća, jer je njihovo delovanje najjače i u njima se krije najveći uticaj na osobu tokom tog solra.

U ovom slučaju je to Sunce koji se nalazi na početku šeste, u Devici, pa akcenat stavlja na zdravlje, na naviuke življnja, na lečenje, negu. Kako je u Devici i u trigonu sa Plutonom tako je u ovom slučaju reč o pozitivnoj energiji, koja korz umerenost, red, ishranu i navike može doprineti poboiljšabnju zdravlja i doprineti dqa revnošću, trudom, obraćanjem pažnje na sitnice, kao i zalaganjem, nekom vrstom rada na sopstvenom zdravlju možer dovesti do transformacije, totalne promene i mogućnosti da se osoba uhvati u koštac saprobemia. Što je zalaganje veće , to je i ishod važniji.

Mesec koji je jako bitan za zdravlje je u pozadini 6. kuće, pa je njegov uticaj tu prilično oslabljen.Kako je konjukciji sa Saturnm on ima veću potrebu za emotivnim sigurnošću. Ono što je problem je da druge osobe iz okruženja mogu delovati suviše hladne, kritične, odmerene i rezervisene i da ne daju dovoljnu podršku, a kod ovakvih bolesti ispitivanja naučnika su dokazala da je podrška od izuzetne važnosti i da su rezultati dobrio kod onih koji su je u velikoj meri imali. Mesec u konjukciji sa Saturn će verovatno delovati na tugu, osećaj samoće, kao i na zabrinutost, neesigurnost, ali bi mogaoi da deluje poztivno ako osoba kontroliše svoje negatovne emocije, radi na tome i nastoji da se trudi i da vredno radi na svm zdravlju. Dobro je što je Mesec u pozadini 6, gde je njegov uticaj oslabljen itd.
Ove godine do kraja godine dobro bi bilo da se više posveti sebi, da nastoji da radi na svom unutrašnjom miru, opuštanju. Vera, je veoma važna i što je bude više negovala i razvijala to bolje, jer joj to može pomoći. Ove godine bi mogla započeti nešto što nije do sada probala oktobra, a što bi povoljno delovalo pre svega na njenu psihu , a preko nje i na opšte zdravlje. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

KANCER I SOLAR. Empty Re: KANCER I SOLAR.

Počalji  Marlen Sre Sep 07, 2011 7:00 pm

Astrotanja, hvala Vam neizmerno!
I ja smatram da je kod ove bolesti izuzetno važna podrška drugih, ali i rad same osobe na svojoj psihi...pozitivnost,pozitivne misli,briga o ishrani,fizička aktivnost, možda i neka alternativa u smislu lečenja u koju bolesnik veruje...sve mi to znamo.Ja jesam početnik u astro i čekaju me godine učenja da bih savladala jedan njen deo, ali uprkos tome ja vidim da ovde astro situacija nije baš dobra...i što se tranzita tiče a i solara. Svi su me upozorili na to da će situacija biti kritična od solara sledeće godine, nije mi bilo jasno zašto, ali kada sam ga otvorila, imala sam šta i da vidim...
PL joj ide ka ulasku u trigon sa natalnim Suncem, to je tačno. Ali, taj trigon nije podržan natalom, nema ga u natalnoj karti, ne znam kako onda može imati jak uticaj...?
A uz to ovde je Sunce vladar 8.kuće, tako da ne znam koliko je benefično..

Hvala Vam još jednom na pomoći i optimizmu! cheers
I love you

Marlen

Broj poruka : 22
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KANCER I SOLAR. Empty Re: KANCER I SOLAR.

Počalji  Astrotanja Sre Sep 07, 2011 11:33 pm

Nikoletta,pogledajte ponovo. Ja vidim da je vrh osme je u Raku, tako da je Mesec vladar osme u natalu , a ne Sunce!

I verujte najviše će ljudi kada čuju za takav problem, kao što je kancer odmah zauzeti pesimistički stav, zbog straha od bolesti. Mnogo ljudi, većina čak poklekne, predaje se bolestima samo iz straha, ili neznanja, prepuštanja, a kakao i ne bi. Ne dopada mi se kada vidim kako nas svuda bombarduju strahovima u bolnicama, školi, na raznim mestima, pa to čini i vićina astrologa. Slažem se da je opreznost je dobra, ali ne i sejanje strahova koje je odraz često nezadovoljstva i destruktivnosti osoba koje to čine.

Što se tiče trigona Sunca na vrhu solarne šeste i Plutona , iako to osoba nema u natalu, verujem da će delovati, jer je reč o sporom tranzitu koji se dugo oseća. Koliko je loše Pluton kada je u opoziciji sa Suncem , toliko on može da deluje povoljno kada je u trigonu sa Suncem. On što je dobro je da je Sunce na vrhu 6. kuće, čime je njegovo dejstvo pojačano. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

KANCER I SOLAR. Empty Re: KANCER I SOLAR.

Počalji  Marlen Čet Sep 08, 2011 12:11 am

Slažem se. Ova bolest NIJE neizlečiva i to najbolje znaju oni koji su je pobedili. Ali kada se vrati po drugi put, posle toliko godina, bude baš razočaravajuće za tu osobu i treba joj puno snage i volje za koračanje napred.Zaslužni su ljudi oko nje, ali i ona sama.Tako da, borimo se svi.
Odlično, znači može da deluje tranzit koji nije podržan natalom! Verujem da će to pozitivno uticati !
8. kuća počinje u Raku, ali ceo znak Lava je uklješten u okviru nje, pa pomislih da se Sunce posmatra kao njen suvladar. Nisam se lepo izrazila, rekla sam da je vladar, izvinjavam se, eto zbrke niotkuda.

Hvala Vam još jednom na uloženom trudu i vremenu!! I love you
Svaki komentar je dobrodošao!
Pozdrav

Marlen

Broj poruka : 22
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KANCER I SOLAR. Empty Re: KANCER I SOLAR.

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu