Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blizanci ne pricaju

2 posters

Ići dole

Blizanci ne pricaju Empty Blizanci ne pricaju

Počalji  Bigmama Uto Jul 18, 2017 12:24 am

Trebala bi mi pomoc posto imam blizance od 2,5god koji ne progovaraju. Vise me brine stariji koji je zatvoren i nezainteresovan. Bojim se autizma.

28.01.2015. Bg 10:30 i 10:31

Znacile bi mi bilo kakve smernice. Hvala najlepse. Mnogo sam zabrinuta.

Bigmama

Broj poruka : 9
Datum upisa : 18.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Blizanci ne pricaju Empty Re: Blizanci ne pricaju

Počalji  logos Pet Jul 21, 2017 7:02 pm

Bigmama ::Trebala bi mi pomoc posto imam blizance od 2,5god koji ne progovaraju. Vise me brine stariji koji je zatvoren i nezainteresovan. Bojim se autizma.

28.01.2015. Bg 10:30 i 10:31

Znacile bi mi bilo kakve smernice. Hvala najlepse. Mnogo sam zabrinuta.

Blizanci ne pricaju 2hhek4g

Ovo je horoskop za "starijeg" sina i Asc mu je na 6° (stepen VI kuće i znaka Device - akutne bolesti) znaka Bika (glas, glasne žice, grlo) a "mlađem" je na 7° (stepen VII kuće i znaka Vage - partneri, javnost, oni sa kojima se susrećemo i koji su nam potrebni da bi ostvarili socijalni život) istog znaka Bika i samo se po tome razlikuju. Sve ostalo je isto u oba horoskopa. Vladar Asc (osoba) i dela XII kuće (ćutanje, izolacija, povlačenje u sebe) je Venera (grlo, glas, glasne žice) koja je u stelijumu (konjunkcija tri i više planeta) sa svojim vladarom Neptunom (ćutanje, izolacija, povlačenje u sebe), prvim vladarom XII kuće i Marsom kao drugim vladarom iste kuće. Pomenuti stelijum je u znaku Riba (ćutanje, izolacija, povlačenje u sebe), Venera je na 0° (stepen znaka u kome se nalazi - Ribe), Neptun je na 6° (stepen VI kuće akutnih zdravstvenih problema) a Mars je na 12° (stepen Riba i XII kuće) i u teškom aspektu kvadrata sa neugodnim Saturnom (teškoće, problemi, prepreke, depresija, pesimizam, dugotrajno) koji je na 3° (stepen III kuće i Blizanaca – govor) znaka Strelca (značajno, veliko, hiper). Merkur (govor) je vladar III kuće (govor), nalazi se na 12° (stepen Riba i XII kuće - ćutanje, izolacija, povlačenje u sebe) znaka Vodolije (impulsi, intervali, visoko-moždane funkcije) i u konjunkciji je sa Suncem (osoba, vitalnost, život) što ukazuje da je Merkur “spaljen” (spaljenost je pojava kada se neka planeta nađe na udaljenosti koja je manja od 7°30′, a veća od 17′ od Sunca) – oštećen i da ima negativno dejstvo. Drugi i većinski vladar III kuće je Mesec (emocije, psiha, duša), nalazi se u I kući (osoba fizički, predispozicije, fizičke karakteristike po rođenju, sklonost), u opoziciji je (loš aspekt) sa Saturnom a sa pomenutim važnim stelijumom obrazuju neugodnu konfiguraciju T-kvadrat sa fokusnom tačkom na stelijumu u koji se sliva negativna energija opozicije Meseca i Saturna. Mesec je vladar i IV kuće (genetsko nasleđe) što može ukazivati na veliki uticaj genetskog nasleđa. Sve ovo uglavnom ukazuje na astrološke predispozicije ka izolovanosti, ćutanju, ne komuniciranju i povlačenju u sebe, nešto više starijeg deteta jer mu je Asc na 6° koji ima simboliku VI kuće i znaka Device a koji astrološki predstavljaju između ostalog i akutne bolesti.

Bilo bi dobro obratiti se lekarima (Neptun) u bolnicama (Ribe) koji su stručni za probleme izolacije, nekomuniciranja, autizma i asocijalizacije. Što pre, to bolje jer je rano lečenje od ključnog značaja.

Kažu da ne postoji lek za autizam ali je veoma važna adekvatna intenzivna terapija da dete ovlada mnogim veštinama kao što su kontakti očima, zagrljaji i razgovori. Pošto deca sa autizmom imaju veoma različit spektar ponašanja i sposobnosti, najefikasniji terapijski pristup bio bi onaj koji uzima u obzir jedinstvene osobine i izazove sa kojima se suočava dete, tako da podstiče zdrav razvoj kroz igru, umesto da pokušava da promeni specifične simptome.

Zahvaljujući ranoj terapiji, neka deca ostvaruju značajan napredak a u najmanju ruku, mogu se ublažiti simptomi.

“Najnovija istraživanja pokazuju da gotovo 80 odsto dece sa autizmom danas imaju razvijen govor na određenom nivou u uzrastu od 9 godina, a pre 20 godina, taj procenat je bio svega 50 odsto", kažu stručnjaci.

Nema sumnje da danas deca koja žive sa autizmom imaju bolje šanse nego prethodne generacije, jer ona pomoć dobijaju ranije pa je zato dobro početi što pre sa stručnim tretmanima.

Bez obzira šta je u pitanju, poželjno je na vreme preduzeti sve što se može a može se dosta toga uraditi i uspeti.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blizanci ne pricaju Empty Re: Blizanci ne pricaju

Počalji  Bigmama Sub Jul 22, 2017 10:47 am

Hvala najlepse. Ovo mi je bas znacajno. Neizmerno hvala.

Bigmama

Broj poruka : 9
Datum upisa : 18.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Blizanci ne pricaju Empty Re: Blizanci ne pricaju

Počalji  Bigmama Sub Jul 22, 2017 1:39 pm

Citam ovo ko zna koji put i molim Vas potvrdite da li sam razumela - cela prica ima akutni oblik? Tako sam razumela Da ima nade za rad?

Bigmama

Broj poruka : 9
Datum upisa : 18.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Blizanci ne pricaju Empty Re: Blizanci ne pricaju

Počalji  logos Sub Jul 22, 2017 6:09 pm

Bigmama ::Citam ovo ko zna koji put i molim Vas potvrdite da li sam razumela - cela prica ima akutni oblik? Tako sam razumela Da ima nade za rad?
VI kuca i znak Device simbolizuju izmedju ostalog i akutne zdavstvene probleme a to su uglavnom stanja upala koja krace traju i lece se obicno ambulantno. Tu spadaju svi zdravstveni problemi kojima je osoba obicno sklona, prehlade, zapaljenja i slicno. U ovom slucaju to nije toliko bitno koliko je bitno sto je naglasena XII kuca, znak Riba, 12-ti stepen, III kuca, Merkur, vladari III i XII kuca i sto ima medjusobno nepovoljnih aspekata o cemu sam vec pisao. Dakle, akutno je uvek aktuelno, tj. aktuelno je akutno ili to je trenutno stanje.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blizanci ne pricaju Empty Re: Blizanci ne pricaju

Počalji  Bigmama Sub Jul 22, 2017 8:46 pm

Hvala najlepse jos jednom.

Bigmama

Broj poruka : 9
Datum upisa : 18.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Blizanci ne pricaju Empty Re: Blizanci ne pricaju

Počalji  logos Sub Jul 22, 2017 10:09 pm

Mesec (majka) je vladar IV kuće (majka), izuzetno je aktivan u horoskopu tvoje dece, nalazi se u njihovoj I kući (osoba o kojoj se radi, tvoje prisustvo u njivovom životu) što ukazuje na veliku ulogu majke u njihovom odrastanju i životu uopšte. On je egzaltiran (dobar položaj) u znaku Bika i ta pozicija obično ukazuje na posvećenu, brižnu, odlučnu i praktičnu majku sposobnu da ostvari svoje roditeljske zadatke. Samo trezveno i odlučno a sve se može kad se hoće. "No Star is Lost" kaže u naslovu svoje novele James T. Farrell.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blizanci ne pricaju Empty Re: Blizanci ne pricaju

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu