Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjukcije planeta sa IC

+3
venerica
Snezana
alea
7 posters

Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Konjukcije planeta sa IC

Počalji  alea Pet Feb 12, 2010 2:45 pm

Evo, nisam videla da se pisalo o aspektu planeta koje padaju na naš IC, pa bih započela temu.
Pre svega, mislim i na IC kao tačku u našem natalu, ali i na 4 p. kao vrlo intimno, lično, osetljivo polje.

Ovo je prirodno polje raka, dakle našeg doma, porodice, ali i najdubljih, najintimnijih osećanja.

Meni je vrh 4 p. u ribama i to na 27* riba. Osećam da mi je ovo polje vrlo važno, verovatno i zbog toga što je njegov dispozitor NE egzaktno na mom ASC.

Čitala sam da konjukcije sa uglovima u koje spada i IC daju veoma jaku povezanost među partnerima, i da, ukoliko neka planeta padne na naš IC to izaziva zaštitnička osećanja kod osobe čija planeta pada na naš IC.

S obzirom da je IC naše senzitivno mesto, mi smo na osobu čija je planeta, jako osetljivi, kao da je primamo u svoj dom. Ukoliko MO muškarca padne na ovu tačku, on može da želi sa njom da osnuje porodicu i dom, ali često ovakav položaj simboliše i vrlo jaku uzajamnu povezanost, pa osoba MO intuitivno oseća sve što oseća vlasnik kuće. Ali, i natus je ustanju da se jako veže za MO, doživljava ga kao izvor emotivne sigurnosti, nekoga ko mu pruža nežnost i toplinu. Zato je za osobu veoma veliki gubitak ukoliko MO ode iz ovog odnosa, veoma teško mu pada prekid, pre svega i zato što je ovo receptivna kuća, vodena, osetljiva i intimna.

Da li ste imali neka iskustva? Zanima me kako bi delovala konjukcija VE sa IC, evo, konkretno, ta VE bi u mom slučaju bila egzaltirana...Smile i pravila bi 120 MO i SO moje...Smile mora biti nešto lepo...a vaša iskustva?
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  Snezana Pet Feb 12, 2010 3:36 pm

Imala sam iskusto Mo mog partnera u Tau na mom IC kao i iskustvo da meni važne osobe Mo pada na solarni IC, veoma je sličan osećaj u oba slučaja, osećaj bliskosti, toline, zelje da me štiti a i izražena moja zelja da budem taj Mo koji razume i brine se o toj osobi, zelja da mu bude dobro, bukvalno- da ga nahranim Very Happy
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  Gost Pet Feb 12, 2010 4:30 pm

Trenutno prozivljavam odnos gde je moj IC konjukciju njegov SMC. MOj IC 10`27Raka a njegov SMC 12`Raka. Ne znam zasto ali imam ogromnu zelju da se kod te osobe dokazem, svoju vrednost na nekom visem ili dubljem nivou, u svakom slucaju ne polazi mi za rukom za sad..i tako.


Poslednji izmenio mila2710 dana Pet Feb 12, 2010 5:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  venerica Pet Feb 12, 2010 5:07 pm

alea ::
Da li ste imali neka iskustva? Zanima me kako bi delovala konjukcija VE sa IC, evo, konkretno, ta VE bi u mom slučaju bila egzaltirana...Smile i pravila bi 120 MO i SO moje...Smile mora biti nešto lepo...a vaša iskustva?

Ovo je svakako divna pozicija Venere, dobra osnova za lep zajednički život i bliskost. Venera kao prirodni signifikator za brak se dobro oseća u mesečevoj 4. kući. Pri tome Venera egzaltirana u Ribama gradi 120 na tvoj Mesec, što se smatra jednim od najlepših aspekata u sinastriji kao spoj sedme i četvrte kuće. Lep pokazatelj za ljubav, harmoniju i skladan bračni život.
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty ???

Počalji  Gost Pon Apr 12, 2010 4:46 pm

Znam da SMC nije moguce gledati kao planetu, ali gledajuci po progresijama i direkcijama, a Boga mi i po Dejvisonu kad bi ga gledali kao natal, i tu direkcije su odradile, za pocetak upoznavanje...da li ima nekih uticaja ako za godinu SMC osobe po progresijama stane tacno na moj IC?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  Black-Woman Pon Apr 26, 2010 9:41 am

Šta li znači kada je moj Uran u konjukciji sa njegovim IC, a njegov Mars sa mojim IC?
Inače, i moj mesec, lilit, i uran su u njegovoj 4. kući
a njegovi mars i venera u mojoj 4. kući.
Moj mesec konjukcija njegov južni čvor u 4. kući.( Verovatno sam mu u prošlom životu bila mama Very Happy )


@ Ukoliko MO muškarca padne na ovu tačku, on može da želi sa njom da osnuje porodicu i dom, ali često ovakav položaj simboliše i vrlo jaku uzajamnu povezanost, pa osoba MO intuitivno oseća sve što oseća vlasnik kuće. Ali, i natus je ustanju da se jako veže za MO, doživljava ga kao izvor emotivne sigurnosti, nekoga ko mu pruža nežnost i toplinu. Zato je za osobu veoma veliki gubitak ukoliko MO ode iz ovog odnosa, veoma teško mu pada prekid, pre svega i zato što je ovo receptivna kuća, vodena, osetljiva i intimna


Da li ovo važi i kada je njen MO u njegovoj 4. kući?
Black-Woman
Black-Woman

Broj poruka : 23
Godina : 41
Локација : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  alea Pon Apr 26, 2010 11:11 am

Black Women, zašto si promenila avatar? Baš si lepa Smile

Mislim da se MO uvek na neki način postavlja zaštitnički prema vlasniku kuće, kao da oseća ono što on oseća, pa tako,ako je tvoj MO u njegovoj 4 ti se postavljaš zaštitnički prema njemu, intuitivno osećaš njegova duševna stanja što njemu jako prija...a tvoj MO je osvetlio pitanja njegove 4 kuće, doma i porodice, i on verovatno u tebi vidi srodnu dušu za svoj dom, kao što i ti unosiš duševni mir u njegov dom i najdublje emocije.
Po meni je ovo jedan od najboljih položaja za MO, jer je ovo inače receptivna kuća, u kojoj se MO uvek dobro oseća...

MO 0 JMČ je karmički aspekt, ali je tu na neki način osoba MO prosto uvučena u neku vrstu odnosa, i kao da stalno brine za vlasnika čvora...Smile ali mu se teško odupire...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  Black-Woman Pon Apr 26, 2010 2:17 pm

alea ::Black Women, zašto si promenila avatar? Baš si lepa Smile

Mislim da se MO uvek na neki način postavlja zaštitnički prema vlasniku kuće, kao da oseća ono što on oseća, pa tako,ako je tvoj MO u njegovoj 4 ti se postavljaš zaštitnički prema njemu, intuitivno osećaš njegova duševna stanja što njemu jako prija...a tvoj MO je osvetlio pitanja njegove 4 kuće, doma i porodice, i on verovatno u tebi vidi srodnu dušu za svoj dom, kao što i ti unosiš duševni mir u njegov dom i najdublje emocije.
Po meni je ovo jedan od najboljih položaja za MO, jer je ovo inače receptivna kuća, u kojoj se MO uvek dobro oseća...

MO 0 JMČ je karmički aspekt, ali je tu na neki način osoba MO prosto uvučena u neku vrstu odnosa, i kao da stalno brine za vlasnika čvora...Smile ali mu se teško odupire...


Hvala alea! sunny

To je tačno, stalno brinem o njemu Smile
Verovatno smo karmički vezani. Moj mesec je vladar mog severnog čvora, a njegov Jupiter vladar južnog čvora, tako da su u konjukciji u njegovoj 4. kući, plus Mesec 0 JMČ.
Smile
Black-Woman
Black-Woman

Broj poruka : 23
Godina : 41
Локација : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  lijana Čet Dec 29, 2011 10:25 pm

znam da asc ne spada u planete ali me zaista jako interesuje sta moze znaciti kada se moj asc nadje egzaktno na njegovom ic-u? inace konjukcija je u skorpiji a njegov mars je u devici u 1.kuci a moj u raku u 8.kuci.
ako bi neko mogao da mi pomogne kako da ovo protumacim jer ne mogu nigde naci objasnjenje za ovaj polozaj. Question Question Question
mnogo mi je bitno I love you

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  ena1976 Pon Jul 22, 2013 8:41 pm

A šta ako je na IC-u SA? jel važi sve suprotno u odnosu na MO?
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  Astrotanja Pon Jul 22, 2013 9:46 pm

Tu su u pitanju veće odgovornosti, često i discplina, red ili neki naporan rad vezan za porodični, domaći život. Ovde se osobe zalažu da steknu neku vrstu porodične sigurnosti i naravno sve zavisi od aspekta, da li dolazi do toga da je u nepovoljnim aspektima osoba distancirana, hladna prema osećanima, ili potrebama za porodičan život, ili je u stanju da prihvati odgovornost u porodici, domu i da ima sa godinama osećaj veće emotivne i materijalne sigurnosti itd, itd.sunny 
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  ena1976 Pon Jul 22, 2013 10:34 pm

Astrotanja ::Tu su u pitanju veće odgovornosti, često i  discplina, red ili neki  naporan rad vezan za porodični, domaći život. Ovde se osobe  zalažu da steknu neku vrstu porodične sigurnosti i naravno sve zavisi od aspekta, da li  dolazi do toga da je  u nepovoljnim aspektima osoba distancirana, hladna prema osećanima, ili potrebama za porodičan život, ili  je u stanju da prihvati odgovornost  u porodici, domu i da ima sa godinama osećaj  veće emotivne i  materijalne  sigurnosti itd, itd.sunny 
Hvala na odgovoru Tanja. Mislila sam da je to baš loš položaj za oboje i da tu nema harmonije u domu.
Samo mi nije najjasnije da li se ovo što ste napisali odnosi na vlasnika SA ili na osobu čiji je IC?
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcije planeta sa IC Empty Re: Konjukcije planeta sa IC

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu