Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aspekti

2 posters

Ići dole

Aspekti Empty Aspekti

Počalji  yana147 Sub Mar 03, 2018 8:17 pm

logos ako hoces da mi objasnis kako se vidi na primer koj aspekti u natalnoj karti se za porodica otac majka suprug dali u natalnoj karti svi aspekti vaze za samoj osobi natalnoj karti ili i za nnjegovi blizni kako se to vidi suprog sa koj aspekti e prikazen otac majka evo edna mnogu stresna situacija u mome zivoto bila je tako sto moja majka e je pala od visini od tarasi pred moim ocima ali srecom ostala e ziva i zdrava bila sam tada mala i bilo e ogram stres samnom tako sto do den denes se boim od visinu i od tarasu bez ograda eto to me zanima kako da znas koj aspekt e za tebe sta e za najblizi sa kojim aspektima se prikazani u natalnoj karti Aspekti Astro_18

yana147

Broj poruka : 44
Datum upisa : 22.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Empty Re: Aspekti

Počalji  logos Ned Mar 04, 2018 6:57 pm

yana147 ::logos ako hoces da mi objasnis kako se vidi na primer koj aspekti u natalnoj karti se za porodica otac majka  suprug dali u natalnoj karti svi aspekti vaze za samoj osobi natalnoj karti ili i za nnjegovi blizni kako se to vidi suprog sa koj aspekti e prikazen otac majka evo edna mnogu stresna situacija u mome zivoto bila je tako sto moja majka e je pala od visini od tarasi pred moim ocima ali srecom ostala e ziva i zdrava  bila sam tada mala i bilo e ogram stres samnom tako sto do den denes se boim od visinu i od tarasu bez ograda eto to me zanima kako da znas koj aspekt e za tebe sta e za najblizi sa kojim aspektima se prikazani u natalnoj karti.

Aspekti predstavljaju relacije između planeta, važnih tačaka i fiksnih zvezda, akcije, dešavanja i stanja koja nam se dešavaju a sve one osobe koji su nam važni, sa kojima smo u rodbinskim vezama, koje susrećemo ili koji žive pored nas su predstavljeni određenim kućama, njihovim vladarima, pozicijama i aspektima koji oni imaju u horoskopu. Tako majku u većini slučaja predstavlja IV kuća, njen vladar, znak Raka kao prirodna IV kuća, Mesec kao vladar Raka i određedi njihovi aspekti.

U tvome horoskopu se problem koji si iznela vidi iz moćnog i neugodnog kardinalnog T-kvadrata koji čine konjunkcija Urana (naglo, iznenada, pad, visine, prostor) i Neptuna (strah, fobije, psiha, nesigurnost), Marsa (povrede, udarci, rane) sa 24° (stepen Riba i XII kuće - strah, fobije, psiha, nesigurnost) znaka Raka (IV kuća, majka) koji je suvladar IV kuće (majka) i Sunca (sama osoba, zdravlje, vitalnost, život) sa 25° (stepen Ovna - povreda, udarac, rana) znaka Ovna (povreda, udarac, rana) kao fokusne tačke u koju se sliva sva negativna energija ove konfiguracije. Dakle, ti (Sunce) si lično (Sunce u Ovnu) doživela pad (Uran) svoje majke (Mars vladar IV kuće u znaku Raka - majka) i to je ostavilo traga na tvoju psihu (Neptun - fobija) pa se ti sada plašiš (Neptun) visina i otvorenog prostora(Uran).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Empty Re: Aspekti

Počalji  yana147 Ned Mar 04, 2018 8:46 pm

hvala puno logos na objasnenje ne mi je jasno jos nesto vladar sedme kuce e neptun ili jupiter dali se gleda jupiter ili neptun znam da je lose kad pravi aspekt vladar prve kuce i vladar sedme kuce merkur ne pravi nikakav aspekt so merkur ali imaat opozicija merkur i jupiter dali se gleda i jupiter ili bitno e sto neptun ne pravi los aspek sprema merkur hvala puno logos na strplenju i objasnenima I love you

yana147

Broj poruka : 44
Datum upisa : 22.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Empty Re: Aspekti

Počalji  logos Ned Mar 04, 2018 11:09 pm

yana147 ::hvala puno logos na objasnenje ne mi je jasno jos nesto vladar sedme kuce e neptun ili jupiter dali se gleda jupiter ili neptun  znam da je lose kad pravi aspekt vladar prve kuce i vladar sedme kuce merkur ne pravi nikakav aspekt so merkur ali imaat opozicija merkur i jupiter dali se gleda i jupiter ili bitno e sto neptun ne pravi los aspek sprema merkur hvala puno logos na strplenju i objasnenima.

U tradicionalnoj astrologiji, koja je bila jedina sve do pojave moderne (savremene) astrologije, koriste se 7 nebeskih tela počev od Sunca pa sve do Saturna koji je bio poslednje telo. Pošto postoje 12 znakova a 7 nebeskih tela Mars je vladao pored Ovna i Škorpijom, Saturn je vladao pored Jarca i Vodolijom, a Jupiter je vladao osim Strelca i Ribama. U savremenoj (modernoj) astrologiji su otkrićem Urana, Neptuna i Plutona oni počeli da se koriste dodelivši im uloge vladara: Uranu Vodolijom, Neptunu Ribama a Plutonu Škorpijom, a kako su tim znacima ostali postojeći vladari, dobilo se da Škorpijom kao prvi vladar vlada Pluton a kao suvladar Mars, Vodolijom vlada Uran kao prvi vladar a Saturn je suvladar dok Ribama vlada Neptun kao prvi vladar a Jupiter je suvladar. Sada imamo po dva vladara za tri znaka svi se oni analiziraju u okviru značenja znakova i kuća pri čemu se uzima u obzir karakteristike samih planeta. Obzirom na konjunkciju Neptuna i Urana u tvom horoskopu mnogo toga ti nije jasno pa bi bilo dobro da, ako želiš nešto više da saznaš iz domena teorije, pogledaš malo po internetu jer tamo ima mnogo toga objašnjenog a čemu na ovom forumu nema mesta jer isti služi za neka delikatnija pitanja, probleme i neke teoretske finese a ne za osnovna znanja.

Dakle, u vezi tvoje dileme za VII kuću u znaku Riba, analiziraju se oba vladara, i Neptun i Jupiter a ne samo jedan jer taj znak ima dva vladara. Ipak je jaka konjunkcija Neptuna i Urana a na to sam ti već skretao pažnju pa pokušaj nešto da usvojiš od onoga što ti je pisano.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Empty Re: Aspekti

Počalji  yana147 Pon Mar 05, 2018 11:50 pm

dali ce dati to kradzi zivot to sto jupiter u opzicii so vladara prvoj kuci reci mi iskreno jas ne se plasam od vistinata kako sto citam i mozam da razberam ako ne sum razbala poglesno mozibi ta jaka konjukcija dava moje tolku interesovanje kon astrologiji spiritualizam citala sam da moze da dade i kreativni deca sega neznam kolku e dobra taa konjukcija a od astrologijata najzanimliva mi e osmata kuka mozebi toa istrazuvanje okolku smrta go dava i merkur vo osmata kuka a mojata emetovnos moze ja dava toa sto e merkur vo ribi jas placam na pesna na film na tuga sudbina dovolno e nekoj da vidam kako place i jas pocnuvam de recimi jer to ce mi skrati zivot so jupiter u opoziciji so merkur ali konkretno ako hoces jas da se boim istine i buducnosti nikogas ne bi istrazuvala i haval ti puno

yana147

Broj poruka : 44
Datum upisa : 22.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Empty Re: Aspekti

Počalji  yana147 Uto Mar 06, 2018 11:27 pm

dali ce dati to kradzi zivot to sto jupiter u opzicii so vladara prvoj kuci reci mi iskreno jas ne se plasam od vistinata kako sto citam i mozam da razberam ako ne sum razbala poglesno mozibi ta jaka konjukcija dava moje tolku interesovanje kon astrologiji spiritualizam citala sam da moze da dade i kreativni deca sega neznam kolku e dobra taa konjukcija a od astrologijata najzanimliva mi e osmata kuka mozebi toa istrazuvanje okolku smrta go dava i merkur vo osmata kuka a mojata emetovnos moze ja dava toa sto e merkur vo ribi jas placam na pesna na film na tuga sudbina dovolno e nekoj da vidam kako place i jas pocnuvam de recimi jer to ce mi skrati zivot so jupiter u opoziciji so merkur ali konkretno ako hoces jas da se boim istine i buducnosti nikogas ne bi istrazuvala i haval ti puno


yana147

Broj poruka : 44
Datum upisa : 22.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Empty Re: Aspekti

Počalji  yana147 Sre Mar 07, 2018 5:22 pm

kontam neces da mi pses jel cu ziveti kratko Wink ako sakas malmo mi pojasniti na sta da obratim paznju za konjukcija uran i neptum jel ta konukcija losa dobra i sta znaci i hvala puno od srca I love you

yana147

Broj poruka : 44
Datum upisa : 22.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Empty Re: Aspekti

Počalji  yana147 Pet Mar 09, 2018 5:43 am

znam da je vrlo tesko kad ne neko treba da mu kazes nesto loso ali molcenjeto e potrvrden odgovor nisto cudno i da roknam ovaa godina vidim u solrnog imam sunce konjukcia mesec u osmoj kuci kako nisam se rodila drugi dan cas i mesec tuka bas togas maler od mala ne go sakav denot koga sum se rodila a i toj den ne mi bas sreken a i se pitam zasto bas bog me je navevo da me interesira astrologija pa da znam da cu umreti mlada duplo pogolem maler ne se plasim smrti samoj smrti a da mi je krvo jesete krvo mi e nisam videla nista od zivota a kolku ima samo zivotne energija vo mene koga samo ke zamislam deka nema da gi gledam decata kako rasatat soprugod ke si ostane mlad sam pa ke ima drugi zeni i ke uziva vo zivotot negovite ke bidat presrekni sekako me mrazat je..ga nekoj mora maler da bide mozda mislis deka sum psiho ali sekoj koj bi videl vakvo nesto taka bi reagiral i taka bi razmisluval pale toa mi e jasno deka ke roknam daj barem ako natalnata karta e losa so mene i zivototdaj dozvolimi da diskutirame za astrologija evo recimi sta znaci ta konjukcija uran i neptun i eve recimi sta znaci retrogrdna venera u osmo poje sta znaci kad je retrogradna venera hala ti puno unapret i hvala za svaki prethodni odgovor od srca I love you

yana147

Broj poruka : 44
Datum upisa : 22.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Empty Re: Aspekti

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu