Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

+9
nikica
jassna
IVA
mina
venerica
alea
Milica
Kocka je bacena
Astrotanja
13 posters

Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  Astrotanja Sub Feb 06, 2010 4:34 pm

Kakvo je vaše lično iskustvo sa ovim tranztom, posebno me zanima sa opozicijom?

Lično sam doživela konjukciju tranztnog Neptuna na natalnu
Veneru u natalnoj petoj i to je period kad sam bila vrlo kretaivna, osmišljavaal i vodila dečiji program na jednoj radio stanici, bila u kontaktu sa decom koja su me inspirisala, nadahnjivala. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Avg 01, 2014 10:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  Kocka je bacena Sub Feb 06, 2010 10:30 pm

Ja sam tokom 2009. godine imala tranzitni Ne90° moja nat. Ve u škorpiji....kako mi je za 23.godinu direktovana Ve pravila 60° nat. Ma ja se tokom 2009.godine zaljubila i ušla u vezu,no čini mi se da mi je upravo ovaj tranzitni Ne90° moja Ve doneo i veliko razočarenje...
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  Milica Čet Feb 11, 2010 1:14 pm

Meni je, poslednjih godinu i po dana Neptun bio na natalnoj Veneri u 8. kući.
Kako sam u vezi, bilo je mnogo ponuda za tajne veze. Bilo je dve-tri jače platonske veze- nisam ništa mogla, bili fini muškarci, ali veza je veza.Wink
S obzirom da mi je Venera vladar 4. kuće i 11., na polju doma i porodice, kao ni u vezi prijatelja, nisam osetila ništa posebno.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  alea Čet Feb 11, 2010 1:24 pm

Ja nisam imala VE/NE ali već od prošle godine imam NE 90 MO...moram reći da je to jedno jako veliko razočarenje...i to sve za čega pomislim da bi moglo biti lepo, prijateljstvo, poznanstvo, šta god, završi se velikim razočarenjem...ne znam, na koliko stepeni je NE sada? Mislim da mi po treći put pravi ravno 90 MO. Da li bi sada trebao njegov uticaj biti slabiji, jer mislim da se prvi prelazak preko planete obično najjače oseti.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  venerica Čet Feb 11, 2010 2:43 pm

Neptun je sada na 26. stepenu Vodolije pa mozes ipak da odahnes, prosao je preko tvog Meseca, i mislim da se vise nece vracati.
Neces ga osecati vise u tolikoj meri.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  mina Čet Feb 11, 2010 3:50 pm

Meni kada je Neptun bio u konj sa Venerom zapocela vezu sa komsijom koja je kasnije potrajala, i bilo je romanticno dok je trajalo Smile

A njemu je primarna venera bila konjukcija neptun pa se i on bio zaljubio Smile



http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=11&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  alea Čet Feb 11, 2010 4:23 pm

venerica ::Neptun je sada na 26. stepenu Vodolije pa mozes ipak da odahnes, prosao je preko tvog Meseca, i mislim da se vise nece vracati.
Neces ga osecati vise u tolikoj meri.

Valjda sam tako jako osećala taj aspekt zato što je NE 0 JU iz Vodolije pravio 90 MO, ali sam uz to imam i UR 120 MO...svakakva osećanja, potrebe, očekivanja...jedino u čega se nisam razočarala je bila astrologija, a baš sam počela da se zanimam za nju prošle zime, kada su počeli ovi aspekti. Prirodno, jer mi je UR vladar 3 p. a MO 8 p.
Ali sam zato u pogledu emocija bila totalno sluđena, nisam mogla jasno ni da prepoznam šta ustvari osećam, a sve što sam usećala bilo je preuveličano. Još sam i u progresijama imala identičan NE 90 MO, i to mi je preosetljivi MO u ribama...sada mi je laknulo, mada me čeka kvadrat NE sa SO i ASC, ali se toga nešto ne plašim mnogo, ipak je MO najosetljivija planeta...

Venerice, kiss...Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  venerica Čet Feb 11, 2010 6:33 pm

Alea sunny
upravo tako, htela sam se u prethodnom postu nadovezati da će tebi ulaskom u ribe Neptun praviti kvadrat na natalno SO0Ne ali da ti verovatno neće praviti toliku konfuziju po pitanju osećanja i očekivanja, tvoj mesecak napokon moze malo da odahne.

Meni ce ulaskom u ribe Neptun praviti opoziciju sa Venerom, tako da cu tek imati da pisem na ovu temu, mada imam natalno NE0VE i znam sta mogu da ocekujem...
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  alea Pet Feb 12, 2010 2:21 pm

Venerice, kako osećaš tu svoju VE 0 NE? Baš me zanima taj aspekt, nekako mi izgleda da je vrlo sličan VE u ribama...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  venerica Pet Feb 12, 2010 3:57 pm

Alea,
izvini na lapsusu u prethodnom postu. Ko nema u glavi ima u nogama lol! lol!

Ja nemam VE0NE nego VE90NE, verovatno sam kucajući ispustila devetku.

Svejedno, ono što ti mogu reći jeste da sam ja školski primer onoga što ovaj aspekt nosi. VE vladar Asc. u 5 polju u Devici u kvadratu sa Neptunom iz 7. polja. Da stvar bude još gora, to je jedini aspekt koji Venera pravi.
Generalno, doneo mi je preterano idealizovanje ljudi do kojih mi je stalo, a naročito u partnerskim odnosima. Partnere sam doslovno gledala kroz ružičaste naočare i ljuljuškala se na oblačićima iluzija iskonstruisanih u svojoj mašti. Bila sam zaljubljena u svoje iluzije koje sam projektovala na partnere a ne u osobu samu. Svi mi donekle idealizujemo kada smo zaljubljeni, ali sa ovim aspektom to je zaista preterano.
Naravno, povratak u stvarnost je poprilično bolan i otrežnjujući, a ako uzmem u obzir ovaj moj MO0PL, posle takvih uzleta i padova znala sam duboko da patim.
U ljudima se trudim da vidim ono najbolje, od manje lepog okrećem glavu. Dosta sanjarim, maštam, okrećem se umetnosti i umetnički nastrojenim ljudima.
Iako ovaj aspekt donosi prevare, nisam varala, pre su varali mene.
Dakle, ovaj aspekt mi je doneo mnoštvo događanja na emotivnom planu ali pravu istinsku sreću i ispunjenost nikako.
Negde sam pročitala da je razlika između dobrih i loših aspekata Venera i Neptuna u tome da osoba sa lošim aspektom ove dve planete se odvaži da posegne za svojim idealo, što je obično na kraju skupo košta. Iz svog iskustva mogu reći da je to tačno, nisam se zadovoljavala platonskom ljubavlju već sam itekako težila da je materijalizujem. Samim tim, razočarenje na kraju je bivalo još veće.

S obzirom da ovaj Neptun u 7. kući samo savršeno postavljen može doneti partnera koji ispunjava njegovu simboliku u pozitivnom smislu, taj isti mi je doneo i razočarenje u bračnog partnera. Nakon više godina provedenih u braku ja sam duboko razočarana jer sam kasno sagledala partnera u realnom okviru i shvatila da on nije ono za šta sam ga ja smatrala. S obzirom da smo suprug i ja isto godište, njegov Neptun u sinastriji aktivira moj natalni VE90NE.

Sve u svemu, omamljujući aspekt, zna da ponese i usreći, ali sve je to više stvar sopstvene projekcije u glavi. Naravno, sa godinama se ova idealizacija ublažava i dobija malo realnije obrise, ali svejedno.... i dalje osećam to nešto riblje, bajkovito u ovom Venera-Neptun kontaktu.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty re

Počalji  IVA Pet Feb 12, 2010 11:31 pm

Ja sam imala tranzitni neptun (iz 12.kuce) trigon venera Smile
Venerice, ovo si tako lepo napisala. Smile
Bas dobro objasnjeno, veoma romantican tranzit, zanesnenost, mir, sanjarenje, kreativnost i bolna otreznjenja. Osecala sam se uglavnom divno , gledala samo da pronadjem ono najbolje u ljudima, no i bila i veoma osetljiva bez sposobnosti da se suocavam , ulazim u polemike i rasprave. Kad je prosao , iako ne nosim vise ruzicaste naocari ,i nedostaje mi. Meni je doneo i ispoljavanje kreativnosti, i srecu kroz to.
jocolor
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  jassna Sub Feb 13, 2010 12:09 am

Venera i Neptun kontakt te podigne u nebesa, a kad te zakuca u zemlju...to treba preziveti..narocito kad vam je Mo aspektovan kao moj i kada ste zaljubljivi kao ja...to se ne da opisati recima..svako razocaranje u ljubavi, cak i platonskoj=mala smrt, bez preterivanja...srecom, sto sam starija, cini mi se da sam mudrija i svesnija sebe pa brze ustajem posle pada...a kad malo bolje razmislim, nije mi jasno kako sam uopste dozvoljavala sebi da se ponekad toliko "gubim" u toj Magli od Neptuna???? tongue Arrow sunny sunny

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  nikica Pon Feb 11, 2013 2:42 pm

Ja trenutno imam sekstil Ne na natalnu Ve u 5. kuci, dozivljavam ovaj tranzit kao trajno sanjarenje, mastanje, ali sve bez nekog ajmo reci pokrica. Zelja za promjenom, ali je stanje ipak stalno isto...ja i dalje sanjarim i mastam.

nikica

Broj poruka : 20
Godina : 45
Datum upisa : 11.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  mesassygirl Sre Apr 09, 2014 11:58 am

Puno pozdrava svima,nova sam na forumu pa polako iscitavam teme... ova me bas zainteresovala jer sam tragala na internetu koji mi je to tranzit donio zaljubljenost  Smile pa mislim da mi je ovaj tranzit tome doprineo u ovom periodu kako mi se tranzitna Venera nasla sa  tranzitnim Neptunom u Ribama u drugoj kuci i prave konjunkciju a inace Neptun mi je u prvoj kuci u natalnoj karti...

mesassygirl

Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  ena1976 Sre Apr 09, 2014 8:37 pm

mesassygirl ::... tragala na internetu koji mi je to tranzit donio zaljubljenost  Smile pa mislim da mi je ovaj tranzit tome doprineo u ovom periodu kako mi se tranzitna Venera nasla sa  tranzitnim Neptunom u Ribama u drugoj kuci i prave konjunkciju...
Konjukcija tranzitnih planeta (u ovom slčaju VE0NE koja će trajati još nekih 5-6 dana) ne može sama po sebi da donese događaj (zaljubljenost) jer bi to značilo da će svi ove nedelje da se zaljube, bez obzia na pol, godine, kuću u kojoj se ova konjukcija dešava... itd itd... što je, složićeš se, apsurdno.
Da bi postojala mogućnost nekog dešavanja potreban je (bar) kontakt tranzitne planete na neku natalnu planetu.
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  mesassygirl Sre Apr 09, 2014 11:20 pm


Ena hvala ti na komentaru, ja se jos priucavam astrologiji nisam ekspert Smile i tranzite sam pocela skoro da pratim...

Pa tako cackam po karti i gledam sta mi je donelo tu zaljublenost..pratila sam i solarnu kartu pa vidim da mi je aktivirana dosta kuca ljubavi

mesassygirl

Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  Paradoks Pon Jun 30, 2014 5:27 am

Meni ništa ne donosi neptun koji mi šeće venerom u 7. kući. Sve čekam neki zanos ali ništa. Venera mi je na 6,52 stepeni riba.
A možda kad bude retrogradan, možda tad nešto lijepo donese, makar neku slatku iluziju.  Very Happy 
Paradoks
Paradoks

Broj poruka : 14
Локација : Unknown
Datum upisa : 29.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  Astrotanja Uto Jul 01, 2014 1:12 am

Neptun je sada retrograan na 7.stepenu i može doneti i čežnje za ljubavlju, ili maštanje o njoj,iluziju o ljubavi, a ne obavezno i ljubav, ili ako se bavite poslom (jer je Venera vladar vaše 10)e vezanim za javnost, posebno za umetnost, ova konjucija može donese izražen osećaj za lepo, ili inspiraciju, naduhnuće koje podstiče kreativnost. Ukoliko je reč o zanimanju vezanom za rad sa ženama,onda neke osobe koje su u simboloci Neptuna,bilo da su duhovne, religozne, ili mistične,ili čak udaljene, harizmatične,ili da su umetnice,boemi...
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  Paradoks Čet Jul 03, 2014 3:16 am

Vidim da je Vama Neptun na pragu 8. kuće. Da li su Vam odnosi sa drugima sada postali jasniji i da li osjećate uticaj na sfere života koje predstavlja 8. kuća? Šta se može očekivati, pošto će i meni relativno brzo u 8. kuću.
Paradoks
Paradoks

Broj poruka : 14
Локација : Unknown
Datum upisa : 29.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  Sky Rider Pet Avg 01, 2014 12:38 am

Meni tranzitni Neptun pravi opoziciju na natalnu Veneru i to mi je donelo veliko razocarenje u moju najvecu zivotnu ljubav. Kako mi je Neptun vec duze vreme u tranzitu kroz sedmu kucu, sve se i obistinilo sto taj tranzit predstavlja.
Sky Rider
Sky Rider

Broj poruka : 3
Datum upisa : 26.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas? Empty Re: Tranzitni Neptun u aspektu sa natalnom Venerom,kako je uticao na vas?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu