Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O PLUTONU

+12
BoSaNKa
gernica
Astrotanja
ArijeL
Nale 83
CES
Darko
mesmerized
Zorica
Jane
Čarobnica
SANDRA
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

O PLUTONU Empty O PLUTONU

Počalji  SANDRA Pon Nov 10, 2008 4:10 pm

Pluton je zadnji poznati planet u suncevom sistemu, 1930. godine ga je otkrio astronom C. V. Tombaugh, prema izracunima Percivala Lowela. Mnogi astronomi sumnjaju da se tu radi o planetu, vec misle da je u pitanju Neptunov satelit, koji je izasao iz njegovog polja gravitacije.

U mitologiji je Pluton / grc. Hades / bio brat Jupitera i Neptuna, kao i sin Saturna / Kronosa /, te je sa bracom podjelio svijet, da bi nakon toga postao gospodar podzemlja, dok su mu ezotericni astrolozi pripisali simbol Izidine barke, koja nakon smrti prevozi duse u podzemne svijetove. Njegovo grcko ime '' Hades '' izvire iz rijeci '' aitho '', sto znaci gorjeti, preobrazavati se uz pomoc vatre – otuda je ocita analogija sa znakom Skorpiona, ciji visi simbol je Feniks, bice koje se radja iz vlastitog pepela.

Kao vladar Skorpiona i bog podzemlja, Pluton simbolizira skrivene dimenzije kolektivno nesvjesnog, nevidljive tamne sile, ali i unutrasnja dusevna bogatstva, do kojih dolazimo kada transformiramo svoje strahove i potisnute frustracije u oslobadjajuce spoznaje o vitalnosti temeljnih instikata. Teme covjekovog zivota u kojima se planet najsnaznije izrazava jesu seksualnost i smrt, pad vitalne energije u nepokretnu materiju, ali i njena transcendirajuca preobrazba, sto je sve simbolicki izrazeno u starom grckom mitu o Perzefoni, Demetri i Hadu - sredisnjem dijelu Eleuzinskih misterija.

Perzefona, mlada i lijepa djevojka, kao simbol ciste duse biva oteta od Hada, zato jer nije poslusala svoju majku Demetru, grcku boginju – Majku zemlje. Demetra je, naime, upozorila svoju kcerku da ni u kom slucaju ne smije popustiti pred navaljivanjima Erosa i ne smije ubrati zabranjeni cvijet Narcis, koji ce joj on ponuditi. No Perzefona nije odoljela Erosu / bog uzitka i ljubavne zudnje /, ubrala je Narcis i u tom trenutku je iz podzemlja izronio Had u vatrenoj kociji, koju su vukli crni konji, te je zgrabio Perzefonu i odnio je u svoje podzemno carstvo.

U podzemlju, koje simbolicki predstavlja prostore podsvijesti, Perzefona – dusa - druguje sa Hekatom, svrgnutom, starom boginjom iz lunarnih kulteva, koja je proglasena zastitnicom vjestica, te istovremeno kao Hadova supruga uziva u velikom bogastvu i obilju, sto je ipak ne cini sretnom, jer se zeli vratiti svojoj bozanskoj majci Demetri. Demetra je, pak, zaprijetila bogovima na Olimpu da zito vise nece rasti na zemlji, ako Perzefona ne bude vracena, i Had ju je na nagovor Zeusa, vrhovnog boga i svog starijeg brata, ipak morao pustiti, no pod uslovom da samo dio godine provede na zemlji, nakon cega se mora vratiti njemu i dio godine provesti pod zemljom.

U ovom mitu snazno je izrazena simbolika Plutonske preobrazbe: gonjena zudnjom za spoznajom zemaljskih uzitaka, dusa covjeka pada u materiju, gdje nakuplja tajna znanja / princip podzemne vjestice Hekate /, ali i pronalazi unutrasnja bogastva / erotsko – ljubavni spoj Perzefone i Hada - Plutona /, da bi na kraju obogacena svojim iskustvom ponovo uskrsnula u svijetlu ciste svijesti, te kroz neprekidni, naizmjenicni tok transcedencije i manifestacije simbolicki otjelotvorila kruzenje energije u svemiru.

U ezotericnoj astrologij se smatra da je integrirani princip Plutona garancija velikih regenerativnih sposobnosti, kako kod pojedinacnih Plutonskih tipova, tako i na kolektivnom planu cjelokupnog covjecanstva.

Rijetki su tipovi, koji osjecaju upliv ovog planeta: njihov horoskop obicno je obiljezen kutnim polozajem Plutona, prevladom znaka Skorpiona, kao i aspektima, koje Pluton tvori sa svijetlima - Suncem i Mjesecom. Kada je njegov upliv naglasen, oznacava arogantnu osobu, koja se oslanja samo na vlastite snage, vrlo mocnu i nezavisnu, sa velikom sposobnoscu regeneracije, koja moze biti i genij, ali i zlocinac – sve je ovisno od toga u kojem smjeru ce je odvesti njezin osobni izbor. Prema astrologu Miletu Duporu, to su '' fatalni karakteri, van drustvenog sistema, koji svojim stavom i radom idu na zlo sebi i okolini, sto ni da su svjesni ne mogu zaustaviti ! '' Prilicno mracna ocjena jednog kvalitetnog astrologa, koji je usput i sam bio tzv. Plutonski tip !

Moderna astropsihologija ipak naglasava pozitivne kvalitete ovog upliva u smislu velike karizmaticnosti tipa, uz pomoc koje on djeluje na siroke mase, inicirajuci u drustvu ljekovite, transformirajuce procese kao zalog ljepseg zivota novih generacija.

Plutonski aspekti sa brzim planetima - / gdje je njegov utjecaj ipak najjaci /:

Sa Suncem daje ljubav prema opasnosti i pustolovinama, neustrasivost, ali i zao upliv na mase, kao i sebeunistenje, ako je rijec o aspektu kvadrata ili opozicije. Ipak se i negativni aspekti mogu prevladati introspekcijom i radom na sebi, u smislu osvijestavanja vlastitih skrivenih motiva.

Sa Mjesecom daje cudnu mastu i ekstremna djela, duboka istrazivanja u psihologiji, u nekim slucajevima paranormalne sposobnosti, veliku intuiciju, ali i tamne afere, ljubomoru, nesretne slucajeve, kao i ljubavnu opsjednutost, ako se radi o problematicnim aspektima. Ovdje obicno pomazu sve tehnike osvijestavanja, deblokiranja i integriranja negativnih emotivnih stanja.

Sa Merkurom oznacava rafiniranog i lukavog covjeka sa smislom za satiru, koji rijecima neutralizira svoje protivnike, te moze imati veliki govornicki i spisateljski dar, dok sa aspektima kvadrata i opozicije moze oznacavati plagijatora i sarlatana, nadrilijecnika i sitnog kriminalca, ali moze biti i pokazatelj nervne iscrpljenosti i dusevnog sloma. Ovdje se preporucuje usvajanje razlicitih meditativnih tehnika, kao i tehnika autogenog treninga i pozitivne afirmacije. Potrebno je izbjegavati stresove, jer se bolesti mogu pojaviti kao posljedica psihosomatskih poremecaja.

Sa Venerom daje umjetnicki eros i pustolovine, sposobnost dusevnog prodiranja u voljeno bice, kao i duboki osjecaj za ljepotu i formu. No u problematicnim aspektima moze oznacavati mnogo veza i pustolovina, sto na kraju dovodi do sloma erosa, ranjenih osjecanja, brutalnih strasti i seksualnih perverzija. Ovdje je potrebno usvojiti neku od tehnika preobrazbe seksualne energije, jer osoba moze patiti od neurednog seksualnog zivota, kao i od blokada na tom planu.

Sa Marsom ponekad daje brutalnu osobu, fanatika i rusilacku prirodu sa nezajazljivim erosom, i u pozitivnim aspektima, a u negativnim je sve to jos potencirano ! No zato osoba posjeduje veliku fizicku snagu, kao i sposobnost regeneracije, pa je uz pravo usmjerenje na vrijedne i kvalitetne ciljeve sposobna napraviti velika djela, ako uspije nametnuti kontrolu svijesti nad rusilackim instiktima.

***

Na planu zdravlja, Pluton vlada spolnim organima, povezan je sa raznim tumorima i skrivenim bolestima, koje se sporo razvijaju, ali i sa seksualnim neurozama, koje nastaju zbog dugotrajnog potiskivanja prirodnih instikata. Takodjer se polozaj Plutona u Skorpionu od 1983. do 1994. povezuje sa epidemijom AIDS – a, bolesti koja se prenosi uglavnom seksualnim putem, a kao posljedica nedovoljne osvijestenosti i edukacije u drustvu.

Upravo to – osvijestenost i edukacija oruzja su integriranog Plutona, koji se ne boji vlastite ranjivosti, te je sposoban kroz preobrazbu bolnih iskustava doseci vanredno mudre spoznaje, sa kojima onda iscjeljuje i transformira ranjive tocke covjecanstva, u sirokom i karizmaticnom uplivu koji ima nad svojom okolinom.
SANDRA
SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 36
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Čarobnica Pet Nov 28, 2008 1:24 pm

Pluton mi je u 10. kući u Vagi...koliko mi se čini imaću gadnu svekrvu What a Face
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Jane Sre Dec 03, 2008 3:42 pm

Ne znam zašto ali meni je moj Pl jako drag, istina radi 90So0Me ali sve je to nekako manje važno od Pl120Mo i Pl60Asc. Vjerojatno je to razlog mog interesa za tajnim i skrivenim.
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Zorica Sre Dec 03, 2008 5:16 pm

Moj pluton je u 11 polju u devici i bas ga gotivim. Od njega sam dobila mnogo dobrih stvari i hvala mu. Inace od njega ocekujem Very Happy da mi donese dobru penziju jer posao kojim se bavim je plutonskog tipa i marsovskog ( ja sam police oficer queen ) i lepo je postavljen prema planetama u 8 kuci u trigonu. Ovaj tranzitni u znaku jarca meni ce doneti duhovnu evoluciju jer vec sad mi pravi trigon egzaktni sa natalnim merkutom u 7 polju na 1 stepenu bika.

Pluton je planeta koja kad daje daje mnogo kad udara ne zaboravljas.... rendeer
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 57
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  mesmerized Sre Dec 03, 2008 5:36 pm

moj je u 5. kuci, ali na samom kraju... kreativna energija, interesovanje za umetnost, kulturu, drustvo, cak i ezoteriju, strast u vezama, zelja za dokazivanjem... a cesto kreativnost izrazavam kroz "reciklazu" - recimo pravim figurice od istrosenih, vec upotrebljenih stvari. nekad manijkalno odlepljujem nalepnice sa flasa i pravim nekakve oblike od njih geek
ali ne znam kako dalje da ga uklopim u pricu, on je vladar ukljestene Skorpije gde se nalazi njegov dispozitor Venera, u 6. kuci. confused
aspekti mu nisu nesto jaki, generacijski sa Ne i slabi separacioni - 90Mo, 0Ve
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Darko Sre Dec 03, 2008 6:11 pm

i meni je u petoj... i u skorpiji... (ukljestenoj)

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  CES Pet Dec 05, 2008 12:24 am

Čarobnica ::Pluton mi je u 10. kući u Vagi...koliko mi se čini imaću gadnu svekrvu What a Face

Izgleda i ja, mada po nekim izgledima mozda je necu ni imati. Meni je tranzitni Pl u prvoj kuci i ocekivala sam drasticnije promene od njega ali gotovo da ne osetim njegovo dejstvo pored ovog Saturna.
CES
CES

Broj poruka : 18
Datum upisa : 04.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Nale 83 Pet Dec 05, 2008 2:11 am

Pluton u VIII polju u Vagi. Konjukcija sa MO i SA Shocked i to me plasi jer mi se cini da imam sve predispozicije za razne bolesti!!!
ALI ipak mi je veoma drag. Umem da se "zagledam" duboko u sebe. Kad ostanem sama sa sobom, izanaliziram sve, prodrem u dubinu stvari i tako najlakse resim problem! Intuicija je vrlo jaka, s godinama sve jaca. Snovi u boji koji se ponavljaju i za koje sam sigurna da imaju neka znacenja sa proslim zivotom (PL0*MO60*NE)!
PL180*MA ali nisam ni brutalna, ni vulgarna cak naprotiv... Mozda zato sto je PL u Vagi? Jedino sto za sada pripisujem ovom aspektu su povremene autodestruktivne misli. Jesam li u pravu?
Nale 83
Nale 83

Broj poruka : 98
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  ArijeL Pet Dec 19, 2008 1:48 am

ajde da dodam i ja nešto o Plutonu, inspirisana Dž. Grinom i ovim mojim PL Very Happy

Svaka individua biva uvučena posredstvom kuće, znaka i aspekata koje formira Pluton u specifičan mehanizam iskustva koji će joj dozvoliti da se preobrazi, zbog toga što duša želi da evoluira...
Brzinu preobražaja određuje broj i jačina aspekata.
Planete koje su u aspektu sa plutonom ukazuju koja će iskustva biti pod uticajem transformacije (npr. u aspektu sa mekurom – mišljenje)
Dalje, vrsta aspekata govori o pristupu i o stavu, izazovni aspekti stvaraju zastoje, ograničenja, ukazuju na prisilne oblike ponašanja koji blokraju razvoj. Pluton u izazovnim aspektima nosi i potisnutu nesigurnost koja se često prikriva agresivnim ponašanjem – zbog toga su konfrotacije sa sredinom neophodne, a od ostatka horoskopa zavisi da li će osoba uopšte i koliko postati svjesna svojih motiva. Budući da Pluton iskušava osobu na najdubljim nivoima, nikakvi odbrambeni mehanizmi ovde nisu od pomoći, naprotiv, stvaraju još veće prepreke.
Za razliku od izazovnih, harmonični aspekti stvaraju prirodno razumijevanje i omogućavaju spoznaju uzroka, čak i ako ostatak horoskopa govori da osoba npr. pruža otpor transformaciji, osoba prepoznaje uzroke i takvog iskustva.
Ukoliko postoji kombinacija aspekata, dakle i neharmonični i harmonični to ukazuje na dvostruke uslove transformacije – harmonični posredstvom kuće, znaka i planeta koje pluton aspektuje ukazuju na oblasti u kojima se transformacija dešava prirodno i sponatano, dok u drugom slučaju ukazuju na okolnosti koje dovode do promjene i podstiču transformaciju. Naravno, što osoba više djeluje u skladu sa zahtjevima i potrebama, to se prije neharmonični aspekti mogu harmonizovati.

sad, pod uticajem tranzita i drugih metoda ti aspekti se dalje usklađuju (ili neusklađuju) ali to je već druga tema...
ArijeL
ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 38
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Nale 83 Pet Dec 19, 2008 3:14 am

ArijeL odlican tekst sunny !
Nale 83
Nale 83

Broj poruka : 98
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Čarobnica Čet Jan 15, 2009 5:50 pm

Kakav uticaj ima Pluton na ljubav i na potencijalnog partnera?

Negde sam pročitala da u 8.kući u sekstilu sa recimo Venerom, daje duboku ljubav, romantiku, ljubav sa starijima od sebe.

Ako recimo imamo Pluton u 8. kući u sekstilu sa Mesecom i Neptunom, trigonu sa Marsom može li to isto da znači, a da je pritom i Saturn u 7. kući?


Dodala bih još nešto, što me kopka oko ovog Plutona. Naime, tranzitni Pluton u 12.kući u Jarcu u inkonjunkciji sa Saturnom u 7.kući...može li da znači da osoba sa takvim aspektom laže da je u vezi ili u nekom odnosu? Zanima me jer sam pročitala da je značenje Plutona može da bude i lažna veza.

sunny sunny sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Astrotanja Pet Jan 16, 2009 2:07 am

Pluton u 8. govori o naglašenoj seksualnosti, sposobnosti regeneracije, često znatnom nasledskvu, o novcu koji dolazi kroz partnerstvo, obično uvećanju kroz brak itd. Pluton je vrlo jak u 8. , slično kao u Škorpiji. Ne govori o strijoj parnerki, ro može da ukaže Saturn, ali nije uvek tako.
Pluton u 12. govori o jakoj podvseti, unutrašnjim transformacijama, ponekad i o moćnim tajnim neprijateljima.
Lažna veza ne bih rekla. Inkonjukcija je aspekt prilagođavanja, pa kako je u pitanju 12. i 7. to mao teže ide, jer je jedna javna, a druga tajna, a pogotovo što su to planeta kaomPluton i Saturn, to ne može da prođe glatko bez problema, unutrašnje borbe i neusklađenosti.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Čarobnica Pet Jan 16, 2009 8:35 am

Hvala Tanja,

Pluton u inkonjunkciji sa Saturnom osim unutarnje borbe može da izazove i grižnju savesti:)

I love you sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Čarobnica Sub Jan 17, 2009 9:35 pm

Astrotanja ::Pluton u 8. govori o naglašenoj seksualnosti, sposobnosti regeneracije, često znatnom nasledskvu, o novcu koji dolazi kroz partnerstvo, obično uvećanju kroz brak itd. Pluton je vrlo jak u 8. , slično kao u Škorpiji. Ne govori o strijoj parnerki, ro može da ukaže Saturn, ali nije uvek tako.
Pluton u 12. govori o jakoj podvseti, unutrašnjim transformacijama, ponekad i o moćnim tajnim neprijateljima.
Lažna veza ne bih rekla. Inkonjukcija je aspekt prilagođavanja, pa kako je u pitanju 12. i 7. to mao teže ide, jer je jedna javna, a druga tajna, a pogotovo što su to planeta kaomPluton i Saturn, to ne može da prođe glatko bez problema, unutrašnje borbe i neusklađenosti.


Tanja, može li ovde da se govori i o pretvaranju tajne veze u javnu, pa otuda unutrašnja borba i problemi?
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Astrotanja Sub Jan 17, 2009 9:45 pm

Moglo bi da se odnosi i na to. Uostolom mislim da će aktivranje prve, odnosno Pmrčenjem Sunca u Vodoliji u njegovoj prvoj moglo neke stvari izbaciti na površinu od 26. januara, pa u nardnom periodu i doneti mu promene.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Čarobnica Sub Jan 17, 2009 9:53 pm

Astrotanja ::Moglo bi da se odnosi i na to. Uostolom mislim da će aktivranje prve, odnosno Pmrčenjem Sunca u Vodoliji u njegovoj prvoj moglo neke stvari izbaciti na površinu od 26. januara, pa u nardnom periodu i doneti mu promene.

Hvala ti, to sam i ja mislila, obih dana intenzivno baš mislim na to pomračenje Sunca i šta bi moglo da donese:) I love you
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  gernica Čet Feb 05, 2009 1:33 am

Kako tumaciti Plu na 29* Vage, koji dispozicijom dolazi na Asc? Rolling Eyes
Pritom, kvadrira Sunce, pravi sekstil sa Neptunom i dalju konjukciju sa Saturnom...
Kako on deluje na samu licnost, buduci da je Sunce vl Asc, a Plu u IV polje dolazi iz V?


Moja natalna karta http://img16.imageshack.us/my.php?image=astro2gw01gernica725552qf3.gif
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  BoSaNKa Pet Feb 13, 2009 11:06 pm

moj pluton u petoj kuci u skorpiji, a jedini aspekat je sa suncem, u konjunkciji Wink...sta bi trebalo jos znaciti to? hvala!!!

natalna: http://de.tinypic.com/view.php?pic=5z4kqp&s=5

BoSaNKa

Broj poruka : 64
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Izida Ned Feb 15, 2009 10:33 pm

nije to jedini PL aspekt u tvojoj karti...

Mislim da PL kod tebe ukazuje na emotivnu nestabilnost...
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  malasaurana Sub Feb 21, 2009 7:42 pm

A da li onda pluton u 8 kuci u skorpiji, daje duplo jacu snagu i destruktivnost...
malasaurana
malasaurana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Astrotanja Sub Feb 21, 2009 10:03 pm

Pluton u 8. može, zavisno od aspekata da donese značajnu podršku od drugih, energetsku, kao i finanasijsku podršku od drugih, a i jednog dana i značajno nasledstvo, ako je i vl. 8. u 8. i dobro aspekzovban, veliku moć regeneracije, veliku seksualnu energiju, koja može da se transforiše u stavralačku energiju, ali da donese i povremenu destruktivnost, kada su loši tranziti. On donosi mogućnost za velike unutrašnje promene, transforamcije, verovatno i povremene lične krize, nakon čega sledi uzdizanj energije, volje, obnavljane i novi cikluus razvitka itd..
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  lado06 Ned Feb 22, 2009 1:00 am

volela bi i ja da kazem rec dve o mom PL....nadam se da sam ga na pravi nacin shvatila. SO60PL, sunce u 8.kuci ...ako dobro povezujem moglo bi da bude intresovanje za mracno...da li pod to spadaju filmovi trileri,Agata Kristi koju sam citala kao klinka, intresovanja za neresena ubistva.....serije tipa - odeljenje za ubistva,bekstvo iz zatvora......????
e sad imam i jedan negativan aspekt VE90PL....mene asocira na fatalnu ljubav...jel PL je oktava vise od VE koja je dopadanje,flert. PL mi lici na ljubav do bola...
jel moze pomoc........????????
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Astrotanja Ned Feb 22, 2009 12:31 pm

U pravo si Lado, baš si lepo to opisala, a sunce u 8. predstavlja i interesovanje za nešto mistično, tajno, skriveno i dobija obeležja sunca u Škorpiji, otuda u tebi postoji taj detektivki smisao.

Zanima me da li si ti osetial uticaj tranzitnog Plutona kada ti je iz Strelca pravio opoziciji sa natalnim Venerom tu negd 27. 26, jer je on u više navrat i prilično dugo pravio opoziciju, jer su to mgao biti peeriod nekih promena i bolnih iskustava u ljubavi, a kako imaš u natalu kvadrat to si verovatno osetila. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Čarobnica Uto Mar 03, 2009 12:19 pm

Da li Mesec u sekstilu sa Plutonom u sinastriji daje isto fatalnu ljubav?

I da li možemo da posmatramo i taj aspekt kao aspekt razumevanja. Evo primera, Mesec muškarca u 10.kući može da predstavlja i majku a u sekstilu sa ženskim Plutonom u 10.kući i razumevanje između žene i majke, ako uzmemo u obzir da 10.kuća može da znači kuću partnerovih roditelja? Ili sam u krivu?
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Strelica Uto Mar 03, 2009 3:35 pm

Čarobnica ::Da li Mesec u sekstilu sa Plutonom u sinastriji daje isto fatalnu ljubav?

I da li možemo da posmatramo i taj aspekt kao aspekt razumevanja. Evo primera, Mesec muškarca u 10.kući može da predstavlja i majku a u sekstilu sa ženskim Plutonom u 10.kući i razumevanje između žene i majke, ako uzmemo u obzir da 10.kuća može da znači kuću partnerovih roditelja? Ili sam u krivu?

Ja bih pre pomislila da ce mu ona promeniti status,kakva majka...Kome je jos stalo da ga partnerova majka razume (to ima samo u filmovima) Laughing
Taj aspekt daje fatalnu privlacnost! Ne znam kako su aspektovani medjusobno Mars i Venera,vladari 7. i 5.? Laughing
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

O PLUTONU Empty Re: O PLUTONU

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu