Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

+3
Dunja
katja1
Astrotanja
7 posters

Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Astrotanja Pon Dec 27, 2010 3:12 pm

Danas je Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu,znaku koji teži moći, vlasti, pa su ove dve planete suprostavljene, jer je u principu Sunce svetlo,simboliše vitalnost,život, stvaralački, kretivni princip, svest, a u Jarcu utiče pre svega na ego, dok je Pluton ona skrivena, tamna, tajanstvena strana, ili sila, koja deluje na podsvesost, na tajne, na smrt, sudbinsko, preobražaj, transformaciju, pa zato u ovom spoju ima velike težnje ka isticanju , isapoljavanju moći, ukazivanjem na sebe, ispoljavanjem volje ega da se dokaže.

Kod nekih ona može delovati negativno, donoseći nezadovoljstvo i razočarenje, ukoliko nisu u prilici da se ispolje, kod drugih princip nametanja sebe može da se ispolji , te oni koji imaju moć i vlast mogu da se osećaju superiorno u njegovom ispoljavanju. Ima i onih drugih, većine, koji mogu osteti neku prisilu, nametanje, ili neki "sudbinski uticaj" na koji neće moći delovati. Ovaj aspekt će osetiti i osobe koje su pod uticajem Sunca i Plutona, najviše Lavovi, Škorpije u Ascedentu, kao i Jarčevi rođeni na današnji dan, oni koje imaju ove dve planete u nekom aspektu u natalu, a zatim i svi drugi u manjoj ili većoj, zavisno od natala.

Ovo je težak aspekt, pa može doneti i neka nepovoljna događanja, uticati nepovoljno na fizičkom planu, dovesti neke i u opasnost, situacije na koje neće moći svojom voljom da utiče, jer Pluton je i proviđenje. Budite svesni svi vi koje tu imaju Sunce, ili Ascedent, da su promene, probražaji mogući. Povedite računa o svom zdravlju, ako se pojave problemi nastojte da učinite nešto što je do vas da poboljšate situaciju, a što nije prihvatite kao neminovnost, koja je privremena, prolazna.

Mesec je u Devici i bio je nešto pre 12s u opoziciji sa Jupiterom, a sada oko 13-14s je u opoziciji sa Uranom, pa ima više uzbuđenja, stresa, naglih reakcija, nemira, napetosti, pojačane tenzije. U večernjim satima ulazi u Vagu, znak gde ima više uglađenosti, prijatnost i ophođenju, pa je dobar za susrete, sastanke, saradnju, posebno u ranim večernjim satima, dok ne bude još ušao u opziciju sa Severnim mesečovim čvorom.sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  katja1 Pon Dec 27, 2010 5:08 pm

pluton mi pravi konjukciju sa suncem i merkurom ,i to sve na ascedentu,i bice u takvom odnosu narednih nekoliko godina... da li zapravo moze da donese nesto ,ne mogu da kazem lepo,ali pozitivno? jer vec osecam kako postajem bez skrupula i razumevanja za druge i njihove potrebe ,da ne pricam o necem drugom .... da li ima ikakvog uticaja kada tranzitni pluton gradi sekstil sa natalni Shocked
katja1
katja1

Broj poruka : 98
Godina : 40
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Dunja Pon Dec 27, 2010 5:38 pm

ja ne znam gde je meni Pluton i Mesec..i Sunce i sve sve sve...samo znam da sam poludela zadnja 3 dana!! da mi dodje iz koze da izadjem...i da se bukvalno raspadam!!! ko da lebdim negde,ko da me nema...dani mi prolaze..utucena sam,tuzna...nervoza me razjeda...RASPADAM SE!!

i ne znam da li to uopste ima veze s ovim,ali ja sam htela da to izbacim iz sebe!!
i mrzim praznike,i mrzim Novu god i januar..i sve trenutke koji bi trebalo da budu lazno srecni i veseli....
ja bih najradije sad da upadnem u neku vremensku rupu i da se probudim negde u aprilu!! ili onda kad bude bilo vreme za mene da ZIVIM!!!!
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Astrotanja Pon Dec 27, 2010 9:03 pm

Sunce u konjukciji sa Plutonom donelo je večeras i neserću u "Slobodi" u Čačku". Verujem da je straha i panike bilo i da je rizik bio veliki.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Gost Pon Dec 27, 2010 9:10 pm

a kod nekih i fizicka meltretiranja(psihicka i moralna se podrazumevaju). Gde se u karti vidi ko trpi a ko maltretira uz ovakav tranzit?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  smajli Pon Dec 27, 2010 9:17 pm

E bas mi se ne svidja ovaj aspekt, pogotovo sto sutra idem da vadim zub (osmicu). Zanimljivo je da mi je pluton u solaru u 12.kuci, pa sad jos ovaj tranzit sunca u konjukciji sa njim, hm. Asc u solaru mi je u 8.kuci u jarcu, a mars mi je upravo na njemu (vadjenje zuba). Nadam se da nece nesto da se iskomplikuje zbog ovog tranzita sunce 0 pluton

solar https://2img.net/r/ihimizer/img510/7409/solar20102011f.gif

smajli

Broj poruka : 51
Datum upisa : 11.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Natasha-77 Pon Dec 27, 2010 10:17 pm

Meni je taj Pluton doneo velike promene,zivotne promene...i mogu da kazem da me je izludeo,jer su se desavala velika preispitivanja o mom zivotu..ali bukvalno svaki aspekt mog zivota je doveden u pitanje??..sem zdravlja,to je dobro Very Happy..posao,ljubav,u razmisljanje sam isla do besvesti,pa kako cu,pa sta cu da radim,a mozda gresim Question ...Od kako se odlepio od mog Sunca,malcice me popustilo i nisam toliko napeta..a inace tranzitni Saturn je egzaktno na mom nat. Plutonu..to neznam sta ce da mi donese???
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  gernica Pon Dec 27, 2010 10:19 pm

Prelazim pesacki, kad decko iza poce lupkati nogama (cisti sneg sa cipela, a mozda samo skrece paznju), ja se tek tek osvrnem i pomerim sa strane, jer mi se ucinilo da idem suvise sporo, misleci da je lupkanje nogama znacilo da zuri i da bi se trebala pomeriti, medjutim ne. Poceo je nesto da komentarise i isao je tik iza mene sa drustvom jos nekih par metara, misleci da ce me tako iritirati. Otvorila sam kartu za taj trenutak ja bih trebala biti Asc Lav, a Sunce je u konjukciji sa Pl i Ma, a on bi trebao biti ta Vodolija, zar ne? UrJU, pa otuda smerna opaska i Sa u kavadratu sa stelijumom u Jarcu. Ko je tu ko?


Poslednji izmenio gernica dana Uto Dec 28, 2010 1:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Astrotanja Pon Dec 27, 2010 11:48 pm

Zapravo reč je često o osećanju sujete, ili povređenog ega, ili nadmenostosti, superiornosti ili destruktivnosti, pa i fizičkj iscrpljenosti , bolu,ponekad povredama sl. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Astrotanja Uto Dec 28, 2010 10:55 am

Umalo da zaboravim da dodam da je bilo i onih koji su se ljutili, bili besni. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  IVA Uto Dec 28, 2010 11:31 am

[quote="smajli"]E bas mi se ne svidja ovaj aspekt, pogotovo sto sutra idem da vadim zub (osmicu). Zanimljivo je da mi je pluton u solaru u 12.kuci, pa sad jos ovaj tranzit sunca u konjukciji sa njim, hm. Asc u solaru mi je u 8.kuci u jarcu, a mars mi je upravo na njemu (vadjenje zuba). Nadam se da nece nesto da se iskomplikuje zbog ovog tranzita sunce 0 pluton

solar https://2img.net/r/ihimizer/img510/7409/solar20102011f.gif[/quote

nadam se da nece, mozda naletis na dobrog strucnaka koji ce to da izvadi brzo:)
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Astrotanja Uto Dec 28, 2010 12:46 pm

Ema,verujem da neće biti nekih posebnih problema. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  gernica Uto Dec 28, 2010 1:23 pm

Astrotanja ::Zapravo reč je često o osećanju sujete, ili povređenog ega, ili nadmenostosti, superiornosti ili destruktivnosti, pa i fizičkj iscrpljenosti , bolu,ponekad povredama sl. sunny
Vrlo moguce.
Tek sam sinoc kasno ustvari shvatila sta se zapravo desilo, malo nakon sam otkucala prethodnu poruku. U tim trenucima sam bila mislima na nekom drugom mestu, planirajuci kako da sto efikasnije obavim neke stvari u gradu, a i nikada ne pridajem znacaj takvim, moram da kazem, glupim akcijama. On i jeste hteo da skrene paznju i da na neki nacin bude nadmen pred drustvom i mozda izazove strah (Plu) kod mene. Cesto sam u tim nazovi kriznim momentima, hladne glave, ne reagujem, jer znam da onaj drugi bas to hoce, mozda je to disciplina aspekta Sa0Ma.
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  smajli Uto Dec 28, 2010 6:20 pm

Emma ::
nadam se da nece, mozda naletis na dobrog strucnaka koji ce to da izvadi brzo:)

E bas je tako i bilo Smile Zub izvadjen za 1 min, a zubar je stranac (mislim da je iz Pakistana), mozda se on ogleda u toj nekoj simbolici...

https://2img.net/r/ihimizer/img510/7409/solar20102011f.gif

smajli

Broj poruka : 51
Datum upisa : 11.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Astrotanja Sub Jan 01, 2011 4:52 pm

Katja, što se tiče tog nerazumevaja i moguće strogoće, moguće i jakog besa, želje da se stvari kontrolišu, eventualno i nameću drugima to je ono što donosi Pluton u Jarcu na suncu. Ovde je ego, koe prestavlja sunce u Jarcu pod udarom Plutona, pa kod nekih se mogu kompleksi više vrednosti pojaviti.

Pluton može težiti da volju osobe nametne drugima na silu, pa može napadati druge, osuđivati njihove postupke i ponašanja, ali i pokazivati veću strogosću koji donosi i Saturn u Vagi. To je ono može da remeti odnose sa dugima i okonča neke odnose. Neke osobe mogu koristiti i fizičku silu, ili ih same osetiti pod uticajem Plutona.
.
Istovremeno se oseti i uticaj Saturna u u Vagi strog sudija, teži pravičnosti, ali Pluton u Jarcu može doprineti osobama rođenim sa Suncem na 5 stepenu Jarca da budu destruktivne, teške i sebi i drugima i da potisnoto naezadovoljstvo, ogorčenje,pa i jaka ljutnja iz njih izađe. Ta energija kao da razara, pa može biti štetna i za samu osobu i za osobe iz njene okoline.

Pokušajte da stoga koliko god možete razjasnite šta se to sa vama događa, šta je stvarni uzrok tom stanju i gledajte da prihvatite promene koje vam Pluton donosi, da što možete mirnije da podnosite stanje u kojem ste i da energiju koju osećate koristite na nešto što je konstruktivno, ili pak da samu sebe stišavate, dovodite u ravnotežu, nastojaći da radite na svom unutrašnjem miru, što traži od vas Saturn u Vagi. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  katja1 Ned Jan 02, 2011 12:58 am

sve ste pogodili Rolling Eyes na zalost ,ne pricam sa bratom ,iako zivimo u istoj kuci,pokusao je da izgladimo odnose ,kao i svaki rak ,ali mene to ne dotice ,u stanju sam da raskrstim sa ljudima koje znam maltene citav zivot,toliko sam stroga da mi je muka No kad s eosecam lose idem u crkvu ,ali sad mi ni to ne pomaze ... uzas!!!
katja1
katja1

Broj poruka : 98
Godina : 40
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Astrotanja Pon Jan 03, 2011 3:56 pm

Katja1, proći će i to. Kada Pluton malo odmakne,biće ti lakše, a dotle, gledaj da se nečim zaokupiš, ako je moguće fizički aktiviraš. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi Empty Re: 27.12. Sunce u konjukciji sa Plutonom u Jarcu, Mesec u Devici/Vagi

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu