Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li da upisujem doktorske studije?

5 posters

Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 12:27 pm

Sutra je poslednji dan za prijavu upisa za master na filološkom fakultetu... tako da imam vrlo malo vremena da se odlučim na taj korak.
Master je uslov da bih mogla upisati doktorske studije.

Te doktorske studije mi po završetku ne bi donele materijalnu satisfakciju, ali imam veliku želju za usavršavanjem i daljim obrazovanjem.

Molim nekoga od vas da pogleda moj natal i mogućnost doktorskih studija u njemu. Da li da se upuštam u tu avanturu?
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  sasa62 Čet Okt 29, 2009 12:47 pm

venerica :: ali imam veliku želju za usavršavanjem i daljim obrazovanjem.


Zapravo ti si već sama odlučila, i samo tražiš potvrdu od drugih... Very Happy Very Happy
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 1:07 pm

sasa62 ::
venerica :: ali imam veliku želju za usavršavanjem i daljim obrazovanjem.


Zapravo ti si već sama odlučila, i samo tražiš potvrdu od drugih... Very Happy Very Happy


Pa, jesam ja negde u svojoj glavi odlučila da nastavim školovanje, ali taj nastavak školovanja poprilično košta i treba sve to finansijski podneti....
Zato me, između ostalog, zanima kako su doktorske postavljene u mom natalu i tu mi treba vaša pomoć. Smile

Nisam sigurna koje polje da gledam.... ako je fakultet 9. kuća, da li su magistarske studije 11. a doktorske 1. kuća?
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  Astrotanja Čet Okt 29, 2009 1:12 pm

Venerice tebi je sada Jupiter u opoziciji sa Suncem, a tu hoće sujeta da proradi i da se donesu i pogrešne odluke, jer to je aspekt koji je pirove pobede i moje iskustvo pokazuje da dovosi do nekih gubitaka, ili šteta jer je osoba neumerena i sklona da precenje sebe, pa mi je jasno zašto si pitanje postavila. Sunce je tebi u 4. i to je druga kuća od druge, pa bi troškovi nepovoljno delovali na porodičan život, i moguće su poteškoće.

Moja prijateljica koja ima Sunce na 16 stepenu upravo svojim postupcima i iz sujete učinila nešto što joj je donelo ono što nije želela, do gubitka nečega za šta se godinama borila. U početku joj se učinilo kao da je nešto učinila za svoje dobro, ali sve više se pokazuje da nije tako, da je to bila Pirova pobeda ona je vrlo nezadovoljna.

Jedna moja klijenkinja je izgubila motiv za dalje studiranje,na polovini studiranja, uslov za treću je trebala da da i jedna ispit joj je falio., a time i stipediju, Ascedent joj je u Strelcu, a Sunce joj je u natalnoj osmoj, na 17. stepenu Lava, a tranzitni Jupiter u 2. kući.

Na tebi je da razmisliš i doneseš odluku što objektivniju i prema situaciji u kojoj si.
sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Okt 29, 2009 5:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 1:34 pm

Astrotanja, tačno je da bi takva moja odluka delovala nepovoljno na finansije i tu bi sigurno bilo poteškoća.

Gledajući na kratke staze, takva odluka mi ne bi donela ništa u materijalnom pogledu, tako da s te strane upis doktorskih studija mogu uzeti kao čist gubitak.

A sa druge strane, meni je potpuno prirodno i normalno da se covek celog života obrazuje i usavršava. Takođe, živimo u dinamičnom vremenu koje zahteva kontinuiran rad na sebi, sistematizacije radnih mesta su sklone promenama i često se dešava da zvanje koje posedujemo više nije dovoljno... U tom smislu, gledajući dugoročno, mislim da ideja o nastavku studija ima smisla.

U svakom slučaju, odluka jeste na meni i nije laka. Imam još samo toliko da prenoćim...
flower
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  sasa62 Čet Okt 29, 2009 1:45 pm

Tanja Ju So ovdje nije presudno... to samo naglašava bitnost za osobu, i ukazuje na prepreke kroz polje doma, bilo u smislu protivljenja nekog iz doma ili će dodatno školovanje iziskivati dodatno vrijeme te samim time se neće moći posvetiti domu kao takvom bilo u smislu obveza koje proističu iz kuće ili bilo kojem drugom smislu...

Ona je jednostavno odlučila, kao neku vrst svoje "misije " da odradi to što je naumila i tu nema se što drugo reći već da sluša samu sebe...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  Milica Čet Okt 29, 2009 2:08 pm

Ja mislim da treba da upišeš master.

Gledajući tvoj natal, imam utisak da tebi zarada ide zaista kroz intelektualni rad i što se tu više isklešeš, više ćeš imati.

Svaki rad na sebi se pre ili kasnije isplati Exclamation

Eto, ja sam sklona računanju unapred i mislim da svaki čovek mora na duže staze da gleda šta je dobro za njega i za porodicu.
Možda će Vam sad biti problem za novac, ali kasnije ćeš ti to nadomestiti. Wink

I još nešto, raspitaj se za stipendije.
Ako imaš prosek iznad 8,0 imaš pravo da tražiš lovu od države za master- bar je tako bilo prošle godine.Wink
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  Milica Čet Okt 29, 2009 2:12 pm

Joj, je l' ti živiš u Trebinju?
Ili si samo rođena u Trebinju?

Pitam zbog stipendja jer ne znam kako to ide kad si iz druge države. Neutral
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 2:37 pm

Milice, hvala ti za ovu informaciju za stipendije, to je nešto što nisam znala a što mi može koristiti. flower

I ja sam mišljenja da se svaki rad na sebi isplati, ma koliko u nekom trenutku to deluje kao bespotrebno. Jer, ovo što ja želim može mi doneti neku dobrobit samo ako gledam tamo negde u daleku buducnost...
lol!

Saša, u pravu si da ima neslaganja u kući po pitanju ove moje odluke. Moj suprug ne misli da to pametna ideja, ali nas dvoje smo dosta različiti, on propušta svoje prilike za obrazovanjem i napredovanjem iz puke lenjosti. Ja to sebi nikako ne zelim da dozvolim.
Imam porodicu, dete i mada deluje da ovim želim da nahranim neke svoje egocentrične potrebe, ipak mislim da radim u korist svih nas.

Milice, ja sam rođena u Trebinju a već dugo živim u Beogradu i naravno imam srpsko državlajnstvo, tako da se ne tretiram kao strani student lol!
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  sasa62 Čet Okt 29, 2009 2:53 pm

Samo slušaj sebe i čini ono što osjećaš da trebaš učiniti... ovakve prilike netreba propuštati... uostalom i nećeš jer si to naumila i to je tvoj cilj za tvoju budućnost odnosno karijeru i to je sasvim OK...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  Astrotanja Čet Okt 29, 2009 4:58 pm

Da, mislila sam na poteškoće koje su vezane za porodicu i koje mogu biti u suprotnosti sa karijerom. Verovatno je protivljenje nešto što je uzrokovano suprugovom sujetom i to može stvoriti probleme vezane za dom, porodične odnose, a sigurno i dalje promene u 2010.. jer sledi iduće godine i kvadrat Plutona sa Mesecom i konjukcija sa Saturnom. Ti sledi samu sebe to je uvek najbolje.

Kako je tebi Uran u 6.,promena u poslu će sigurno biti, pa svakako je dobro da se pripemiš za to i stičeš znanja kojim težiš. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 5:24 pm

Astrotanja ::Da, mislila sam na poteškoće koje su vezane za porodicu i koje mogu biti u suprotnosti sa karijerom. Verovatno je protivljenje nešto što je uzrokovano suprugovom sujetom i to može stvoriti probleme vezane za dom, porodične odnose, a sigurno i dalje promene u 2010.. jer sledi iduće godine i kvadrat Plutona sa Mesecom i konjukcija sa Saturnom. Ti sledi samu sebe to je uvek najbolje.

Kako je tebi Uran u 6.,promena u poslu će sigurno biti, pa svakako je dobro da se pripemiš za to i stičeš znanja kojim težiš. sunny

Gle Astrotanja, ovo ti je 'jubilarna' 2000-ta poruka flower flower flower

S obzirom na ovaj Uran u 6. kući, bolje je da ništa ne prepuštam slučaju nego da se trudim da idem korak napred.
Mislim da će mi aspekti koji me očekuju naredne godine više doneti drmanje na porodičnom planu, i da će odluka o nastavku studija biti jedna od manjih stavki u toj turbulenciji.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  Astrotanja Čet Okt 29, 2009 5:50 pm

Venerice, vidi stvarno, jubilarna 2000.


Šta govori solar, progresije. Imali toga u njima? Mogla bi ih postviti, da vidimo hoće li biti podrške od rugih bilo finansijske, bilo psihičke . Smile sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  venerica Čet Okt 29, 2009 6:17 pm

Stavila sam solar u potpis, sa progresijama se još ne snalazim najbolje, pa na astro.com ne znam ni koju od progresija treba da izaberem.

Saturn u drugoj kući solara sigurno da mi ne obećava dobre finansije, mada mi finansijska podrška iduće godine za doktorat neće biti preko potrebna jer prvo trebam da završim master.

Ono što primećujem u solaru jeste da mi se ponavlja Neptun u 7. kući, kojeg imam i natalno.... zatim imam Mo90Pl što u solaru, što u tranzitima za narednu godinu.... pa sve ovo u kvadratima i opozicijama, pa Venera napadnuta Plutonom... sve mi ovo deluje prilično jezivo. Kao da je akcenat više stavljen na dešavanja u porodično-emotivnim odnosima.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  Astrotanja Čet Okt 29, 2009 6:59 pm

Ascedent u Lavu i Sunce u prvoj u sestilu sa Marsom bih izdvojila kao nešto vrlo bitno, jer će mnoge stvari zavisiti od tebe, tvog angažovanje, organizacije, energije, truda i bez obzira na opoziciju sa Jupiterom, a to su usporavnja koja dolaze od partnera bićeš u stanju da se zalažeš, ulažeš energiju, da budeš aktivna i se za ostvarenje svojih težnji, sebe. To je uticaj Sunce u prvoj u Lavu. Što se tiče novca, važniji je ovaj Markur u drugoj, vl. solarne druge koji je u konjukciji sa natalnom Venerom, koji govori o mogućnosti da ulažeš u soje znanje ali i dabudeš praktična, da racionalno koristiš novac, pogotovo što je Merkur u konjukciji sa Venerom natal, vladarom tvoje prve. Saturn je u pozadini druge i on je takođe dobar za ulaganje u nešto što je vezano za dugoročnu zaradu, što može kasnije doneti zaradu.
Uran je na vrhu 9. i to može biti iznenadna i u poslednji čas doneta odluka o studiranju. Težnju ka usavršvanju postoji. Što se tiče Meseca i on je ovde takav da ukazuje na borbu i promene koje mogu da uslede sa studiranjem, ali je to ipak hrabri Mesec koji ulazi u novo.
Kada je brak u pitanju tu su moguće i izvesna neiskrenost i preterivanje u postupcima, ili neka vrsta ležnosti, ali tvoje Sunce u prvoj biće svesno sebe i dovoljno jako da se osloni samo na sebe, pa nema razloga da se plašiš.
Ovo je samo ukartko, delić priče, a drugi mogu da nastave, ako su raspoloženi i imaju više vremena.
sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  smesko Ned Nov 01, 2009 12:03 am

venerice, astroloski ti ne mogu pomoci..ali ono sto nas vezuje je upravo upis na master studije.
ono cime ti mogu pomoci su neke od inf koje znam..

ali najpre-zaisat ej bitno da oslsunes sebe i odlucis..sledi svoj osecaj!

zatim, verujem da je od fakulteta do fakulteta..ali na mom i nekoliko jos u koje sma upoznata..znam da sa prosekom preko 9, studentu drzava placa master.
ja placam iako mi je prosek izmedju 8 i 9..a i gledala sam najveci broj studenata ima prosek oko 7,5.

zatim..master na filoloskom uopste nije zahtevan..znam po mojoj drugarici..samo s eneki rad pise..ali..nista se posebno i ne vrednuje pri zapsoljavanju..u tomsmilsu..ali znaci ako upises doktorsek.
kada kazem znaci-mislim u formalnom smislu..o sosptevnoj satisakciji nije potrebno ni govoriti.

zatim..veoam ej bitno da imas podrsku supruga.
moj decko, osoba s akojom zelim svoj zivot da zivim mi je bio podrska kada sma cak htela i vise rizicnu odluku da donesem.da ne kazem da se radovao kada sam odlucila da upisem na drzavnom , smer i odaberem predmete koji ce me zaokupiti.
a ja sma opet blesk..pa mi prodje kroz glavu d abi mozda mogla sve da zavrsim i za godinu dana Laughing

i da znas..sve stio ces odluciti-ti ces raditi..to je tvoj zivot.
daleko da zajednica nije bitna..ali svako od nas mora biti zadovoljan najpre sobom..pa onda partnerom kao jedinkom..pa tek onda kao zajednicom.

ja ti jako drzim palceve..i uskaldi sebe najpre..a master mozes upisati i sledece godine.
ako zelis, uradices sve.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  venerica Pon Nov 02, 2009 12:51 pm

Hvala vam svima na podrsci koju ste mi ukazali, ali i pored svoje najbolje volje i zelje propustila sam ovaj upisni rok.

U noći cetvrtak na petak, dete mi se razbolelo, dobio je visoku temperaturu i dok smo u petak jurcali po domu zdravlja i laboratorijama master mi nije pao na pamet. Tek predveče, kad se ispostavilo da nije svinjski grip u pitanju Smile setila sam se da sam taj poslednji dan propustila.
Malo sam istraumirana kada mi se dete razboli jer smo prosle zime dva puta lezali u bolnici, tako da mi zaista nista drugo u takvim trenucima nije bitno osim njegovog zdravlja.

Takodje, u ovih par dana zdravstveno stanje moje majke se pogorsalo i trebace mi i tu dosta snage i angazovanja, tako da pomisljam da ovaj trenutak zaista mozda i nije najzgodniji za upis mastera. Uostalom, na filoloskom su prošle godine raspisali i vanredni rok, pa ako se do tada stvari normalizuju, nece mi biti kasno da upišem. U svakom slučaju, ostajem pri svojoj nameri da se dalje školujem.

Sve u svemu, ulazak Saturna u Vagu mi nije poceo ni malo optimistično, i očigledno je da će taj tranzit preko mog Meseca i Plutona itekako imati posledice na zdravlje moje majke.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  Astrotanja Pon Nov 02, 2009 3:03 pm

Venerice,žao mi je što ti se to dogadilo, ali meni je zaista izgledalo da to ga neće sad ni doći, odnosno da okolnosti nisu povoljne, upravo zbog nekih događanja vezanih za porodicu. Reci mi da li ti majku doživljavaš i kao to sunce u 4. , koje imaš, ili više kao Mesec u Vagi? Veruje da ti nećeš odustati i da ćeš u nekom boljem, sretnijem momentu upisati master.
Važno je sada da ti je ćerkica doboro, jer ti sa tvojom Venerom u petoj si brižna majka, koja obožava svoju ćerkicu. Meni su aspekti govorili upavo o tim nekim okolnostima koje te okreću ka porodici i detetu koje je za tebe važno. Kako je sada ona?

Što se mame tiče mislim da je ovo jedan period i da će uskoro ti problemi poroći, ali da je dobro da stalno vodi brigu o zdravlju, da se čuva, kontroliše,pazi, leči, upravo zbog aspekata koji predstoje, Saturna tranzitnog u konjukciji sa Mesecom.
Ona ima sposobnost regeneracije posle kriza, pa se nadam da će sve ipak biti dobro uz preduzuimanje svih potrebnoh mera. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  venerica Pon Nov 02, 2009 4:02 pm

Astrotanja, i meni je sada potpuno jasno da okolnosti nisu povoljne i bolje je da to prihvatim tako, prilika za usavršavanje će biti.

Teško mi je reći kako više doživljavam svoju majku, kroz Sunce ili Mesec, ima tu primesa i jednog i drugog. Ako se osvrnem na detinjstvo i njenu ulogu u njemu mogla bih reći da je u tom životnom periodu više imala više odlike tog mog Sunca u Lavu i 4. kući. Tek kasnije, od perioda mojih studija pa nadalje, počeo je da se stvara neki jaz među nama prouzrokovan mojim nerazumevanjem prema njoj, tako da ova 'druga faza' između mene i moje majke više poprima obrise tog Meseca sa Plutonom u konjunkciji. Poslednjih godina počinjem da shvatam da je to moje nezadovoljstvo usmereno ka majci nepravedno i da je posledica neke moje frustracije koju sam ispoljavala ka njoj. Od tada se trudim da to ispravim.
Još jedna interesantna stvar: moji rođeni brat i sestra takođe imaju Mesec u Vagi, s tim da je meni i sestri taj Mo0Pl, što samo potvrđuje da ništa nije slučajno... Za njeno zdravlje sam prilično zabrinuta, ali se nadam da će sve ipak da dođe na svoje mesto.

Mislim da sam u prethodnom postu napisala da mi 'dete' nije dobro, ne navodeći pol. Naime, ja imam sina a s obzirom da svi astrolozi prvo pomisle da imam devojčicu, to mi je samo potvrda da moj sat rođenja nije tačan u minut, već da je negde još par minuta ranije. Ipak taj Merkur kao vladar 5. kuće u Lavu i aspektima sa muškim planetama je odneo prevagu nad polom deteta. Još ako se sat rođenja pomeri za par minuta ranije, on je i fiziči u 5. kući. Sin mi je sada dobro, mada ja stalno brinem za njegovo zdravlje jer je svako malo bolešljiv. Ako tome dodam da ima nezgodan horoskop i dosta teških aspekata, nije ni čudo što previše brinem.

Nekada pomislim da je bolje živeti u neznanju...
Smile
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  smesko Pon Nov 02, 2009 5:41 pm

venerice, ja ti najiskrenije drzim jako jako palceve!

najbitnije da ti znas sta ti je sada primarno, da tako nastupas prema svom okruzenju..a posle svega sto si iskuckala..jasno je sta je primarno.
nemoj samo nikada da odustanes od sevga sto zelis..
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li da upisujem doktorske studije? Empty Re: Da li da upisujem doktorske studije?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu