Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pluton u jarcu?

5 posters

Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Pluton u jarcu?

Počalji  beskrajnost Uto Nov 25, 2008 10:31 pm

Zanima me kako ce na vas djelovat. Kad je prije retro bio u jarcu, meni je donosio novcano dobro pa se nadam da ce i sad kad napokon krene prema jarcu? Sto mislite?
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 41
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Re: Pluton u jarcu?

Počalji  Snezana Sre Nov 26, 2008 12:11 am

Tebi je Pl vladar Asc po meni on vecu deluje na tebe, vec neko vreme on pravi sekstil sa natalnim Pl i aktivira, kako tvoje XII polje tako i V ciji jer je vladar Ne. U svakom slucaju Pl trazi transformaciju.
Meni ulazi, takodje u XII i ide prema nat Sa koji je vladar Asc. Sta ja ocekujem, mislim da moram da menjam sustinski svog Sa Shocked
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Re: Pluton u jarcu?

Počalji  Jane Sre Nov 26, 2008 12:45 pm

Čini mi se da će u Jarcu biti bolje nego u Strijelcu, barem što se mene tiče. Ali treba obratiti i pažnju na kuću u kojoj je Pl kad mjenja znak ili u koju ulazi. Tu će svakako biti promjena. Vama recimo u 12. koja je sama po sebi teška kuća pa će i promjene biti velike. Meni je bitno da izlazi iz 4. gdje je i predugo bio.

Što mislite kakav će utjecaj imati promjena znaka u kojem je Pl za način života općenito kao i prilike u svijetu?
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Re: Pluton u jarcu?

Počalji  Nale 83 Čet Nov 27, 2008 2:14 pm

Meni je PL vec dugo (zbog njegove sporosti) u konjukciji sa NE u XI polju i tako aktivira 90* sa natalnim SO u II polju ... Sad kad promeni znak i ova konjukcija slabi pa cu videti, trebalo bi biti lakse. Bar se nadam!
Nale 83
Nale 83

Broj poruka : 98
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Re: Pluton u jarcu?

Počalji  beskrajnost Sub Nov 29, 2008 7:26 am

Snezana ::Tebi je Pl vladar Asc po meni on vecu deluje na tebe, vec neko vreme on pravi sekstil sa natalnim Pl i aktivira, kako tvoje XII polje tako i V ciji jer je vladar Ne. U svakom slucaju Pl trazi transformaciju.
Meni ulazi, takodje u XII i ide prema nat Sa koji je vladar Asc. Sta ja ocekujem, mislim da moram da menjam sustinski svog Sa Shocked
Nesto nemogu da vidim neku transformaciju.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 41
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Re: Pluton u jarcu?

Počalji  Nea Pet Dec 05, 2008 5:30 pm

Mozda je cista koincidencija, ali kad je Pluton prvi put usao u Jarca, na proljece, trazili su od mene da radim cijeli dan a ne samo popodne i to su mi platili. Zatim kad se Pluton vratio retrogradno u Strijelca, to je prestalo.
Nekidan kad je opet usao u Jarca - ovaj put da tu ostane - OPET SU ME TRAZILI DA DOLAZIM RADITI UJUTRO, ali bez popodnevnih smjena jer nemaju novaca da me plate puno radno vrijeme.

Zakljucak: Pluton u Jarcu mi je donio rana ustajanja zbog posla Crying or Very sad
Ono sto cijeli zivot uspjesno izbjegavam, jer sam nocni tip i tesko mi pada rano leci i ustati ...
Mozda je ovo samo pocetak dugog perioda teskog rada koji ce me satrati odnosno popularno receno "transformirati". Transformirat ce me u robota cija je jedina funkcija da svojim radom doprinese blagostanju Izabranih pale
Moja je nada da nece svih 20 godina tj do kraja zivota biti tako, nego da je to samo za vrijeme uzajamne tranzitne recepcije Plutona i Saturna (tranzitni SA je u konjukciji s natalnim PL u 2. kuci, a tranzitni PL je usao u njegov znak gdje pocinje 6. kuca ...)
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Re: Pluton u jarcu?

Počalji  beskrajnost Uto Dec 09, 2008 8:58 pm

ja ocekujem djelovanje plutona u jarca u 1 mjesecu
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 41
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Re: Pluton u jarcu?

Počalji  Jane Pon Dec 15, 2008 11:19 am

PLUTON U JARCU: LOŠ, GORI, NAJGORI – NAPLATA

Pluton, mitološki bog Podzemlja, prošlih godina je doživio astronomsko osporavanje svog statusa planete. Izbačen sa popisa, na kraju našeg Sunčevog sustava, strpljivo je čekao svoj ulazak u Jarca. Poput monolita, pod kojim se stvara duga sjena, čeka na moment kada će se na nebu zatvoriti kardinalni križ, te nas podsjetiti zbog čega postoji i zbog čega ga nismo smjeli tako olako otpisati.

U astrološkoj simbolici, Pluton predstavlja svjetska iskustva smrti, moči, duga, poreza, a Jarac vlada granicama država, autoritetima, vlašću, te predstavlja psihološki koncept ambicije, opreza, odgovornosti, otpora i potrebe pravljenja razlike između ispravnog i krivog (dobrog i lošeg). Ova kombinacija ukazuje na ozbiljna vremena. Poput oblaka koji se skupljaju da bi se na kraju rodila oluja, tako se i ulaskom Plutona u Jarca počinje nakupljati energija, koja će se morati i realizirati u vanjskom svijetu i na globalnoj razini. Ta oluja može donijeti potpuno razaranje ili raščišćavanje, ovisno o tome koliko dobro smo se pripremili i kakve temelje kuće imamo. Podsjetimo se na nedavne događaje u Americi – nekoliko država poharano tornadima, ljudi su ostali bez kuća – samo neki. Oni s dobrim temeljima, bili su zahvalni, a oni s lošim temeljima će morati graditi nanovo. Ta gradnja je ujedno predispozicija za bolju izgradnju nove kuće. U prenesenom značenju ovaj model nas očekuje na globalnoj razini.

Planetarna slika će tvoriti veliki T-kvadrat na nebu 01.08.2010. godine, obuhvaćajući Pluton = Uran, Jupiter/ Mars, Saturn. T-kvadrat predstavlja sile koje se međusobno rastežu, te preko treće točke ili kontroliraju ili ispuštaju. Ova konfiguracija je sama po sebi teška, ali je još teža zbog planeta koje su u igri. Saturn i Uran će završavati svoju prolazak pet opozicija, te se nalaziti na 0° Ovna/Vage, dakle u kardinalnim znacima, dok će Mars biti u Vagi, a Jupiter u Ovnu, a sve skupa u napetom aspektu – kvadratu sa Plutonom u Jarcu.

Kako u astrologiji uvijek promatramo cikluse, što znači putovanje u prošlost, tražimo godine kada se ovakva konfiguracija nalazila u prošlosti, aktivna i na snazi. Godina 1930. –1931. godina je obilježena istom konfiguracijom. Tako možemo pretpostaviti da u periodu od nekih 18 mjeseci oko 01.08.2010. godine, će doći do nekog važnog i globalnog pomaka – barem prema principima astrološke simbolike.

Centar ovih aktivnost je Pluton, koji je 26.01.2008. godine, ušao u znak Jarca, te će u njemu biti sve do 23.03.2023. godine. Ponovo pozivajući se na prošlost, vidjeli smo velike promjene na svjetskoj razini tijekom Plutonovog prolaska kroz Strijelca, pa prije Škorpiona, Vage, Djevice.... Svaki taj period je označen promjenama i reformama, promjenama struktura i granica, što nužno za sobom povlači i važnost za investicije kao i odluke o tome u što i gdje investirati. Sukladno tome, političke i ekonomske promjene velikih razmjera nam slijede.

Kada promotrimo kartu Amerike, znamo da je taj tranzitni Pluton u Jarcu u opoziciji sa natalnom Venerom od 2008. – 2010. godine, što je napeti aspekt. Prvi put u povijesti američke države se odigrava ova opozicija. U astrološkoj simbolici Venera predstavlja vrijednosti, novac i valutu, dok Pluton predstavlja banke, institucije povezane s novcem te mjesta gdje se novac i vrijednosti pohranjuju. Nadalje, kako svaka osoba, država, institucija ili događaj ima svoj početak, nazovimo to datumom rođenja, tako je moguće za osobu, državu, instituciju ili događaj izraditi osnovnu astrološku kartu (natalnu kartu). Tako u tu kategoriju spada i američki FRB (Federal Reserve Board), čije natalno Sunce se nalazi u navedenom periodu u opoziciji sa tranzitnim Plutonom. Ovaj aspekt se prvi put odigrava od momenta kada je američki FRB oformljen, te može ukazivati na strukturalne promjene, pa čak i do napuštanja dotadašnjeg načina poslovanja. U cijelu ovu priču su uključeni i političari i državne vođe, sa svojim natalnim kartama i svojim tranzitima.

Gore – dole
Imajući na umu američko tržište dionica kao važnu smjernicu u poslovanju dionicama, jasno je da nas ova planetarna priča interesira, pa makar sa povijesnog stajališta. U prošlosti, Plutonov prolazak kroz kardinalne znakove (Ovan, Rak, Vaga i Jarac), ukazivao je na određeni model ponašanja. Prvo bi tržište krenulo prema gore, a potom bi doživjelo ogroman kolaps. Oporavak tržišta je bio vidljiv netom prije nego li je Pluton napustio kardinalni znak i ušao u fiksni znak (Bik, Lav, Škorpion i Vodenjak). Ulaskom u fiksni znak, javljao se još jedan kratkotrajan pad, da bi potom započeo rast.

Pluton je prolazio znakom Ovna 1823. – 1853. godine , a znamo da je tržište dionica imalo svoje najviše vrhove 1834. – 1835. godine, da bi u jednom momentu izgubilo 80% svoje vrijednosti u slijedećih 7 godina, sa najnižim vrijednostima 1842. godine. Postupni oporavak se dogodio 1853. godine, prije nego li je ponovo doživjelo drugu najnižu vrijednost 1857. godine.

Pluton je prolazio znakom Raka 1914. – 1937. godine . Ponovo se model ponašanja ponovio, s naglim rastom u 1929. godini, te je ponovo slijedio pad od 80% u 1932. godini. Tržište se oporavilo 1937. godine, da bi ponovo doživjelo drugu najnižu vrijednost 1938 i 1942. godine.

Pluton je prolazio znakom Vage 1971. – 1984. godine . U siječnju 1973. godine slika se ponavlja, te tržište dostiže svoje maksimume, da bi doživjelo tešku recesiju i pad od 46% DJIA u prosincu 1974. godine. Postepen oporavak je tekao tijekom 1981. godine, no u kolovozu 1982. godine, ponovio se drugi pad, prije nego li je tržište počelo rast.

Pluton će prolaziti znakom Jarca 2008. – 2023. godine . Eto još jednom mogućeg scenarija na vidiku, jer su tržišta doživljavala svoj maksimum tijekom listopada 2007. godine, sa jakom šansom za nastavak rasta u 2008. godini i nešto duže, ukoliko povoljni aspekti budu dovoljno jaki da prevladaju teške aspekte koji će se odigravati krajem godine. Ukoliko Pluton u kardinalnim znacima ponovi svoju dosadašnju priču, prvo ćemo vidjeti veliki porast, potom kolaps od 50-90% dok je Pluton u Jarcu. Prije nego li napusti znak Jarca i uđe u Vodenjaka, ponoviti će se oporavak tržišta, te još jednom druga najniža vrijednost tržišta, čim uđe u znak Vodenjaka.

Osnovni astrološki principi za Plutona i Jaca su:

• Pluton u Jarcu je isto kao i Pluton u aspektu sa Saturnom, vladarom Jarca.

• Pluton se odnosi na poreze i dugove, u svijetu financija. Jarac se odnosi na vlade i poslovanje.

• Pluton je povezan sa opsesijom. Jarac je povezan sa domoljubljem, nacionalizmom, silom. Veći dio ljudi postaje opsjednuto sa svojom domovinom i njenom vojnom snagom.

• Tajne špijunske operacije; politički atentati – naročito sa T-kvadratom sa Saturnom i Uranom.

• Kretanje prema izgradnji imperija, naročito kroz obuku i stvaranje dobro trenirane vojske u nekim društvima.

Što se tiče domoljublja, vojne moći i gradnje imperija, Amerika ulazi u period konflikta. Iako većina nacija ima ovaj trend ka pojačanju vojne moći, Amerika u svojoj natalnoj karti ima period od 78 godina kada će retrogradni Mars ukazivati postepeno skretanje od politike primjene vojne sile i napadanja. Jasno da svi ovi događaji imaju veze s tržištima, investicijama i dionicama. Pametno je znati koje će dionice dobivati na vrijednosti, a koje gubiti. Konflikt o tome da li primjenjivati vojnu silu ili je smanjivati, Amerika će najjače osjetiti od 2009. – 2013. godine, a demokrati će predstavljati rastući pokret za smanjenje nasilja i tražiti sigurniji svjetski mir. Ovo u konačnici dovodi do smanjenja sredstava za vojsku i razvoj američke vojne sile.

Pogledamo li prolazak Plutona kroz znak Jarca u posljednjih 2500 godine, vidjeti ćemo da se radi o mnogobrojnim temama, a koje su šire od tržišta dionica i vojnog statusa. Da vas ovdje ne zamaramo detaljnom astrološkom analizom, spomenuti ćemo da su svi ti periodi bili obilježeni povećanjem poreza, što je za rezultat imalo i nove vojne pohode i razvoj vojne industrije, nasilne proteste, revolucije koje su rušile vlade ili one vođe nacija – država – monarhija. S druge strane, ovo povećanje poreza je u nekim društvima donijelo nova ulaganja u dobrobit čovjeka, te uspostavu novih infrastruktura koje su bile potrebne društvu. Ponovo, u istim razdobljima bili su mnogobrojni slučajevi ograničavanja ljudskih prava, dok su drugi sebi uzimali za pravo da budu ti koji će graditi carstva i imperije. Pokušaj da se pokore nacije, te korištenje njihovih prirodnih i ljudskih resursa, osporavanjem njihovih ljudskih prava, obično je završavao u periodima kada je Pluton ušao u znak Raka ili Jarca.

Kamo idemo u narednom periodu?
Što nas zapravo očekuje slijedećih 16 godina? Kako se uvijek pozivamo na povijest, iako je pitanje koliko je točna, imajući na umu da povijest pišu pobjednici, moramo se zapitati kakvi nas trendovi očekuju dok je Pluton u Jarcu. Pretpostavka je da će tržišta prvotno doživjeti nagli rast, što će investitorima donijeti nove prihode te ih učiniti još bogatijima. Kako ovo uglavnom stvara neravnotežu u društvu, stvarajući tako klase koje se sve više oštro dijele na bogate i siromašne, dok ona srednja ubrzano nestaje, raste i nezadovoljstvo i nemir. Porast poreza je slijedeći korak, koji obuhvaća siromašne, ali ne i bogate, te se sve više krše ljudska prava i slobode. Vođe država se trude maksimalno proširiti svoj utjecaj i bogatstvo, do te mjere da mogu odlučiti izbrisati ili poništiti dio svjetske populacije imajući u vidu neku svoju viziju savršenog svijeta. S druge strane, druge vođe se trude izgraditi infrastrukturu države, dajući osnovna sredstva koja su potrebna za gradnju, kupujući tako buduće glasove. S druge strane, poslovanje donosi troškove; gube se prava, a možda ćete imati čak i krivu boju kože ili nacionalnost, što će vas staviti u skupinu onih koje treba “poništiti”. Prije nego li Pluton napusti Jarca i promijeni znak, doći će do naplate ovim megalomanima – svim njihovim porivima za moću, vlašću, bogatstvom.

Pluton je povezan sa taksama i dugovanjima, pa kako nas očekuje kvadrat Pluton – Saturn, u periodu od 2009. -2010. godine, vidjeti ćemo povećanje poreza i kamatnih stopa, što će dovesti do recesije i padova na burzama dionica, ne samo u Americi, nego na globalnoj razini. Ovaj trend je već tijekom 2007. godine pokazao svoje naznake. Povećanje kamatnih stopa ujedno može biti poveznica sa pojačanjem inflacije, iako je prema sadašnjim pokazateljima, inflacija pod kontrolom. Dugovanja su drugo područje kojim Pluton vlada. Cijene energenta, hrane, transporta – u svemu idu gore, osim u domeni nekretnina. Već je bilo mnogo priča o tome kako su cijene nekretnina prenapuhane, te se očekuje pad cijena. Loša pozicija za sve one koji posjeduju nekretnine, a trebaju ih još uvijek otplaćivati. Ova situacija nije nastala preko noći, nego je njena naznaka bila vidljiva još 2006. godine i to počevši od kolovoza do lipnja 2007. godine, kada se odigrala prva opozicija Neptun – Saturn. Ujedno, podsjetimo, u istom periodu je bilo divljanje cijena sirove nafte i konflikti oko isporuke plina. Danas nam se te cijene sirove nafte, u usporedbi s trenutačnima, čine smiješnima. Bit opozicije je prijevara i zabluda. Hipoteke su temelj događanja, jer su se u sjeni odigrali potezi koji tek dvije godine kasnije izlaze na vidjelo. Matematika kaže, da će se rezultati takvih sumnjivih poslovanja iskazivati kroz 2008. – 2009. godinu. Čarobnjaci sa Wall Street-a su uspjeli kombinirati takve “pakete” koji su izgledali kao potpuno osiguranje od bilo kakvog rizika. No, svaki korak je stvarao ogromne bankovne i brokerske naknade. Na kraju ti “paketi” su mnogo manje vrijedni nego li je prikazano. Pretpostavka je da će u naredno vrijeme izaći na vidjelo cijela shema, koja u konačnici ukazuje da su banke, brokerske kuće i zajmodavci odigrali ogromnu igru prevare i manipulacije.

Kada se krajem 2007. godine Jupiter približio Plutonu, napuhavši sve probleme oko dugova i hipoteka, podsjetivši nas na 1994. godinu, pojavila se duboka kriza – najviše su nastradali vlasnici nekretnina koji nisu bili u stanju plaćati hipoteke. Iako je ovaj aspekt trajao oko 2 mjeseca, pa se ulaskom u 2008. godinu stanje počelo smirivati, a tijekom ožujka se čak naziralo poboljšanje, koje će trajati do siječnja 2009. godine, ipak, u 2009. godini, otkriti će se dodatni podaci koji će ponovo aktivirati problem – ili sličan problem, koji će biti gori nego u 2007. godini, a njegovo trajanje će biti dugotrajnije, te obuhvatiti period do 2010. godine. Kako i Uran formira kvadrat prema Plutonu, 2012. – 2015. godine, sigurno ćemo dosegnuti samo dno po pitanju dugova i potom krenuti u postepen oporavak.

Što sa dolarom?

Kako je dolar jedna od važnijih svjetskih valuta, primjereno je razmišljati i o tome što njega očekuje, pad ili rast. Imajući na umu da se prvi puta u povijesti Amerike, odigrava opozicija Pluton – Venera, gdje Venera predstavlja, novac, valutu, kao i sve vrste vrijednosti, a Pluton promjenu, smrt, gubitak i prijetnju. Kao što smo dosada vidjeli dolar postepeno klizi na dolje, što govori da je ovaj aspekt već na djelu. U budućnosti, pad može biti još veći i realnost je da bi dolar mogao izgubiti status svjetske valute. Zbog prelaska Plutona preko Mjeseca u drugoj kući američke natalne karte, ovaj udarac je realna mogućnost. Stoga, ukoliko sve imate u dolarima – na vrijeme počnite ulagati i mijenjati dolare u neku drugu valutu, tijekom slijedećih 7 godina.

Izvor:
http://www.astrologyforsoul.com/zapadna.htm
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pluton u jarcu? Empty Re: Pluton u jarcu?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu