Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potreban savet!!!

2 posters

Ići dole

Potreban savet!!!  Empty Potreban savet!!!

Počalji  MesecSeptembar Uto Mar 11, 2014 11:10 pm

Cao svima.. ucim odavno Astrologiju za svoju dusu ali nisam dovoljno naucila o Astro medicini.. U pitanju je moje zdravlje koje je cini mi se odavno naruseno. Svoju Natalnu ne mogu da citam,ne gledam ispravno na planete i tranzite.. Potrebna mi je pomoc.
Koje su sanse da je u pitanju MALIGNO oboljenje ? Hvala unapred na odgovorima.. Postavicu svoj natal sa tranzitima i punim podatcima..Zaista ce mi svaki odgovor dobro doci,samo mi nemojte reci IDI kod lekara Wink     
Potreban savet!!!  32zkv1e

MesecSeptembar

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potreban savet!!!  Empty Svi cute..

Počalji  MesecSeptembar Pet Mar 14, 2014 12:59 am

Rolling Eyes Wink 

MesecSeptembar

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potreban savet!!!  Empty Re: Potreban savet!!!

Počalji  logos Pon Mar 17, 2014 1:55 pm

MesecSeptembar ::Cao svima.. ucim odavno Astrologiju za svoju dusu ali nisam dovoljno naucila o Astro medicini.. U pitanju je moje zdravlje koje je cini mi se odavno naruseno. Svoju Natalnu ne mogu da citam,ne gledam ispravno na planete i tranzite.. Potrebna mi je pomoc.
Koje su sanse da je u pitanju MALIGNO oboljenje ? Hvala unapred na odgovorima.. Postavicu svoj natal sa tranzitima i punim podatcima..Zaista ce mi svaki odgovor dobro doci,samo mi nemojte reci IDI kod lekara

Bilo bi dobro da nam daš više podataka o svojim zdravstvenim problemima. Šta je u pitanju? Kada je to sve počelo? Zašto ti se čini da ti je zdravlje odavno narušeno? Zašto pitaš za šanse malignog oboljenja? Zašto ne želiš da ideš kod lekara? Da li si već bila kod lekara zbog toga? Podaci o svemu navedenom bi bili potrebni da pokušamo da te razumemo i pomoću astrologije protumačimo ono što ti se dešava i, možda (nadamo se) pomognemo. U krajnjem slučaju ne možeš ništa da izgubiš.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potreban savet!!!  Empty Re: Potreban savet!!!

Počalji  MesecSeptembar Sre Mar 19, 2014 9:00 pm

Pocelo je pre vise meseci...Da kazemo da sam pod velikim stresom unazad duzi period.Skuljam bes u sebi i sva nezadovoljstva .Svako ko zna da pogleda natal znace o cemu pricam..u to neko vreme pocela je i povisena telesna temperatura..Od 37 do 38, periodicno..malo je ima malo nema i tako u krug.Takodje promene u mesecnom ciklusu,koji se vraca na 10tak dana,eventualno 2 nedelje i to zadnjih 2,3 meseca..Svaka zena razume sta to znaci za zivot i organizam..Eto to je ukratko.Bolove sem glavobolje,desnog ramena,trnjenja u nogama..povremeno bolovi u stomaku i nekog stiskanja u grudima-nemam. To ne smatram nekim izuzetno jakim i opasnim bolovima o kojima trebam pricati.Mada zadnjih 2 dana,glavobolja mi postaje nesnosna..
U svakom slucaju,evo i sad imam temperaturu. Glava boli.. doduse nervozna sam,malo vise tuzna i padam u depresiju polako ali sigurno.Bezvoljna sam ,iskreno i da napisem ovaj post trebalo mi je duze vremena.Pisem ga u delovima.Eto,pa ako je neko voljan da mi pomogne u tumacenju.. Ili evo,postavicu pitanje.Za horarac. Da li bolujem od neke vrste malignog oboljenja. Pancevo,18:57 ,19.03.2014. Pa ko je raspolozen da pogleda,A DA PRITOM bude iskren samnom-neka pogleda.
 Idea Arrow 

MesecSeptembar

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potreban savet!!!  Empty Re: Potreban savet!!!

Počalji  MesecSeptembar Čet Mar 20, 2014 9:07 pm

Sada sam sama otvarala horarnu kartu.. Vidim svi cute,cudno mi bi.. 6 DA prema 3 NE. Toliko o tome.
Vladar asc u fiksnom znaku DA.
Mesec u fiksnom znaku NE
Vladar Meseca u fiksnom znaku DA
Vladar asc u ugaonoj kuci DA
Mesec u ugaonoj kuci ili onoj koja sledi,ima dobar aspekt sa benef. ili Suncem DA
Vladar Meseca u ugaonoj kuci ili onoj koja sledi DA
Uglovi fiksni NE
Mc/Ic fiksni NE
Mesec vladar ugaone kuce DA

MesecSeptembar

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potreban savet!!!  Empty Re: Potreban savet!!!

Počalji  logos Pon Mar 24, 2014 4:22 pm

MesecSeptembar ::Pocelo je pre vise meseci...Da kazemo da sam pod velikim stresom unazad duzi period.Skuljam bes u sebi i sva nezadovoljstva .Svako ko zna da pogleda natal znace o cemu pricam..u to neko vreme pocela je i povisena telesna temperatura..Od 37 do 38, periodicno..malo je ima malo nema i tako u krug.Takodje promene u mesecnom ciklusu,koji se vraca na 10tak dana,eventualno 2 nedelje i to zadnjih 2,3 meseca..Svaka zena razume sta to znaci za zivot i organizam..Eto to je ukratko.Bolove sem glavobolje,desnog ramena,trnjenja u nogama..povremeno bolovi u stomaku i nekog stiskanja u grudima-nemam. To ne smatram nekim izuzetno jakim i opasnim bolovima o kojima trebam pricati.Mada zadnjih 2 dana,glavobolja mi postaje nesnosna..
U svakom slucaju,evo i sad imam temperaturu. Glava boli.. doduse nervozna sam,malo vise tuzna i padam u depresiju polako ali sigurno.Bezvoljna sam ,iskreno i da napisem ovaj post trebalo mi je duze vremena.Pisem ga u delovima.Eto,pa ako je neko voljan da mi pomogne u tumacenju.. Ili evo,postavicu pitanje.Za horarac. Da li bolujem od neke vrste malignog oboljenja. Pancevo,18:57 ,19.03.2014. Pa ko je raspolozen da pogleda,A DA PRITOM bude iskren samnom-neka pogleda.

Pokušajmo nešto zaključiti na osnovu natalne karte mada i dalje nije jasno zašto izbegavaš zvaničnu medicinu i lekare jer su oni najmerodavniji za naše zdravlje i probleme koje imamo ponekad. Astromedicina ne leči već može samo ukazivati na razloge zdravstvenih problema pa bi prema tome bilo pretenciozno odlučivati o nečijem zdravlju i životu uopšte. Zato sve u vezi astrologije treba uzeti sa rezervom jer svaki aspekt ne znači da će se to obavezno desiti a kada se nešto desi trebalo bi u karti da se vidi pod uslovom da je karta tačna. Barem ja to tako shvatam.

Devet planeta ispod horizonta ukazuju na subjektivnost a devet na zapadu da je osoba više posvećena drugima nego sebi pa bi trebalo to pokušati promeniti, tj. biti objektivniji i više pažnje posvetiti sebi a naročito zdravlju. Asc u znaku Raka a vladar Mesec vrlo aktivan u horoskopu može ukazivati na nasledne bolesti po ženskoj liniji i moguće probleme sa stomakom, grudima, jajnicima i bolesti usled emotivnih teškoća a ponekad i na tumore. IV kuća (prirodno polje znaka Raka - genetika) je vrlo aktivna jer se u njoj nalaze 4 nebeska tela, Sunce (osoba, vitalnost), Merkur (hormoni generalno), Saturn (problemi, teškoće, zastoji, loša cirkulacija, depresija) i Pluton (tumori, venerične bolesti, endokrine žlezde, hirurške intervencije, regeneracija). Saturn i Pluton su u konjunkciji i zajedno u neugodnom aspektu kvadrata sa Mesecom a Mesec je u kvadratu sa Jupiterom, vladarom VI kuće akutnih bolesti. Pluton je vladar V kuće ljubavi a u njoj je i drugi vladar Mars koji je žižna tačka skladnog bisekstila sa Suncem i Mesecom što ukazuje na veliki značaj telesnih kontakata u ljubavnim vezama.

Potreban savet!!!  35miijl
Pretpostavka je da su promene i poremećaji počeli početkom 2005. kada je tranzitni Saturn (drugi vladar VI kuće bolesti) bio na Asc u znaku Raka, tranzitni Pluton bio na natalnom Neptunu u VI kući bolesti, tranzitni Merkur bio u opoziciji sa svojim natalom, tranzitni Jupiter (vladar VI kuće bolesti) bio na natalnom Merkuru, tranzitni Mars bio na natalnom Mesecu a tranzitni Mesec prelazio preko natalnog Sunca i ostalih planeta iz IV kuće. Ovo može simbolizovati hormonske promene usled infekcije urogenitalnog trakta koje su dovele do promena na jajnicima.

Potreban savet!!!  Wkibsx
Promene na jajnicima su verovatno nastale sredinom 2012. kada je tranzitni Saturn bio na svom natalu, tranzitno Sunce i Merkur iz I kuće bili u opoziciji sa natalnim Mesecom a tranzitni Mars i Mesec bili na natalnom Merkuru a malo zatim i na natalnom Saturnu.

Potreban savet!!!  2wqz69w
Problemi sa neredovnim krvarenjima van uobičajenog ciklusa su mogli nastati sredinom jula 2013. godine kada su tranzitni Merkur, Jupiter i Mars (krvarenje, glavobolja, temperatura) iz znaka Raka i XII kuće pravili inkonjunkcije sa natalnim Mesecom i Marsom, i kvadrate sa natalnim Suncem i Merkurom dok je tranzitni Neptun bio u inkonjunciji sa natalnim Suncem i u kvadratu sa natalnim Marsom a tranzitno Sunce bilo u opoziciji sa natalnim Mesecom.

Neptun (psiha), Mesec (emocije, duša, psiha) i Saturn (teškoće, depresija) zajedni sa Plutonom (tumori, izrasline) i Marsom (krvarenje, glavobolje, temperatura) su dosta aktivni preko negativnih aspekata a Mesec, kao što se iz natalne karte vidi, upija svu tu negativnu energiju i to se manifestuje na navedeni način pa je za zdravstvenu stabilnost potrebno imati psihičku i emocionalnu stabilnost.

Horar:
Potreban savet!!!  2ivlnv8

Ne bavim se horarnom astrologijom ali, koliko se meni čini, analiziraju se uglavnom vladar Asc (u ovom slučaju Venera) i Mesec kao obavezni suvladar i njihovi aspekti da li su aplikacioni (nastupajući, koji će tek da se dese) ili separacioni (koji su se već desili, prošli su) pa tek ostale planete i značajna polja i tačke. Koliko mogu da primetim Venera ima 4 separaciona i 1 aplikacioni aspekt (sa Mesecom) a Mesec ima 3 aplikaciona i 3 separaciona aspekta što ukazuje više na odgovor na postavljeno pitanje NE nego na DA. Mars u konjunkciji sa Mesecom u I kući i u inkonjunkciji sa Suncem iz VI kuće govori o akutnim menstruacionim krvarenjima, glavobolji a kvadrat sa Venerom iz IV kuće da su problemi verovatno nasledne prirode kao posledica promena u radu hormona estrogena i progesterona (Venera). Sunce je na 29° ("stepen plača") znaka Riba (teško se dijagnostifikuje) a da se teško i dugo leči simbolizuje trigon Sunca sa Saturnom a da su u pitanju genitalni problemi i da je potrebna intervencija lekara ukazuje Saturn u znaku Škorpije. Navedeni trigom je separacioni pa ne treba čekati već što pre posetiti lekare.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potreban savet!!!  Empty Re: Potreban savet!!!

Počalji  MesecSeptembar Čet Apr 03, 2014 3:47 am

Mnogo hvala na ovako detaljnom odgovoru..

MesecSeptembar

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potreban savet!!!  Empty Re: Potreban savet!!!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu