Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost?

4 posters

Ići dole

Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost? Empty Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost?

Počalji  Astrotanja Sub Dec 06, 2008 9:40 pm

Mesec u prvoj, posebno u znacima kao što su Devica, Rak, Jarac su često pokazatelji nesigurnosti. Saturn na Ascedentu u neharmoničnim aspktima, recimo sa Jupiterom i sl.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost? Empty Re: Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost?

Počalji  beskrajnost Sub Dec 06, 2008 9:59 pm

Ja bi rekla dok sam bila mladja da je na mene utjecao mars i merkur u kvadratu sa mojim mjesecom.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 40
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost? Empty Re: Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost?

Počalji  daniel astro Ned Dec 07, 2008 11:52 am

Ovo je zaista složena i delikatna tema, jer mnogo, mnogo faktora utiče na stidljivost, pa ću navesti samo neke. Dobro je uvek da objedinite ceo horoskop, pa ćete zaključiti u kojoj je meri natus( rodjeni) zaista stidljiv. Nekad se dogodi da par činilaca govore u prilog tome, a neki potpuno demantuju istu tvrdnju, pa se astrolog može naći u zabuni.Tamo gde nikada nećete pogrešiti je Mesec na ascedentu i sto bliže njemu i svi "sumnjivi" aspekti ličnih planeta ka Mesecu. Naročito vodite računa u kom znaku se Mesec nalazi jer se planeta hrani znakom. Mislite li da je isto imati Mesec u Ovnu na ascedentu ili Raku? Tesko je razumeti šta je stidljivost, a šta osetljivost. Te dve osobine sa dopunjuju i prepliću. Mnoštvo planeta u vodenim znacima, ascedent u vodenom znaku, četvrto polje horoskopa u vodenim znacima, Mesec u Raku, Ribama ili Skorpionu, Neptun u prvom polju bliže ascedentu, kontakti Mesec-Neptun i Mesec-Merkur( naročito je osetljiva konjunkcija).Kada govorimo o nesigurnosti- uvek je značajan izazovan aspekt Neptuna prema Suncu, Merkur- Saturn kontakti, planete u Jarcu ili Devici, naročito Mesec, Saturn snažno postavljen, bez obzira da li se nalazi u znaku svog dostojanstva. Nesigurnost je nekad ravna skeptičnosti, jer se jedna drugom hrane i jedna drugu jačaju. To je dosta informacija, te ne bih da ulazim u složeniju analizu, jer se na ovu temu može dosta pisati. Zahvaljujem se vlasnici foruma jer je omogućila da se ljudi druže, upoznaju i razmenjuju iskustva. Lep pozdrav
www.myspace.com/astrologija
daniel astro
daniel astro

Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost? Empty Re: Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost?

Počalji  Astrotanja Ned Dec 07, 2008 12:22 pm

Dainele, podsticajno deluješ na mene,a i primetila sam i na druge forumaše. Usmeravaš i pomažeš mi da procenim na čemu treba da poradim. Sigurno je da ima više toga što uslovljava ove osibine, ali neki se astrološki činioci ipak ponavljaju i više su prisutni, pa bi o njima moglo da se razmišlja i piše.

Tako si mi naveo da napišem koliko je u toj ličnoj nesigurnosti, stidljivosti veliki upliv i jednog zemljanog znaka, a to je Devica.
Osobe koje imaju Sunce u Devici, su bez obzira u kojoj kući često jako stidljive u detinjstvu. Posebno ako je Merkur u Vagi i to u 12. kući, ali čak i sedmoj. Tu je u detinjstvu jako bitno koliko roditelji podstiču i utiču na razvijanje samopouzdanja i kakvo samopouzdanje imaju sami roditelji, ali i njihove vaspitačice i učiteljice koji su autoriteti van kuće.NJih takođ u horoskopu često opisuje Mesec u natalu.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost? Empty Re: Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost?

Počalji  Strelica Pet Feb 27, 2009 11:43 pm

Nisam sigurna za druge aspekte,ali sam sigurna za Mars,ili vladar asc.vladar 11. u Devici ili u sestoj,to obavezno daju...
Ako ima jos i raka...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost? Empty Re: Koji aspekti utiču na stidljivost i nesigurnost?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu