Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

uran u 6. kuci

+8
Arijaaa
Jaca_82
EMA66
malkav
Astrotanja
alea
hajkula
suncevenera
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

uran u 6. kuci Empty uran u 6. kuci

Počalji  suncevenera Uto Dec 22, 2009 7:07 am

zanima me ima li neko od vas uran smjesten u sestoj kuci?


Poslednji izmenio suncevenera dana Sre Jul 14, 2010 10:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

suncevenera

Broj poruka : 44
Datum upisa : 15.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  hajkula Uto Dec 22, 2009 10:29 pm

Prvo, da se zapitamo, sta u zivotu daje rizik od srcanog udara? Stres, naravno ali stres moze da da i druge posledice, ne mora nuzno da bude srcani ili mozdani udar. Poremecaj metabolizma, hormonalni poremecaj... neke nervne, da ne kazem zivcane krize i dr.

Losi krvni sudovi, masnoca u krvi, zacepljenja, su rizik za ,,udare,, srcani i mozdani. Moja iskustva su da ce tako nesto pre da da sunce u losem aspektu sa satunom, nego sa uranom.
Od neceg mora da se mre, Cool tako da ne treba da se plasimo ali je zgodno da znamo slabe tacke pa da predupredimo, menjamo navike.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  suncevenera Čet Dec 24, 2009 3:11 am

Hvala za komentar,hajkula.Upravo me zanimalo misljenje o ovome da li covjek moze unaprijed uticati,dakle preventivno,(u sta ja i vjerijem) ili je ako vidimo aspekt u natalu nesto zagarantovano,Na googlu sam nasla samo ovo tmacenje ovog aspekta.A posto su misljenja astrologa sto se tice savaldjivanja aspekata kao i samog tumacenja izuzetno podijeljena nisam htjela da potezem ovu temu zasebno.Mada ona i na ovom forumu postoji i citala sam i atmosfera je bila prilicno napeta,jedna od onih koju ja volim da izbjegnem.

suncevenera

Broj poruka : 44
Datum upisa : 15.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  alea Čet Dec 24, 2009 5:17 pm

Jedan moj poznanik ima UR na samom vrhu VI kuće, i to 90 MA u lavu ( MA mu je u III kući i vladar je njegovog sunčanog znaka, čovek je ovan).
Pošto ovaj kvadrat obuhvata III i VI kuću, on je imao saobraćajnu nesreću, nakon koje je bio u komi deset dana, ( ima i NE u VI ) ali na sreću, bez većih posledica. ( MA mu je deo velikog trigona MA0JU120SO120NE ).
Bio je teško povredjen, MO180MA, pogotovo povrede glave ( ovan -glava) ali se oporavio jer mu je i vladar asc MO120PL ( pri čemu je PL vladar negove VI kuće-zdravlje)
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Astrotanja Čet Dec 24, 2009 5:57 pm

Uran u šestoj donosi puno dinamike u poslu, napetosti, stresa, često iznenadne veće promene koje mogu da donesu stres,uznemrenost, ili nervozu. Zdravstveni problemi mogu naglo da iskrsnu, ali nisu trajni. Narvno zavisi gde je signifikator i kakvom aspektu

Zato je važno opuštanje. Osobama sa Uranom u šestoj veoma prijjau i trebali bi da primenjuju releksirajuće masaže, redovan i dug san.

Lečenje, terapije često su vezane za neke, savremene metode lečenja. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  suncevenera Pet Dec 25, 2009 5:06 am

/


Poslednji izmenio suncevenera dana Sre Jul 14, 2010 10:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

suncevenera

Broj poruka : 44
Datum upisa : 15.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  malkav Pon Jun 13, 2011 10:25 pm

meni su uran i neptun u 6 kuci. jednom sam izdrzao na istom poslu 2 godine. nikad vishe:)
malkav
malkav

Broj poruka : 93
Godina : 47
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  EMA66 Pon Jun 13, 2011 10:55 pm

malkav ::meni su uran i neptun u 6 kuci. jednom sam izdrzao na istom poslu 2 godine. nikad vishe:)

meni je uran u 4 kuci a neptun u sestoj... izdrzavam u jednoj firmi 4 godine... e ova poslednja sad je 4.5 godina... ali zbog krize.. cheers

inace napustila bih je.. odmah... Very Happy

pozdrfav

ema

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Jaca_82 Sre Sep 26, 2012 1:41 pm

evo jedno licno iskustvo sa uranom u 6. kuci: natalno imam marsa u 6. kuci. za vreme uranovog tranzita kroz 6. kucu moj tata je nazalost imao srcani udar (MA90SA u 4. kuci = otac). taj tranzit sam dozivela kao mnogo stresan period (MO90UR natalno) ...
Jaca_82
Jaca_82

Broj poruka : 3
Godina : 41
Datum upisa : 24.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Arijaaa Sre Sep 26, 2012 6:29 pm

Izgleda da ovaj moj Uran u 6 ne reaguje a ni Neptun. Jos nemam posao, a kako stvari stoje uskoro ga nece ni biti. A san mi je spas, samo pomocu sna i odmora ja se regenerisem. Smile
Arijaaa
Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Vita83 Uto Okt 09, 2012 2:22 pm

Natalno mi je Uran u strijelcu u 6. kući, u konjukciji sa Jupiterom u strijelcu u 6. kući, Ju vlada 6., a Ur 9. kućom, meni se sviđa ovaj aspekt, jedan mi je od omiljenih u mojoj natalnoj karti Very Happy, do sad nijesam mijenjala posao, već 5 i po godina radim u istoj firmi, zaposlila sam se čim sam završila fax.
Do sad stvarno nije bilo putovanja preko posla, e to mi samo još fali. Very Happy

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  sputana Sre Okt 10, 2012 10:30 am

i meni je Uran natalno u 6 kuci u strelcu a vlada 9 i 10, zaista mi je posao izvor najveceg stresa, skolovanje sam prekidala zbog posla a i zdravlje sam pocela da gubim zbog istog, radim u drzavnoj firmi skoro 8 godina ali resenja nema tako da me mobinguju maksimalno, pre ovog zaposlenja poslove sam menjala na nekoliko meseci. Sto se tice putovanja preko posla o tome ni reci do sada nije bilo.. Procitala sam da Uran u 6 daje i alternativne ljecnike Smile a ja se zanimam za te stvari bas, tako da ko zna..
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Vita83 Sre Okt 10, 2012 1:05 pm

Za ovaj položaj je dobro da se bavimo nekim novim poslom, koji je još neistražen, rad u specijalnim službama...Ja radim u Službi za besplatnu pravnu pomoć, Ur0Ju u strijelcu u šestoj mislim da lijepo simbolišu ovu postavku. Radno mjesto je novo, osvijetljeno i zahtijeva samostalnost... Ja ne volim da mi niko naređuje kako treba da radim, kada do toga dođe, postajem nervozna i lako eksplodiram, a sve dok sam sama svoj majstor, stvari na poslu dobro funkcionišu. Ugroženi su nam nervi, moždane funkcije, pa treba da budemo umjerene, da ne jedemo brzu hranu, da se ne nerviramo oko gluposti i tome slično.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  malamo Sub Dec 01, 2012 11:52 am

imam uran na pocetku 6 u strelcu. radim vec 5 godina i nisam menjala posao ali da mi je posao stresan i da se svakodnevno nerviram to stoji. uran se obicno odnosi na negiranje bilo kakvog autoriteta na poslu i na individualnost a kod mene se manifestuje tako sto sam u stanju da jako postujem autoritete koji imaju veliko znanje i profesionalno su dokazani (uran mi je vladar 9). medjutim problemi nastaju kad neko nema ni znanje ni iskustvo ali je politicki postavljen tu gde jeste pa se drzne da naredjuje i prosipa pamet. tu obavezno dodje do konflikta jer takve ljude moj mozak jednostavno ne moze da dozivi kao autoritete vredne postovanja. obzirom da radim u takvoj firmi, ovo mi se stalno desava tako da su retki mirni periodi.
znajuci svoj natal, dajem sve od sebe da smanjim svoj stres i nerviranje jer ovakve konfrontacije mogu samo meni da naskode (uran kvadrat mesec) Suspect
ponekad mi se cini kao da mi svetli crvena lampica iznad glave pa privlacim na poslu raznorazne psihoticne ljude i stresne situacije, htela to ili ne Evil or Very Mad
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Vita83 Pon Dec 03, 2012 10:55 am

Na isti način i ja osjećam uticaj natalnog Urana u strijelcu u 6. kući, koji je takođe vladar 9. kuće, a u konjukciji je sa vladarem 6. u 6. Jupiterom u strijelcu. Na poslu sam imala priliku da upoznam nervne bolesnike, ne totalne ludake, ali ljude kojima je potreban psihijatar. Takođe, autoritet mi može biti samo vrsni stručnjak, inače ga ne umijem poštavati ako to nije.
Urana po mom mišljenju nije dobro imati u 6. kući kada su ljubavne veze u pitanju, teško dolazi do braka, jer 6. kuća opisuje prelaz iz veze u brak, pa kad veza treba da postane ozbiljna, sve se prekida i nastupa razlaz.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  sputana Pon Dec 03, 2012 1:50 pm

jao taj uran u 6,jos je meni 90 sa MC, dobih otkaz, nakon sto je saturn usao u sco i krenuo ka 6 kuci.. I kod mene je tako, ne trpim glupe autoritete koji su dosli tu gde jesu ko zna kako, postujem samo znaje i strucnost !
nego Vita83 sta bi sa tvojom natalnom ?
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  malamo Uto Dec 04, 2012 7:02 pm

Vita83 ::Na isti način i ja osjećam uticaj natalnog Urana u strijelcu u 6. kući, koji je takođe vladar 9. kuće, a u konjukciji je sa vladarem 6. u 6. Jupiterom u strijelcu. Na poslu sam imala priliku da upoznam nervne bolesnike, ne totalne ludake, ali ljude kojima je potreban psihijatar. Takođe, autoritet mi može biti samo vrsni stručnjak, inače ga ne umijem poštavati ako to nije.
Urana po mom mišljenju nije dobro imati u 6. kući kada su ljubavne veze u pitanju, teško dolazi do braka, jer 6. kuća opisuje prelaz iz veze u brak, pa kad veza treba da postane ozbiljna, sve se prekida i nastupa razlaz.

da, to sam i ja cula od jednog astrologa jer sam imala bar dve veze do sad koje su se raspale kad je trebalo da budu ozvanicene. jedan astrolog mi je rekao da jeste tesko sa ur u 6 uci u brak ali naravno ne i nemoguce i da je u tim situacijama najbolje da dodje do razdvajanja pre ozvanicenja veze npr. volite se i planirate zivot zajedno ali se dogovorite da se neko vreme ne vidjate. makar mesec, dva da bi odradio taj uran na fizickom razdvajanju a ne kroz nestrpljenje, nervozu, zelju da neko pobegne glavom bez obzira, svadje.. u mom slucaju, astrolozi su mi rekli da je kod mene kljuc u jupiteru kao vladaru 6. kuce jer je meni jupiter ukljesten u 5 pa samim tim ne pokazuje svoju najbolju snagu kad su veze u pitanju. takodje su mi rekli da je potrebno da se taj jupiter "otkljuca" jacim tranzitom, pa ja evo racunam na ovaj tranzit saturna (vladara7) preko jupitera.. nadam se da cu ovaj put uspeti da zeznem uran u 6 Shocked

evo bas bi bilo lepo da nam astrotanja da neki savet, kako prevazici uran u 6 na putu do braka? queen
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Astrotanja Uto Dec 04, 2012 9:30 pm

Osoba sa Uranom u 6. ume da se unervozi kada je pritisnu stresovi na poslu, jer to je i njeno ponašanje, pa ume da bude hm,n na neki način teška za okolinu zbog napetosti, užurbanosti ponekad i nervoze.
Naravn,o da to zavisi i u kojem je znaku Uran i da li je blizu vrha 7. jer ako je na kraju šeste u konjukciji sa Dc, tada je prekaz iz zabavljanja u brak nailazi na stvarne probleme, raskide, iznenadne promene, prekide veze i u tom slučaju otežava ulazak u brak,jer je parter uranovonski, nepredvidljiv i nestalan, čudan, često individualac, osobenjak i ne ukalapa se u tradicionalne odnose kakav sam po sebi jeste brak, jer nije za kompromise, već radi na svoju ruku, nekada je i vrlo sebičan, svoj. Ako je u napetim aspektima sa Venerom, Mesecom, ili vl. 7. kuće to posebno otežava ulazak u brak. Ako je doro posatavljen dispozitor Urana, stvar je nešto bolja i uz dobar Saturn, posebno ako on ima neki povoljan aspekt sa Venerom, kao i ako je Uran u fiksnom znaku, tada može i doneti brak, ali veza traba da bude što više zasnovana na poštovanju međusobne slobode, a nekada i na odvojenom životu u početku, što može biti nekad a zbog nekih drugih okolnosti, zavisno od natala, recimo zbog posla itd. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  malamo Uto Dec 04, 2012 9:56 pm

hvala tanja! Very Happy
meni je uran na pocetku 6 i sve sto ste rekli za posao tacno je. na svu srecu pa mi nije u kontaktu sa dc, bar me je to zaobislo Smile dipozitor je jupiter u dobrom plozaju na ose natala i na natalni mesec (vladar asc), nadam se da ce tranzitni saturn na tom jupiteru pokrenuti neka bolja desavanja I love you
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Arijaaa Sre Dec 05, 2012 1:16 am

Hvala Tanja i od mene. Pronasla sam se u vasem tekstu, samo sto ja uopste ne zelim brak. Djecu i porodicu da, ali da idem i potpisujem ugovor, to nikako. Vec mi je i sama pomisao na to dovoljno stresna. Very Happy
Arijaaa
Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Vita83 Sre Dec 05, 2012 10:23 am

U poslu jesam individualac, mada što se tiče nervoze čini mi se da su poslovni saradnici drčniji i nervozniji od mene i da oni, a ne posao podstiču nervozu kod mene, valjda zbog toga što nam se stavovi uglavnom ne poklapaju iako se uvijek uspostavi na kraju da sam ja bila u pravu.
Meni je Mo0Ne pri kraju šeste kuće, a isto Uran u strijelcu na samom početku šeste kuće u konjukciji sa Jupiterom u strijelcu, koji vlada zakonskim stvarima, pa meni ovo liči na iznenadni i bez najave tj. na brzinu sklopljen brak ili raskid poslije kojeg će uslijediti mirenje i vjeridba, pa brak. Ja još nijesam ni imala vezu koja je trebala da završi brakom, mada je kod mene i problem uklještene pete kuće.


Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  sputana Sre Dec 05, 2012 5:05 pm

ne znam za vas, ali ja sam odlucila da preskocim krcatu a ukljestenu petu, sestu sa uranom i bacim se odma na sedmu kucu :p mada me i tamo ceka neptun na descedentu al nek ide zivot ! Smile
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Arijaaa Sre Dec 05, 2012 11:47 pm

Heheh onda bih ja sve to preskocila do devete. Very Happy
Arijaaa
Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Vita83 Čet Dec 13, 2012 2:07 pm

Hehehehe, mislim da niko nema savršenu natalnu kartu, u svakoj ima i dobrih i loših stvari. Very Happy

Uran u 6. kući je dobar i za posao astrologa i administrativnog radnika. Very Happy

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  sputana Čet Dec 13, 2012 7:05 pm

Vita83 ::Hehehehe, mislim da niko nema savršenu natalnu kartu, u svakoj ima i dobrih i loših stvari. Very Happy

Uran u 6. kući je dobar i za posao astrologa i administrativnog radnika. Very Happy

astrolog definitivno Smile al ne znam kako poveza sa administracijom? uran po meni bas mrzi te dosadne svakodnevne poslove Smile ur u 6 moze da da i alternativnog i prediktivnog lekara, sto ja pokusavam da postanem :p
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

uran u 6. kuci Empty Re: uran u 6. kuci

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu