Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ulazak Jupitera u vagu

4 posters

Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  manuela Pon Jul 04, 2016 4:37 pm

Sta mi donosi ulazak Jupitera u vagu, jedva cekam da izadje iz device, nadam se necem novom i boljem.

https://2img.net/h/oi40.tinypic.com/2qapd8x.gif


manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  logos Uto Jul 05, 2016 1:00 pm

manuela ::Sta mi donosi ulazak Jupitera u vagu, jedva cekam da izadje iz device, nadam se necem novom i boljem.

Naravno, jer Jupiter simbolizuje nadu, optimizam, boljitak. Trenutno su sve lične planete, Sunce, Mesec, Venera i Merkur u tranzitu preko VII kuće, Venere i Jupitera u njoj pa je logično što tako misliš i želiš. Obzirom na opoziciju tranzitnog Plutona iz I kuće sa pomenutom Venerom i Jupiterom iz VII, mogla bi se potruditi na radikalnije poteze prema sebi a i prema partnerima, što pre to bolje. Kada pomenute lične planete u tranzitu budu ušle u znak Vage a nešto kasnije i u IX kuću, tada će to uraditi u tranzitni Jupiter pa bi to bila dobra šansa da se to sprovede u delo, možda se desi neko putovanje u inostranstvo sa partnerom koji može biti neko nov ili, pak, obnovljena stara veza (tranziti ličnih planeta preko Urana, trigon tranzitnog Plutona sa natajnom konjunkcijom Urana i Plutona). Mislim da si spremna za to samo treba da veruješ u to i da to želiš. Preuzmi sudbinu u svoje ruke jer je to najbolje za tebe, barem ti to poručuju planete u koje, nadam se, mnogi na ovom sajtu veruju.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  manuela Uto Jul 05, 2016 4:18 pm

Mislila sam na neku radikalniju promenu na poslovnom planu, da nađem neku novu firmu ili da nešto radim sama ili udružena sa nekim. Emotivni život me sad ne interesuje, nemam želju nešto da menjam. Najvažnije mi je moje dete i posao.

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  logos Čet Jul 07, 2016 2:21 pm

manuela ::Mislila sam na neku radikalniju promenu na poslovnom planu, da nađem neku novu firmu ili da nešto radim sama ili udružena sa nekim. Emotivni život me sad ne interesuje, nemam želju nešto da menjam. Najvažnije mi je moje dete i posao.

Postavila si temu "Ulazak Jupitera u vagu" i u skladu sa tim sam i pisao. Vaga je prirodna VII kuća partnera i partnerskih odnosa, proteže se na VIII i IX kuću koje simbolizuju telesne kontakte (VIII) i inostranstvo (IX) a Jupiter simbolizuje, nadu, optimizam, veru, nešto dobro, natalno je u VII kući (partneri), trenutno je tranzitno u VIII (telesni kontakti) na Plutonu (vladar Škorpije - telesni kontakti, regeneracija) i Uranu (nešto novo, slobodna veza) koji su u trigonu sa tranzitnim Plutonom sa vrha I kuće (osoba) pa sam tako i pisao.

Što se tiče posla, sve zavisi koji ti po redu trenutni posao.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  manuela Pet Jul 08, 2016 2:10 pm

Divno i logicno objasnjenje. Imam jedno pitanje: da li si astrologiju ucio na nekom kursu, institutu ili si samouk? cheers
Inace sto se posla tice ovo mi je 9. firma u kojoj radim.

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  logos Pet Jul 08, 2016 4:13 pm

manuela ::Divno i logicno objasnjenje. Imam jedno pitanje: da li si astrologiju ucio na nekom kursu, institutu ili si samouk?

Ulazak Jupitera u vagu Mcy8ax
Ulazak Jupitera u vagu 2pov0om
Samouk sam a ovo su moji počeci bez računara i bez programa, pomoću efemerida, knjige tabela kuća, uglomera, šestara, olovke, papira i knjiga Mileta Dupora, Marion March i Joan McEvers i još koječega.


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  Astrotanja Pet Jul 08, 2016 5:07 pm

Osma kuća se tiče i združenih finansija, novca koji dolazi kroz poslovna partnerstva,ako je neko u zajedničkom poslu sa partnerom. Kada Jupiter bude tranzitira kroz Vagu doći će do raznih udrživanja, partnesrstva, posebno kada Jupiter bude bio u dobrim tranzitima sa Saturnom u Strelcu.
sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  logos Ned Jul 10, 2016 2:30 pm

Astrotanja ::Osma   kuća  se tiče i  združenih  finansija, novca koji  dolazi kroz  poslovna partnerstva,ako  je  neko  u  zajedničkom poslu  sa partnerom. Kada  Jupiter bude  tranzitira  kroz  Vagu  doći  će  do  raznih  udrživanja,   partnesrstva, posebno kada  Jupiter  bude  bio  u  dobrim  tranzitima  sa  Saturnom u Strelcu.

Da, teoretski je to donekle tako a u praksi je to kako kod koga. U konkretnom horoskopu Jupiter je vladar XI (prijatelji, društva, klubovi) i XII kuće (tajno, skriveno, greške, zablude, nejasnoće), nalazi se u VII kući (partneri), u opoziciji je sa vladarom VII kuće Mesecom (emocije, psiha) koji je u I kući (osoba) u egzilu u znaku Jarca (napori, teškoće, problemi, iskušenja) blizu fiksne zvezde Altair koja između ostalog simbolizuje kratkotrajno, nebitno, beznačajno, impulsivno, nesreću i sl., u kvadratima je sa Južnim čvorom (linija manjeg otpora) koji je blizu MC (status, karijera, ugled) i Severnim (uspeh) sa kraja III kuće (komuniciranje) u znaku Bika (vrednosti, novac). Ovo baš i nije neka natalna povoljnost jer mislim da se svaka planeta ispoljava samo u okviru natalnih predispozicija bez obzira da li je ona najpozitivnija ili najnegativnija planeta. Obzirom na Jupiterov optimizam, ushićenje i zanos, treba biti oprezan bilo gde da se nalazi tranzitno. On u ovom slučaju u VII kući u konjunkciji sa Venerom nije doneo bogznakako neku veliku sreću u braku. On generalno sve uvećava, i pozitivno i negativno. Zato u ovom slučaju oprezno i sa partnerstvima i sa poslovima jer je Jupiter u trigonima sa Neptunom (zablude, greške, nejasnoće) iz X kuće (lični posao) i sa Chironom (ranjeni iscelitelj, rana koja teško zarasta) sa 29° (stepen plača) znaka Riba (zablude, greške, nejasnoće). Ni vladari X kuće ne obećavaju natalno što se do sada već i pokazalo.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  Astrotanja Ned Jul 10, 2016 8:30 pm

Ne  vidim  natal, ne pojavlje  mi  se  taj  natal. Mada  Jupiter ako  je u konjukciji   sa Venerom  iu trigonu  sa Neptunom, koji simboliše i veru, krštenje, ali i idelizam i posvećenost,  zatim  kreativnu inspiracju,  glamur  i  još puno  toga. On  nije  samo magla i iluzija, obmana,  on ima  i pozitivna  značenja.  Istaknut  je  kod  umetnika, ali i kod  ljudi  koji  se  duhovno razvijeni.On  dluje  i na  intuiciju.  Ima  ga  i kod  astrologa  i  to u konjukciji  sa  Suncem, ili  trigonu najčešće.

Simbolika planeta je toliko  široka, a povoljni  aspekti  deluju  isto  kao i nepovoljni i  treba  da  dođe  do izražaja  u kući  u kojoj  se nalaze. Smile  Osim   toga  Jupiter  deluje u zrelim  godinama  najviše,  a  takođe je bitno gde  se  tačno nalazi.Najači je napočetku kuće  i onda  deluje  i  na  početak  braka,  a  što je  dalje od  vrha  kuće,   znači  deluje  kasnije  u životu,  može  i na  drugi  brak, dajući  partnera  koji je  u simbolici  ova  dva  benefika.  On  naravno  ne utiče  samo  na  bračno  partnerstvo  i  emotivno partnerstvo,   to je  i naša  kuća javnosti, odnosi  se na odnose  sa  drugima, oni  koji  su naspram nas  i to  direktne  odnose  itd.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  logos Ned Jul 10, 2016 11:37 pm

Natalne karte ima na nekim njenim postovima.

Manuela - natalna karta
Ulazak Jupitera u vagu J8cns1

Pitanje Manuele je bilo: "Sta mi donosi ulazak Jupitera u vagu, jedva cekam da izadje iz device, nadam se necem novom i boljem" pa sam pokušao da konkretno odgovorim na njeno konkretno pitanje.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  manuela Pon Jul 11, 2016 1:27 pm

Eto sad mi izgleda ni posao ni brak nisu naklonjeni. A bas sam se nadala kad mi tranzitni Jupiter udje u vagu da ce da mi donese promene na poslovnom planu. Mada kad se setim promenei na poslu i emotivno mi nekako uvek idu jedna uz drugu...

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  Astrotanja Pon Jul 11, 2016 1:51 pm

Hvala,  sada  vidim.Smile Manuela,   nije  baš  tako.  Šesta kuća posla  je  u Blizancima  i u njoj je  Merkur. Ako  radite posao  merkurovske prirode, onda  je  to  odlično.  10. kuća  utiče na  karijeru, a  sada  vam je  u njoj  Mars  u Škorpiji.Dobro je  da se borite  za  ostvarnje  svojim  ambicija.  Recimo  upravo ovih  dana i danas Mars  iz  vaše  1, pravi  trigon u  tranzitu sa Merkurom.  To je  dobro  da  se  sada  zalažete  i radite na  ostvarenju  svojih  profisionalnih  težnji,  ta  aktivnošću ostvarujete  nešto do čega  vam je  stalo.Smile  Ulaskom  Jupitera  u  Vagu  on e  napraviti  vašim  sa  vašim  natalnim Jupiterom  imože  vam  doneti  finansijsku  podršku,odnosno novac preko  drugih.  Naravno kada  i Venera  napravi  neki dobar  tranzit, to će  ići lakše. Jupiter  će  povoljno uticati na  posao kada  vam napravi trigon  sa Mekrurom u Blizancima, koji  vam je u šestoj. To je januara 2017.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  lilyrose Čet Jul 14, 2016 11:02 am

Na koji način može djelovati konjukcija Jupitera na natalni Pluton u mom horoskopu, u 7.polju - čime se aktivira konfiguracija Zmaja?

Ulazak Jupitera u znak Vage ujedno znači i tranzit na moju konjukciju Jupitera i Urana u 7.polju, na 2, odnosno 3 stepena Vage.

lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  manuela Sre Okt 19, 2016 10:28 pm

Izgleda da je ulazak Jupiter u moje 9. polje poceo da deluje. Zvali me da radim neki posao za inostranstvo. Ova 2 dana odlucujem da li da prihvatim. Malo me plasi kvadrat tranzitnog Marsa na natalni da nesto ne ode kako ne treba..
https://2img.net/h/oi40.tinypic.com/2qapd8x.gif

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  logos Čet Okt 20, 2016 1:05 am

manuela ::Izgleda da je ulazak Jupiter u moje 9. polje poceo da deluje. Zvali me da radim neki posao za inostranstvo. Ova 2 dana odlucujem da li da prihvatim. Malo me plasi kvadrat tranzitnog Marsa na natalni da nesto ne ode kako ne treba..
https://2img.net/h/oi40.tinypic.com/2qapd8x.gif



Jupiter (optimizam, stavovi, ubeđenja) je vladar malog dela X kuće (karijera, status), cele XI (prijatelji, društva, udruženja) i dela XII (laži, prevare, zablude, nejasno, skriveno) i na vrhu IX kuće (inostranstvo) može ukazivati na tvoje stavove u vezi nečega što ti partneri nude za nastavak karijere u inostranstvu. Trenutno su u tranzitu kroz istu kuću Sunce (ti ali i neko od autoriteta) koje vlada velikim delom VII kuće (partneri) i Merkur (pregovori, razgovori) koji vlada natalnom VI kućom (posao) i ogoje su u znaku Vage (partneri) što ukazuje na aktuelnost IX kuće. Uskoro će biti u kvadratima sa natalnim Jupiterom iz VII i natalnim Mesecom (vladar VII kuće) koji je u izgonu u znaku Jarca (iskustvo, mudrost) u I kući (osoba) a nešto kasnije će preći preko Južnog čvora (linija manjeg otpora) na kraju IX kuće blizu MC pa je dobro mudro odlučiti i na osnovu stečenog iskustva. Što se tiče kvadrata tranzitnog Marsa (rad, energija) egzaltiranog u znaku Jarca (teškoće) sa svojim natalom sa vrha I kuće i znaka Vage gde je u izgonu, može se očekivati naporan rad, a to potvrđuje i tranzitni Pluton (stradanje i regeneracija, radikalne promene, vladar dela IX i skoro cele X kuće) na istom stepenu kao i tranzitni Mars. Dakle, potreban se sasvim nov i racionalan pristup svemu što te tamo čeka. Oprezno i zbog para jer je tranzitni Uran (prekidi, vladar II kuće - novac) u inkonjunkcijama (velika prilagođavanja) sa svojim natalom i sa Neptunom (vladar većeg dela II kuće) a i tranzitni Neptun iz II kuće i znaka Riba u kvadratu sa natalnim Suncem i inkonjunkcijom sa natalnim Marsom iz IX kuće na svoj način opominje. Mudrost i oprez pre svega jer imaš dosta iskustva što nikako ne znači da ne treba ponudu da pruhvatiš.


logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  manuela Čet Okt 20, 2016 9:00 am

Ja ne idem u inostranstvo, već bi to bio rad od kuće posle dolaska sa redovnog posla na koji svakodnevno idem.

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  logos Čet Okt 20, 2016 10:31 am

manuela ::Ja ne idem u inostranstvo, već bi to bio rad od kuće posle dolaska sa redovnog posla na koji svakodnevno idem.

Da, pisalo je "Zvali me da radim neki posao za inostranstvo." U tom slučaju je to bolja varijanta jer su tranzitni Merkur i Sunce u povoljnom trigonu sa natalnim Merkurom iz VI kuće kojom vlada i znaka Blizanaca. Ostalo rečeno uglavnom važi i dalje jer je u pitanju prihvatanje ili odbijanje dodatnog posla.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  manuela Pet Okt 21, 2016 1:22 pm

Juce sam dogovorila da pocinjem sa poslom. Radi se o projektu za bolnicu za majku i dete. Dobro sam se finansijski dogovorila, ali sam u velikoj napetosti jer me naredna 3 meseca ceka rad i po noci kako bi stigla.

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  manuela Uto Dec 20, 2016 6:15 pm

Evo proradio moj Jupiter u Vagi. Prosle nedelje sam prihvatila ponudu od jedne firme da moje angazovanje za njih plaćaju na mesecnom nivou. To ce mi biti dobitak van redovnog posla.

manuela

Broj poruka : 153
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  lilyrose Pon Jul 10, 2017 6:23 pm

Da li konjukcija tranzitnog Jupitera i vladara 2.natalne kuće (danas je EGZAKTNA) može da donese više novaca, a ne samo više troškova Very Happy
Ja sam za svaki slučaj kupila bingo listić, možda budu neke pare od toga... Very Happy
Inače je ta konjukcija na samom vrhu 8.kuće (novac od drugih?)...
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ulazak Jupitera u vagu Empty Re: Ulazak Jupitera u vagu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu