Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stepeni određenog znaka

+3
sputana
Vita83
ena1976
7 posters

Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Stepeni određenog znaka

Počalji  ena1976 Pet Mar 15, 2013 9:10 pm

Verovatno Vam je svima poznato da određeni stepeni svakog znaka imaju određeno značenje.
Na pr: 18 stepen Ovna je stepen nasilja, 28 stepen Raka je mesto slabosti, gubitka energije, pa i opasnosti, 9 stepen vage je stepen udovištva, 27 i 28 stepen Strelca je problem sa vidom itd itd...
Zanima me, da li neko od Vas ima neku planetu ili vrh kuće na ovim važnim stepenima i kako se to u konkretnom slučaju ispoljava.
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  Vita83 Pet Mar 15, 2013 9:15 pm

ena1976 ::Verovatno Vam je svima poznato da određeni stepeni svakog znaka imaju određeno značenje.
Na pr: 18 stepen Ovna je stepen nasilja, 28 stepen Raka je mesto slabosti, gubitka energije, pa i opasnosti, 9 stepen vage je stepen udovištva, 27 i 28 stepen Strelca je problem sa vidom itd itd...
Zanima me, da li neko od Vas ima neku planetu ili vrh kuće na ovim važnim stepenima i kako se to u konkretnom slučaju ispoljava.

Meni je Neptun na 27. stepenu strijelca - vladar 10. kuće u konjukciji sa Mjesecom na 2. stepenu jarca - vladar 1. kuće u 6. kući. I ja sam kratkovida, imam veliku dioptriju.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  ena1976 Pet Mar 15, 2013 10:22 pm

Vita83 ::Meni je Neptun na 27. stepenu strijelca - vladar 10. kuće u konjukciji sa Mjesecom na 2. stepenu jarca - vladar 1. kuće u 6. kući. I ja sam kratkovida, imam veliku dioptriju.

E pa lepo (ne mislim na kratkovidost već na ispunjenu simboliku stepena). Hvala ti na odgovoru
Kod mene je situacija sledeća:
MA je na 13 Raka, koji se navodi kao veoma moćno, slavno i poštovano mesto, koje daje ljude od uticaja (fixna zvezda Sirius).
ME je na 11 Bika, što bi trebalo da donese propast kroz rizik i sve što je nepredvidivo
PL na 9´54 Vage (što se valjda posmatra kao 9 stepen bez obzira što je pri kraju) na stepenu udovica
Do sada nisam postala ni moćna ni uticajna, a nisam ni propala- i naprotiv, baš sam tip koji srlja i rizikuje. A da bih postala udovica, morala bih prvo da se udam Very Happy
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  Vita83 Pet Mar 15, 2013 10:28 pm

Mene kopka značenje moje Venere na 29. stepenu djevice, koja vlada 5. kućom scratch

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  sputana Sub Mar 16, 2013 3:54 am

ena1976 ::Verovatno Vam je svima poznato da određeni stepeni svakog znaka imaju određeno značenje.
Na pr: 18 stepen Ovna je stepen nasilja, 28 stepen Raka je mesto slabosti, gubitka energije, pa i opasnosti, 9 stepen vage je stepen udovištva, 27 i 28 stepen Strelca je problem sa vidom itd itd...
Zanima me, da li neko od Vas ima neku planetu ili vrh kuće na ovim važnim stepenima i kako se to u konkretnom slučaju ispoljava.

meni je sunce na 27 stepenu strelca i stvarno sam corosh Smile a sad po teoriji Nikole Stojanovica imas stepene sa univerzalnim znacenjima, neovisno o znak, npr 2 stepen bilo kog znaka je stepen najveceg uspeha, 5 erotican stepen, 18 djavolji, 22 takodje opasan ali dupor kaze da je to stepen velikih skola, pa pogledaj imas li koji od tih, ja imam merkura vladara asc na 2 stepenu al je u jarcu pa cu na taj uspeh dugo da cekam Smile a i uran vladar 9 mi je na 2, u strelcu, znaci kad odem u inozemstvo Smile od losih imam hirona na 18 i to u 12 kuci pa jos retro, a jmc na 22, ne zelim ni da tumacim to!
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  Astrotanja Sub Mar 16, 2013 4:12 pm

Mnogo veći uticaj imaju fiksne zvezde i ja braćam pažnju na to, sve ostalo su nedovoljno dokazane stvari, tvrdim! Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  ena1976 Sub Mar 16, 2013 4:45 pm

sputana :: meni je sunce na 27 stepenu strelca i stvarno sam corosh Smile a sad po teoriji Nikole Stojanovica imas stepene sa univerzalnim znacenjima, neovisno o znak, npr 2 stepen bilo kog znaka je stepen najveceg uspeha, 5 erotican stepen, 18 djavolji, 22 takodje opasan ali dupor kaze da je to stepen velikih skola, pa pogledaj imas li koji od tih, ja imam merkura vladara asc na 2 stepenu al je u jarcu pa cu na taj uspeh dugo da cekam Smile a i uran vladar 9 mi je na 2, u strelcu, znaci kad odem u inozemstvo Smile od losih imam hirona na 18 i to u 12 kuci pa jos retro, a jmc na 22, ne zelim ni da tumacim to!
Hvala za potvrdu značenja 27 Strelca.
Ne obraćam pažnju na univerzalna značenja stepena, nema mi logike da planeta na 2 Ovna i 2 Raka mogu da budu isto-stepeni uspeha. Tako da se time uopšte ne služim.
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  ena1976 Sub Mar 16, 2013 5:19 pm

Astrotanja ::Mnogo veći uticaj imaju fiksne zvezde i ja braćam pažnju na to, sve ostalo su nedovoljno dokazane stvari, tvrdim! Smile
Tanja, zanima me kako tumačite značenje planete u konjukciji sa fiksnom zvezdom na određenom stepenu?
Evo konkretnog primera: MA je na 23˙32 stepenu Jarca, koji važi za najmilitantniji stepen, a tu je fiksna zvezda Peacock (taština, ljubav, dug život, slava).
Pri tom je MA vladar natusove VII i XII kuće. U konjukciji je sa MC.
Jel uzimate u obzir čime vlada MA? Pa da kažemo, na pr. militantni partneri ili neprijatelji, svađe zbog taštine i sl..... ili da zbog MC kažemo da je natus militari tip, da će kroz karijeru postati slavan i sl...
Pokušavam da iskombinujem, a kombinacija je bezbroj, pa ne znam na šta najviše treba obratiti pažnju, a možda sam izabrala osobu sa komplikovanim horoskopom za primer Rolling Eyes
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  Astrotanja Sub Mar 16, 2013 6:25 pm

Najpre treba znati prirodu koje planete nosi ta fiksna zvezda i u kojoj je to natalnoj kući osobe, to već isključuje neke opcije, a druge ističe. Nije isto da li Mars u 10. odnosno da li će tu osobu podstaći na sticanje slave, posebno što je u Jarcu. Najjači uticaj ako se priroda plante i fiksne zvezde slažu itd. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  malamo Sub Mar 16, 2013 7:42 pm

da li ima neko znacenje ako se saturn kao vladar 7 nadje na fiksnoj zvezdi spica?
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  malamo Sub Mar 16, 2013 7:46 pm

Imsiragic kaze da se kod retro planeta u natalu kao stepen ne gleda onaj na kom je planeta vec onaj sa kog dolazi npr. ako je saturn retro na 22 njegov stepen je zapravo 23. Sad ne znam kako se ovo manifestuje u praksi..
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  ena1976 Ned Mar 17, 2013 4:01 pm

malamo ::da li ima neko znacenje ako se saturn kao vladar 7 nadje na fiksnoj zvezdi spica?
Odmah da ti kažem da ne znam, ali Spica je pozitivna zvezda pa to ne može biti ništa loše (osim ako taj SA nema katastrofalne aspekte)
Tanja je napisala da treba uzeti u obzir prirodu planete koja je na zvezdi i prirodu zvezde, pa kako Spica ima prirodu VE i MA, a SA je malo suprotan tome, možda i nema neko jako delovanje..nagađam, ne drži me za reč
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  malamo Ned Mar 17, 2013 4:43 pm

uh, a meni sa u kontaktu i sa ve i sa ma Razz. Obzirom da je spica, mozda bi to trebalo da ukazuje na uspesnog partnera samim tim jer je i saturn egzaltiran. Al u ovakvim aspektima, verovatno je nesto bzv Razz
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  ena1976 Ned Mar 17, 2013 10:58 pm

malamo ::uh, a meni sa u kontaktu i sa ve i sa ma Razz. Obzirom da je spica, mozda bi to trebalo da ukazuje na uspesnog partnera samim tim jer je i saturn egzaltiran. Al u ovakvim aspektima, verovatno je nesto bzv Razz
Ah, ne znam, totalni sam amater kad su stepeni i fiksne zvezde u pitanju jocolor
Zato sam u nekom prethodnom postu i pitala šta bi mogao da znači vladar VII na najmilitantnijem stepenu scratch
Ne znam da li uopšte ima svrhe obraćati pažnju na to pri opisu partnera Question Exclamation
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  lola92 Pon Apr 15, 2013 2:09 pm

Pozz!Imam samo jedno pitanjce da li se kao 25*stepen može gledati planeta na 24*47'?
lola92
lola92

Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  Astrotanja Pon Apr 15, 2013 2:28 pm

Lola92. to astrolozi tazličito tumače. Po meni je planeta na 24. stepenu još uvek, jer on čit i jeste još uvek 24 stepen. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  lola92 Sre Apr 17, 2013 7:14 pm

Astrotanja ::Lola92. to astrolozi tazličito tumače. Po meni je planeta na 24. stepenu još uvek, jer on čit i jeste još uvek 24 stepen. Smile

Aha,pa zbog toga sam bila malo zbunjena zato što sam vidjela različita tumačenja,onda gledam kao 24. hvala Smile
lola92
lola92

Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  njonjica Sre Okt 23, 2013 7:47 pm

Moj Jupiter je na Algolu Sad 
Vladar Ascendenta.
njonjica
njonjica

Broj poruka : 16
Godina : 59
Локација : Sarajevo
Datum upisa : 20.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stepeni određenog znaka Empty Re: Stepeni određenog znaka

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu