Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IVF i astrologija

+2
sasa62
orline
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

IVF i astrologija Empty IVF i astrologija

Počalji  orline Pet Jan 21, 2011 12:41 am

Dobro veče Very Happy
Slučajno sam naišla na ovaj forum, i veoma ste me zainteresovali.
Astrologija mi je oduvek bila interesantna, ali sem nekih osnovnih stvari, totalna sam neznalica Razz
Nekako mi je logično bilo da postavim pitanje na PDF-u Astromedicina, a ako mu je više mesto na Ličnim pitanjima ili negde drugde, molim moderatore da to isprave.

U naslovu stoji tema koja me interesuje, a to je IVF, za neupućene engl. skraćenica za vantelesnu oplodnju.
Suprug i ja smo imali jedan neuspešan pokušaj u avgustu 2010, a mogući naredni je u julu ove godine.
Obzirom da je kod nas nepoznat uzrok steriliteta (naravno da smo sve medicinka ispitivanja odradili) a ja sam imala par vrlo ranih spontanih pobačaja, pomislila sam da bih mogla uskladiti zvezde sa medicinom.
Ako biste bili ljubazni i pogledali naše horoskope, bila bih vam jako zahvalna Very Happy
Ako uspem da uradim solarni horoskop nadam se da mogu da vas pitam da li je neki naredni period možda povoljniji za tako nešto, dok još iole imamo vremena.
Pretpostavljam da neki aspekti mogu da ukazuju na problem, jer se kao kroz maglu sećam da mi je čovek koji mi je radio natalnu kartu još u studentskom dobu rekao da ću imati problema da zatrudnim, i da će zavisiti od mene. Nisam pridavala preveliki značaj tim rečima, ali sam ih se skoro setila Suspect
Veliki pozdrav i hvala unapred Wink

P.S. Suprugova mama nije sigurna u sat rodjenja, varijante su od 15 i 15h do 16 i 15h. Ja sam stavila 15 i 30, nadam se da to nešto značajno neće promeniti.


JA
IVF i astrologija Pufnatal.th




SUPRUG
IVF i astrologija Tartufnatal.th

orline
orline

Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Gost Pet Jan 21, 2011 1:25 am

Dobro vece, sunny i dobrodosli!
Drago mi je da ste pokusali i na ovaj nacin da dodjete do resenja i nadam se da ce vam se uskoro javiti iskusni po pitanju oblasti iz koje je Vase pitanje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  orline Pet Jan 21, 2011 1:27 am

Hvala vam puno na dobrodošlici Very Happy
Znače takve reči svakom novajliji, da ne kažem gušteru Laughing
orline
orline

Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Gost Pet Jan 21, 2011 1:37 am

Nema na cemu. I bolje Vas nasli. Mislim da ce biti potrebno od podataka broj zaceca.
Ja jedino sto mogu da kazem sto se tice 8 polja i trudnoce prve, gde je taj Uran, iznenadni gubitak, imam ga i sama u karti. Ali nemam iskustva da VAm prensem iz prve ruke. Drugo je sto je dispozitor tog Urana upravo Venera sa kojom gradi 180` ili opoziciju, sto dodatno govori o nekom neskladu. Medjutim ta Venera dalje nema aspekata, kao dispozitor. Prvo dete vrh 5 polja - dakle Merkur je u plodnom znaku i Ribama(neretko Blizanci), a i sam Mesec je u plodnom znaku, ako se ne varam..ali ima aplikacijonu konjukciju ka SA koji da kazemo hladi "plod". Zasto alternativna nije uspela u ovom momentu kada Vam je Jupiter prolazio kroz 1.polje(sirenje) mozda zbog Neptuna koji pravi 90` na Sunce natalno i prema Mo 180`..tek ja bih se uzdala da do 7-mog pokusaja kada je Bik vladar polja deteta i uspe. Nadam se da cete podneti lako sva iskusenja, jer mogu samo da bar znam kako je kada nesto jako zelis a tesko stizes do toga. sunny
Ja sam laik, i ne bih smela da sad olako pisem, ali genralno vidim pozitivan ishod.uf ovo sa Ve nisam stvarno k'svetna. Embarassed


Poslednji izmenio mila2710 dana Pet Jan 21, 2011 4:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  sasa62 Pet Jan 21, 2011 3:21 am

Povoljnija je prva polovina 2011 ili točnije 3 mjesec u odnosu na druge periode u 2011 godini. Slijedeći povoljniji period jest sami kraj 2012 cijele 2013 i 2014, iako za taj period vidim da će biti i stresniji emocionalni period te nemogu garantirati, mada niti sasvim isključiti mogućnost.

Rekao bih da u suštini nisu nađeni nikakvi loši nalazi ili vidljive prepreke (funkcionalne) za trudnoću, eventualno manje hormonalne pomake...

Isto tako mislim da na neki način niste kompatibilni, odnosno tvoj obrambeni sistem (ili bakterije, sasvim svejedno) čini mi se, da uništavaju spermiće, jer ni kod njega nema nekih većih poremećaja u tom smislu...

povoljni periodi unutar gore navedenih razdoblja
eventualno 6/7 mj 2012
dalje 11/12 mj 2012, zatim 6,7,8 mj 2013 mislim da je ovo ključno razdoblje

stresniji emocionalni period počinje negdje polovinom 2013 pa narednih cca godinu i pol dana

DAkle to je samo na brzinu bez provjere dosadašnjih reakcija i ujedno provjere točnosti samog horoskopa...

Samo naprijed i puno sreće...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Gost Pet Jan 21, 2011 4:45 am

sasa62 ::

Isto tako mislim da na neki način niste kompatibilni, odnosno tvoj obrambeni sistem (ili bakterije, sasvim svejedno) čini mi se, da uništavaju spermiće, jer ni kod njega nema nekih većih poremećaja u tom smislu...


Samo naprijed i puno sreće...
Darko, ja se nisam usudila da tako nesto kazem..svaka Vama cast. Smem li se ubaciti i pitati Vas sto se tice mog 5 i 8-mog? Povoljan period..znam da ne trebam pitati na pamet niti kada nije u planu, zacece, ali eto..(nisam imala zaceca)

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Astrotanja Pet Jan 21, 2011 11:22 am

Prošla godina nije bila povoljn, jer je Neptun pravio kvadrata na natalnim Mesecom, ali ova godina je dobra da istrajete i ostvariti nešto što dugi želite. Treba da povdete računa da se ukopi dan veštačke oplodnje sa vašim mesečevom fazom u kojoj ste rođeni. Po meni pravo vreme je 5.6.ove godine, kada je period mladog Meseca,kao i kada ste rođeni, jer je kada ne ide prirodnim putem potrebno da se uskladi Mesec sa natalnim.

Mesec će tada biti u Raku, u sekstilu sa natalnim Mesecom,,trnzitirće 6, pa je to uz pomoć medicine. Vreme povoljno između 8-9.sati ujitru, Mesec u Raku. Venera u plodnom Biku, u konjukciji sa natalnim Mesecom u 4. u , a Jupiter u sekstilu sa natalnim Suncem, donosi srećne prilke. Progresivni Mesec biće ovog leta jun-juli u trigonu sa natalnim suncem, a iduće godine, sigurno je da ćete doživiti neku vrstu sreće, jer vam progresivno Sunce dolazi na natalnu Veneru, vl 4. kuće porodice, doma.

Vama sledi period većih promena u toki sledećih 7. godina, počevši već od ove, koja je uvid u nova događanja u sledećim godinama. Bićete smeliji, aktivniji, borbeniji u ostavrenju onoga čemu težite.


Iduća godine donosi mogućnost promena vezanih za porodični život i to pozitivnih,u smislu proširenja porodice, pa bi se rođenje deteta moglo uklopiti u to. Svakako ćete biti iduće godine ispunjeniji i ako ove ne uspe,onda ne odustajte, već pokušajte ponovo iduće, koja je povoljna godina za vas. Srećno! sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  orline Pet Jan 21, 2011 6:30 pm

Hvala vam svima puno! Divni ste Very Happy
mila2710 ::Mislim da ce biti potrebno od podataka broj zaceca.
Ja jedino sto mogu da kazem sto se tice 8 polja i trudnoce prve, gde je taj Uran, iznenadni gubitak
Tri puta sam imala trudnoću, prvo začeće (vidim da se to više gleda) je bilo kraj oktobra, početak novembra 2005, nakon tri godine braka, kad smo već počeli da razmišljamo o nekim pretragama. I verovatno je taj Uran napravio dodatno maltretiranje da pogrešno dijagnostikuju i vode me kao vanmateričnu, čak i zakazan prijem u bolnicu za moguću operaciju. Drugi lekar je, srećom, video da nije vanmaterična, ali se nažalost završilo ranim pobačajem.
Drugi put novembar 2006. Ovaj put je sve bilo u redu do kontrole u devetoj nedelji, kada je beba prestala da se razvija i morala sam na kiretažu januaru 2007.
Treći put uz pomoć doktora, novembar (opet) 2009, kada je radjena inseminacija (mnogo manje invazivan i prirodniji metod od vantelesne), test pozitivan, ali opet vrlo rani pobačaj.
Letos vantelesna ( jer više nisam prirodno ostala trudna) nije uspela, mada je test iz krvi pokazao da je verovatno bio nagoveštaj začeća, ali se nije održalo.
Mila2710 ::do 7-mog pokusaja kada je Bik vladar polja deteta i uspe
Nažalost, ne verujem da će ih biti toliko, u februaru punim 39.g. pa smo i sa te strane vrlo ograničeni Rolling Eyes

sasa62 ::

Isto tako mislim da na neki način niste kompatibilni, odnosno tvoj obrambeni sistem (ili bakterije, sasvim svejedno) čini mi se, da uništavaju spermiće, jer ni kod njega nema nekih većih poremećaja u tom smislu...


Samo naprijed i puno sreće...
Saša62, i lekari su mislili isto, brojni testovi kompatibilnosti odradjeni (antitela na spermiće itd..) ali nisu našli uzrok. Verovatno je ta nekompatibilnost na nekom drugom stepenu, medicinski još nedovoljno istraženom Neutral
Mart ove godine će morati biti preskočen, jer mi je suprug poslom u inostranstvu do aprila ili maja. Za 2012 i 2013 se nadam da ćemo iskoristiti.
Astrotanja ::Po meni pravo vreme je 5.6.ove godine, kada je period mladog Meseca,kao i
kada ste rođeni, jer je kada ne ide prirodnim putem potrebno da se
uskladi Mesec sa natalnim

Astrotanja, hvala na odvojenom i vremenu i detaljnom postu.
Vidim da preporučujete jun, ali nažalost ne zavisi od mene, već od klinike u kojoj radim. Klinike formiraju grupe žena i "šteluju cikluse" hormonskim stimulacijama, tako da se tačan dan teško može ubosti. Ali se nadam da su vaše pozitivne prognoze blizu ostvarenja Very Happy pa možda neki mlad mesec se pogodi ponovo u momentu kad treba.

Vaši postovi su mi vratili osmeh (nemojte se smejati) jer sam već počela polako da gubim nedu da ću se ikad ostvariti na tom polju koje mi je uvek bilo jako bitno.
Profesionalno sam ispunjena (a tome nisam preterano težila- namestilo se) ali potpuna nikako nisam, razumete verovatno. Srećom smo brak stabilizovali ponovo, jer jedno vreme smo upali u krizu zbog ovoga svega, i pored velike ljubavi i razumevanja, nije lako izgurati kad doktori počnu da zadiru u najintimniji deo čoveka i ogole ga sasvim.
Moram malo još da prošvrljam po forumu, imate zaista interesantnih tema, mada ja mogu samo da pitam, a nikako da delim savete, bar ne astrološke Very Happy
orline
orline

Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  orline Pet Jan 21, 2011 6:35 pm

Astrotanja ::
Vama sledi period većih promena u toki sledećih 7. godina, počevši već od ove, koja je uvid u nova događanja u sledećim godinama. Bićete smeliji, aktivniji, borbeniji u ostavrenju onoga čemu težite.


Iduća godine donosi mogućnost promena vezanih za porodični život i to pozitivnih,u smislu proširenja porodice, pa bi se rođenje deteta moglo uklopiti u to. Svakako ćete biti iduće godine ispunjeniji i ako ove ne uspe,onda ne odustajte, već pokušajte ponovo iduće, koja je povoljna godina za vas. Srećno! sunny

sunny Nadam se svim srcem da ste u pravu Smile
orline
orline

Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Gost Pet Jan 21, 2011 7:59 pm

Eto ja sam pomislila da ih je bilo vise od 3-4 do sad. Svakako "mucenje"..iscrpljujuce!
39god.? Pomeraju se granice, "svedok" sam kada je zena u da Vas ne slazem 58 ili 62god. pre par godina na Zvezdari odrzavala trudnocu, mama bivseg decka je bila zaduzena za nju. mislim da je bas bila u novinama, sto se tice granica.. sunny

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  orline Pet Jan 21, 2011 8:34 pm

mila2710 ::
39god.? Pomeraju se granice, "svedok" sam kada je zena u da Vas ne slazem 58 ili 62god. pre par godina na Zvezdari odrzavala trudnocu, mama bivseg decka je bila zaduzena za nju. mislim da je bas bila u novinama, sto se tice granica.. sunny
Bilo bi zanimljivo videti njen horoskop Very Happy
Nažalost, bez obzira što sam za nju ja tinejdžerka Razz nisam pristalica ekstrema na tom polju. Zbog deteta. Ali odoh off topic, sorry Very Happy, svako ima svoje razloge.
orline
orline

Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  -menora- Sub Mar 31, 2012 11:30 am

Orline osh dati neki feedback Very Happy

Dobar Jutar svima sunny ...ufff nisam ovde bila odavnoooo
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Astrotanja Sub Mar 31, 2012 1:49 pm

Zdravo Menora! Very Happy Lepo te je opet čitati. cheers
Retrogradni Merkur te je doveo posle dugog vremena!. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  orline Sub Mar 31, 2012 2:05 pm

Evo me menora, moram kad sam ti već pomenula Very Happy Inače se kanim odavno da napišem nešto.

Moje pitanje od prošle godine se odnosilo na IVF u avgustu, do koga nije ni došlo jer sam dobila naprasno problem sa štitnom žlijezdom i smanjenom funkcijom. Verovatno od velike količine hormona (ili od nekog tranzita Razz )

Sve je odloženo na neodredjeno, dok mi se zdravlje ne stabilizuje.
Novi postupak je uradjen na kraju ove godine u februaru, i od starta obeležen nekim komplikacijama i otežavajućim okolnostima. Povredila koleno, istegla ligamente, po najvećem kijametu se probijala do klinike Laughing

Ali se isplatilo, trudna sam Very Happy

Još uvek ne smem naglas da kažem jer su se komplikacije protegle i nastavile u trudnoći u vidu hematoma koji pravi pretnju bebi, pa sad mirujem i čekam još jedan ultrazvuk koji će, nadam se da me opusti.

Zato sam i htela feedback pisati posle UZ, ali kad me već menora prozvala, morala sam Cool
orline
orline

Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Astrotanja Sub Mar 31, 2012 2:30 pm

Čestitam! Srećno! Very Happy sunny sunny flower
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  -menora- Ned Apr 01, 2012 7:36 am

Orline Embarassed ...ja sam inache kao svaki strelac malo netakticna Embarassed ali to je iz one ciste radoznalosti a sada iz zelje da podelimo sa svima lepe vesti, i da naucimo nesto ... a to je da se nikada bas do kraja ne moze znati sve , da ipak NEKO to od gore vidi sve Very Happy

nistak ...cutimo Embarassed

Tanja Very Happy sunny -malo sam juche iscitavala , htela sam da te citiram po sto puta Very Happy , prosto mi zao sto sam se izgubila Embarassed ... sta mi radi ono moje i tvoje dijete ? (ne moras ovde da ne offujemo , naci cu ja vec gde si pisala o njemu Embarassed )

Bas mi drago sunny
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  -menora- Ned Apr 01, 2012 8:22 pm

e sad me zanima jedno pitanje ...da li gledamo 8 kucu kao samo zacece (bez sexa nema zaceca ) ili je to 4 kuca ili sta ?
sta je zenama koje idu na vantelesnu kuca zaceca (spajanje jajne celije i spermatozida rade Doktori u bolnicama/klinikama) , da li je to onda 12 kuca ili 6 kuca ili koja ?
ako neko ima ideju Very Happy
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  orline Pet Apr 06, 2012 11:18 am

Ma de si netaktična, šta ti je Very Happy Ti si mi otvorila oči za neke stvari Wink

Sve OK. I ja sam zato napisala opširno, ako bude nekog interesovao ovaj deo medicine, zdravlja, reprodukcije, kako god, da može da uporedi iz moje natalne karte neuspehe i uspehe.

Ja se u astrologiju ne razumem, ali ako doktori učestvuju, mislim da bi moralo više od osmog polja da se gleda, jer to je asistirano začeće, nije obično. Jel se mogu gledati oba polja paralelno?
orline
orline

Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty zdravo

Počalji  cecebeli Pet Jun 07, 2013 12:35 pm

dobar dan
nova sam na forumu i izvinite ako postavljam pitanje na pogresnom mjestu(uputite me gdje trebam da je postavim)
dali neko od vas, vidim da vas ima dosta koji se razumiju u ovu temu, moze da mi pomogne
u braku sam i nemam decu, tragam i sama po vasem forumu pokusavajucu da i sama nesto vidim ali slaba vajda dali neko moze da mi kaze dali cu imati djecu
izgubila sam bebu(prvi pokusaj vantjelesne) prosle godine 15 maja. posle smo jos dva put pokusavali i nista. molim vas da mi pomognete i budete iskreni
spremam se za sledeci postupak u septembru ali ako neko vidi da je neki drugi mjesec bolje probati... bilo kakva pomoc
rodjena sam 21.09.1974 u Balingen Njemacka u 16.05 (ako je bitno tamo sam samo rodjena)
neznam dali trebam da postavim natalnu solarnu ili lunearnu ai kako
unapred zahvalna

cecebeli

Broj poruka : 12
Datum upisa : 07.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  cecebeli Pet Jun 07, 2013 12:55 pm

ako nesto pomaze
ne bjezimo ni od mogucnosti donacije janih celija sperme ili kompletnih embriona

cecebeli

Broj poruka : 12
Datum upisa : 07.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Astrotanja Pet Jun 07, 2013 9:37 pm

Cecabeli, dobro došli! Smile flower Postavite natalnu kartu za početak!
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  cecebeli Pet Jun 07, 2013 11:42 pm

hvala na dobrodoslici
ja neumijem da je postavim
mozete li da mi objasnite

cecebeli

Broj poruka : 12
Datum upisa : 07.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  cecebeli Sub Jun 08, 2013 12:25 am

Very Happy


Poslednji izmenio cecebeli dana Sub Jun 08, 2013 11:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta

cecebeli

Broj poruka : 12
Datum upisa : 07.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  cecebeli Sub Jun 08, 2013 1:21 am

sunnyIVF i astrologija 2vuki9g


Poslednji izmenio cecebeli dana Sub Jun 08, 2013 1:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : uspela samhttp ://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_sunny.png)

cecebeli

Broj poruka : 12
Datum upisa : 07.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  cecebeli Ned Jun 09, 2013 9:56 am

jel toliko lose pa niko nista ne pise

cecebeli

Broj poruka : 12
Datum upisa : 07.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

IVF i astrologija Empty Re: IVF i astrologija

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu