Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sudski spor

4 posters

Ići dole

Sudski spor Empty Sudski spor

Počalji  manuela Pet Nov 20, 2015 12:12 pm

Molim te Logos da li mozes da mi pogledas kako ce se zavrsiti sudski spor koji imam zakazan za 25. februar?  Ocekujem da dobijem neke pare za dete. Da li ce odluka biti pozitivna?

https://2img.net/h/oi57.tinypic.com/5c126c.jpg

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty Re: Sudski spor

Počalji  logos Čet Nov 26, 2015 2:52 pm

"Molim te Logos da li mozes da mi pogledas kako ce se zavrsiti sudski spor koji imam zakazan za 25. februar?  Ocekujem da dobijem neke pare za dete. Da li ce odluka biti pozitivna?"

Sudski sporovi su u simbolici VII kuće. Vladari su Mesec koji je u I kući (osoba) i Sunce koje je u V kući (deca) pa ćeš voditi sudski spor (VII kuća) za svoje dete (V kuća). Mesec i Sunce su u povoljnom trigonu što se može shvatiti kao astrološka povoljnost u sudskim sporovima. Da to neće biti lako ukazuje Mesec u znaku Jarca (teškoće, prepreke, problemi) koji je u opoziciji (suprotstavljenost) sa Jupiterom (pravo) koji je u kvadratima sa mesečevim čvorovima pri čemu je Severni (teži put do uspeha) na IC (vrh IV kuće – dom, porodica) a Južni (linija manjeg otpora) na MC (zenit, ugled) što možemo shvatiti kao borbu za pravdu (Jupiter) i uspeh vezan za porodicu (Severni čvor na vrhu IV kuće) sa mogućnošću mirenja i sa manjim uspehom na lakši način i radi ugleda i statusa dobitnika (Južni čvor na MC).

Na dan 26. februara 2016. godine tranzitno Sunce (drugi vladar VII kuće – sporovi) će biti zajedno sa tranzitnim Neptunom (nejasno, neizvesno, zablude, laži) u II kući (novac, vrednosti) u znaku Riba (nejasno, neizvesno, zablude, laži) a zajedno u neugodnom kvadratu sa natalnim Suncem iz V kuće (deca) i u inkonjunkciji (velika prilagođavanja) sa natalnim Marsom (borba) koji je u znaku svog izgona u Vagi. Tada će i tranzitni Uran (srdžba, bes) iz III kuće (komunikacije) i znaka Ovna (energična reakcija) biti u opoziciji sa pomenutim slabim Marsom iz znaka Vage. Dakle, astrološki gledano može biti dosta nejasna situacija i dosta borbe (Mars) sa mogućim podvaljivanjima (Neptun u Ribama) koje mogu biti na štetu deteta (kvadrat tranzitnog Sunca i Neptuna sa natalnim Suncem iz V kuće) pri čemu može doći do neprijatne rasprave (Uran u Ovnu u III kući u opoziciji sa natalnim Marsom iz znaka Vage). Sve u svemu, postoje šanse za uspeh ali ne sluti da će to biti glatko i bez problema.

Interesantno da karta urađena za trenutak postavljanja pitanja (horar) je skoro podudarna sa tvojom natalnom kartom, vrhovi kuća u istim znacima i na skoro istim istepenima. Ne bavim se horanom astrologijom ali koliko razumem vladar Asc Saturn i obavezni suvladar Mesec uglavnom imaju aplikativne (povoljne) aspekte što ukazuje na povoljan ishod sudskog spora, tj. na pitanje “Da li ce odluka biti pozitivna?” odgovor je da.

PS: U prilogu posta ti je sestrina natalna karta.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty Re: Sudski spor

Počalji  manuela Pet Nov 27, 2015 4:06 pm

Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Very Happy

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty sudski spor = 7.polje

Počalji  Katja_MNE Čet Dec 03, 2015 12:48 am

logos ::Sudski sporovi su u simbolici VII kuće...

Sta je to u mojoj natalnoj karti, odnosno u 7.polju, tako strasno da sam tek nedavno okoncala (i to samo djelimicno) dugogodisnji sudski postupak? Naime, u pitanju je nasledje - dioba porodicne imovine i uspjela sam tek nakon punih 9 godina (i vise od 70 zakazanih rocista) iscrpljujuceg postupka dobiti sudsku odluku.

Jasno mi je da mi je vl. 7.polja - Merkur, ostecen od Sunca.... stelijum u u Raku (dom).
Da li je bio presudan aspekt: Merkur kvadrat Uran u 7.polju i to u Vagi?
Nemam dijete - iako je stelijum u 5.polju, tako da se ne radi o sporu "za dijete".
Da li je problem u aspektu: Mars (los u Raku) kvadrat Jupiter u 8.polju (nasledje)? U astro literaturi pise da je ovaj aspekt los za sporove, zakon i sud - jer natus precijeni sebe?
SMC je na Asc, a JMC na Dcs. Da li je i JMC ("gubitak") na vrhu 7. polja doprinio, odnosno, djelimicno dao rjesenje tek nakon borbe?

Ono sto me brine, i ostali opisi 7.polja i kako bi se ovako lose 7.polje moglo "ostvariti" i u dr. simbolici (npr. brak) ako bi pravila paralelu...
Katja_MNE
Katja_MNE

Broj poruka : 11
Локација : Montenegro
Datum upisa : 14.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty Re: Sudski spor

Počalji  logos Čet Dec 03, 2015 2:29 pm

Katja_MNE ::Sta je to u mojoj natalnoj karti, odnosno u 7.polju, tako strasno da sam tek nedavno okoncala (i to samo djelimicno) dugogodisnji sudski postupak? Naime, u pitanju je nasledje - dioba porodicne imovine i uspjela sam tek nakon punih 9 godina (i vise od 70 zakazanih rocista) iscrpljujuceg postupka dobiti sudsku odluku.

Jasno mi je da mi je vl. 7.polja - Merkur, ostecen od Sunca.... stelijum u u Raku (dom).
Da li je bio presudan aspekt: Merkur kvadrat Uran u 7.polju i to u Vagi?
Nemam dijete - iako je stelijum u 5.polju, tako da se ne radi o sporu "za dijete".
Da li je problem u aspektu: Mars (los u Raku) kvadrat Jupiter u 8.polju (nasledje)? U astro literaturi pise da je ovaj aspekt los za sporove, zakon i sud - jer natus precijeni sebe?
SMC je na Asc, a JMC na Dcs. Da li je i JMC ("gubitak") na vrhu 7. polja doprinio, odnosno, djelimicno dao rjesenje tek nakon borbe?

Sudski spor Xohcok

U tvom horoskopu Neptun (neizvesno, nejasno, sakriveno, lažno) je vladar Asc (osoba) i nalazi se u znaku Škorpije (novac od drugih). Saturn (teškoće, prepreke, problemi, čekanje) je na 19° (stepen Vage i VII kuće – sudski procesi) Bika (novac, vrednosti) na kraju II kuće (novac, vrednosti) i pri vrhu III kuće (braća i sestre, papirologija). Venera (novac, vrednosti) je drugi vladar II kuće (novac, vrednosti) i nalazi se na 20° (stepen Škorpije i VIII kuće – novac od drugih) znaka Lava (značajno). Neptun je u opoziciji sa Saturnom a zajedno u kvadratima sa Venerom pri čemu formiraju jaki fiksni T-kvadrat sa fokusnom tačkom na Veneri što se može protumačiti kao dug i težak proces protiv brata (Saturn na 19° pri vrhu III kuće) sa mnogo nejasnoća (Neptun) u cilju ostvarenja finansijske i materijalne koristi (Venera).

Merkur je vladar IV kuće (nasleđe, nekretnine) u znaku Blizanaca (braća i sestre) i VII kuće (sudski sporovi) u znaku Device (bolesno detaljisanje), zajedno sa Suncem, Mesecom i Marsom član je važnog stelijuma iz znaka Raka (prirodna IV kuća nasleđa). Stelijum zajedno sa opozicijom Chirona (rana koja teško zarasta, ranjeni iscelitelj) iz I kuće (osoba) iz znaka Ovna (borba, lično) i Urana (veliki prekidi, svađe, ishitrenost) iz znaka Vage i VII kuće (sudski procesi) čini moćan kardinalni T-kvadrat sa fokusom na stelijumu što može ukazivati na “bolni” i “iscrpljujući” (Chiron) proces (VII kuća) oko nasledstva (znak Raka) sa velikim prekidima i, možda, svađama (Uran), gde postoji šansa da se uspe (stelijum u trigonu sa Asc i Severnim čvorom sa vrha I kuće /uspeh/) i gde veliki prekidi mnogo smetaju (Uran u inkonjunkciji /velika prilagođavanja/ sa Asc i Severnim čvorom).

Tačno je da kvadrat Jupitera (pravo, stavovi, ubeđenja) iz znaka Vage (sudski sporovi) sa lošim (u znaku svog pada) Marsom nije povoljan za “isterivanje” prava (Jupiter) u sudskim sporovima (Jupiter u Vagi) jer je Mars energetski jako povezan sa ostalim članovima pomenutog važnog stelijuma a Jupiter uvek ukazuje na veliki optimizam koji zna da bude ponekad nerealan (Jupiter suvladar Riba /nerealno/ i I kuće /osoba/).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty Re: Sudski spor

Počalji  Katja_MNE Čet Dec 03, 2015 9:15 pm

Da... hvala Logos na trudu i posvecenoj paznji!

Lijepo si nabrojala aspekte, njihov napet odnos... pa sve to kad se uzme u obzir "izmiksano" - eto haosa.
A ja sam se bas nadala da ce biti lakse sa Jupijem (vladar MC-a i suvladar Asc) u 8.polju... Rolling Eyes
Katja_MNE
Katja_MNE

Broj poruka : 11
Локација : Montenegro
Datum upisa : 14.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty Re: Sudski spor

Počalji  logos Čet Dec 03, 2015 11:13 pm

Katja_MNE ::Lijepo si nabrojala aspekte, njihov napet odnos... pa sve to kad se uzme u obzir "izmiksano" - eto haosa.
A ja sam se bas nadala da ce biti lakse sa Jupijem (vladar MC-a i suvladar Asc) u 8.polju... Rolling Eyes

NABROJAO a ne nabrojala jer sam muško. Što se tiče Jupitera on je u tvom horoskopu u Vagi i sa par aspekata, trigonima sa Asc i Severnim čvorom i kvadratom sa Marsom tako da ne obećava nešto značajno kako u nekim slučajevima ume i može, tj. izbalansiran je pa treba biti realni optimista i ne preterivati u svojim stavovima već biti oprezan što tebi, nadam se ne predstavlja neki naročiti problem; umeš ti to.

Pre 9 godina je tranzitni Jupiter prelazio preko natalnog Neptuna u IX kući pa si se nerealno (Neptun) ponadala (Jupiter) da će to biti sve ok ali je to negirao kvadrat Jupitera sa Asc i opozicija sa Saturnom (teškoće, problemi, odugovlačenje). Sada je tranzitni Jupiter u VII kući (sudski sporovi), bio je u sekstilu sa pominjanim važnim stelijumom i u trigonu sa Saturnom što ukazuje na povoljnost (Jupiter) u sudskom sporu (VII kuća). Potrudi se da ti donese sreću i u partnerskom odnosu jer kroz tu kuću tranzitira i Severni čvor (teži put do uspeha). Budi oprezna u piću, duvanu i sa lekovima, posveti se duhovnim ciljevima, radi na psihičkoj stabilnosti i pokušaj da se ostvariš kroz umetnost (Neptun u tranzitu kroz I kuću u znaku Riba).

Svako dobro!

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty tranziti - okidaci dogadjaja

Počalji  Katja_MNE Pet Dec 04, 2015 1:00 am

Au...LOGOS .... izvinjavam se na previdu, zbog obracanja u zenskom rodu. Embarassed

Sto se tice tumacenja natalne pozicije Jupitera u 8. polju u znaku Vage, ne pridajem mu puno znacaja zbog trigona sa ASC.
Taj aspekt (obzirom da je Jupi u vazdusnom znaku) oznacava samo moj izgled (visoka sam).
Steta sto nije manji orbis Jupitera sa Venerom u Lavu, pa da proradi bar taj (divni) sekstil izmedju njih.

A sto se tice tranzita, pokusavala sam dokuciti na sta reagujem. Istina imam puno planeta i oba svijetla u kardinalnim znacima (akcija), ali... ipak sam se u zivotu Rakovski povlacila nazad, ili radije bila u pozadini (Asc u Ribama) i nadala se da ce sve samo po sebi da se rijesi, a ja treba da budem strpljiva... Kada sam krenula - niko me nije mogao zaustaviti, a pakao sam prosla u tom sudskom procesu jer (suprotna strana ima: pare, veze, politicke veze, brojne advokate, korumpirane sudije i vjestake- cijelu moc) ja sam imala samo: odluku i cilj.

Zanimljivo mi je rekapitulirati:

-tek 7 godina nakon smrti oca pokrecem ostavinski postupak - Tranziti 2003. godine: Uran na Asc, Saturn u natalnom 4.polju, Jupiter na natalnoj Veneri u Lavu - vladaru 3 i 8 polja, Neptun u natalnom 12. polju.
-tek nakon 10 godina od smrti oca pokrecem sudsku diobu - Tranziti za kraj 2005. godine: Uran na Asc, Saturn  na natalnoj Veneri u Lavu - vladaru 3 i 8 polja, Jupiter u natalnom 8 polju i to u Skorpiji, Neptun u natalnom 12. polju.
-nakon punih 9 godina postupka pred sudom dobijam odluku (djelimicnu) o diobi - Tranziti za pocetak 2015. godine: Uran pri kraju natalnog 1.polja ka 2.polju, Jupiter (ponovo u Lavu kao 2003. godine) na natalnoj Veneri, Saturn tranzitira natalnim  9.poljem (ali konacno u Strijelcu izasao iz Skorpije), Neptun u natalnom 1.polju
-tuzim Drzavu jer nijesam dobila sudjenje u razumnom roku - Tranziti za oktobar 2015. godine kada dobijam pozamasnu svotu novca (odsteta): Uran na vrhu natalnog 2.polja, Jupiter u natalnom 7.polju (Djevica),  Saturn tranzitira natalnim  9.poljem (ponovo u Strijelcu).

Sto se tice PREPORUKA na kraju...: ne pijem, odlicnog sam zdravlja (ipak imam Veneru u natalnom 6.polju - ne koristim nikakve ljekove), ali duvan mi je porok - unistih sebe s cigaretama (Neptun vl. Asc). Sto se tice "partnera" .... pitam se i kakav bi bio taj, kad mi se ovako odrazilo 7.polje na sudu...  bolje da ne iskusavam djavola. Nazalost nemam umjetnickih sklonosti (uzalud mi stelijum u natalnom 5.polju - kreativnost, uzalud mi Neptun tranzitira 1.poljem u Ribama).

Hvala puno na odvojenom vremenu i analizi! Svaku srecu ti zelim!
Katja_MNE
Katja_MNE

Broj poruka : 11
Локација : Montenegro
Datum upisa : 14.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty Re: Sudski spor

Počalji  Astrotanja Sub Dec 05, 2015 12:15 pm

Da  se  nadovežem na  temu  i  dodam  nešto  što  će  onima  koji ulaze u  susdski  spor  pomoći  da  iz njega  uspešno izađu. Za one koji  imaju  sudske procese, ili ulaze u njih  veoma je  važno kada  pokreću postupak  da obrate pažnju kakvi  su aspekti Jupitera, Meseca, koji  ne  sme  da  bude u praznom hodu i  potrebno je  da bude  dobar  lunarni  dan, takođe  i Merkur je  važan, koje  aspekte pravi  tranzitni  Merkur prema  natalnom i  naravno sedma  kuća sporova  sudskih  da li je  aktivnirana u  to  vreme, koje planete  tranzitiraju njome,  gde je  u  tranzitima  vladar  sedme  kuće. Dobri  aspekti Jupitera  ka  vladaru  sedme  i  u sedmoj, ili  9. povoljno mogu da  deluju na  spor. Postoje i  dobri i loši lunarni  dani za početak  sporova i oni   utiču na ishod  suđenja.

Katja,  vaš  primer je  odličan  za  razmatranje Smile i  jasno je  da  je  kod  vas presudan uticaj imao  aspekt  Venere  u natalu  koja je u sekstilu,  kao i da    je  trnzirni Jupiter  na  Veneri, a sporovi  se  dobijaju  kada  JUPITER   pravi  dobar  aspekt  sa   nekom planetom , u ovom  slučaju Venerom. Vi  sa  jakim Rakom imate  tu odlučnost, a   pobeđuju oni koji  su  istrajniji i odlučniji,  bez obzira na  moćne  neprijatelje, koji  su kod  vas  označeni i Plutonom u  sedmoj i to  skloni  i nezakonitosti, jer  Pluton je  se odnosi i na  tajne i na kriminal.

U  sedmoj  Pluton  u  sekstilu sa  Venerom, doneo je i promenu u toka  suđenja.  Odlično što ste  napisali  vreme i aspekte kada ste  :)krenuli  u   suđenje i što je  tu  bilo aspekta  povoljnih, koji  su  doveli  do  toga  da  vi  dobijete,  bet obzira  na  dug  vreme  i  borbu, zasluženo  spor. Smile Hvala što s te napisali i koji su to aspekti doneli da dođe do plaćanja odštete. Uran u drugoj , posebno ako je na vrhu ili pravi dobre tranzite ka natalnim planetama, donosi nekada izuzetne prihode, koji mogu istina i berzo, naglo da se potroše. sunny


Što se  tiče  braka i partnera, njega  opisuje  vaš Merkur u  Raku  vladar sedme, kao i   sedma  kuća i planete u njoj. Merkur  u kvadratu sa  Uranom  u 7.  dovodi  da je teško ući  u  brak, jer  postoje problemi u komunikaciji,  razumevanju u   ljubavnim vezama i  težnja partnera  ka  slobodi  ili neobičnom  koncepru braka,  ka  prekidima   u vezi. Gde je  Uran  tu  su promene,  težnja  za nezavisnosti. Pluton, pak  govori da  bi  tu moglo  biti    velikih  transformacija, preokreta  i  da  bi  partner  mogao  da ostvari očekivanja  vaše  Venere u  Lavu, jer je  u  sekstilu,  kada je u potanji  ljubavna  privlačnost.  Svakako  da  bi  ste  u  braku  imali dosta uzbuđenja, ali  bi  on doneo vama  potomstvo, jer je dispoztor  Merkura Mesec u petoj  kući u Raku.  Brak  i  veze  kod  vas  kasne zbog  kvadrata Venere i Saturna i tek  posle  tridesete  možete   iskustvom  da  prevziđete neke probleme. Važnoje  da  radite na  svojim blokadama  kada je  ljubav u pitanju, straju i  sumnji u  ljubav. Moje iskustvo pokazuje  da  mnoge  osobe sa ovim  aspektom  naiđu  na partnere koji imaju  aspekt između  Satrurna i Venere.  Izbegavjte  osobe  sa naglašenim Uranom,  a  sa  druge  strane,  osobe koje imaju  vodene znake  naglašene, kao i nešto od  Raka,  bez  obzira  da li je  to podznak, ili  Venera na  vašem Suncu i Meseci,  ili  Jupiter, bi  vam  donele  bolju  vezu i  potomstvo. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty Re: Sudski spor

Počalji  manuela Sre Mar 02, 2016 8:38 pm

Moj sudski spor se odrzao i zakljucak ce biti donesen 13. aprila u 11 sati. Da li ce biti nesto pozitivno?
https://2img.net/h/oi57.tinypic.com/5c126c.jpg

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudski spor Empty Re: Sudski spor

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu