Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preseljenje u inostranstvo

3 posters

Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Preseljenje u inostranstvo

Počalji  tilia Uto Feb 16, 2016 2:47 pm

Postoji li mogucnost preseljenja u inostranstvo?

Moj datum rodjenja 21. 10. 1985. u 02.40, Smederevo
i mog supruga 31. 03. 1982. u 12.40, Smederevo

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  logos Sre Feb 17, 2016 4:42 pm

tilia ::Postoji li mogucnost preseljenja u inostranstvo?

U tvom horoskopu IX kuća (inostranstvo) je u znaku Bika (novac, vrednosti), vrh je na 12° (stepen Riba - neizvesno, nejasno) a vladar Venera je u I kući (osoba) na 5° (stepen V kuće - turistički) i u povoljnom trigonu sa Jupiterom (inostranstvo) iz V kuće (turistički) i znaka Vodolije (prijatelji, prekidi). Ovo može simbolizovati interesovanje za inostranstvo i boravak tamo uglavnom iz materijalnih razloga i da bi to moglo biti preko nekog prijatelja i na određeni period.

Trenutno je tranzitni Jupiter (inostranstvo) na Asc (osoba) što akuelizuje ideju o odlasku u inostranstvo. Jupiter je retrogradan (prividno se kreće unazad) pa bi ovo mogao da bude period preispitivanja i priprema. Početkom maja meseca Jupiter kreće direktnim hodom a tada će Sunce (osoba), Merkur (vladar Asc i drugi vladar IX kuće) i Venera (vladar IX kuće) biti na vrhu IX kuće (inostranstvo) i u povoljnom trigonu sa Asc (osoba), pa bi to mogao biti početak povoljnog perioda za konkretne odluke u vezi odlaska u inostranstvo. Početkom jula će tranzitni Jupiter biti na Asc što može ukazivati na opredeljenost ka inostranstvu a krajem septembra, kada tranzitni Jupiter i Sunce budu na natalnoj Veneri (vladar IX kuće) u I kući (osoba), ako sve bude išlo po planu, moguć je definitivan odlazak u inostranstvo.

U karti tvoga supruga Sunce (osoba) je vladar Asc (osoba) i nalazi se u IX kući (inostranstvo) egzaltirano (odličan položaj) u znaku Ovna i u Velikom vatrenom trigonu je sa Asc (osoba) i Uranom (prijatelji, računari, nova tehnologija, slobode, vladar je VII kuće braka) pa to može ukazivati na mogućnost dobrog života u inostranstvu uz slobodnu vezu sa partnerom. Uran je u znaku Strelca (inostranstvo) i to ukazuje na mogućnost pomoći prijatelja gde bi ste oboje mogli raditi nešto sa računarima (Uran - računar, vladar VII kuće - partner, tj. ti).

Njegov tranzitni Uran (vlarar VII kuće - ti) je trenutno u IX kući (inostranstvo) a polovinom marta meseca tranzitno Sunce (on) ulaze u IX kuću i u znak Ovna pa bi to moglo simbolizovati povoljan period za pokretanje aktivnosti po pitanju odlaska u inostranstvo. Ulazak tranzitnog Sunca u I kuću bi aktivirao pomenuti Veliki vatreni trigon čime bi se stekli astrološki uslovi za boravak u inostranstvo, pod uslovom da se na tom putu istraje (to važi za vas oboje). U početku bi moglo biti na kraći vremenski period.

Dakle, astrološki gledano postoje mogućnosti da odete u inostranstvo i to ne mora bude zajedno.




logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  tilia Sre Feb 17, 2016 5:09 pm

Hvala, najlepse.

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  Mercury Uto Sep 13, 2016 11:57 pm

Poštovani,

Može li mi neko reći kakve su šanse za skorašni odlazak i život u Norveškoj?

Hvala unapred

Preseljenje u inostranstvo 14ifsja

Mercury

Broj poruka : 8
Datum upisa : 13.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  logos Sre Sep 14, 2016 9:31 pm

Mercury ::Poštovani,

Može li mi neko reći kakve su šanse za skorašni odlazak i život u Norveškoj?

Hvala unapred

Vrh IX kuće (inostranstvo) je u znaku Ovna (rad) a ostatak je u znaku Bika (novac, vrednosti) što može ukazivati da su motivi odlaska u inostranstvo rad i zarada. Chiron (ranjeni iscelitelj) u IX kući može značiti da se osoba mora žrtvovati radi ostvarenja cilja a opozicija Chirona sa Uranom (prekidi) iz III kuće da to mogu biti poriodični odlasci. Chiron u opoziciji sa svojim vladarom Venerom ukazuje da žrtve neće biti nimalo prijatne a trigoni Chirona sa Suncem (osoba), Saturnom (teškoće, problemi, iskušenja) i njihovim vladarom i vladarom Asc (osoba) Merkurom (mentalnost, komunikativnost), koji se nalazi na samom Asc u znaku Device (posao, posvećenost), da će se ta žrtva isplatitipri čemu treba raditi na ličnim stavovima i ubeđenjima, i ovde i u inostranstvu u svom domu (Saturn i Sunce u kvadratu sa konjunkcijom Meseca i Neptuna - oba tela sibolizuju psihu - u znaku Strelca - inostranstvo - u IV kući - dom). Na žrtve ukazuje i kvadrat Chirona sa Jupiterom.

Tranzitni Uran na početku IX kuće u opoziciji sa svojim vladarom i vladarom IX kuće Marsom i u kvadratu sa Jupiterom, ukazuje upravo na rečeno, tranzitni Saturn iz IV kuće u inkonjunkciji sa Chironom iz IX kuće da prilike u domu nisu baš sjajne i da to može biti jedan od razloga za odlazak u inostranstvo a tranzitni Neptun iz VII kuće (partnerski odnosi) u opoziciji sa natalnim Saturnom sa početka I kuće naglašava značaj psihičke stabilnosti posebno kada su u pitanju partnerski odnosi. Inače, sve rečeno važi i za boravak u Norveškoj jer se boravkom u njoj raspored kuća nebitno menja.

PS: Srećan ti rođendan (doduše, sa nekoliko dana zakašnjenja)!

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  Mercury Sre Sep 14, 2016 11:04 pm

Hvala Logos, i na tumacenju i na rodjedanskoj cestitci.
Znaci velike su sanse za odlazak ili samo postoji mogucnost? Zbunjuje me to cesto pominjnje zrtve. Jel mislis na ne radi odlazk, preko svoje volje?

Mercury

Broj poruka : 8
Datum upisa : 13.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  logos Čet Sep 15, 2016 1:10 am

Mercury ::Hvala Logos, i na tumacenju i na rodjedanskoj cestitci.
Znaci velike su sanse za odlazak ili samo postoji mogucnost? Zbunjuje me to cesto pominjnje zrtve. Jel mislis na ne radi odlazk, preko svoje volje?

Šansa, mogućnost, verovatnoća ili prilika, nazovi kako hoćeš, sve se svodi na isto. Mars (rad) je vladar IX (inostranstvo) i IV kuće (dom, kuća, porodica) koja sadrži ceo znak Strelca (inostranstvo) što znači odlazak na rad u inostranstvo i stan, kuća i porodica u inostranstvu. Sa Chironom (ranjeni iscelitelj) u IX kući verovatno će se morati žrtvovati nešto u smislu odricanja, napora, iskušenja, zdravlja i sl. radi opstanka tamo lično, ili očuvanja porodice i uspeha dece ako ih imaš. U inostranstvo se ne ide radi žrtvovanja i preko svoje volje već radi postizanja nekog cilja a žrtve u raznim oblicima skoro svi gastarbajteri imaju, naročito u početku, jer treba neko vreme da se čovek snađe. koliko god tamo bilo dobro, uveć će nešto nedostajati, smetati, trebati se prilagoditi itd.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  Mercury Čet Sep 15, 2016 8:42 am

logos ::
Mercury ::Hvala Logos, i na tumacenju i na rodjedanskoj cestitci.
Znaci velike su sanse za odlazak ili samo postoji mogucnost? Zbunjuje me to cesto pominjnje zrtve. Jel mislis na ne radi odlazk, preko svoje volje?

Šansa, mogućnost, verovatnoća ili prilika, nazovi kako hoćeš, sve se svodi na isto. Mars (rad) je vladar IX (inostranstvo) i IV kuće (dom, kuća, porodica) koja sadrži ceo znak Strelca (inostranstvo) što znači odlazak na rad u inostranstvo i stan, kuća i porodica u inostranstvu. Sa Chironom (ranjeni iscelitelj) u IX kući verovatno će se morati žrtvovati nešto u smislu odricanja, napora, iskušenja, zdravlja i sl. radi opstanka tamo lično, ili očuvanja porodice i uspeha dece ako ih imaš. U inostranstvo se ne ide radi žrtvovanja i preko svoje volje već radi postizanja nekog cilja a žrtve u raznim oblicima skoro svi gastarbajteri imaju, naročito u početku, jer treba neko vreme da se čovek snađe. koliko god tamo bilo dobro, uveć će nešto nedostajati, smetati, trebati se prilagoditi itd.

Već 3 puta je bilo za malo pa odlazak u inostranstvo. I ta sva 3 puta odustajanje. Sve je bilo gotovo, samo je od mene zavisilo( LIbija, Amerika i Italija) ali ja na kraju odustajem. Jedino što tad nije bilo porodice.

Ako sam dobro razumela, znači ima šanse baš sad sa porodicom ili ove 3 zemlje su propuštene prilike i to je to ili pak postojaće prilike dok se jednom ne ode?

Mercury

Broj poruka : 8
Datum upisa : 13.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  logos Čet Sep 15, 2016 11:02 am

Mercury ::Već 3 puta je bilo za malo pa odlazak u inostranstvo. I ta sva 3 puta odustajanje. Sve je bilo gotovo, samo je od mene zavisilo( LIbija, Amerika i Italija) ali ja na kraju odustajem. Jedino što tad nije bilo porodice.

Ako sam dobro razumela, znači ima šanse baš sad sa porodicom  ili ove 3 zemlje su propuštene prilike i to je to ili pak postojaće prilike dok se jednom ne ode?

Astrološki gledano u prethodnom periodu nije bilo povoljnih prilika jer je tranzitni Saturn iz IV kuće dugo bio u opoziciji sa IX kućom bez obzira što je tranzitni Jupiter bio u njoj, tranzitni Neptun je još bio u VI kući i u inkonjunkciji (velika prilagođavanja) sa Jupiterom, tranzitni Uran je bio u inkonjunkciji sa vladarima IX kuće, prvo sa Marsom a onda i sa Venerom i nešto ranije je zajedno sa tranzitnim Jupiterom bio u trigonu sa natalnim Jupiterom što je stvaralo viziju i nadu za odlaskom u inostranstvo. Sada su se okolnosti promenile i, mislim, da zbog toga drugačije rezonuješ jer nisi sama a motivi su jači. Treba da veruješ da možeš jer nikada nećeš imati potpuno idealnu priliku. Odaberi između života ovde i tamo negde u belom svetu. Avantura je živeti ovde, avantura je i odlazak u inostranstvo a razlike i mogućnosti ovde i tamo su velike, pogotovo u Norveškoj. Sve se može kada se želi a za vas ima još vremena (ne ovde, tamo). I ovde se može ali, mnogo, mnogo teže.

Mislim da odavno nije aktuelna Šantićeva:

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat k'o što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Šta fali njihovom Suncu i hlebu? Oni koji su tada otišli obezbedili su i za sebe i za generacije posle njih mnogo bolje uslove za život.

Svako dobro!

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Preseljenje u inostranstvo Empty Re: Preseljenje u inostranstvo

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu