Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pomoc

5 posters

Ići dole

pomoc Empty pomoc

Počalji  nina4 Pet Nov 28, 2008 5:03 pm

Nisam bas sigurna je li ovo pitanje za ovu temu ,ali bih vas zamolila da mi malo pomognete sa tumacenjem.Naime radi se o jednoj djeveojci koja studira zajedno sa mojom kcerkom.Izuzetno je mila i draga ,ali zivot je nije mazio i dozivjela je uzasne stvari.Zbog rata u Bosni dosla je sa roditeljima i bracom u Svedsku prije nesto vise od 10 godina.Stariji brat joj se nedugo poslije toga razbolio-ljekari su ga lijecili od migrene a to je ustvari bio tumor na mozgu i on je nedugo zatim umro.Majka je poslije tog tesko psihicki oboljela jer nije mogla podnijeti smrt sina.Par puta su je lijecili na psihijatriji ,ali na kraju ona nije izdrzala i ubila se.Taj dan kad je izvrsila samoubistvo molila je mladjeg sina da bude kraj nje ,ali posto je on jos bio dijete ,a sa skolom je trebao taj dan ici na ekskurziju on je otisao u skolu i ona se je ubila ,a on ostao sa dozivotnim osjecajem krivice Crying or Very sad
Otac se je nedugo zatim ozenio i stvorio drugu porodicu .Ova djevojka i njen brat su prinudjeni da se sami snalaze.Zive zajedni i prihvataju svaku vrstu posla samo da se izdrzavaju.Ova djevojka je prije par godina,vjerovatno od svih trauma pocela da osjeca psihicke smetnje -u smislu da se na trenutke potpuno izgubi ,govri nesto sto nema smisla i poslije tog osjeca jak umor i kad se odmori i malo odspava ne sjeca se niceg.Ljekari ovdje su joj dali dijagnozu da ima jedan vid epilepsije i sto je najgore to se sad pogorsava.Prinudjena je piti sve jace tablete i nije joj dozvoljeno mnogo stvari.Ince je veoma vesela i pametna djevojka i sad je na drugoj godini sociologije ,ali je prije par dana rekla mojoj kcerki placuci da mora prekinuti studij jer ljekari misle da je svaki umni napor opterecuje.Ona bi rado nastavila studij ,ali izgleda da ce biti prinudjena da prestane-
Zavoljela je jednog momka i oni se slazu samo sto i on ima veoma tesko oboljenje reumatizma i premda je veoma mlad skoro je na pragu ida dospije u invalidska kolica ,a i sa rukama se skoro nece moci sluziti.Njih dvoje ipak planiraju ostati skupa i ne znam kakva ce biti njihova buducnost.
Moram napomenuti da je njen otac dobio jos jednog sina u drugom braku i da je to dijete dobilo najtezi oblik epilepsije ,tako da mi to sve djeluje nasljedno.Zaista mi ih je zao ,veoma su nesretna porodica.
Ona je prije par dana rekla mojoj kcerki da joj je jedina zelja da se njna mama vrati i zamolila je moju kcerku da pita mene mogu li kako pomoci.Ja cu od sveg srca uciniti sve za njih,ali bi i vas molila ukoliko mozete svojim savjetima i svojim lijepim rijecima a pomognete ovoj nesrecnoj djevojci.Ja sam totalni laik u astrologiji tako da ne mogu vidjeti gdje je greska ,ali bih zamolila vas koji znate da pogledate.
Nazalost ona ne zna svoje vrijeme rodjenja,ali datum je 03.01.1988.negdje u opstini Prijedor BIH
Ja o epilepsiji jako malo znam ,pa ako neko ima neka iskustva ili zna nesto vise molila bih da mi se javi.
Znam da na ovom Forumu ima divnih i osjecajnih ljudi pa bih vas zamolila da pomognete ,a ja vam se od I love you unaprijed zahvaljujem.

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Astrotanja Pet Nov 28, 2008 5:41 pm

Nina, sat rođenja može da se dozna. On piše na matičnom listu rođenih. Ukoliko baš nema,a ne verujem, jer se sat pisao za tu generaciju,čak i minuti, onda to ima u opštini u kojoj je rođena, pa bi neko mogao da joj od rođaka, ili prijatelja izvadi, ili bar pita u opšštini za vreme koje je zapisano u knjizi rođenih, mislim da se tako zove. Dobro bi bilo da to proveri.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Nov 28, 2008 7:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  nina4 Pet Nov 28, 2008 5:51 pm

Pokusacu Tanjice da pronadje nekako vrijeme rodjenja.Ovdje ona dobije to nekakvo svedsko uvjerenja ,ali tu nema sata,a u Bosni nije bila godinama i ima samo starog dedu-majcinog oca,pa cu joj reci ako moze preko njega da sazna.U svakom slucaju hvala ti ,mila sto si se javila.Srdacni pozdravi. I love you

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Latica Sub Nov 29, 2008 1:28 am

Draga Nina,
Jako mi je tuzna ova prica i pokusacu samo ovako, ono sto znam jer sam na medicini, da predlozim. U astrologiju se ne razumem mnogo. Sigurno se radi o epilepsiji i to naslednoj, kao sto svako moze da pretpostavi. Mislim da je devojci potrebna podrska i mozda pomoc psihologa ili psihijatra. U epilepsiji moze da postoje i poremcaji licnosti i psihe kao sastavni deo bolesti, zato joj treba psihijatar ili neko ko ce raditi na tome da joj pomogne da prebrodi sve to tuzno sto joj se desilo, da ne kazem tragicno, jer to je strasno i za nekog ko nema epilepsiju..a kamoli za nju kojoj je potreban mir i uredan zivot.
Nadam se da ce imati podrsku, neko ko ce joj reci da prvo treba da se odmorii, da uci polako, koliko moze, bez pritiska, jer ona to voli..Neka uci po malo na dan, a profesorima mozda da se ukaze na njeu situaciju, cisto zbog olaksanja oko skolarine, posto ce mozda morati obnavljati godine.
Njoj koncentracija osim zbog stanja nije dobra ni zbog antiepileptika koji su jaki lekovi.
Nisam mnogo pomogla jer je to specijalisticki deo, s epilepsijom mnogo ljudi zivi i drzi pod kontrolom svoje stanje, ali to zahteva kao sto sam rekla izbegavanje stresa, redovan ritam, san..
Mislim da ako su doktori ispisali neke lekove od kojih joj je stanje bar u stagnaciji, onda ostaje samo ima podrsku, sigurno i psihoterapija jer stvarno je tuzna njena prica..svakom bi na njenom mestu trebala.
Bas mi je zao..
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  nina4 Sub Nov 29, 2008 1:47 am

Draga Latice ,zaista divno od tebe sto si dala i svoje misljenjeZahvaljujem ti se od I love you
Moram samo dodati da ova djevojka veoma rijetko skida osmjeh sa lica,sa svima je ljubazna veoma je lijepa i nikad niko ne bi prinijetio kroz sta sve prolazi.Ja jioj se divim i sram me je pred njom za sve one nebitne stvari zbog kojih sam do sad kukala. Embarassed
U posljednje vrijeme je malo vise depresivna jer napadi su cesci i sve je vise ogranicenja.Ona redovno posjecuje psihijatra i ima redovno psihoterapiju,premda ona smatra da u posljednje vrijeme doktori je vise lijece povecanjem doze ljekova nego pruzanjem paznje.
Ja sam do sad povezivala epilepticne napade sa onim stanjem kad bolesnik padne ,trese se ide mu pjena na usta i moze da se ugusi,ali kod nje to nije ni slicno .Ona se samo izgubi ,prica nesto bez veze onda dolazi jak umor ,kratak san i ona je opet stara samo se ne sjeca ni najmanjeg detalja.Ja kao laik nisam znala da postoje i ovakvi epilepticni napadi.
Mila ,jos jednom ti se zahvaljujem. flower sunny

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Astrotanja Sub Nov 29, 2008 2:01 am

Nina, ja sam pogledala njen horoskop po datumu i ono što mi je prvo palo u oči je da ima Mesec u Raku, verovatno u opoziciji sa Neptunom, što ukazuje koliko ona ima emotivnih problema, potisnutih osećanja i psihičkih problema. Ona ostala željnja majčinske ljubavi, jer Mesec u Raku sam po sebi govori koliko osoba je pod jakim uticajem majke, sa kojom je često vezana kao pupčanom vrpcom i kada je došlo do naglog prekida te veze, ona je izgubila tlo pod nogama.Njeno podsvesno krije srazne vrste blokada, emocija koje su duboko potisnute. Ja bih njoj još nešto savetovala, pored psiho terapije, posebno sam protiv takve koja je svedena na lekove, koje imaju i suprotno loše delovanje, ali o tome ću ti poslati poruku.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sub Nov 29, 2008 2:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Latica Sub Nov 29, 2008 2:03 am

NIna,
Nisam nista pomogla, nazalost. Zao mi je sto doktori nemaju volje i vremena da se udube nego je hemija prvo resenje. Necu sada da o tome pocnem jer ce imati sta da se cita. :-)
Jeste, postoje razni oblizi epilepsije, ali ljudi uglavnom znaju za onaj "veliki napad".
Imala sam momka koji je imao epilepsiju i on je sada lekar, znaci uspeo je da zavrsi fakultet. Pio je godinama lekove, a posle je prestao i retko je imao napade. Njegov napad je bio takav da je samo pao u nesvest, bez trzanja, licilo je na obicnu nesvesticu. Nakon toga je bio umoran i jedino je po tom umoru i nekada malim ranama na jeziku znao da je imao napad jer je studirao i ziveo sam u sobi. Bio je dosta eksplozivan ali dobar i posle bi ga grizla savest, to je prosto zbog epilepsije tako.. Strasno se nervirao ako nije mogao da zaspi jer se bojao napada, tako da je bio jos nervozniji. Eto zelela sam da podelim i ja svoje iskustvo.
Moze ona sve, samo polako, vidim da ima prijatelje i to je divno.
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Astrid Pon Dec 01, 2008 2:53 pm

Ona nema epilepsiju po onom što vidim.

Ali zbog Mjeseca u Raku, emocionalno je uzrujana, osjetljiva na svaku sitnicu. Dodatno joj direktivni Uran sjeo na Merkura i od tuda neki problemi koje ne razumije ona. Uznemirenost, naglo reagiranje, ali to je toliko prolazno da se ne bi time opterećivala.

Ona treba još izdržati i Saturnov prelaz po direkciji preko Merkura i neka samo nastavi sa studijem, jer nema prepreka da ga ne završi.

Umjesto neuroleptika, prije bih joj preporučila B vitamine koji će joj više i bolje pomoći kao i hrana koja nije teška.

Nju vjerojatno više muči kvadrat Venere sa Plutonom, i to joj donosi toliko trauma u život. Ta Venera treba izdržati ove neugodne tranzite, jer ona nema nikakve nasljedne bolesti, barem ne ovako bez sata rođenja, pa i onako možda nema neke takve bolesti, jer bi se i ovako trebalo vidjeti.

Ona samo mora povećati sigurnost u sebe i svoju psihu i ne se prepuštati razmišljanjem o kojekakvim bolestima, jer ona nema u svome horoskopu nikakvu ugrozu života, ali može imati veliku nesigurnost u svoje ja, zbog Neptun konj. Sunce, koje joj također rasplinjava volju i svijest da je ona okay osoba. Možda to stvara kaos u mislima, ali možda je privlače neke umjetnosti, i trebala bi paziti da ne potraži rješenja u alkoholizmu, gutanju raznih tableta, može opisivati razočaranost s ocem, a i ljubav prema dečku bez obzira na njegovu moguću invalidnost.

Dakle, najvažnije je da se ne treba bojati prekida studija, nego da ponovno bude svoja kao nekada kad se morala izboriti za sebe i brata.

Ugroze za život nema, a loših tranzita ima, samo svi smo takve neke prošli i još smo tu. Možda jeste trnutno nesretna, ali to prolazi poput oblaka iza kojih počinje sunce da smješi.
Astrid
Astrid

Broj poruka : 22
Локација : Rijeka
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  nina4 Pon Dec 01, 2008 4:41 pm

Draga Astrid ,divno od tebe sto si mi odgovorila.HVALA ti i saljem ti puno pozdrava.Pokusacu da uticem na ovu djevoku da se potrudimo zajedno da joj se uspostavi prava dijagnoza ,jer ovdje ona nije upucena ni na psihoterapiju ,samo su joj uradili snimak glave i na osnovu tog odredili da ima epilepsiju.Sad joj samo pojacavaju doze lijekova ,a ona se osjeca gore i gore.U totalnoj je depresiji i zaista je psihicki skroz lose,na nista ne reaguje ,niti je sretna niti tuzna -kao stvar.Zato ti se ,mila i u njeno ime zahvaljujem ,jer ova djevojka je toliko dobra da zaista zasluzuje pomoc. I love you

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  nina4 Pon Dec 01, 2008 4:49 pm

Jos samo da pojasnim da je ona prije ove dijagnoze imala susrete sa psihijatrom i psihoterapije ali poslije uspostavljanja dijagnoze sve je svelo samo na pijenje lijekova ,koji kako mi se cini njoj vise stete nego sto koriste. Crying or Very sad

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Astrotanja Pon Dec 01, 2008 5:09 pm

Preko vikenda sam se videla sa prijateljima koji su lekari pa sam ih pitala za epilepsiju. Oni su mi objasbnilida ima raznih voblika epilepsije i da oni znaju mnoge koji imaju epilepsiju a favršili su fakultete i da mnogo zavii od terapije. Po svemu tome, kao i po ovome što si ti napisala, rekla bih da je reč o neadekvtnoj, čak pogrešnoj terapiji i da ako je u mogćnosti ie kod nekog ko je stručniji i ko joj može pomoći, a psihoterpija, pa čak i muziko terapija jer je njoj Neptun u konjukciji sa suncem i opoziciji sa Mesecom bi joj izuzetno pomogla na psihičkom nivou. svakako je treba podstaći i nina, kako te ja znam ko divnu,dobrodušnu, prijateljsku i srdačnu osubu verujem da ćeš joj pomoći. I love you Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  joki22 Pon Dec 01, 2008 9:45 pm

Jako mi je zao devojke, najbitnije je za nju da joj se pruzi adekvatna pomoc. Mislim da bi dobar psihoanaliticar mogao mnogo bolje da joj pomogne nego lekovi. Da li je probala sa alternativnom medicinom da trazi resenje za svoje stanje?

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Astrid Uto Dec 02, 2008 1:44 pm

jedno nije jasno kod ove djevojke, naime, da li je ona uopće imala napade epya - to ked padneš i izgubiš svijest ili slične napade ..... ? Možda nisam pažljivo čitala tvoj poziv u pomoć, pa se ispričavam

No jedini aspekt koji može uzrokovati nervozu jeste Merkur koji označava živčanost, nervozu, ali i svjesnost, živahnost, propuh. Uran kvadrat Merkur, može biti neka upala krvne žile ili refleks grčenja, ali kako nemamo kompletne podatke, ne znamo da li je to posljedica incidenata, da li su to simptomi ili neki poremećaji kao posljedica.

Osim tog aspekta i direkcija koje stvaraju napetost i prepreke i odricanja koja ona ne želi, normalno je da je puna straha zbog budućnosti, opterećna je epilepsijom i tko zna još kakvim sve natovarenim problemima koji sada izlijetaju pred nju i s kojima se nije kadra zbog moguće genetike, nositi.

Njoj život nije ugrožen niti svijest, niti kretanje, a privremeno odmaranje od pretjerivanja u svemu se preporučuje.

I naravno vitamini i sigurnost u sebe, samostalnost i neovisnost. To ona može, i ovi aspekti su tu kako bi ona naučila nositi se sa trenutnim problemima. Nije da ne treba lijekove, ali neka ne žrtvuje budućnost svoju nepotrebno. Neka zaviri u sebe i vidi što ona može a što sama ne može, a što mogu ljudi oko nje. Usotalom, ova situacija nije doživotna.

sretno.
Astrid
Astrid

Broj poruka : 22
Локација : Rijeka
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Latica Uto Dec 02, 2008 2:30 pm

Astrid ::jedno nije jasno kod ove djevojke, naime, da li je ona uopće imala napade epya - to ked padneš i izgubiš svijest ili slične napade ..... ?
Samo bih htela da napisem opet da postoji vise vrsta epilepstickog napada, da ne mora osoba da izgubi svest, moze samo npr da postane dezorjentisana. E sad, postoji vise bolesti na koje se tada moze posumnjati osim epilepsije, to se dalje testovima dokazuje. Pretpostavljam da su joj uradili EEG, takozvano snimanje mozdanih talasa, i tako uvideli u cemu je problem.
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  nina4 Čet Dec 11, 2008 1:11 am

Drage moje Astrotanja,Latice,Astrid,Joki22 od srca Vam se sa malim zakasnjenjem zahvaljujem na ovim divnim savjetima i pomoci.Morama da Vam kazem da sam sve Vase savjete prenijela toj djevojci i ona je kontaktirala svog ljekara i zahtijevala detaljnije pretrage i ukljucivanje psihoterpije.Ne vjerujem da sad poslije ovih Vasih poruka ima namjeru da napusti fakultet,a zamolila me je da Vam se zahvalim i u njeno ime. flower U svakom slucaju ste pozitivno uticale na ovu divnu djevojku i koliko vidim da joj se vraca zelja da se bori a to je najvaznije.Divno je to sto ste joj i Vi pomogle i zaista sam ponosna na Vas. :heart Iskreno se nadam da ce ova djevojka uspjeti u zivotu jer to zaista zasluzuje.U svakom slucaju pokrenuto je nesto kod nje da reaguje i da pokusa da se bori ,a to je najvaznije i jos jednom Vam hvala-DIVNE STE. I love you

nina4

Broj poruka : 105
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Astrotanja Čet Dec 11, 2008 9:55 am

Nina, to je divna vest. Smile jako mi je drago i raduje me što je počela da se bori, da traži načina da promeni nešto, jer to je i put ka mogućem poboljšanju, nadam se i izlečenju. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

pomoc Empty Re: pomoc

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu