Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta izazaziva nesanicu

+4
Strelica
Snezana
Izida
Astrotanja
8 posters

Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Astrotanja Pon Jun 29, 2009 10:58 am

Nesanica je nstanje koje prati period koji nam najčešće donose psihički problemi i koje veliki broj ljudi doživljava . Kod nekih je to na sreću kraći period kada u pritusnuti nekim trenutnim problemima, a kod drugih je to nešto što je hronično i što traje godinama i polako, ali konstatno crpi životnu energiju, iscrpljuje i jako je zamorno i mođe da ugrozi zdravlja.


Razni su načini na koje se ljudi odupiru, bore protiv nje. Neke se ni ne odupiru, već noću čitaju, gledaju filmove, pa čak i uče i iscrpljuju se dok iz san ne uhvati.

Šta je to što astrološki dovodi do nesanice?


U ovo je umešana 12 kuća.Obično je vl. te kuće u disharmoničnim aspektima, ili su planete u 12, kući pod

takvim aspektima, pa kada naiđu loši tranziti oni to podstaknu i tada se pojavi taj period.

Moja ideja je da pišemo svoje iskustvo i da pri tome damo i savete kako smo taj problem savladali, ili čuli od nekog da je uspešno savladao, a da nisu u pitanju tablete za smirenje, već neki prirodan način.

Počeću svojim primerom. Meni je 12. u Raku i prazna je, ali mi je Mesec u prvoj i ima tri dobra aspekta, trigon sa Marsom i Venerom i sekstil sa Jupiterom, ali i opoziciju sa Saturnom vl. 6. i kvadratu sa Mesečevim čvorevima što je loše.
U 18.god, kada mi se mama razbolela od manične depresije i ja sam postala neurotična.Kako je Mesec u Devici jako osetljiv i vezan za majku i kada je ona bolesna i dete je tuđno, bolesno, tako sam se i ja razbolela i bilo je tu anksioznosti, nesanice koja je posatala ozbiljna.
Krenulo je sa Neptunom vl. 8. koji je bio u konjukciji sa Marsom, u nat. 5., a inače vl. 4., aistovremeno je Saturn prolazio kroz četvrtu i pravio kvadrat ka Lilit
Aspekti sa Lilit su mi se pokazali kao vrlo kritični i zlokobni.
Kulminacija je bila kada je Uran u 4, napravio kvadrat sa Saturnom u 8., vl. moje 6. i Neptun opozicija Neptun, vl. 5.

Kako sam se izlečila. PrImenjivala sam , kada sam odbacila lekove (pila sam samo B kompleks, vitamine), antistres program, pisala sam dnevnik i promenu i vraćanje u normalu, izlečenje donelo mi je putovanje.
poboljšanje je usledilo sa trigonom Jupitera na Mesec, Satutn kada je ušao u trigon sa natalnim Saturnom došlo je do ozdravljenja, a uskoro je Saturn napravio sekstil sa nat. Venerom i kako mi je to aspekt koji imam u natalu, to mi je najviše pomogalo da se emotivno satbilizujem, da sagledam realnost i da uspostavim unitrašnji mir. U prethodnom periodu Neptun u opoziciji sa Marsom i Jupiterom to nije dozvoljavao.

Kada mi je Uran pravio opoziciju sa nat. Mesecom imala sam period nesanice, prozrukovanim iznenadnim promenama, stresom, pojačanom napetošću. Ovog puta sam primenjivala jogu, meditaije, B vitamin, čajeve prirodnim putem.

U periodu Punog Mesec javlja mi se često nesanica, ali to traje noć, dve i ja onda najviše čitam i ne nerviram se zbog toga što manje spavam, jer to kratko traje. Sada sam počela da koristim kristale i primetila sam da deluju.

Da li ste vi skloni nesanici i šta kod vas to izaziva i kako se suočavate sa tim? sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Izida Pon Jun 29, 2009 12:02 pm

Uh..nerado se vracam na ovo i mislim da to kod mene jos traje, s vremena na vreme upadnem u krize...
pocelo je decembra 2008 posle raskida veze od skoro 2 godine..
Tranzitni JU i ME su mi bili u Jarcu u mojoj 12 natalnoj u skoro egzaktnoj konjukciji na nat. SO i JU, pa dobih i svojevrsni stelijum u 12, dalje su tranz. JU i ME pravili 180 na nat.JU /u 6/,90 na nat.MA /u 8/,60 na SA /u 1/,NE /u 9/ i 120 na UR i PL /u 7/..
Tran. MO na nat.VE u Vodoliji u 1 pravio 90 na nat. MO,90 na nat.NE, 90na nat. SVMC..120 na nat. MA..
tranz.NE0VE u 1, tranz. UR na nat. SA, 180 na nat. UR,PL..moja 1-7 kuca
tranz. SA180 nat.SA, 0UR,PL.. opet moja 1-7 kuca..
Trnaz. SO je bilo u 11, a MA0PL opet u 11..
ne znam da li sam sve napisala i ne znam da li sam uspela sve lepo da povezem ali znam da je ovo bilo jako traumaticno za mene, nesanica-zaspim u sekundi ali se budim u panici pa onda period kada sam spavala 3-4 sata nocu i pored antidepresiva nije bilo sna, panika, osecaj da cu se ugusiti pa sam skakala u pola noci na prozor ne bih li dosla do vazduha, nikako nisam smela da ostanem sama u kuci nisam zelela, samo sam plakala, nista nisam jela-skoro..mislila sam a i zelella umreti...uh ne znam kako sam uspela da prevazidjem najgori deo ovoga, kazem jos uvek me ponekada uhvati panika, tuga, ludilo ali mi se cini da sa ovim nekako mogu da se nosim sada...
Mislim da je moj sadasnji problem svojevrstan hormonski poremecaj nastao upravo iz ovakvog stanja, sda se kljukam lekovima ne bih li sredila ciklus..nadam se da cu u tome uspeti i ostvariti svoju zelju-dete...

uzas..ne bih volela da se ovo i sl. ikada ikome dogodi

Crying or Very sad Crying or Very sad
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Snezana Pon Jun 29, 2009 1:50 pm

Svoje nesanice se sećam kao prave "noćne more". To je period, jednog dela, mog puberteta. Astrološki to je period tranzitnog Urana iz VIII kvadrat Sa u XII a zatim tra Ur iz IX u opoziciji na moju Ve0Mo u III a onda je i tra Pl pravio iste te aspekte, mislim da je Ur najzaslužniji. Šta se dešavalo, moja sestra starija od mene pet godina, već je imala svoje društvo, izlazila, zabavljala se a tata je bio jako strog, i sva ta atmosfera gde se potpuno menjala slika onoga što sam do tada znala o ljudskim odnosima, tatine zabrane, sestra koja se nije opirala ali koja je stalno plakala mene su potpuno rasturale, htela sam da bude sve ok a ništa nisam mogla da promenim, takođe mislim da je i buđenje moje seksualnosti koju nikako nisam umela da smestim na pravo mesto uticala, što je posledica jake hormonske aktivnosti. Mislim da je glavnu ulogu u sređivanju mog sna bilo aktivno bavljenje sportom što je astrološki objašnjivo jer tu postoje jake predizpozicije (Mo0Ve60Ma60Ur), to je bila gimnastika, a takođe puno čitanja razne literature, što lepe književnosti što, tada jedinih časopisa za tinejdžere: naš "Čik" i Hrvatska "Tina", pisanje dnevnika i povremena potpuna osama - mogla sam satima da gledam kroz prozor u zelenilo (Sa u XII). Sve problemi, definitivno, su za mene bili rešeni kada sam ja krenula sa izlascima. Interensantno je da ja nisam imala nikakvih problema sa tatom oko izlazaka, ja bih mu jednostavno ispričala šta hoću i on nikada nije ništa zabranio, samo je moralo da bude tačno tako kao što smo se dogovorili. Dodaću ovde obzirom da sam Jarac u podznaku a Sa je u XII, moje rano detinjstvo je obeleženo bolešću, moj podznak i aspekt Sa90Me je počeo odmah da radi, stalne upale pluća, bronhitisi, ja kažem "nisam htela da se primim u ovaj svet" i taj period je prekinut polaskom u školu - III kuća i društvo, deca sa kojom sam se igrala do besvesti su učinili svoje pa kroz čitavu mladost više nisam bila bolesna. Kasnije kada bih imala nekakve probleme, dešavalo se i dešava se da čitavu noć ne spavam, razmišljajući kako da rešim problem, ali već sledeća noć je normalan san, valjda je to Saturn u Jarcu u XII Very Happy

Da dodam, podseti me Strelica, imam i te faze kada mogu da spavam i po desetak sati, pa kratko buđenje, pojedem nešto i onda opet, to je zaista retko i dešava se kada se jako akumulirao umor ili postoji neki veliki problem pa je najlakše prespavati ga, Sa u XII Smile.


Poslednji put izmenio Snezana dana Pon Jun 29, 2009 3:26 pm, izmenio ukupno 2 puta
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Strelica Pon Jun 29, 2009 3:15 pm

Uh! Ja imam obrnut problem,kad "zakucam" ne mogu da me probude... Sa0Pl u 12. 90 Mesec a vl.12 90 Jupiter...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Doree Sub Jul 04, 2009 10:28 pm

evo i mene Smile na ovoj temi
uglavnom patim od nesanice od 10 godine ,prije nisam mogla zaspat do kasno a sad zadnje dvije godine i budim se često ,već dugo nisam spavala 8h u komadu No

evo danas nisam zaspala priej 6h pale pa evo pogledajte šta meni uzrokuje nesanicu
Doree
Doree

Broj poruka : 35
Godina : 32
Datum upisa : 30.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Doree Sub Jul 04, 2009 10:29 pm

Doree
Doree

Broj poruka : 35
Godina : 32
Datum upisa : 30.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Snezana Sub Jul 04, 2009 11:12 pm


Strah, strah majke ili strah svih žena u genetici, mada treba pogledati u efemeridama koja je planeta stelijuma u III bila u tom periodu retrogradna, Ve, Me ili Ju, i da li su bile zaista retrogradne neposredno posle tvog rođenja, da bi se tačno definisao taj kvadrat sa Plutonom. Pluton u V je i doba rata, vreme kada si ti rođena.
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Doree Ned Jul 05, 2009 1:09 am

hvala na odg. Smile
imam retro veneru u natalu da li je to to ili No
Doree
Doree

Broj poruka : 35
Godina : 32
Datum upisa : 30.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Snezana Ned Jul 05, 2009 4:45 pm

Doree ::hvala na odg. Smile
imam retro veneru u natalu da li je to to ili No

pa samo je Ve u aplikacionom kvadratu sa Plutonom (ceo stelijum je 90Pl) a vladar je V, XII i Marsu u IV, e sad ko je ta Ve, možemo se pitati, jer ona je ta koja je nosi strah tebi jer i ti si ta Venera u Lavu u III- Mars i Pluton su u igri, oba su u principu malefici, nosioci agresije, naročito Pluton koji je u svom sedištu u Škorpionu. Nalaziš li ti neku analogiju u stvarnom životu Question Preporučujem da pričaš o strahovima, ako postoji ili je postojala nekakva agresija na ženski deo tvoje porodice da pokušaš da razumeš mehanizme, što je ovde dosta važno Smile
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Astrotanja Pon Jul 06, 2009 1:03 am

Lepo si rekla Snezo o tome treba pricati, ili bar pisati.
Doree to je najbolje da se ne krije i da dopustis da izade iz tebe, jer to potiskivanje i te muke, verovatno ljubavne mogu uticati na san i na psihicko ydravlje. Ono lose sto ti se desavalo, sto mozda ukljucuje i neki stid, nesto sto je bilo, ili jos jeste tajna , verovatno ljubavna, ili seksualna, kada izade iz tebe i kada se sa tim i javno suocis bice ti lakse. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Jul 06, 2009 3:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Snezana Pon Jul 06, 2009 9:53 am

ja smatram da je ovde u pitanju genetika, događaji ili atmosfera koja se verovatno ponovila u nekom obliku i u njenom životu, ali prvenstveno psihološki mehanizmi koji se ponavljaju genetski. Zato smatram, da je jako važno pričati sa roditeljima, bližim rođacima, i to ne u smislu "a šta se dogodilo" već pričati o atmosferi koja je postojala i koje se sećaju oni koji mogu nešto da kažu, jednom rečju kako se to živelo. Ve u Leo, to je Venera koja je voljena, pažena, mažena, spremana za nekog princa a u kvadratu je sa Plutonom, jel to rat zaustavio osmeh Veneri, ko ili šta je zatočilo ovu princezu Question
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  hajkula Uto Jul 07, 2009 12:46 am

Mesec u vodoliji, ubedljivo na prvom mestu po nesanici. Izuzetak moze da bude ako ima aspekt sa neptunom, ali i tada je to neuredan san. Mesec u aspektima sa Uranom, takodje otezava snu da dodje na oci, lako se budi.

Mesec u ovnu trigon pluton u lavu, brzo se naspavaju, njima je dovoljno malo sna.

Mesec u blizancima, bolje spava na putu. To su deca koja skoro celim putem spavaju u autu ili autobusu, vozu.

Mesec u jarcu, nocna ptica. U principu, kako spusti glavu na jastuk, zaspi. Inace, tvrd san, potrebno im je vise sati spavanja da bi se regenerisali. Naravno da dugotrajni stres, izazovni tranziti to mogu da promene.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Strelica Čet Jul 09, 2009 3:58 pm

Primetila sam da moj decko stalno ustaje nocu,samo vidim zar kad se okrecem...
Nema nista u 12,ali je vladar 12 u 1 i ima opoziciju sa Neptunom,doduse ima i trigon sa Pl i Mo a Mo ima konjukciju sa So i kvadrat sa Uranom...
A majka,u 12 nema nista,vladar Mars u Lavu u lepim aspektima,cak i dispozitor,ali Mesec u Raku u konjukciji sa Uranom i kvadratima sa Ju i Sa...
A prijateljica,koja inace nikako ne moze da se utera u red ima vladara 12 u kvadratu sa Uranom. Inace,ona fenomenalno tumaci snove!!!
Lav-Rak sa Mesecom u Jarcu,koji je izmedju Jupitera i Neptuna a Merkur na 15* Device u trigovu sa Mesecom... i Saturna i Marsa u Skorpiji...
Nikako da je nateram da se prikljuci na forum,ne valja joj internet,jos je na dial-up,ali nadam se ja...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Milica Uto Jun 28, 2011 12:22 pm

Ja spavam izvanredno...

Moja dobra drugarica ima vladara 12. MO u jarcu ali 90 SA i PL.
Nikad nije htela da kaže, ali ja znam da su u pitanju strahovi. JOš je MO u 6., a SA0PL dolaze iz 4.
Imala je period od nekoliko godina nespavanja....a sad, malo spava, malo ne.

Moj dobar drug, u 12. ima MA0UR u škorpiji- ne spava uopšte bez teških droga- na EEG-u mu je ustanovljena naglašena moždana aktivnost, ne može uopšte da uđe u sporotalasnu fazu sna. To je čovek koji može da popije dva lorazepama (jedan bi svakog obalio koliko je jak) i da ostane aktivan kao da je pojeo dve bombone. Suspect
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Astrotanja Čet Jul 03, 2014 1:07 pm

Naglašena moždena aktivnost,puno mentalno aktivnosti je i meni svojtveno i moj lek za to je DISANJE, ne bilo kakvo nego duboko, dug udh i još duži izdah , koji vodi do opuštanja, a zatim isceljivanje teslinim talasima, koje izuzetno opušta,oslobođa nas napetosti,nagomilnih unutrašnjih blokada,nemira,straha i napetosti, pročišćuju sve ono što dovodi do unutršnjeg disbalanasa i ugrožava unutršnji mir,koji deluje i na nesanicu.

Teslinim talasi, imaju namenu da samoizlečuju na svim novim,d pokerenu proces izlečenja i što osoba im veću volju da bude zdrava to je više leče. Ako ne postoji volja da se izleči, a to se često dešava, da osoba nije ni svesna da je izabrala, ili uvukla sama sebe u bolest . Tada je problem lečiti je na bilo koji načlin,kroz tradicionalnu, isto kao i kroz alterntivnu medicinu.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  logos Pet Sep 02, 2016 12:49 am

Astrotanja :: U 18.god, kada mi se mama razbolela od manične depresije i ja sam postala neurotična.Kako je  Mesec u Devici jako osetljiv i vezan za majku i kada je ona bolesna i dete je tuđno, bolesno, tako  sam se i ja razbolela i bilo je tu anksioznosti, nesanice koja je posatala ozbiljna.
Krenulo je sa Neptunom vl. 8. koji je bio u konjukciji sa Marsom, u nat. 5.,  a inače vl. 4., aistovremeno je Saturn prolazio kroz četvrtu i pravio kvadrat ka Lilit
Aspekti sa Lilit su mi se pokazali kao vrlo kritični i zlokobni.
Kulminacija je bila kada je Uran u 4, napravio kvadrat sa Saturnom u 8., vl. moje 6. i Neptun opozicija Neptun, vl. 5.

Kada mi je Uran pravio opoziciju sa nat. Mesecom   imala sam period nesanice, prozrukovanim iznenadnim promenama, stresom, pojačanom napetošću. Ovog puta sam primenjivala jogu, meditaije, B vitamin, čajeve prirodnim putem.

U periodu Punog Mesec javlja mi se često nesanica, ali to traje noć, dve i ja onda najviše čitam i ne nerviram se zbog toga što manje spavam, jer to kratko traje. Sada sam počela da koristim kristale i primetila sam da deluju.

Majku obično predstavlja IV kuća, u njoj je konjunkcija Sunca (osoba) i Neptuna (psiha) u znaku Škorpije (intervencije lekara) a vladar Pluton (fatalno, problemi iz dubine, stradanje i regeneracija) kao vladar IV kuće (majka, nasleđe) je u konjunkciji sa Uranom (naglost, velike oscilacije, moždani procesi, hirovitost, bes) u znaku Device (akutni zdravstveni problemi) i u opoziciji sa Saturnom (problemi, teškoće, deprimiranost) iz znaka Riba (psiha) koji vlada VI kućom (akutne bolesti). Ovo uglavnom ukazuje na psihičke probleme majke (Neptun u IV kući) sa ekstremnim i dramatičnim promenama raspoloženja (konjunkcija Urana i Plutona) pod teretom sa kojim nije mogla da se izbori (opozicija Plutona i Urana sa Saturnom) a kvadrat Sunca i Meseca može ukazivati na probleme između majke i oca u vreme rođenja deteta. Konjunkcija Sunca i Neptuna u IV kući (genetika) ukazuje i na naslednu sklonost psihičkim problemima a problemi su nastali krajem 1983. i početkom 1984. godine tranzitom Marsa (drugi vladar IV kuće u kojoj je konjunkcija Sunca i Neptuna) preko konjunkcije Sunca i Neptuna u IV kući u znaku Škorpije, tranzitom Urana preko natalnog Merkura koji vlada natalnim Plutonom i Uranom, tranzitom Neptuna preko natalnog Marsa, tranzitom Sunca i Meseca preko Saturna iz znaka Riba pri čemu su bili i u opoziciji sa natalnim Mesecom i nešto kasnije tranzitom Saturna preko natalne konjunkcije Neptuna i Sunca iz znaka Škorpije u IV kući. Sve u svemu, mnogo teških tranzita koji su ukazivali je na navedene probleme i kod osobe i kod majke.


Poslednji put izmenio logos dana Sub Sep 03, 2016 12:59 am, izmenio ukupno 3 puta

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Astrotanja Pet Sep 02, 2016 10:57 pm

Hvala, što     si  prokomentarisao,ali  meni je  sve   to  jasno, kao  što znam i da  je  tu presudno za probleme psihičke prirode  delovo  aspekt   Pluton i  Uran  u kvadratu sa Merkurom,  a  ne  opzicija Urana  i Plutona  koja po meni i ne postoji,  jer je orbis  veoma  veliki.Pluton  je  ipak  najudeljenija  planeta i njegov  orbis je  mnogo  manji,  zbog  velike  udaljenosti.  

Bilo  je perioda  regeneracije  u  toku  njene  bolesti  i sve to je veoma dugo trajalo oko 10 godina. Periodi regeneracije su bili  upravo mojim  zalaganjem da dođe do promena, poboljšanja njenog zdravlja ,  ali  je  presudnu ulogu  odigra  Pluton,  kada  je  tranzitirao mojom četvrtom.On  je  doveo  do  velikh promena  kod  moje  mame, jer je on i vladar moje natalne 4. i bio je u svom znaku, u Škorpiji. Sve se poklopilo sa maminim klimaksom i horomonskim promena. Inače ona je do klimaksa bila  izuzetno  zdrava  i aktivna, radna i veoma inteligentna žena.  Potpuna  transformacija  se  desila  kada  je  on  ušao u Škorpiju  i napravio kvadrat  na   njeno Sunce  u Lavu. To je veoma težak tranzit i utiče na energiju, vitalnost zdravlje izuzteno negativno. Donosi destrukciju često i kraj nečega.


Tranzitni  Pluton je  doneo  u Škorpiji u mojoj  4. je   smrt    mom dedi,  a zatim  i niz  drugih  promena.  Moja  mama  je   u svojoj  karijeri  doživela  velike  promene,  baš  ogromne, u tom periodu, a   i u  privatnom životu,jer  smo  sestra,  pa  ja  u roku od  godinu  dana    napustile  dom,  zbog odlaska  na  studije u  drugi  grad.  Ona  nije   bila  tada otvorena za te  promene,  a   nekako  je  i od  svih  njenih  uvek  velikih  aktivnosti  "pregorela",  istrošila  se  i   upala  u  depresiju   u  njenoj   51.  godini.  Pre   toga  je   bila gotovo  savršeno  zdrava.Inače,nikada  nije   bila  vernik,  niti ju  je  duhovnost  privlačila,  niti  prirodni načini  lečenja, ništa  što  je  meni  blisko  i što čini da  se oslobodim  napetosti, ili  da  se  brzo  transfoernimšem  nakon  nekog  lošeg iskustva.  Genetika  igra  ulogu, ali   svest  je nešto što menja  čoveka  i njegov  život.  Mi  smo  sa  razlogom  rođeni u nekoj porodici i  kada  imamo Sunce u 4. onda  nam je  dato  da  prekinemo  nešto što  se  prenosilo  iz  generacije  u generaciju, šta  to opisaće  najbliža  planeta Suncu. Kod  mene  je to Neptun. On  ukazuje  da je  kod  mene  vera  i  duhovnost  put  ka  transfomaciji,  jer su obe planete u Škorpiji  i  promeni  obrasca koji  postoji  u  roditeljskoj  porodici.On je taj koji može da donese nemir, haos ,ali i samospoznaju poniranjem u podsvesno i otkrivanju unutranjih tajni, ili istina. Razvija i kretivnost i deluje na intuiciju, koja je kod mene sve izraženija. Kako praktikujem meditacije sve veća i što joj više dozvoljavam da je pratim, više sam u stanju da donosi dobre odluke.

Na nesanicu utiče jako i Mesec i to posebno kod mene kada prolazi kroz moju 12. koja je još u Raku. Na sreću umem da nadoknadim energiju i kada malo spavam, a puno sam aktivna.
sunny
N
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  logos Sub Sep 03, 2016 11:51 pm

Konjunkcija Plutona i Urana je veoma snažna i dugotrajna a u opoziciju sa Saturnom su ušli u aprilu 1965. i bili skoro godinu dana a ti si rođena baš u tom intervalu a kako uticaji sporih planeta deluju i posle formalnog orbisa mislim da je u ovom slučaju to delovalo.

Što se tiče Merkura, on vlada delom I kuće i Mesecom u njoj, Plutonom i Uranom iz znaka Device tako da je i on važan a kako je u ovom slučaju žižna tačka promenljivog T-kvadrata u koji ulazi navedena opozicija a, obzirom da je u znaku Strelca, ukazuje na značaj izgradnje ličnih stavova i ubeđenja u savladavanju već pominjanih problema koje je, pored već navedenih neugodnih tranzita, simbolizovao tranzit Uran preko Merkura. Malo teže je povezati tranzit Plutona kroz tvoju IV kuću u znaku Škorpije sa smrću tvog dede pa bi bilo dobro da znamo čiji je on otac i kada je umro. U vezi depresije tvoje majke, pretpostavljam da je tada tranzitni Saturn iz znaka Škorpije bio u kvadratu sa natalnim Suncem čime se aktivirala moguća natalna opozicija Sunca iz znaka Lava i Saturna iz znaka Vodolije a možda je u to vreme i tranzitni Mars bio blizu tranzitnog Saturna. Ako je i tranzitni Neptun sa početka znaka Jarca tada bio u inkonjunkciji sa natalnim Suncem to je razlog više za ono što joj se desilo a tranzitni Pluton sa početka znaka Jarca u kvadratu sa natalnim Suncem je samo ukazivao na mogućnost ozbiljnih posledica i na neumitne i ozbiljne promene naročito u radu reproduktivnih organa.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Astrotanja Ned Sep 04, 2016 7:30 pm

Saturn  u Škorpiji  je  pravio kvadrat , ali Pluton  je  mnogo jače  delovao    i  duže.  Nije  bilo  problema  sa  reproduktivnim organima,  samo  je  konstantovano  u ispitivanjima  da   je  došlo  do poremećaja  hormona  sreće.  Imala  sam  tada  sedamnaest  godina,  kada  mi  je  tata pričao šta  su rekli  dr i šta  su preporučili. Ona  nije  slušala  upotstva, niti je  imala  volju  za lečenjem u tom periodu.  Ogromna  transformacija  se  desila u  njoj  i ja to prepisujem Plutonu,tranzitnom  koji  deluje  na  destrukciju.  Ne  bih  više  na  tu  temu,jer  prošlost  se ne može  izmeniti, a  sigurno  takva  kakva je moja  bila  je  bolje  da  se  u  nju  ne  vraćam.  To preporučujem i  drugima  koji  su  doživeli  bilo kakva  teška  životna iskustva, bilo  u porodičnom životu,ljubavi, ili  nečem  drugom  da  se  ne  vraćaju u prošlost, već okrenu  sadašnjosti i budućnosti. To je  put  ka  boljoj  sadašnjosti i srećnoj  budućnosti. Smile

Što   se  tiče  nesanice  ona   se može  prevazići, ako  postoji  volja. Postoje  brojni nači za  to, kao  što postoji  i  razni  uzroci  toga. Samo   treba  kombinovati i koristiti  razne  tehnike opuštanja  i  suočiti  se  često  sa  potisnutim  strahom, koji  je  najčešći uzrok nesanice.


Osim   toga može se  živiti  i   dobro  funkcionisati   sa  manje  od  8.  sati  spavanja, ali ako  se  energija  obnavlja  na neki način,  bilo  kroz  meditaciju, koja  je  nešto što  takođe  deluje  kao spavanje,kao iscelivanje telinim talasima, reikijim, kao  i  joga, mudre  i  POZITIVNO RAZMIŠLJANJE  I VEROVANJE  DA  KRATKO SPAVANJE  NEĆE  NEPOVOLJNO UTICATI NA  ZDRAVLJE. To  uverenje  je  jako  važno  i pomaže  možda i najviše. Provereno  je,tvrdim  iz  ličnog iskustva  sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  logos Pon Sep 05, 2016 12:36 am

Nisam mislio na probleme reproduktivnih organa već na promene (naročito hormonske) koje u tim godinama znaju da osobi zakomplikuju život. Tu pored mnogih drugih spadaju i: Dopamin koji nas motiviše da preduzmemo akciju, ostvarimo svoje želje i ciljeve, Serotonin koji se luči u svakom trenutku u kojem se osećamo važnim i posebnim, Oksitocin koji gradi intimnost, poverenje i zdrave međuljudske veze i Endorfin koga luči mozak kao odgovor na bol i stres, a svi oni pomažu u ublažavanju anksioznosti i depresije.

Izvini ako sam izazvao negativna sećanja, nije mi to bila namera.

Svako dobro!

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Astrotanja Uto Sep 06, 2016 10:15 pm

Hvala. Svako dobro i vama! sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta izazaziva nesanicu Empty Re: Šta izazaziva nesanicu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu