Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KONFIGURACIJE

+11
ena1976
Izida
Djomla
David
mesmerized
Čarobnica
lado06
Astrotanja
Jane
daniel astro
SANDRA
15 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  David Pon Jan 19, 2009 1:32 am

Astrotanja ::Rekla bih da je to ipak individulano, koja je ta osoba koja može da nam olakša, pomogne u životu. Mislim da je važno da imaju neke aspekte, po meni lakše je da su to sektili, ili trigoni, nego opozicije, jer je onda one mogu da podstaknu pozitivnu energiju i pomognu osobi kada je u krizi, a kako su joj slične i da je razumeju, onda kada osoba ne može sama sebi da pomogne dovoljno.
Tebi Davide, pošto je slab Mars one podstiču Marsovo delovanje, pa ti verovatno na taj način pomažu, jačajući tvoj Mars.

Da i jedna i druga podstiču Marsovo delovanje ali na različiti način. Osoba A (koja ima Sunce nasuprot mom Marsu) budi sve ono što je potisnuto. Mars ima kvadrat sa Neptunom. Ne znam da li mi pomaže da razrešim situaciju ali me zasigurno osvešćuje. Čini da postanem svestan problema koji taj t kvadrat nosi. Osoba B (koja ima Ascendent na mom Marsu) više me psihički rastereti, kao da iz konatakta sa njom shvatam kako trebam da kanališem energiju tog Marsa.
David
David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Čarobnica Pon Jan 19, 2009 1:52 am

Astrotanja ::Trigon u vatrenim znacima označava u tvom slučaju Čarobnice više aktivnosti, delovanja da se ostvare emotivne želje. On je dobar za relizaciju nekih dugoročnih planova, posebno vezan za veće daljine, inostranstvo, zbog Neptuna i Jupitera.
Kada je reč o Severnim MEsečevim čvorevma sigurno da i oni deluju, ali je tu reč o karmičjoj astrologiji.

Hvala Tanja I love you Like a Star @ heaven
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Astrotanja Pon Jan 19, 2009 10:11 am

Stelijum čine dve ili više planete koje su u konjukciji. Aspekt ne mora da bude do 9-10, ali što je manji orbis to je dejstvo stelijuma izraženije.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Jane Pon Jan 19, 2009 10:46 am

Nemam u svojoj karti nigdje egzaktnu konfiguraciju kao što su veliki trigon, veliki krst itd. Negdje su orbisi i preveliki da bi ih gledala. Ipak, što mi može donijeti Veliki krst u kojem sudjeluju Ve, Ur, Ju i Lilith? Mogu li uopće s obzirom na orbise gledati na to kao na Veliki krst?
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  mesmerized Pon Jan 19, 2009 6:30 pm

Astrotanja ::Stelijum čine dve ili više planete koje su u konjukciji. Aspekt ne mora da bude do 9-10, ali što je manji orbis to je dejstvo stelijuma izraženije.
hvala, Tanja, ja sam bila u zabludi da je dovoljno samo da budu u istoj kuci... Rolling Eyes
sunny
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  daniel astro Pet Jan 23, 2009 5:46 pm

Lilit i čvorovi ne utiču na formiranje Velikog trigona ili bilo koje druge planetarne konfiguracije, niti se na njima temelji bilo kakav planetarni odnos. Ukoliko je vas Lilit u konjunkciji sa nekom planetom ili u nekom drugom aspektu sa njom to je itekako važno, kao i njena pozicija u kućama. Čvorovi su od presudnog značaja za zivot i sudbinu pojedinca. Ukoliko se Lilit ili mesečevi čvorovi nadju u bilo kojoj planetarnoj konfiguraciji, znaci da oni primaju na sebe iste aspekte, koje ćete morati da tumačite pojedinačno. Naravno da nije sjajno ukoliko se čvorovi nadju pod naletima Saturna ili žive u žarištu Velikog krsta. Tada bi osoba u najmanju ruku trebala da ima čistotu Dalaj Lame, kako je Saturn ne bi "vukao" u jednu tačku.
www.myspace.com/astrologija
daniel astro
daniel astro

Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  daniel astro Ned Jan 25, 2009 7:30 pm

Kada smo govorili o planetarnim konfiguracijama, treba pomenuti Jod ili Boziji prst, o cemu sam ranije pisao, te ne bih da se ponavljam i da pomenemo konfiguraciju Lotos ili Lotos konstelacija. Stariji astrolozi su imali potrebu da je naglasavaju, stari Dupor je smatrao da je najsretnija, mada ni sam nisam siguran u to. Moderni astrolozi joj ne pridaju previse znacaja, jer govore da je cesta i ne predstavlja nista neobicno. Radi se o tome da su dve planete u trigonu, a povezuje ih jedna planeta sa kojom su obe u sekstilu. Pokazalo se da je ovakav odnos dobar za intelektualni rad, prodornost, kao i ostvarenje licnih stremljenja, ali uz odredjeni napor, sto , recimo, nije svojstveno Velikom trigonu gde sve ide sa jednom nepodnosljivom lakocom. Tako da bih uvek dao prednost Velikom trigonu nad Lotos konstelacijom.
www.myspace.com/astrologija
daniel astro
daniel astro

Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Djomla Pet Feb 06, 2009 12:35 am

елементарне конфигурације. И оне популарне.
А шта је са осталим? Нису те конфугурације ништа посебније нити јаче од осталих типа Коњукција коњукција тригон.

Djomla

Broj poruka : 52
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Izida Sub Feb 07, 2009 1:38 am

Imam 2 T kvadrata-kardinalni i fiksni
Vreliki VODENI trigon
konfiguraciju zvanu ZMAJ koja se nastavlja na veliki trigon sa jednom opozicijom i dva sekstila...znaci 4 planete u sebi, ne znam sta znaci jer nisam nigde nasla objasnjenje kako deluje ovo...
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Djomla Sub Feb 07, 2009 11:50 am

pandora* ::Imam 2 T kvadrata-kardinalni i fiksni
Vreliki VODENI trigon
konfiguraciju zvanu ZMAJ koja se nastavlja na veliki trigon sa jednom opozicijom i dva sekstila...znaci 4 planete u sebi, ne znam sta znaci jer nisam nigde nasla objasnjenje kako deluje ovo...

Значи исто што и природа планета и природа аспекта без тих великих имена ЅМАЈ! ВЕЛИКИ ТРИГОН! и слићчно...

Djomla

Broj poruka : 52
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Astrotanja Sub Feb 07, 2009 12:31 pm

Pandora, konfiguracija zmaj i se sastoji, kao što si sam rekla od velikog trigona i opozicije i dva sekstila.. Da li će nekom da se sviđa što je pronađen termin koji opisuje izgled ove kombinacije aspekata ili ne, to je nešto što nije , po meni primarno, jer termini, nazivi postoje radi boljeg razumevanja o kakvoj kombinaciji planeta je reč. Pošto je zmaj konfiguracija koja je složena je u sebi sadrži kombinaciju tri razlčita aspekta, velikog trigona, opozicije i sekstila, onda je veom važno koje planete su u kakvim aspektima, koji aspekti su skladni, odnosno kojeplanete jače deluju u tim aspektima,p je bitno sagledati o kojim planetama je reč ui u kojim kućama i znacima se nalaze da bi s moglo protumačiti.
Inače Velikog zmaja je od poznatih ličnosti imao Staljin, anavodi se u astrološkoj literaturi da ga je imala i Fara Fosit. Ovo je ređa kombinacija .
Potrebno je da se vidi natal da bi mogla da se protumači.
Da li si ti uočila da kod tebe deluje i kako misliš da deluje.
Moja iskrena preporuka je da svako ko želi tumačenje okači natal. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Izida Ned Feb 08, 2009 1:26 am

Djomla ::
pandora* ::Imam 2 T kvadrata-kardinalni i fiksni
Vreliki VODENI trigon
konfiguraciju zvanu ZMAJ koja se nastavlja na veliki trigon sa jednom opozicijom i dva sekstila...znaci 4 planete u sebi, ne znam sta znaci jer nisam nigde nasla objasnjenje kako deluje ovo...

Значи исто што и природа планета и природа аспекта без тих великих имена ЅМАЈ! ВЕЛИКИ ТРИГОН! и слићчно...

Velika slova su ispisana slucajno a kako me je mrzelo da se vracam i brisem tako je i ostalo, nije bilo napisano sa nekim posebnim znacenjem Smile sve je u toku teme o konfiguracijama
Sorry ako ti je to zasmetalo Smile Very Happy
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  mesmerized Čet Feb 19, 2009 2:07 pm

daniel, taj LOTUS - to je ovaj MO60SA,JU60SO u mojoj karti?
Da, intelektualan rad, ali ga stvarno treba pogurati malo...
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  ena1976 Ned Mar 24, 2013 10:17 pm

Imam kardinalni T-kvadrat (VE180PL)90MA. Ne poznajem nijednu osobu koja ima planetu u opoziciji sa mojim MA, ali sa svim ljudima koji mi nešto znače/ili su mi značili imam konjukciju MA i neke njihove planete (na pr. sa oba roditelja UR, sa bivšim partnerima uglavnom MO ili SO, sa najdražom rođakom SA, sa nekim do koga mi je jako stalo MO itd...)
Ima li neko voljan da napiše svoje tumačenje mog T-kvadrata Question
Imaju li uticaj konjukcije ili se prednost daje opoziciji i sekstilima?
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  mimma Sre Sep 25, 2013 9:57 pm

Kako tumaciti vatreni trigon koji ukljucuje asc u lavu, uran u strelcu i jupiter u ovnu? Padaju mi dosta pompezne kombinacije na pamet kao sto je bavljenje umetnoscu ili sportom u inostranstvu ili u okviru visokih skola, postoji li neko priyemnije tumacenje? Laughing 
mimma
mimma

Broj poruka : 6
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Laufer Ned Okt 20, 2013 5:05 pm

Poiz, zanima me da li neko ima iskustva sa velikim krstom? Imam ga sledece godine u solaru, takodje znam jos troje ljudi koji ga takodje imaju iduce godine.

Laufer

Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  ena1976 Ned Okt 20, 2013 6:43 pm

Laufer ::Poiz, zanima me da li neko ima iskustva sa velikim krstom?  Imam ga sledece godine u solaru, takodje znam jos  troje ljudi koji ga takodje imaju iduce godine.
Ja već neko vreme proživljavam Veliki krst, ne u solaru već ga formiraju tranzitne i natalne planete, i to na relaciji 3-5-9-11 (natPL-tr.PL-natVE0trUR-natMA).
Ne bih da te plašim, ali ovo je najgori životni period koji pamtim.
Nisam sklona dramatizovanju, imam T kvadrat natalno i nekako sam se navikla da mi za sve treba malo više truda i mučenja, ali od kako se formirao V.krst sve stoji u mestu, svi segmenti života, ne vezano za prirodu kuća, jednostavno ništa se ne mrda na bolje bez obzira na trud i zalaganje
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Laufer Ned Okt 20, 2013 7:03 pm

Ena, puno ti hvala.


takodje imam veliki trikog i T kvadrat u natalu ali ovo, citao sam, retko ima se sta o velikom krstu procitati i zato me buni. Ok sledece godine krecu mi i Sade Sati pa mi sve deluje strasno jer prvi sade sati su izrazito traumaticni + veliki krst. Neki tip mi je napisao da cu osiromasiti i da cuvam novac, da sve sto sada steknem kao ove god te cu morati dati itd....

Iskreno mene to vise i plasi, strepnja me obuzima....

takodje me zanima d ali se moze videti na sta sade sati mogu najveci uticaj imati ?

Laufer

Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  ena1976 Ned Okt 20, 2013 8:59 pm

Laufer ::Ena, puno ti hvala.
takodje imam  veliki trikog i T kvadrat u natalu ali ovo,  citao sam, retko ima se sta o velikom krstu  procitati i zato me buni. Ok sledece godine krecu mi i Sade Sati pa mi sve deluje strasno jer prvi  sade sati su izrazito traumaticni + veliki krst.  Neki tip mi je napisao da cu osiromasiti i da cuvam novac, da sve sto sada steknem kao ove god te cu morati dati itd....
Iskreno mene to vise i plasi, strepnja me obuzima....
takodje me zanima d ali se moze videti na sta sade sati mogu  najveci uticaj imati ?
Mislim da je jako važno koje planete ti obrazuju Veliki krst, jer će malefične planete svakako doneti više unutrašnjih borbi, konflikata i patnji od benefika. U mom slučaju, mislim da su PL i UR "glavni krivci".
Što se Sade-sata tiče, ne znam da li su prvi najtraumatičniji, jer sam ih proživela 80-tih a tad sam baš bila klinka. (Proveri to sa nekim)
Pošto već 3 godine guram kroz "drugi turnus" Sade-sata, mogu da ti kažem da njihov uticaj osetim kao nezadovoljstvo, povremeno i tugu, neku generalnu bezvoljnost i nalete pesimizma. Ono što je bitno da znaš (možda to već i znaš Smile al nije loše napisati zbog drugih članova foruma) je da to nije period koji će biti "crn" od prvog do poslednjeg dana; naravno da će se dešavati i dobre i lepe stvari, u zavisnosti od ostatka horoskopa.
Pošto mi je MO u Škorpiji, ja obraćam pažnju na tranzite MA, pa to i tebi savetujem (da pratiš tranzite vladara tvog MO) jer će od njegovog položaja i aspekta varirati i tvoje prihvatanje Sade-sata i "guranje" kroz njih.
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Laufer Pon Okt 21, 2013 12:03 am

Pozdrav,

Do sada sam gledao, to su zapravo tranziti koji obrazuju veliki krst a ne mogu gledati do kada traju u glavnom znam da ce biti tu vec za Novu godinu.
http://www.dodaj.rs/?40/Ax/29hDhU8W/1/astro32gw25dejann2014112.gif
http://www.dodaj.rs/?2U/o6/UzGDZzR/astro24gw25dejann2013122.gif natal.

Sto se Sade Sati tice, da znam da i ako se zovu "Sedam godina tuge" zapravo ima i lepih dana ali prvi su mi bili tako strasni i teski a kako mi je MO u Jarcu tako onda pratims amo SA tranzite haha.... A ne znam, dace bog bice sve ok Wink

Ena, hvala jos jednom puno.

Laufer

Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  ena1976 Pon Okt 21, 2013 2:31 pm

Ok. Nema na čemu, tu smo da jedni drugima pomažemo sunny 
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Laufer Uto Okt 22, 2013 4:52 pm

Poz,

Pa da i upravo sam gledao,vk trajace do  sredine leta, nekih 7 meseci......

Laufer

Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  njonjica Sre Okt 23, 2013 7:20 pm

Pozdrav svima, nova sam na forumu Smile

Ja zivim sa Velikim krstom u svom radixu i to onim najtezim, kako ga nazva Dupor "Sfinga", fiksnim. U njega su ukljuceni Sa, Ma, Ne0*Me i Ju. I da, orbis mu je malo jaci od 10* (tacnije 11*) i vjerujte mi da radi....
njonjica
njonjica

Broj poruka : 16
Godina : 59
Локација : Sarajevo
Datum upisa : 20.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  ena1976 Sre Okt 23, 2013 9:26 pm

njonjica ::Pozdrav svima, nova sam na forumu Smile
Ja zivim sa Velikim krstom u svom radixu i to onim najtezim, kako ga nazva Dupor "Sfinga", fiksnim. U njega su ukljuceni Sa, Ma, Ne0*Me i Ju. I da, orbis mu je malo jaci od 10* (tacnije 11*) i vjerujte mi da radi....
Verujem da radi, mene i ovaj sa tranzitnim planetama razvaljuje.
Znam da kao novi na forumu ne možete da postavite kartu, ali ako biste mogli da napišete kako utiče na vas i u kojim su kućama planete koje ga formiraju, bili bismo vam zahvalni mi koji volimo da učimo na primerima
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  njonjica Čet Okt 24, 2013 11:32 am

@Ena pisat cu svakako ali moram uzeti malo vise vremena za to...
njonjica
njonjica

Broj poruka : 16
Godina : 59
Локација : Sarajevo
Datum upisa : 20.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

KONFIGURACIJE - Page 2 Empty Re: KONFIGURACIJE

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu