Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MO 0 MA

5 posters

Ići dole

MO 0 MA Empty MO 0 MA

Počalji  golicava mašta Pet Okt 30, 2009 12:43 am

Zanima me dokle tolerirate orbis između te dvije planete u sinastriji, te imate li iskustva s ovim aspektom?
Ovih dana sam malo čitala i strane forume i moram priznati da sam u povećem postotku našla kako je poveći
broj parova koji je između sebe imao ovaj aspekt imao izraženu želju za potomstvom, te kako prosto nisu mogli skinuti
ruke jedno s drugoga, čak ni u javnosti. Like a Star @ heaven

S druge strane, za ovaj aspekt se također nerijetko kaže kako mars osoba povrijeđuje osobu mjesec, ali isto
tako moje osobno mišljenje jest kako je ovo jedan od najboljih sinastrijskih aspekata jer dolazi do stapanja
emocionalne i energetsko-seksualne prirode što i može opravdati tvrdnju kako se javlja pojačana želja za potomstvom. albino

I love you


Što se tiče orbisa, ja se oslanjam na Dupora koji kaže za Mjesec 12, Mars - 7, dakle orbis do 9,5 Very Happy
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Milica Pon Nov 02, 2009 2:00 pm

I ja se držim Duporovih orbisa...mislim da sam to već napisala . Laughing


Mo0Ma - neki ga opisuju kao super, posebno kad je ženin Mars u pitanju, a muški Mesec...stope se iz žene muški, a iz muškarca ženski princip. tako reći, dopune se.

Moje iskustvo Mo- Ma apekata kaže da konjunkcija nije loša.

Da čujemo i iskusnije... Very Happy
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  alea Pon Dec 14, 2009 11:18 am

Ja sam u jednoj sinastriji imala MA0MO sa aplikacionim orbisom od 2*.
MA je moj, u ovnu, vladar V u V.

Mislim da je ovo aspekt koji te zvekne, ono odmah. U stvari, privučena je osoba MO, a ako je u pitanju MO muškarca, kaže se da je on u njoj onda našao onu za kojom istinski žudi, sve ono što u ženi želi. Ovaj aspekt je zaista mešavina emotivno-fizičke privlačnosti, e sada naravno zavisi u kom znaku se sve to dešava.

MA u ovnu je u svom sedištu, dok je MO loš. Ono što je pojačalo uticaj je što je njegov MA u škorpiji, tamo gde je moj MO, nisu u aspektu, ali mislim da je od velike važnosti što su nam MA i MO u medjusobno izmenjenim znacima.

Ovu našu konjukciju je razbuktala egzaktna opozicija mog UR, ali je ohladila konjukcija njegovog SA, tako da je čitava ova gungula mene totalno zbunila...ono što sam u početku osećala kao neodoljivu privlačnost, nekontrolisanu, neutaživu žedj i potrebu, naprosto, posle nisam mogla da prepoznam šta se dogodilo?

Da li je moguće da se čovek ohladio? Sa VE u ribama i MA u škorpiji?

Dakle, sve zavisi od toga gde se dešava ova konjukcija, i bitno je u koju kuću upada.
Meni je, kao na vraga, pala u IV, pa me je razderala kao mačem!

Takodje sam u jednoj sinastriji imala obrnutu situaciju, moj MO0UR njegov, pa 90 MA njegov.
Pa pošto se ova konjukcija MO0UR desila u mojoj XII ja nekako nisam ni bila svesna šta se desilo, bila sam skroz zbunjena!

Ali je daleko više uticala na mene ova konjukcija mog MA i njegovog MO! Toliko jak aspekt, da i dan danas, kada se sretnemo, to je neopisiva energija, magnetizam, kada osetiš svaki pogled, kao laser:)
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  zelena dolina Pon Dec 14, 2009 11:24 am

hm nisam dosad to gledala kao pozitivno ali sad kad sam procitala vidim da tu ima nesto...hm ne znam , od bivsih me smara da gledam uporedni Smile a od sadasnjeg mislim da nemamo kontakt sa njegovom MA i mojim MO, a moj MA je na 7 strelca i pravi širi trigon sa njegovim Mesecom u lavu na 15st. Ne znam koliko je to bitno jer je ipak širi trigon...
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  alea Pon Dec 14, 2009 11:38 am

Pa ne znam za taj tvoj trigon, možda je malko širi orbis...
Ali ništa nije toliko snažno kao konjukcija!
Skoro smo se sreli, on i ja na nekoj proslavi...možeš se folirati koliko hoćeš, ali to se oseti na kilometar!
Negde sam pročitala da to nije aspekt koji daje trajnost, a mislim da je to zbog toga što je tu strast vrlo teško kontrolisati. Još ako je neka od tih planeta aflikovana, onda nastaje problem, jer se sove prenosi ovom konjukcijom u vezu, pa dolazi do svega i svačega!
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  zelena dolina Pon Dec 14, 2009 11:43 am

ne znam draga, ja sam imala fatalnu koja je trajala sa prekidima 2 godine i sve vreme mi je tr PL bio na VE i ne daj boze nikom, meni to ne treba vise...ja sam bila poluluda osoba tada... i nekako me te veze gde je strast zapravo vise ne ispunjavaju, nema neznosti, trajnosti, spokojstva, nema pravih vrednosti na duze...
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  alea Pon Dec 14, 2009 11:55 am

zelena dolina ::ne znam draga, ja sam imala fatalnu koja je trajala sa prekidima 2 godine i sve vreme mi je tr PL bio na VE i ne daj boze nikom, meni to ne treba vise...ja sam bila poluluda osoba tada... i nekako me te veze gde je strast zapravo vise ne ispunjavaju, nema neznosti, trajnosti, spokojstva, nema pravih vrednosti na duze...

Takva je meni bila ova...vampirska veza...
Zar ne misliš da bi se smorila pored nekog dosadnjakovića...kako bi tu ostvarila svoju VE90PL?
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  zelena dolina Pon Dec 14, 2009 12:27 pm

alea ::
zelena dolina ::ne znam draga, ja sam imala fatalnu koja je trajala sa prekidima 2 godine i sve vreme mi je tr PL bio na VE i ne daj boze nikom, meni to ne treba vise...ja sam bila poluluda osoba tada... i nekako me te veze gde je strast zapravo vise ne ispunjavaju, nema neznosti, trajnosti, spokojstva, nema pravih vrednosti na duze...

Takva je meni bila ova...vampirska veza...
Zar ne misliš da bi se smorila pored nekog dosadnjakovića...kako bi tu ostvarila svoju VE90PL?

Ne znam...i ja se pitam... ps.ovome sam sad poslala mail mrznje!!! jer je zeni koja nas je upoznala rekao da je bolje da me je rabije sreo...zamisli !!! svasta sam mu rekla !!!
Izvinjavam se vlasnicima foruma sto smo malo privatizovale Very Happy Smile
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  alea Pon Dec 14, 2009 2:21 pm

Moraćemo ovo na PP Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Angie Čet Dec 31, 2009 4:23 pm

alea ::Ja sam u jednoj sinastriji imala MA0MO
Mislim da je ovo aspekt koji te zvekne, ono odmah. U stvari, privučena je osoba MO, a ako je u pitanju MO muškarca, kaže se da je on u njoj onda našao onu za kojom istinski žudi, sve ono što u ženi želi. Ovaj aspekt je zaista mešavina emotivno-fizičke privlačnosti, e sada naravno zavisi u kom znaku se sve to dešava.

MA u ovnu je u svom sedištu, dok je MO loš. Ono što je pojačalo uticaj je što je njegov MA u škorpiji, tamo gde je moj MO, nisu u aspektu, ali mislim da je od velike važnosti što su nam MA i MO u medjusobno izmenjenim znacima.

Ovu našu konjukciju je razbuktala egzaktna opozicija mog UR, ali je ohladila konjukcija njegovog SA, tako da je čitava ova gungula mene totalno zbunila...ono što sam u početku osećala kao neodoljivu privlačnost, nekontrolisanu, neutaživu žedj i potrebu, naprosto, posle nisam mogla da prepoznam šta se dogodilo?

Dakle, sve zavisi od toga gde se dešava ova konjukcija, i bitno je u koju kuću upada.
Meni je, kao na vraga, pala u IV, pa me je razderala kao mačem!

Ali je daleko više uticala na mene ova konjukcija mog MA i njegovog MO! Toliko jak aspekt, da i dan danas, kada se sretnemo, to je neopisiva energija, magnetizam, kada osetiš svaki pogled, kao laser:)

ih alea pa ti kao da zivis moj zivot? Idea Question ...sve ovo sam i ja dozivela sa svojim bivsim muzem.. Neutral
samo sto je njegova VE u skorpiji a MA u devici...
ali neverovatno da je i on i dan danas za mene strasno zainteresovan...cini sve da ponovo budem njegova...pokloni,darovi...ali dzaba ...ja necu vise nikad s njim!...samo nesto nemam srece da upoznam onog pravog Crying or Very sad
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 49
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Angie Pon Jan 04, 2010 8:32 pm

koliko je bitna konjukcija muskog SA u raku 0 sa zenskim SO u blizancima?? i konjukcija muske VE u vagi sa zenskim PL u vagi??..
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 49
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  alea Pet Jan 15, 2010 1:12 pm

Angie ::koliko je bitna konjukcija muskog SA u raku 0 sa zenskim SO u blizancima?? i konjukcija muske VE u vagi sa zenskim PL u vagi??..

Koliki je orbis?
Mislim da te konjukcije rade, jer je ova prva aplikaciona, i bez obzira što su u dva različita znaka.
A pogotovo ova VE0PL, sve zavisi od odrbisa, ako je vrlo mali, onda sigurno radi.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Angie Pet Jan 15, 2010 5:01 pm

alea ::
Angie ::koliko je bitna konjukcija muskog SA u raku 0 sa zenskim SO u blizancima?? i konjukcija muske VE u vagi sa zenskim PL u vagi??..

Koliki je orbis?
Mislim da te konjukcije rade, jer je ova prva aplikaciona, i bez obzira što su u dva različita znaka.
A pogotovo ova VE0PL, sve zavisi od odrbisa, ako je vrlo mali, onda sigurno radi.
ma pitala sam to zbog one sinastrije koju sam postavila na temi Uporedni horoskopi - Poslovna veza ili nesto vise?
pa eto..draga alea ..ako mozes pogledaj Wink Very Happy
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 49
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Gost Pet Jan 22, 2010 7:59 pm

Milica ::I ja se držim Duporovih orbisa...mislim da sam to već napisala . Laughing


Mo0Ma - neki ga opisuju kao super, posebno kad je ženin Mars u pitanju, a muški Mesec...stope se iz žene muški, a iz muškarca ženski princip. tako reći, dopune se.

Moje iskustvo Mo- Ma apekata kaže da konjunkcija nije loša.

Da čujemo i iskusnije... Very Happy
Moje iskustvo je nekim chudnim spletom okolnosti prekinuto..ovde je Moj Mars u konjukciji sa njegovim Mesecom u Devici..on je inace mnogo nezniji nego sto se predstavlja, sto je meni i odgovaralo..jer mi odgovara neko ko je osecajan na mnogo dubljem nivou kao i ja, a on mene vidi kao mnogo jachu, a ja sam preemotivna, ali mozda to uvidja tek sad nakon sto me je povredio. A mozda i ne!https://2img.net/r/ihimizer/img138/1417/sinastrija.gif

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Gost Pet Jan 22, 2010 8:12 pm

zelena dolina ::ne znam draga, ja sam imala fatalnu koja je trajala sa prekidima 2 godine i sve vreme mi je tr PL bio na VE i ne daj boze nikom, meni to ne treba vise...ja sam bila poluluda osoba tada... i nekako me te veze gde je strast zapravo vise ne ispunjavaju, nema neznosti, trajnosti, spokojstva, nema pravih vrednosti na duze...
U pravu si, mene je takav aspekt drzao mnogo duze, samim tim duza agonija..i zato mi se cini da je Saturn taj koji iako nije najbolji u odnosu sa Venerom, daje formu i drzi vezanim kroz razlicite situacije, dovodi do sazrevanjaA nije lose imati ni odnos Pl.Ve u sinastriji..

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Gost Pon Feb 01, 2010 12:18 pm

alea ::Ja sam u jednoj sinastriji imala MA0MO sa aplikacionim orbisom od 2*.
MA je moj, u ovnu, vladar V u V.

Mislim da je ovo aspekt koji te zvekne, ono odmah. U stvari, privučena je osoba MO, a ako je u pitanju MO muškarca, kaže se da je on u njoj onda našao onu za kojom istinski žudi, sve ono što u ženi želi. Ovaj aspekt je zaista mešavina emotivno-fizičke privlačnosti, e sada naravno zavisi u kom znaku se sve to dešava.

MA u ovnu je u svom sedištu, dok je MO loš. Ono što je pojačalo uticaj je što je njegov MA u škorpiji, tamo gde je moj MO, nisu u aspektu, ali mislim da je od velike važnosti što su nam MA i MO u medjusobno izmenjenim znacima.


Dakle, sve zavisi od toga gde se dešava ova konjukcija, i bitno je u koju kuću upada.
Meni je, kao na vraga, pala u IV, pa me je razderala kao mačem!

Ali je daleko više uticala na mene ova konjukcija mog MA i njegovog MO! Toliko jak aspekt, da i dan danas, kada se sretnemo, to je neopisiva energija, magnetizam, kada osetiš svaki pogled, kao laserSmile
Evo opet ja. Mo0Ma orbis 2* takodje. Njegov Mo, a moj Mars, al' u Devici..a takodje su zamenili znake, jer moj Mo0Ma orbis 9*..u Skorpiji! Isto osecanje gajim kao i Alea, mislim da je mnogo vise na mene uticao moj Ma0Mo u Devici, mada kako da ne prija kad ti neko stavlja do znanja, da si ti ono sto trazi..pa sta se onda desava.. E nema nam povezanosti izmedju Ve i Ma, ni sa jedne ni sa druge strane. Plutona i Ve, ima ali..zalud je sve. biti cu i ja na lasero-terapiji.. What a Face "Every time I see you I try to hide away, but when we meet it seems I can't let go.."

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  alea Uto Feb 02, 2010 2:34 pm

Pa da, tebi je MA u devici dispozitor SO, MO i ASC, pa je jako važan u tvojoj karti, on na neki način simbolizuje kako će se realizovati i u kom smeru tvoja osećanja kao i utisak koji ostavljaš na okolinu. Tako da nije čudo što si verovatno ostavila taj početni bljesak na njega. Samo, malo je nezgodno što je taj MA malko slabiji, jer u ovom znaku je više pod dejstvom intelekta, pa mnogo toga ostaje u glavi, u razmišljanjima, nećkanjima...a pogotovo se odnosi na njegove emocije, koje su podložne analiziranju i iskreno rečeno, nekom vrstom koristoljublja, šta bi on mogao dobiti u toj vezi...

Već ovaj tvoj Škorpionski MO drugačije reaguje na impulse njegovog MA...Tu je već ekspolozija!!!
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Gost Uto Feb 02, 2010 8:58 pm

alea ::Pa da, tebi je MA u devici dispozitor SO, MO i ASC, pa je jako važan u tvojoj karti, on na neki način simbolizuje kako će se realizovati i u kom smeru tvoja osećanja kao i utisak koji ostavljaš na okolinu. Tako da nije čudo što si verovatno ostavila taj početni bljesak na njega. Samo, malo je nezgodno što je taj MA malko slabiji, jer u ovom znaku je više pod dejstvom intelekta, pa mnogo toga ostaje u glavi, u razmišljanjima, nećkanjima...a pogotovo se odnosi na njegove emocije, koje su podložne analiziranju i iskreno rečeno, nekom vrstom koristoljublja, šta bi on mogao dobiti u toj vezi...

Već ovaj tvoj Škorpionski MO drugačije reaguje na impulse njegovog MA...Tu je već ekspolozija!!!
Apsolutno tacno, jer njega i jeste privukao moj spektar interesovanja i ono sta bi on "imao" od toga..Sebe ne zelim da komentarisem..sta kad je njegov Mars kod mene kao kod kuce!!! No

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

MO 0 MA Empty Re: MO 0 MA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu