Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Natalna karta

4 posters

Ići dole

Natalna karta Empty Natalna karta

Počalji  Zodiak Sub Jul 12, 2014 4:11 am

Pozdrav svima, vec duze vreme se zanimam za astrologiju i numerologiju,
nasao sam neki sajt za online izradu natalne karte gde je ujedno i tumaci,
ako bi ste mogli vi da procitate moju natalnu kartu, po onome sto sam video nije bas dobra (zvezde mi nisu naklonjene).  Sad 

Natalna karta Ivyhkj

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Ned Jul 13, 2014 2:23 am

Zanima me talenat za muziku ili uopste neki talenat i vestina u mojoj natalnoj karti, da li se tu nesto vidi?

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Astrotanja Pon Jul 14, 2014 12:36 pm

Zodiak, veoma ste intelgentna osoba i kreativna, imate razne talente, ali vaše znanje i veštine treba da s e više ispolje u javnosti. Veenra vam je u trigonu sa Nptunom u Devici i ljubav prema umetnosti postoji., kao i neki umetnički talenat Zbog jakog Merkura u Devici i u konjukciji sa Marsom, imate i jaku logiku, smisao za detalje. Ovaj aspekt između Merkura i Mars je čest kod likovnih umetnika, slikara, ali mogli bi ste biti i vešti na rečima, ali nekako sve to može da ne dođe do izražaja, jer ste zatvorenii ljudi ni ne slute šta i koliko vi znate i možete, jer svoje mišljeni i talante ne pokazujete u javnosti. Mesec u prvoj bi mogao da vas izbaci u prvi plan, u javnost, samo je potrebno da se aktivirate, budete preduzivljiv i pokažete svoje talente i znanje. Za to je potrebno i puno rada, prihvatanje odgovornosti, discpline i truda i mogli bio da postignete dobre rezultata, na duge stze, zbog jakog uticaja Saturna u Jarcu.


Naročito vam odgovra da se bavite pomaganjem drugima, jer imate naglašenu 12. i a Mesec u Devici, što je dobrotvornim radom, humanim zanimanjima. Uspešni bi ste bili i za posao vezan za porodičnu problematiku, zbog Meseca u prvoj u savetodavnoj Devici i Jupitera u Raku, kao i jake 4. kuće, Saturna u trigonu sa vašim Merkurom. Odgovara vam timski rad zbog Sunca u 11 u Lavu.Tu bi vaša energija i volj mogla da dođe do izražaja.)
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Astrotanja Pon Jul 14, 2014 12:46 pm

[quote="Astrotanja"]Zodiak,  veoma  ste intelgentna  osoba i kreativna,   imate   razne  talente, ali vaše   znanje i  veštine  treba   da s e  više ispolje u javnosti. Veenra  vam je u   trigonu sa Nptunom u  Devici i  ljubav  prema  umetnosti postoji., kao i  neki umetnički  talenat  Zbog jakog Merkura u Devici  i  u konjukciji sa Marsom, imate i jaku logiku,  smisao  za  detalje. Ovaj  aspekt između  Merkura i Mars  je  čest  kod  likovnih umetnika,   slikara,  ali  mogli  bi  ste  biti i vešti na  rečima, ali  nekako sve  to može  da  ne  dođe  do izražaja, jer   ste  zatvorenii ljudi  ni ne  slute šta  i koliko  vi  znate i možete, jer  svoje  mišljeni i  talante  ne  pokazujete u javnosti. Mesec  u prvoj  bi mogao  da  vas  izbaci u  prvi plan, u javnost,   samo  je potrebno  da  se aktivirate,  budete  preduzivljiv i  pokažete  svoje   talente i  znanje. Za    to je potrebno i puno   rada,  prihvatanje odgovornosti,  discpline i   truda i mogli  bio  da postignete  dobre  rezultata,  na  duge  staze, zbog  jakog  uticaja  Saturna u  Jarcu.


Naročito  vam odgovara  da  se  bavite pomaganjem   drugima, jer imate  naglašenu   12.  i  a Mesec u Devici, što je  dobrotvornim  radom, humanim  zanimanjima. Uspešni bi  ste  bili i  za posao  vezan za porodičnu problematiku,  zbog Meseca u prvoj   u savetodavnoj  Devici i Jupitera u Raku u 10. je dobar za porodični ili posao ili problematiku, kao i  jake  4.  kuće, Saturna  u  trigonu  sa  vašim Merkurom. Odgovara  vam   timski  rad zbog  Sunca u  11  u Lavu.Tu  bi  vaša  energija i volji mogla  da  dođe  do  izražaja.Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  logos Pon Jul 14, 2014 1:58 pm

Zodiak ::Zanima me talenat za muziku ili uopste neki talenat i vestina u mojoj natalnoj karti, da li se tu nesto vidi?

Što se tiče muzike da li sviraš neki instrument i da li si pohađao neku muzičku školu ili si, pak, išao privatno na časove kod nekog muzičara? A što se tiče veština da li se baviš nekom, borilačkom ili nekom drugom? Verovatno si do sada imao neko iskustvo sa navedenim. Šta si po profesiji?

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Uto Jul 15, 2014 3:41 am

Astrotanja ::
Astrotanja ::Zodiak,  veoma  ste intelgentna  osoba i kreativna,   imate   razne  talente, ali vaše   znanje i  veštine  treba   da s e  više ispolje u javnosti. Veenra  vam je u   trigonu sa Nptunom u  Devici i  ljubav  prema  umetnosti postoji., kao i  neki umetnički  talenat  Zbog jakog Merkura u Devici  i  u konjukciji sa Marsom, imate i jaku logiku,  smisao  za  detalje. Ovaj  aspekt između  Merkura i Mars  je  čest  kod  likovnih umetnika,   slikara,  ali  mogli  bi  ste  biti i vešti na  rečima, ali  nekako sve  to može  da  ne  dođe  do izražaja, jer   ste  zatvorenii ljudi  ni ne  slute šta  i koliko  vi  znate i možete, jer  svoje  mišljeni i  talante  ne  pokazujete u javnosti. Mesec  u prvoj  bi mogao  da  vas  izbaci u  prvi plan, u javnost,   samo  je potrebno  da  se aktivirate,  budete  preduzivljiv i  pokažete  svoje   talente i  znanje. Za    to je potrebno i puno   rada,  prihvatanje odgovornosti,  discpline i   truda i mogli  bio  da postignete  dobre  rezultata,  na  duge  staze, zbog  jakog  uticaja  Saturna u  Jarcu.


Naročito  vam odgovara  da  se  bavite pomaganjem   drugima, jer imate  naglašenu   12.  i  a Mesec u Devici, što je  dobrotvornim  radom, humanim  zanimanjima. Uspešni bi  ste  bili i  za posao  vezan za porodičnu problematiku,  zbog Meseca u prvoj   u savetodavnoj  Devici i Jupitera u Raku u 10.  je  dobar  za  porodični ili posao ili problematiku, kao i  jake  4.  kuće, Saturna  u  trigonu  sa  vašim Merkurom. Odgovara  vam   timski  rad zbog  Sunca u  11  u Lavu.Tu  bi  vaša  energija i volji mogla  da  dođe  do  izražaja.Smile

Tanja hvala na odgovoru, ovde ste me opisali kao da me znate 100 godina, imam dosta dara za crtanje i muziku takav sam od malena ali me je sve nekako sputavalo da to nisam uspeo da izbacim iz sebe, dosta sam dobar sa recima, dobar sa organizator i ljudi mi veruju i pitaju za savete a i ja uzivam da pomazem ljudima to me ispunjava, imam jaku intuiciju i moc zapazanja i retko ko moze da me prevari i tacno znam sta neka osoba zeli, volim da pomazem ljudima i zelja mi je da nekad osnujem humanitarnu organizaciju, jednostavno osecam patnju i bol kod ljudi i ako to neko pokusava da sakrije. Mogao bih da napisem jos mnogo toga, sve u svemu vi ste me opisali od glave do pete.  Very Happy Jedino mi se ne svidja dvanaesta kuca, jel mozete da mi kazete nesto vise o njoj?

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Uto Jul 15, 2014 3:54 am

logos ::
Zodiak ::Zanima me talenat za muziku ili uopste neki talenat i vestina u mojoj natalnoj karti, da li se tu nesto vidi?

Što se tiče muzike da li sviraš neki instrument i da li si pohađao neku muzičku školu ili si, pak, išao privatno na časove kod nekog muzičara? A što se tiče veština da li se baviš nekom, borilačkom ili nekom drugom? Verovatno si do sada imao neko iskustvo sa navedenim. Šta si po profesiji?

Logos imam dosta talenta kada je u pitanju muzika, jednostavno roditelji su me sputavali da uspem kada je u pitanju muzika i sve ostalo, planiram da sada kupim gitaru i ako je malo kasno ali ja sam uporan, muzika je moj zivot i ja bez nje ne mogu. Trenutno imam mali studio kuci i radim snimanje i produkciju drugim ljudima, pustao sam i muziku kao DJ ali nigde se nisam posebno dokazao, sve mi je to nekako bio samo hobi, jednostavno nesto mi ne da da uspem u onome sto volim. Dobar sam i u sportu, trenirao sam atletiku 5-6 godina i zadnjih 6 godina teretana.

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  logos Uto Jul 15, 2014 2:26 pm

Zodiak ::Logos imam dosta talenta kada je u pitanju muzika, jednostavno roditelji su me sputavali da uspem kada je u pitanju muzika i sve ostalo, planiram da sada kupim gitaru i ako je malo kasno ali ja sam uporan, muzika je moj zivot i ja bez nje ne mogu. Trenutno imam mali studio kuci i radim snimanje i produkciju drugim ljudima, pustao sam i muziku kao DJ ali nigde se nisam posebno dokazao, sve mi je to nekako bio samo hobi, jednostavno nesto mi ne da da uspem u onome sto volim. Dobar sam i u sportu, trenirao sam atletiku 5-6 godina i zadnjih 6 godina teretana.

Tako nešto sam i očekivao. Venera (muzika) je u dobroj kući (XII kuća je prirodna kuća znaka Riba a tu je ona egzaltirana) ali je u znaku Device gde je u padu, dakle, nije povoljno. Neptun (umetnost) je u IV kući (kuća, dom, porodica, roditelji) u znaku Jarca (praktično, konkretno, karijera, status i sl.) i u konjunkciji sa svojim vladarom Saturnom (ograničenja, sputavanja, problemi, teškoće) i Uranom (ideje, inovacije, elektronika, tehnika, računari). Uran i Neptun su vladari VI kuće posla a kako je Venera u Devici (prirodna VI kuća posla) i u trigonu sa strelijumom Neptuna, Urana i Saturna iz IV kuće (dom i porodica) i znaka Jarca (status karijera) muzikom i umetnošću se možeš baviti u svojoj kući (IV kuća) preko računara, tehničkih i elektronskih uređaja (Uran) i nešto zarađivati (Venera vladar II kuće novca), ne mnogo (Venera u Devici /malo, sitno) uglavnom "na crno" (XII kuća /skriveno) i uz dosta napora napraviti karijeru (Venera Asc i Mesec u kvadratu sa MC /karijera). Natalni Pluton (stradanje i regeneracija) je na kraju II kuće u svom znaku (Škorpija) i u sekstilima sa Venerom i stelijumom iz IV kuće. Trenutno je u tranzitu na pomenutom stelijumu i to ukazuje na obavezu radikalnih promena u onome čime osoba namerava da se bavi.

Merkur (mentalnost, ruke, govor) je vladar Asc (osoba) i u konjunkciji je sa Marsom (snaga, energija, borba, aktivnost) a zajedno u sekstilu sa Jupiterom (dugo, mnogo) i trigonu sa Saturnom (izdržljivost) ukazuje na snažne i izdržljive ruke kojima se osoba može dugo koristiti. Od atletike bi moglo da dođe nešto u vezi bacanja, recimo, koplje (Mars) ili kugla (Mars - gvožđe). Može da bude i neka borilačka veština (Mars) koju bi upražnjavao noću (XII kuće) u određenim vremenskim (Saturn) intervalima (Uran).

Mars je drugi vladar III kuće komunikacija i u konjunkciji sa Merkurom (reči, govor) može simbolizovati oštre reči kojima osoba nesvesno (XII kuća) može ponekad povrediti sagovornika naročito ako je to sprotstavljanje autoriteta (Sunce u kvadratu sa vrhom III kuće gde je puzicioniran i natalni Pluton kao njen prvi vladar).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Uto Jul 15, 2014 6:41 pm

logos ::
Zodiak ::Logos imam dosta talenta kada je u pitanju muzika, jednostavno roditelji su me sputavali da uspem kada je u pitanju muzika i sve ostalo, planiram da sada kupim gitaru i ako je malo kasno ali ja sam uporan, muzika je moj zivot i ja bez nje ne mogu. Trenutno imam mali studio kuci i radim snimanje i produkciju drugim ljudima, pustao sam i muziku kao DJ ali nigde se nisam posebno dokazao, sve mi je to nekako bio samo hobi, jednostavno nesto mi ne da da uspem u onome sto volim. Dobar sam i u sportu, trenirao sam atletiku 5-6 godina i zadnjih 6 godina teretana.

Tako nešto sam i očekivao. Venera (muzika) je u dobroj kući (XII kuća je prirodna kuća znaka Riba a tu je ona egzaltirana) ali je u znaku Device gde je u padu, dakle, nije povoljno. Neptun (umetnost) je u IV kući (kuća, dom, porodica, roditelji) u znaku Jarca (praktično, konkretno, karijera, status i sl.) i u konjunkciji sa svojim vladarom Saturnom (ograničenja, sputavanja, problemi, teškoće) i Uranom (ideje, inovacije, elektronika, tehnika, računari). Uran i Neptun su vladari VI kuće posla a kako je Venera u Devici (prirodna VI kuća posla) i u trigonu sa strelijumom Neptuna, Urana i Saturna iz IV kuće (dom i porodica) i znaka Jarca (status karijera) muzikom i umetnošću se možeš baviti u svojoj kući (IV kuća) preko računara, tehničkih i elektronskih uređaja (Uran) i nešto zarađivati (Venera vladar II kuće novca), ne mnogo (Venera u Devici /malo, sitno) uglavnom "na crno" (XII kuća /skriveno) i uz dosta napora napraviti karijeru (Venera Asc i Mesec u kvadratu sa MC /karijera). Natalni Pluton (stradanje i regeneracija) je na kraju II kuće u svom znaku (Škorpija) i u sekstilima sa Venerom i stelijumom iz IV kuće. Trenutno je u tranzitu na pomenutom stelijumu i to ukazuje na obavezu radikalnih promena u onome čime osoba namerava da se bavi.

Merkur (mentalnost, ruke, govor) je vladar Asc (osoba) i u konjunkciji je sa Marsom (snaga, energija, borba, aktivnost) a zajedno u sekstilu sa Jupiterom (dugo, mnogo) i trigonu sa Saturnom (izdržljivost) ukazuje na snažne i izdržljive ruke kojima se osoba može dugo koristiti. Od atletike bi moglo da dođe nešto u vezi bacanja, recimo, koplje (Mars) ili kugla (Mars - gvožđe). Može da bude i neka borilačka veština (Mars) koju bi upražnjavao noću (XII kuće) u određenim vremenskim (Saturn) intervalima (Uran).

Mars je drugi vladar III kuće komunikacija i u konjunkciji sa Merkurom (reči, govor) može simbolizovati oštre reči kojima osoba nesvesno (XII kuća) može ponekad povrediti sagovornika naročito ako je to sprotstavljanje autoriteta (Sunce u kvadratu sa vrhom III kuće gde je puzicioniran i natalni Pluton kao njen prvi vladar).

Hvala logos, meni kada je u pitanju ucenje sve ide lako, odlicno kapiram stvari i brzo naucim bilo sta ali ne umem da to iskoristim (unovcim), kada su u pitanju reci ako mi se neko suprostavi umem da budem dosta agresivan kao sto si i rekao, jednostavno mrzim glupe ljude i koji su manje inteligentniji od mene zato sto mi je dosadno da pricam sa njima, oni su previse povrsni a ja znam sve tajne ovoga sveta  Laughing . Imam i dosta mana: previse pritiskam ljude uvek moram da nadjem neku zamerku i ne umem da cutim, previse volim svoj dom i tu se najbolje osecam ali daleko od toga da nisam drustven (previse volim ljude) i dobar sa sagovornik itd... Ali na stranu sve ovo u zadnjih par godina se osecam dosta izgubljeno, vise ni sam nisam siguran sta mi je cilj u zivotu i dani su mi postali isti (preslikani), jednostavno sam izgubio volju jer kada bilo sta pokusam to se izjalovi, dosta sam se promenio i to ljudi primecuju, od nekad najpozitivnije osobe sam postao negativni mrgud, ali bice bolje valjda je samo takav period sada.  Smile 

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Natalna karta

Počalji  toksikologija Sre Jul 16, 2014 1:30 pm

Smile


Poslednji put izmenio toksikologija dana Čet Sep 18, 2014 12:40 pm, izmenio ukupno 2 puta

toksikologija

Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  logos Čet Jul 17, 2014 1:07 pm

zodiak :: Ali na stranu sve ovo u zadnjih par godina se osecam dosta izgubljeno, vise ni sam nisam siguran sta mi je cilj u zivotu i dani su mi postali isti (preslikani), jednostavno sam izgubio volju jer kada bilo sta pokusam to se izjalovi, dosta sam se promenio i to ljudi primecuju, od nekad najpozitivnije osobe sam postao negativni mrgud, ali bice bolje valjda je samo takav period sada.

Tranzitni Neptun kao većinski vladar VI kuće (posao, bolest, akutna stanja) je duže vreme u njoj u svom sedištu u znaku Riba (izgubljenost, dezorijentacija, sluđenost) pri čemu je bio u opoziciji sa važnom konjunkcijom Merkura (vladar Asc) i Marsa (glava, oštrina, akcija) iz znaka Device (prirodna kuća posla ali i bolesti, analitike) pa bi to moglo ukazivati na stanje u kojem se nalaziš. Posle će tranzitni Neptun biti otprilike isto vreme u opoziciji sa Venerom koja je drugi vladar I kuće (osoba) tako da će taj osećaj potrajati malo duže. Dobro bi bilo izbegavati opijate i sl. (Neptun) a više se okrenuti umetnosti i muzici (Neptun) makar i sa komercijane strane.


Poslednji put izmenio logos dana Čet Jul 17, 2014 4:16 pm, izmenio ukupno 2 puta

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Ned Avg 24, 2014 3:16 am

logos ::
zodiak :: Ali na stranu sve ovo u zadnjih par godina se osecam dosta izgubljeno, vise ni sam nisam siguran sta mi je cilj u zivotu i dani su mi postali isti (preslikani), jednostavno sam izgubio volju jer kada bilo sta pokusam to se izjalovi, dosta sam se promenio i to ljudi primecuju, od nekad najpozitivnije osobe sam postao negativni mrgud, ali bice bolje valjda je samo takav period sada.

Tranzitni Neptun kao većinski vladar VI kuće (posao, bolest, akutna stanja) je duže vreme u njoj u svom sedištu u znaku Riba (izgubljenost, dezorijentacija, sluđenost) pri čemu je bio u opoziciji sa važnom konjunkcijom Merkura (vladar Asc) i Marsa (glava, oštrina, akcija) iz znaka Device (prirodna kuća posla ali i bolesti, analitike) pa bi to moglo ukazivati na stanje u kojem se nalaziš. Posle će tranzitni Neptun biti otprilike isto vreme u opoziciji sa Venerom koja je drugi vladar I kuće (osoba) tako da će taj osećaj potrajati malo duže. Dobro bi bilo izbegavati opijate i sl. (Neptun) a više se okrenuti umetnosti i muzici (Neptun) makar i sa komercijane strane.

Logos a do kada bi to optrilike trebalo da potraje, sad sam poceo da imam i neke zdravstvene probleme cak sam zavrsio i u bolnici, pa me interesuje kada ce sve to proci?

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  logos Pon Avg 25, 2014 11:37 am

Zodiak ::Logos a do kada bi to optrilike trebalo da potraje, sad sam poceo da imam i neke zdravstvene probleme cak sam zavrsio i u bolnici, pa me interesuje kada ce sve to proci?

Kakvi su to zdavstveni problemi?

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Pon Avg 25, 2014 2:29 pm

logos ::
Zodiak ::Logos a do kada bi to optrilike trebalo da potraje, sad sam poceo da imam i neke zdravstvene probleme cak sam zavrsio i u bolnici, pa me interesuje kada ce sve to proci?

Kakvi su to zdavstveni problemi?

Imao sam neke probleme sa glavom: bolovi, vrtoglavice itd, pa se to smirilo pa sam onda dobio salmonelu i zavrsio 10 dana u bolnici, po izlasku iz bolnice su se ponovo vratili bolovi u glavi i vrtoglavice i pocela je i depresija i sve sto ide uz nju... Sad

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  logos Uto Avg 26, 2014 2:06 pm

Zodiak ::Imao sam neke probleme sa glavom: bolovi, vrtoglavice itd, pa se to smirilo pa sam onda dobio salmonelu i zavrsio 10 dana u bolnici, po izlasku iz bolnice su se ponovo vratili bolovi u glavi i vrtoglavice i pocela je i depresija i sve sto ide uz nju...

U znaku Device (posao, bolest, detaljisanje, analitičnost, prevelika briga za zdravlje) se nalaze četiri nebeska tela, Mars (energija, aktivnost, glava, u Devici glavobolja), Merkur (misaoni procesi, komunikacija, pisanje, nestalnost, ruke) i Venera (hrana, sklad, lepota, ljubav) u XII kući (zatvorenost, izolacija, bolnica, hospitalizacija) i Mesec (emocije, duša, psiha) u I kući (osoba). Konjunkcija Merkura (vladar Asc) i Marsa  ima dobre aspekte i to ukazuje da osobi odgovara noćna (XII kuća) aktivnost gde može na miru (XII kuća) da dugo (sekstil sa Jupiterom) radi i vežba (Mars) što bi uticalo na optimizam i izgradnju ličnih stavova i ubeđenja (Jupiter egzaltiran u Raku) a i psihički bi se mnogo bolje osećala (trigon sa Neptunom). Vežbanje bi moglo da se odvija u određenom terminu (trigon sa Saturnom) i u okviru neke grupe (trigon sa Uranom, Sunce u XI kući). Ovo bi pomoglo da se telo opusti i osoba oseća bolje (Uran, saturn i Neptun u trigonu sa Asc) i oslobodi sklonosti ka depresiji (Uran, Neptun i Saturn u inkonjunkciji sa Suncem) koja može uzrokovati pad imuniteta (Sunce), infekcije (Neptun) zdravstvene tegobe (Uran vladar VI kuće, Saturn je suvladar a Neptun drugi vladar iste kuće).

Venera (ljubav) je loše pozicionirana (u znaku svog pada) u XII kući (izolovanost) i u konjunkciji sa Asc (osoba) i Mesecom (psiha, duša, emocije) na 24° (stepen Riba - izolovanost) a preko kvadrata (loš aspekt) sa Uranom (naglo, ishitreno, bes, svađa, prekid) su oba tela povezana sa Neptunom (psiha, izolovanost) i Saturnom (brige, teškoće, problemi, depresija - jak u svom sedištu). Obzirom da je Saturn vladar V kuće (ljubav, zabavljanje) to ukazuje na mogućnost problema psihičke prirode ako osoba nije ispunjena na emotivnom i ljubavnom planu. XII kuća i Neptun ukazuju na skrivenu formu problema.

Natalna karta 11udzj6

Tranzitni Neptun je već duže vreme u VI kući i u znaku Riba što ukazuje na osetljivu psihu i mogućnost infekcije (Neptun). Tranzitni Saturn (teškoće, problemi, brige) je u drugoj polovini prošle godine tranzitirao preko jakog Plutona (stradanje, regeneracija) u znaku Škorpije a i tranzitni Pluton je već odavno zaseo na natalnu konjunkciju Neptuna i Saturna pa je sve to nagoveštavalo ono što osoba sada oseća a to je evidentna depresija. Tu treba navesti i neugodnu inkonjunkciju tranzitnog Urana (vladar VI kuće) iz VIII kuće (lekarske intervencije) i znaka Ovna sa Asc, Mesecom i Venerom što čini situaciju delikatnom. Obzirom da se radi o dugotrajnim tranzitima i da sledi tranzitna inkonjunkcija Saturna sa Jupiterom, vredelo bi obratiti pažnju na tekst u prvom i drugom pasusu jer bi ublažilo osetljive natalne predispozicije.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Uto Avg 26, 2014 2:22 pm

logos ::
Zodiak ::Imao sam neke probleme sa glavom: bolovi, vrtoglavice itd, pa se to smirilo pa sam onda dobio salmonelu i zavrsio 10 dana u bolnici, po izlasku iz bolnice su se ponovo vratili bolovi u glavi i vrtoglavice i pocela je i depresija i sve sto ide uz nju...

U znaku Device (posao, bolest, detaljisanje, analitičnost, prevelika briga za zdravlje) se nalaze četiri nebeska tela, Mars (energija, aktivnost, glava, u Devici glavobolja), Merkur (misaoni procesi, komunikacija, pisanje, nestalnost, ruke) i Venera (hrana, sklad, lepota, ljubav) u XII kući (zatvorenost, izolacija, bolnica, hospitalizacija) i Mesec (emocije, duša, psiha) u I kući (osoba). Konjunkcija Merkura (vladar Asc) i Marsa  ima dobre aspekte i to ukazuje da osobi odgovara noćna (XII kuća) aktivnost gde može na miru (XII kuća) da dugo (sekstil sa Jupiterom) radi i vežba (Mars) što bi uticalo na optimizam i izgradnju ličnih stavova i ubeđenja (Jupiter egzaltiran u Raku) a i psihički bi se mnogo bolje osećala (trigon sa Neptunom). Vežbanje bi moglo da se odvija u određenom terminu (trigon sa Saturnom) i u okviru neke grupe (trigon sa Uranom, Sunce u XI kući). Ovo bi pomoglo da se telo opusti i osoba oseća bolje (Uran, saturn i Neptun u trigonu sa Asc) i oslobodi sklonosti ka depresiji (Uran, Neptun i Saturn u inkonjunkciji sa Suncem) koja može uzrokovati pad imuniteta (Sunce), infekcije (Neptun) zdravstvene tegobe (Uran vladar VI kuće, Saturn je suvladar a Neptun drugi vladar iste kuće).

Venera (ljubav) je loše pozicionirana (u znaku svog pada) u XII kući (izolovanost) i u konjunkciji sa Asc (osoba) i Mesecom (psiha, duša, emocije) na 24° (stepen Riba - izolovanost) a preko kvadrata (loš aspekt) sa Uranom (naglo, ishitreno, bes, svađa, prekid) su oba tela povezana sa Neptunom (psiha, izolovanost) i Saturnom (brige, teškoće, problemi, depresija - jak u svom sedištu). Obzirom da je Saturn vladar V kuće (ljubav, zabavljanje) to ukazuje na mogućnost problema psihičke prirode ako osoba nije ispunjena na emotivnom i ljubavnom planu. XII kuća i Neptun ukazuju na skrivenu formu problema.

Natalna karta 11udzj6

Tranzitni Neptun je već duže vreme u VI kući i u znaku Riba što ukazuje na osetljivu psihu i mogućnost infekcije (Neptun). Tranzitni Saturn (teškoće, problemi, brige) je u drugoj polovini prošle godine tranzitirao preko jakog Plutona (stradanje, regeneracija) u znaku Škorpije a i tranzitni Pluton je već odavno zaseo na natalnu konjunkciju Neptuna i Saturna pa je sve to nagoveštavalo ono što osoba sada oseća a to je evidentna depresija. Tu treba navesti i neugodnu inkonjunkciju tranzitnog Urana (vladar VI kuće) iz VIII kuće (lekarske intervencije) i znaka Ovna sa Asc, Mesecom i Venerom što čini situaciju delikatnom. Obzirom da se radi o dugotrajnim tranzitima i da sledi tranzitna inkonjunkcija Saturna sa Jupiterom, vredelo bi obratiti pažnju na tekst u prvom i drugom pasusu jer bi ublažilo osetljive natalne predispozicije.

Logos hvala ti puno na ovako opsirnoj analizi, samo se nadam da ce ovo brzo proci jer pocinje bas da mi smeta, a najveci problem je sto sam i hipohondor pa ne znam da li je sve na nervnoj ili fizickoj bazi. Smile

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  logos Uto Avg 26, 2014 4:03 pm

Zodiak ::... a najveci problem je sto sam  i hipohondor pa ne znam da li je sve na nervnoj ili fizickoj bazi.

Rekao si ono što sam izbegavao da napišem a što se tiče osnove problema sve je izmiksovano ali ti si mlad pa ćeš umeti sa tim da se izboriš. Sam sebi možeš najviše i najbolje da pomogneš. Astrologija tu može biti samo pomoćno sredstvo za bolje razumevanje i sebe a i sredine.

Inače, veliki deo srpske populacije je u kakvoj-takvoj depresiji a mnogi toga nisu ni svesni.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Uto Avg 26, 2014 8:02 pm

logos ::
Zodiak ::... a najveci problem je sto sam  i hipohondor pa ne znam da li je sve na nervnoj ili fizickoj bazi.

Rekao si ono što sam izbegavao da napišem a što se tiče osnove problema sve je izmiksovano ali ti si mlad pa ćeš umeti sa tim da se izboriš. Sam sebi možeš najviše i najbolje da pomogneš. Astrologija tu može biti samo pomoćno sredstvo za bolje razumevanje i sebe a i sredine.

Inače, veliki deo srpske populacije je u kakvoj-takvoj depresiji a mnogi toga nisu ni svesni.

Hvala Logos, pokusacu da kontrolisem hipohondriju (opesdnutost bolestima), ja znam da sam potpuno fizicki zdrav, uradio sam do sada milion pregleda od glave do pete, ali psiha je cudo. Sad

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  logos Uto Avg 26, 2014 11:54 pm

U horoskopu imaš 7 planeta na istoku  a samo tri na zapadu i sve tri su u IV kući tako da si u suštini mnogo više okrenut sebi nego drugima. Počev od V pa do do X kuće sve su prazne a to bi trebalo da ti bude zadatak i izazov za ubuduće da ih sve aktiviraš i preko vladara i tranzita planeta kroz njih upoznaš njihova značenja i živiš kroz njihove simbolike, tj. upoznaš sebe na sasvim druge načine. V kuća - ljubav, razonoda, uživanje; VI kuća - posao, rad, obaveze prema drugima; VII kuća - partneri, brak i drugi koje upoznajemo i kojima dozvoljavamo da nas upoznaju; VIII kuća - seks, telesni kontakti; IX kuća - putovanja u inostranstvo, viša obrazovanja, stavovi, ubeđenja, vera itd.

Dakle, mnogo toga te čeka kao izazov i cilj koji treba ostvariti pa zato se malo više potrudi, a ti to možeš, i sve će biti mnogo bolje i za tebe i za one koje ćeš upoznati na tom putu ostvarenja cilja. Ništa nije lako ali je zato uživanje veće kada se ostvari cilj.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Sre Avg 27, 2014 1:55 am

logos ::U horoskopu imaš 7 planeta na istoku  a samo tri na zapadu i sve tri su u IV kući tako da si u suštini mnogo više okrenut sebi nego drugima. Počev od V pa do do X kuće sve su prazne a to bi trebalo da ti bude zadatak i izazov za ubuduće da ih sve aktiviraš i preko vladara i tranzita planeta kroz njih upoznaš njihova značenja i živiš kroz njihove simbolike, tj. upoznaš sebe na sasvim druge načine. V kuća - ljubav, razonoda, uživanje; VI kuća - posao, rad, obaveze prema drugima; VII kuća - partneri, brak i drugi koje upoznajemo i kojima dozvoljavamo da nas upoznaju; VIII kuća - seks, telesni kontakti; IX kuća - putovanja u inostranstvo, viša obrazovanja, stavovi, ubeđenja, vera itd.

Dakle, mnogo toga te čeka kao izazov i cilj koji treba ostvariti pa zato se malo više potrudi, a ti to možeš, i sve će biti mnogo bolje i za tebe i za one koje ćeš upoznati na tom putu ostvarenja cilja. Ništa nije lako ali je zato uživanje veće kada se ostvari cilj.

Logos sada su mi neke stvari puno jasnije, nadam se da cu uspeti da dostignem sve te ciljeve, ipak 25 godina ziveti jednim zivotom (ako moze tako da se nazove) i pored toga shvatiti da nista nisi postigo je stvarno veliko razocarenje, ali kao sto kazes moras se potrudi a mene je strah da ja ipak necu uspeti i ako sam moze se reci jos uvek mlad. Jednom me je jedna ciganka (vracarica) srela na ulici i prorekla da cu ziveti u inostranstvu i da cu tamo upoznati zenu svog zivota koja ce biti puno bogata, i da cu tamo provesti zivot i da cu puno toga postici u zivotu. Bar me tesi to sto je rekla, mozda i stvarno nesto uspem.

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  logos Sre Avg 27, 2014 12:52 pm

Zodiak ::Logos sada su mi neke stvari puno jasnije, nadam se da cu uspeti da dostignem sve te ciljeve, ipak 25 godina ziveti jednim zivotom (ako moze tako da se nazove) i pored toga shvatiti da nista nisi postigo je stvarno veliko razocarenje, ali kao sto kazes moras se potrudi a mene je strah da ja ipak necu uspeti i ako sam moze se reci jos uvek mlad. Jednom me je jedna ciganka (vracarica) srela na ulici i prorekla da cu ziveti u inostranstvu i da cu tamo upoznati zenu svog zivota koja ce biti puno bogata, i da cu tamo provesti zivot i da cu puno toga postici u zivotu. Bar me tesi to sto je rekla, mozda i stvarno nesto uspem.

Bilo bi dobro da više ne koristiš reči "nista nisi postigo je stvarno veliko razocarenje" i "mene je strah da ja ipak necu uspeti" jer ne vode željenom cilju a to je uspeh u životu. Moraš da radiš na ličnoj motivaciji sa polaznom tačkom "ja želim", "ja mogu", "ja vredim", "ja umem" i sve u tom smislu. Naravno to se ne postiže lako i odmah već treba vremena da se prešaltuješ sa "uskog" na "normalni" kolosek a kasnije i na "široki", što da ne? Ako imaš čašu u kojoj je voda do polovine nemoj reći da je "do pola prazna" već da je "do pola puna". Nisi do sada badava živeo da bi rekao da "nisi ništa postigao" jer si postigao koliko si mogao i da si mogao više ti bi to i uradio. Dakle, prihvati sebe takvim kakav si, ceni to i svoj život, veruj da možeš, umeš, želis, vrediš i da zaslužuješ više i bolje, pozitivno razmišljaj o svemu i to će da ti se i dešava. Seti se samo Nika Vujičića koji je bio na ivici ponora a sada ide po svetu i ličnim primerom motiviše milione ljudi da se sve može kada se pravilno i pozitivno pristupi svakom segmentu života i da se za to vredi potruditi.

O svemu dobro razmisli, veruj da ništa nije toliko teško ako se želi i u usputnim malim ciljevima treba uživati jer nam oni mogu biti veliki podstrek za dalje. Potrudi se da ti ciljevi budu realni i dostupni.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Zodiak Čet Avg 28, 2014 2:25 am

Hvala ti puno Logos na svemu, preguracu ja ovo. Smile

Zodiak

Broj poruka : 19
Godina : 34
Datum upisa : 12.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natalna karta Empty Re: Natalna karta

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu