Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Derivatne kuce

3 posters

Ići dole

Derivatne kuce Empty Derivatne kuce

Počalji  zelena dolina Čet Maj 06, 2010 10:44 am

Nisam videla nigde ovu temu pa ko velim da je otvorimo i da vidimo da li to "radi"..
zanimljivo je jer su derivatne kuce ustvari "izvedene" kuce. One se dobijaju ako odredjenu kucu, na primer 7, oznacimo kao novi ascedent naseg partnera tj. da kartu čitamo krenuvši od kuće koja predstavlja dotičnu osobu.

Posto ja vidim UR u 7 kuci mog partnera onda bi to moglo znaciti razvod a posto je u trigonu sa SO, da je taj neko srecan jer je razveden...ali isto tako moze znaciti da ga privlace zene koje su slobodne i prijateljski nastrojene zene...
hm ovaj PL u 6 kuci skoro na vrhu 7 bi mogao znaciti ? Takodje čime će se baviti moj partner- poslom koji simbolizuje moje 4 .polje u jarcu sa ME ili poslom koje simbolizuje vladar mog 4. polja tj SA u 8 kuci u biku? Shocked

ujedno postavljam i moju kartu izokrenutu pa ko zeli neka malo komentarise jer je lakse za gledanje kad je ovako okrenuta Very Happy http://www.dodaj.rs/?3j/wd/Uvp3tIP/derivatne.jpg
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Re: Derivatne kuce

Počalji  jassna Čet Maj 06, 2010 10:17 pm

I ja imam u derivatnoj 7. Ur kao i ti tongue

Sedma u Vagi, Pl na vrhu sedme-jaka potreba za partnerstvom kod njega..Njegov posao ima veze sa inostranstvom ili sa strancima..Vrlo je moguce da on u stvari zivi u inostranstvu, cak sam nekako sigurna..U brak je usao iznenada, ili je bilo prisutno puno prekida,kada ga budes upoznala bice razdvojen (razveden) od te njegove, posto je separacija..Vladar 7 mu je u kvadratu sa Pl iz njegove 6, aplikacija je..Mozda ce jos uvek patiti na neki nacin zbog te njegove bivse kada se budete sreli, mozda ces biti svedok "umiranja" njegovog braka ili vanbracne zajednice, tako nekako..
I rekla bih da ce biti prisutna veca razlika u godinama..I da bi mu sa tobom bio drugi brak..

Eto, neko moje skromno misljenje, nadam se da makar nesto od ovoga sto sam napisala ima smisla..

Zanima me i ovaj Kiron u njegovoj 1. u Ovnu..Sta bi to moglo predstavljati? Da je u mladosti imao problema sa samopouzdanjem ili sa svojim naglasenim egom? Kako bi ti to protumacila?

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Re: Derivatne kuce

Počalji  zelena dolina Pet Maj 07, 2010 10:51 am

hvala ljubavi alien cat
pa ne znam...i ja se pitam da li derivatne uopste rade...zanimljivo je Smile zato sam i okrenula kartu da vidim bas kako to izgleda jer mi moja karata izgleda lepse okrenuta Very Happy
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Re: Derivatne kuce

Počalji  Astrotanja Pet Maj 07, 2010 11:13 am

Pluton opisuje i njego magnetski šarm, privalčnost, uticaj na druge, posebno na prtnerku. To je čovek koga drugi na razne načine vide, doživljvaju. U brak ulzi zbog strasti u ljubavi, a Uran oznčava, ne samo razvod, već da će sa godinama biti više za nekonvecionlne, slobode veze, za moderanu zajednicu i sl.
Ta naglašena tvoja treća , a njegova 9. svakako govori o čoveku dinamičog duah, sa potrebom za kretanjem, akcijom, preduzimljive, ali i smela, avanturističke prirode, kako je reč o konjukciji Mars i Jupitera u Strelcu. Entuzijazam ga može pokretati i on će često putovati. Intelektulac, koji se ne veže za mesto, već stalno ima potrebu i mogućnost da putuje i to su duga putovanja, putovanja u inostrnstvo. Sportski tip, a najviše ga privlače sportovi na otvorenom, u prirodi. Voli slobodu i ima širok duh. On se teško zadržava na jednom mestu duže vreme, pa često ima posao koji omogućava putovanja.

Neka nastavi neko ko ima više vremena. sunny


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Pet Maj 07, 2010 3:52 pm, izmenio ukupno 3 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Re: Derivatne kuce

Počalji  zelena dolina Pet Maj 07, 2010 11:19 am

Astrotanja ::Pluton opisuje i njego magnetski šarm, privlčnost, uticaj na druge, posebno na prtnerku. To je čovek koga drugi na razne načine vide, doživljvaju. U brak ulzi zbog strasti u ljubavi, a Uran oznaačavačava da će sa godinama biti više za nekonvecionlne, slobode veze, za moderanu zajednicu i sl.
Ta naglašena tvoja treća , a njegova 9. svakako govori o čoveku dinamičog duah, sa potrebom za kretanjem, akcijom, preduzimljive, ali i smela, anturističke prirode, kako je reč o konjukciji Mars i Jupitera u strelcu. Entuzijazam ga može pokretati i on će često putovati. Intelektulac, koji se ne veže za mesto, već stalno ima potrebu i mogućnost da putuje i to su duga putovanja, putovnja u inostrnstvo. Sprtski tip, a najviše ga privlače sportovi a otvorenom, u prirodi. Voli slobodu i ima širok duh. On se teško zadržava a jedo mesto duže vreme, pa često ima posao koji omogućava putovanja.

Neka nastavi neko ko ima više vremena. sunny

Tanja super si to sve rekla ali mi nije jasno za PL...pa njemu je po mojim derivatnim PL u 6 kuci priblizno sedmoj kuci...sto bi on bio magnetno privlacan zbog toga? study scratch

okrenuta moja karta Rolling Eyes http://www.dodaj.rs/?3j/wd/Uvp3tIP/derivatne.jpg
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Re: Derivatne kuce

Počalji  Astrotanja Pet Maj 07, 2010 1:01 pm

Da, meni se učinio da je na Ascedentu, a sada vidim da i nije sasvim,hm. Mada je bliži vrhu prve, jer je pri kraju dvaneste. Obično pri kraju jedne kuće, što sigurno znaš planeta delluje kao da je već u sledećoj, mada ne uvek. Ne znam kako i koliko na tebe deluje ovaj Pluton pri kraju 12.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Pluton

Počalji  Gost Pet Maj 07, 2010 1:45 pm

Kad smo vec kod Plutona po derivatnim kucama, ja bih htela da pitam vezano za polozaj mog, koji bi bio na DC. Po derivatnim je to 1 polje, a da li i to sto je u konjukciji sa nekom planetom, bilo ovima koje su u mom 6-om, a derivatnom 12-om, nosi neku tajnovitost, ili lep osmeh ili recimo neki oziljak na licu koja je zadobijena na nerazjasnjen nacin ili to krije? pirat U svakom slucaju mi govori o nekom fatalnom "licu", magneticnom..
Da ima ono "nesto"...ne klasicna lepota..

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Re: Derivatne kuce

Počalji  zelena dolina Pet Maj 07, 2010 3:22 pm

Tanja ne razumem te bas Very Happy ... da objasnim; to je moja nat.karta samo izokrenuta da bi lakse videla i dobila inpiraciju...bar je meni tako lakse jer sam priucena u svetu astrologije... Meni jeste PL na kraju 12 skoro na AC i to moze da daje na fatalnosti...u neku ruku i jesam bila fatalna za mnoge muskarce i imam veliku moc transformacije, oporavak...snove i teske misli, strahove itd...ali ne znam da li je to PL...

A ako gledamo po derivatnim njemu je PL u 6 kuci, zato sam i pitala sta to moze da bude? Da li to oznacava njegovo posao?

Nadam se da sam sad razumljiva bila Very Happy
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Re: Derivatne kuce

Počalji  Astrotanja Pet Maj 07, 2010 3:50 pm

Da, pogrešila sam ja.
To si ti ta fataliskinja, a kod njega se to odnosi na partnerstva iz strsti, jer je njemu skoro na Dc i na žene koje su privlačne, fatalne, imaju nešto dudoko privlačno. Moguće da se oseća i a poslovni plan, jer je Pluton retrogradan, pa ide ka njegovoj šestoj i to su poslovi u kojima ima transformcije, neke vrste preobražaja, često su vezani i za energiju, ili za nešto što je u vezi sa masom,ili mnoštvom, ili korišćenjem energije u radu, ma velika je astosimbolika, posebno kada se sve to poveže sa aspektima, dispozitorom i slično.
Uglanom, kako sam ja u braku i većin mojih prijateljica, ja sam ovo proveraravala i radi, samo treba znati i umeti protumačiti.


Ko radi, taj i greši, a naročito ko radi kao ja istovremeo na više strana. Rolling Eyes sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Derivatne kuce Empty Re: Derivatne kuce

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu