Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ako moze mali savet???

4 posters

Ići dole

ako moze mali savet??? Empty ako moze mali savet???

Počalji  missN Sre Sep 01, 2010 7:58 pm

Pa ovako ako moze neko da mi da svoje misljenje...Pre skoro 9 godina sam imala operaciju kicme, hvala Bogu sve je proslo u redu. Ali sledi mi druga operacija, tj kada se ja odlucim odnosno skupim hrabrosti, a malo mi se stanje pogorsalo. Da li neko moze da mi kaze nesto o tome...iskreno ja se mnogo plasim...hvala Smile
missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  missN Sre Sep 01, 2010 8:01 pm

missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  sasa62 Čet Sep 02, 2010 2:17 pm

Znači negdje 2001...

Neponovljiv aspekt u životu osobe tim intenzitetom, odnosno snagom. Po horoskopu radi se o prignječenju živca ( ili se radi o istrošenosti hrskavice... za horoskop je to jedno te isto...) koji po meni može biti ili vrlo nisko dolje u lumbalnom dijelu ili više gore ispod vrata u visini ramena i ključne kosti... jedino neznam da li je taj problem nastao nezgodom (možda koju godinu ranije) ili je nekakav urođeni problem bio jer nemam dovoljno podataka.

Dakle, eventualno pogoršanje postojećeg problema moglo je biti unatrag godinu , godinu i pol dana, te se ne radi o ničem novom već "samo" aktiviranje starog postojećeg problema, moguće uzrokovano svakodnevnim načinom života.

Znači situacija od 2001 je takva kakva jest i nemože doživjeti neke drastične promjene na gore , ali niti na drastične promjene na bolje, nažalost. stanje treba održavati pazeći da svakodnevni način života čim manje utječe na postojeće stanje kičme, odnosno da kičma ne vrši pritisak na živce, znači paziti na opterećenje kičme, jačati leđnu muskulaturu itd itd što su ti već sve rekli doktori...

Mislim da uz malo pažnje možeš prolongirati tu eventualnu operaciju, ukoliko nije nužna, najmanje još 5-6 godina, kad bi se slijedeći put mogli javiti slični simptomi nalik na ove zadnje iz cca 2009 godine

Osim načina na koji je došlo do problema interesira me da li je bilo nekih problema i cca 2006 godine i kakvih?
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  missN Čet Sep 02, 2010 3:10 pm

Hvala sto ste iskazali interesovanje za moje pitanje.

Problem sa kicmom nije uredjen i nije nastao nezgodom. U pitanje je deformacija kicmenog stuba, skolioza visokog stepena. Kicma se iskrivila preko 80 stepeni. Kada sam se javila doktoru to je bilo bukvalno u zadnjem trenutku, jer kako moj doktor kaze da sam samo jos mesec dana sacekala vise ne bi mogli da mi pomognu i ja ne bih dozivela svoju 20-tu. Krivina je bila bas izmedju lopatica. Problem sa kicmom mi je napravio jos problema, srce se malo popmerilo, pluca su mi ugrozena, a takodje doslo je i do krivljenja rebara. Ta druga operacija vezana je bas za korekciju rebara jer cu njom malo poboljsati stanje pluca a i iz estetskih razloga.

Sto se tice 2009 godine imala sam problema i to bas u lumbalnom delu kicme jer taj deo sad trpi celo opterecenje, taj deo je jedino pokretan kao i deo kicme kod vrata (izmedju imam ugradjenu sipku koja nedozvoljava pomeranje kicme). Bolovi iz 2009 su bili prejaki, toliki da nisam mogla da ustajem, hodam, okrenem se u krevetu...ne ponovilo se...a sto se tice 2006 i tad sam imala bolove, i gornjem delu ledja, ali ni nalik onom bolu iz prosle godine...

Ova druga operacija - trebala sam do sad da je odradim, ali moj strah...ne mogu da ga pobedim...

Kazete neponovljiv aspekt - da li biste mogli reci sta ste mislili pod tim?

Hvala jos jednom Smile
missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  sasa62 Čet Sep 02, 2010 6:38 pm

Imaš predispozicije za deformacije , pa ako nije deformacija postojala od rođenja (možda samo nije primjećena) onda je nastala vjerojatno između 12 i 14 godine tijekom puberteta i izrastanja

Najviše je ugroženo područje od vrata pa do grudi, područje blizanca Me i područje raka, Mo... i lumbalni, kako već rekoh

Da li je nužna operacija ili nije, to ti mogu reći samo doktori koji te prate... sa srcem bi trebalo sve biti u redu , bez obzira na pomak, no pluća jesu slaba točka. Zato i jesam u prethodnom postu napisao da treba pripaziti na svakodnevni način života (kretnje, nošenje tereta) i češće ga mijenjati, znači nastojati raditi češće promjene u svakodnevnim kretanjima, poslovima...i naravno jačanje muskulature uoliko je ikako moguće...

Ako doktori preporučaju operaciju znači da je potrebna, naročito ako bi se time spriječilo daljnje probleme vezane za pluća... onda je to ok. Smatram da netrebaš imati razloga za strah, jer nema (astroloških) razloga za strah i uz to smatram narednih godinu dana prilično dobru za izvesti jedan takav zahvat, pa ako već treba možda je ipak bolje ranije to obaviti nego čekati još 6 godina do slijedećeg nepovoljnog perioda nalik na 2009 , pa da se onda reagira kad se eventualno problem pogorša, i još pod nepovoljnim uvjetima

Olakotna okolnost jest Ju u 8... vjerojatno ti to niš ne znači , ali u "prijevodu" bi to značilo kao neki anđeo čuvar koji ne dozvoljava da problem bude gori nego što jest, nemože ga umanjiti, no zaštita je za situacije koje su mogle ili mogu biti gore. Možda bi netko bez tog Ju u 8 već bio nepokretan u tvojoj situaciji... Vladar 3 kuće koja predstavlja motoriku, extremitete, je Mo, a njegov dispozitor je Me, a oba su pod aspektima teških sporih tijela, Ur i Pl, što znači da je motorika prilično ugrožena, te tuvidim blagotvorno djelovanje Ju iz 8

Teško da bih se usudio nešto više reći od ovog, jer ovaj problem prevazilazi moje znanje/iskustvo u astromedicini...

Neponovljiv aspekt znači nikad više u životu tim intenzitetom i snagom... moguć je samo još jednom u životu ali manje težak nego što je bio ovaj 2001 za nekih 40-ak godina tamo iza 2050...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  Astrotanja Čet Sep 02, 2010 7:24 pm

MissN da li već znate datum kada treba da se operišete? Kažete sada , pa me zanima da li u septembru?

Ako je u septembru bilo bi dobro da to bude posle 12.-og, kada vl. vašeg ascdenta nije više retrogradan. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  missN Ned Sep 05, 2010 10:02 pm

deformacija je krenula odprilike kad a sam ja krenula u skolu, nepravilno sedenje u skoli, fizicka neaktivnost, a i naglo sam izrasla negde oko 13-14 godine...

znaci jupiter je moj andjeo cuvar Smile))

sasa hvala punoooooo
missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  missN Ned Sep 05, 2010 10:06 pm

Tanja, operacija nije jos zakazana, jos se ja nisam odlucila za taj korak...kao sto rekoh strah...ali sigurnno nece birti sad u septembru

mislite na merkur?
missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  Astrotanja Ned Sep 05, 2010 11:20 pm

Ovo sam pomenul, jer vidim da sledi period kada će brze plante najpre Venera, pa zatim, Mars, SUnce i Merkur , pa opet Veneraq biti u opoziciji sa natalnim Merkurom tokom septembra i oktobra,a zatim će se obnoviti i Marsovski ciklus, kao novembra 2008 . (oko 12.), kao i opozicija Saturna sa natalnim Suncem, tako da bi dobro da više pažnje obratiš svom zdravlju,da preduzmeš sve što možeš olakšaš sebi i da nastojiš da se izboriš za strahom, ako treba i uz pomoć psihologa, ili nekog stručnog lica.
Tnzitni Pluton u osmoj moći će das ti momogne da promeniš sadašnje stanje,jer će praviti trigon sa Merkurom, a posebno decembra biće aktivna osma kuća koja se odnosi na operacije, pa razmišljaj i planiraj da se tada operišeš Po aspektima povoljan bi bio 13. decembra, kada Pluton i Mars prave sekstil sa tvojim Merkurom, a Merkur trigon sa natalnim. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  missN Uto Sep 07, 2010 11:57 am

Znaci decembar bi bio najpovoljniji...hvala Tanja puno, doduse sad u oktobru idem na kontrolu pa cu se i konsultovati i sa svojim doktorom...inace prve operacije je uradjena 12.12.2001. Smile
hvala vam puno...
i ljubim vas Very Happy
missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  Astrotanja Sre Sep 08, 2010 12:38 pm

MissN koliko sam razumela ta operacija ti je donla napredak, tj. sprečila da dođe do fatalnih posledica? sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  missN Sre Sep 08, 2010 9:07 pm

da, jeste, veliki napredak... doktor se cudio kako sam uopste funkcionisala u takvom stanju, i da ne bih dozivela 20-tu, u zadnjem momentu sam se javila... ponekad pomislim da imam vise srece nego pameti ( kako kaze nas narod ) Very Happy
missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  missN Sub Okt 02, 2010 1:42 am

e opet ja Very Happy danas sam zakazala prijem u bolnicu za 03.12.2010. ipak sam skupila hrabrosti...pa eto da javim Very Happy
missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  senka023 Sub Okt 02, 2010 3:41 pm

missN ::e opet ja Very Happy danas sam zakazala prijem u bolnicu za 03.12.2010. ipak sam skupila hrabrosti...pa eto da javim Very Happy

Mi nismo ni sumnjali u tebe... Very Happy Very Happy Very Happy ........ flower
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  missN Pet Jan 07, 2011 9:25 pm

i opet ja Very Happy da javim da sam se vratila i da je sve proslo ok...
missN
missN

Broj poruka : 25
Godina : 40
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ako moze mali savet??? Empty Re: ako moze mali savet???

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu